forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DDEX Goblin (na kioscima)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2006 : 10:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Scenarij: Claudio Chiaverotti
Crtež: Pietro Dall’Agnol
Naslovnica: Angelo Stano

Sadržaj:
Postoji li uistinu legendarni Homunculus (mali covjek) alkemicara Paracelsusa? Da li je patuljak kreiran magicnim vještinama, pakosni i ubojiti vilenjak uistinu živ? Ovo uopce nije akademsko pitanje za Sharon Sinclair, jer je cudno bice koje je izrezalo njezinog oca na komadice izgledalo kao... Goblin! No izgleda da se bijes od krvi i mesa skriva iza oblicja demona, isto kao što se osveta može skrivat iza ubojstva, a bol iza osvete...!

Ocito da ovim brojem DD dostiže ogromne naklade - 200 000 komada.
"una tiratura da far paura" - kakav je prijevod - "Zastrašujuca naklada"? Jel to gornja granica u kojoj se prodavao DD u Italiji ili je još i dalje rasla?

Eto, cak i Chiavi može prodati toliku nakladu.




Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/12/2006 : 12:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Jedna od najljepših Dylanovih naslovnica uopce...
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 05/12/2006 : 13:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
šta mu vridi naslovnica kad je ono nakon nje loše...

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 05/12/2006 : 14:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Ocito da ovim brojem DD dostiže ogromne naklade - 200 000 komada.
"una tiratura da far paura" - kakav je prijevod - "Zastrašujuca naklada"? Jel to gornja granica u kojoj se prodavao DD u Italiji ili je još i dalje rasla?



Koliko je meni poznano tamo u vrijeme Johnnya Freaka, naklada DD je bila cak 500.000, a trenutacno je tamo oko 250.000.

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 05/12/2006 : 16:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

šta mu vridi naslovnica kad je ono nakon nje loše...



A što je loše ? Epizoda je odlicna !
Crtež je kvalitetan, da se dosta toga nauciti, ekološki je i eticki poticajna, Dylan spava sa klijenticom ... gdje ceš bolje ?
Moja ocjena je 9/10
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/12/2006 : 18:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
jedna od najboljih Dylanovih epizoda

inner fear your worst enemy
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/12/2006 : 19:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Davno je napisana recenzija ove epizode i sjecam se da sam je tada u svome komentaru samo tako otfrknuo kao lošu... no, kako sam ja u fazi prevrednovanja ljudi, stvari i raznih pojava, moje impresije su pozitivnije. Cjavi, shlasher... dva pojma koja idu dobro zajedno. Ali i scenaristicki prica je na visini; dijalozi odlicni, Dylan koji je (samo)ironican, Bloch koji je cinican i Gruco koji je jednostavno odlican! Solidan, razraden rasplet, interesantan moralni dvoboj (za i protiv pokusa na životinjama), crtež fenomenalan... zabavan i vrlo dobro uraden strip!

Inace, u jednom intervjuu "famozna" Paola Barbato rece da joj je upravo "Goblin" jedna od najdražih DD epizoda.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 05/12/2006 : 21:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
quote:
Originally posted by kiky



Inace, u jednom intervjuu "famozna" Paola Barbato rece da joj je upravo "Goblin" jedna od najdražih DD epizoda.

in the evidence of its brilliance




No way !
Žena nije izgleda ništa naucila ... nažalost !
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/12/2006 : 23:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Meni je "Goblin" sasvim OK.
Ne znam cemu gadenje ove epizode.
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/12/2006 : 09:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
Crtež mi je predobar... Bar se ne moram muciti da shvatim što je na slici kao što je slucaj kod drugih dd epizoda.
Ideja opcenito je ok kao i dijalozi, ne vidim razlog zašto bi ovaj broj opadao ispod prosjeka.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 06/12/2006 : 18:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
jedna od epizoda koja mi se najvise urezala u sjecanje iz djetinjstva, citava prica me bas potresla kad sam bija mladji. ali iz danasnje perspektive, kratko i jasno - smece.
a sta se tice crteza dijelim misljenje ostalih, jako je dobar.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 05:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Pa, sigurno ne moze da te uradi isto kao kad si bio klinac, to da, ali meni je i sad oke, cak mi prevazilazi visoki prosek. Uz "Granicu" i "Partiju sa smrcu" jedini Kjavijev rad koji volim i na koji eventualno imam sitne primedbe - ali stvarno bas sitne. Super je.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Edited by - Leo Charm on 07/12/2006 05:19:50
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 07/12/2006 : 09:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
quote:
Originally posted by torca

jedna od epizoda koja mi se najvise urezala u sjecanje iz djetinjstva, citava prica me bas potresla kad sam bija mladji. ali iz danasnje perspektive, kratko i jasno - smece.
a sta se tice crteza dijelim misljenje ostalih, jako je dobar.



Vrlo je jednostavno za nešto reci da je smece ... i to bez obrazloženja ... pojasni malo ... zašto je Goblin po tebi smece ?
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 07/12/2006 : 19:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm
Uz "Granicu" i "Partiju sa smrcu" jedini Kjavijev rad koji volim


i meni je "goblin" iznimka sta se tice chiaverottija, ali negativna. zapravo kad bi bija siguran da se na mene ne bi srucila lavina poruka tipa "kako on, zasto on, znas li ti ko je sclavi", reka bi da mi je on najdrazi DD pisac.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/12/2006 : 19:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ne kontam šta toliko pljujete po kjaviju? poslije sklavija, njegovi dylani su jedino što mogu citati, uz tu i tamo pokojeg rujua.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 19:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ma kakva lavina poruka, pa imas valjda prava na svoj ukus. Anracit ti samo skrece paznju da valja taj ukus i argumentovati. Recimo, ako pogledas recenzije Kjavijevih epizoda - naci ces u njima i jasne argumente zasto recezenti nalaze da je to lose. Ti bi onda mogao pojasniti zasto mislis da je dobar - i onda eto diskusije, ali to ne znaci nuzno i napadanje tebe i tvog ukusa.
Pricamo, razmisljamo... to je sve:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 07/12/2006 : 20:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
malo naivno ali interesatna prica, od svega moguceg majmun bas ukrade elf odjecu. I za koji kurac idiot govori da je goblin = vilenjak
goblini su jedno elfovi drugo
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 07/12/2006 : 20:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
loše je zato što je crtež koma, dylan uopce ne lici na sebe, dall'agnol je nesposoban isto lice nacrtati dvaput (iznimke su mu ženska lica u krupnom planu koja stvarno lijepo izgledaju), pokreti likova ne izgledaju prirodno, preplastican je i ne zna crtati groucha....

a što se tice price, ona je prilicno naivna, s obratom koji bi trebao biti nepredvidiv, a u stvari je glup. finalno obrazloženje radnje mi uopce ne drži vodu, a moralna poruka koja bi trebala na kraju doci kao poanta cijele price je isforsirana i dobivam osjecaj da bi samo trebala biti samodostatna, bez pretjeranog reda ili smislenog obrazloženja u razvoju price... dovoljni argumenti?

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 07/12/2006 : 21:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

loše je zato što je crtež koma, dylan uopce ne lici na sebe, dall'agnol je nesposoban isto lice nacrtati dvaput (iznimke su mu ženska lica u krupnom planu koja stvarno lijepo izgledaju), pokreti likova ne izgledaju prirodno, preplastican je i ne zna crtati groucha....

a što se tice price, ona je prilicno naivna, s obratom koji bi trebao biti nepredvidiv, a u stvari je glup. finalno obrazloženje radnje mi uopce ne drži vodu, a moralna poruka koja bi trebala na kraju doci kao poanta cijele price je isforsirana i dobivam osjecaj da bi samo trebala biti samodostatna, bez pretjeranog reda ili smislenog obrazloženja u razvoju price... dovoljni argumenti?

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.




To se zove argumentirati svoj stav !
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 07/12/2006 : 21:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
Meni je prica odlicna. Crtež mi jedino baš ne leži, ali ženske su stvarno dobro nacrtane i iz pravih kutova! Dylan stvarno ne lici na sebe, cak i na naslovnici.

Edited by - j.vitlic on 07/12/2006 21:56:59
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 23:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ma nije valjda Marino
da si i Dylana poceo citat????
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 07/12/2006 : 23:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
A tek kad vidiš šta mu sutra donosim...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 23:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ajme nami.....!
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 07/12/2006 : 23:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Ma nije valjda Marino
da si i Dylana poceo citat????




Sestra mi voli Dylan Dogove. Imam ih dosta doma pa tu i tamo kojeg procitam.

Edited by - j.vitlic on 07/12/2006 23:31:01
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 23:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Eh,sad je sestra kriva!
Priznaj!
Naceo si još jednu kolekciju!!!!!
Go to Top of Page

j.vitlic
Starting Member

Croatia
63 Posts

Member since 14/09/2006

Posted - 08/12/2006 : 09:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send j.vitlic a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Eh,sad je sestra kriva!
Priznaj!
Naceo si još jednu kolekciju!!!!!



Ma nisam još. Sad je red na Nathan Nevera, pa cemo posli vidit.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000