forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prešao sam davno brojku 1000...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ti si neozbiljan.

Zaboravi.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 19:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ozbiljan sam, samo sam mislio da me zezaš :)

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A zasto bih te zezao?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 19:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ne znam, možda malo šale ?
Stvarno nisam dobio nikakav mail od tebe, mislim da ima problem sa slanjem poruka preko aukcija i foruma, javi mi se direktno na srdjandj@hemo.net

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Da, poslao sam mail preko foruma.
Dobro, sacekaj malo.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Poslah mail.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 19:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Koliko ima tih Gordon Linkova ?


Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
3.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 19:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Nisam to mislio, procitao sam tvoj mail, pa cemo se cuti o tom tvom predlogu.
Pitao sam koliko je ukupno izašlo Gordon Linkova u Italiji ?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 23/12/2006 19:36:03
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/12/2006 : 19:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
22.
http://www.ubcfumetti.com/gl/crono1.htm

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 23/12/2006 : 20:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
imam samo zagor ekstra 113 i oko 25 albuma što se tice poslijeratnih izdanja iz hrvatske

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice

Edited by - dcarapo2 on 23/12/2006 20:53:23
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 21:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by dcarapo2

imam samo zagor ekstra 113 i oko 25 albuma što se tice poslijeratnih izdanja iz hrvatske

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice


Ostalo si prodao meni...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/12/2006 : 21:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

22.
http://www.ubcfumetti.com/gl/crono1.htm

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.

hvala

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 23/12/2006 : 22:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Dragi prijatelji iz Srbije!

Kada sam ja poceo citati stripove, a to je bilo tamo negdje 1974. godine, razumio sam samo svoj materinji-hrvatski jezik. Citajuci Dnevnikova izdanja, dakle Zagora, Bleka i slicne junake u to vrijeme, cesto sam znao pitati tatu da mi prevede mnoge rijeci, jer ih nisam razumio. Npr. rijeci poput zadocnio, merdevine, vazduh, ostrvo i sl. Hocu reci da sam citajuci Dnevnikova izdanja naucio Srpski. U ta vremena, sve do pocetka rata u hrvatskoj, sva strip izdanja, osim Alan Forda, bila su na srpskom jeziku, a bilo ih je jako jako puno. Mi stariji s obje strane jako dobro znamo zašto je to tako bilo, da se Hrvatska djeca nauce govoriti po Srpski i da postanu Jugosloveni. Nije im to uspjelo, mi i dalje govorimo Hrvatski, ali dobro razumijemo Srpski, i nisu nas uspjeli zajebat.
Htio sam reci sljedece: Izuzetno mi je drago da sada vi, Srbi ucite hrvatski citajuci stripove koji izlaze na hrvatskom jeziku. Onoliko stripova koliko sada ima na hrvatskom jeziku u odnosu na srpski, toliko je bilo suprotno prije samo dvadeset godina.
Nemojte misliti da sam ja rasista, ja sam samo nacionalista, svoje volim najviše, ali tude cijenim i poštujem. Ja i dalje kupujem srpske stripove, sve koji mi se svidaju jer mi jezik nije prepreka, i volio bih da se na vašem tržištu izdaje što više stripova, jer vjerujem da bi ih više i kupovao.
Ovaj post sam napisao zato što se upravo covjek iz Srbije hvali kako ima preko 1000 stripova na hrvatskom jeziku, a ja sam ih isto tako imao preko 1000 ali na srpskom jeziku prije cca 25 godina.
Rezime: sada se mi stripofili doista dobro razumijemo, i jedni i drugi dobro razumijemo i hrvatski i srpski, za razliku od prije.


Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/12/2006 : 22:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
pa mislim da je u svemu dobra ona narodna cist racun duga ljubav.da nisu pokušali toliko unificirat ta dva jezika vjerojatno bi i bilo manje pizdarija.Slovenci i Makedonci su imali svoje jezike a ovde izmedu se pokušavalo stvorit nešto,šta je naravno greška.uostalom to se i pokazalo

inner fear your worst enemy

Edited by - lwood on 23/12/2006 22:15:13
Go to Top of Page

Digging Bill
Junior Member



Croatia
418 Posts

Member since 29/06/2004

Posted - 23/12/2006 : 23:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Digging Bill's Homepage  Send Digging Bill a Private Message
1129 hrvatskih uspio nabrojat...srecom ostalo stotinjak komada Mikija Mausa i Zekoslava Mrkve iz mladih dana
Go to Top of Page

jugo
New Member

Fyro Macedonia
107 Posts

Member since 09/11/2006

Posted - 24/12/2006 : 01:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jugo a Private Message
Dobro da imas toliko stripova. Mozda ces nesto da skeniras, nesto sto nema na nalozima i da pratis, nesto sto nedostaje u kolekciju Tex, Mark, Teller, Miki.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/12/2006 : 09:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

Dragi prijatelji iz Srbije!

Kada sam ja poceo citati stripove, a to je bilo tamo negdje 1974. godine, razumio sam samo svoj materinji-hrvatski jezik. Citajuci Dnevnikova izdanja, dakle Zagora, Bleka i slicne junake u to vrijeme, cesto sam znao pitati tatu da mi prevede mnoge rijeci, jer ih nisam razumio. Npr. rijeci poput zadocnio, merdevine, vazduh, ostrvo i sl. Hocu reci da sam citajuci Dnevnikova izdanja naucio Srpski. U ta vremena, sve do pocetka rata u hrvatskoj, sva strip izdanja, osim Alan Forda, bila su na srpskom jeziku, a bilo ih je jako jako puno. Mi stariji s obje strane jako dobro znamo zašto je to tako bilo, da se Hrvatska djeca nauce govoriti po Srpski i da postanu Jugosloveni. Nije im to uspjelo, mi i dalje govorimo Hrvatski, ali dobro razumijemo Srpski, i nisu nas uspjeli zajebat.
Htio sam reci sljedece: Izuzetno mi je drago da sada vi, Srbi ucite hrvatski citajuci stripove koji izlaze na hrvatskom jeziku. Onoliko stripova koliko sada ima na hrvatskom jeziku u odnosu na srpski, toliko je bilo suprotno prije samo dvadeset godina.
Nemojte misliti da sam ja rasista, ja sam samo nacionalista, svoje volim najviše, ali tude cijenim i poštujem. Ja i dalje kupujem srpske stripove, sve koji mi se svidaju jer mi jezik nije prepreka, i volio bih da se na vašem tržištu izdaje što više stripova, jer vjerujem da bi ih više i kupovao.
Ovaj post sam napisao zato što se upravo covjek iz Srbije hvali kako ima preko 1000 stripova na hrvatskom jeziku, a ja sam ih isto tako imao preko 1000 ali na srpskom jeziku prije cca 25 godina.
Rezime: sada se mi stripofili doista dobro razumijemo, i jedni i drugi dobro razumijemo i hrvatski i srpski, za razliku od prije.




Tacno je sve ovo što si rekao, takode sam naucio dosta hrvatskih reci citajuci ove nove stripove koji izlaze u Hrvatskoj.
A mislim, uopšte, i da nije stripova, dobro razumem hrvatski jezik, i mislim da nema neke velike razlike.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/12/2006 : 10:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Tacno je sve ovo što si rekao, takode sam naucio dosta hrvatskih reci citajuci ove nove stripove koji izlaze u Hrvatskoj.
A mislim, uopšte, i da nije stripova, dobro razumem hrvatski jezik, i mislim da nema neke velike razlike.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
[/quote]

Ja baratam podjednako dobro hrvatskim i srpskim i mogu ti reci da su razlike toliko male da nije vrijedno spomena. Price o nekom "razumijevanju" oba jezika su kao da Australijanac kaže da razumije engleski...

The Force is what gives a Jedi his power. It's an energy field created by all living things.
It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together.

Edited by - Obi-wan on 24/12/2006 10:49:30
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/12/2006 : 11:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

Dragi prijatelji iz Srbije!

Kada sam ja poceo citati stripove, a to je bilo tamo negdje 1974. godine, razumio sam samo svoj materinji-hrvatski jezik. Citajuci Dnevnikova izdanja, dakle Zagora, Bleka i slicne junake u to vrijeme, cesto sam znao pitati tatu da mi prevede mnoge rijeci, jer ih nisam razumio. Npr. rijeci poput zadocnio, merdevine, vazduh, ostrvo i sl. Hocu reci da sam citajuci Dnevnikova izdanja naucio Srpski. U ta vremena, sve do pocetka rata u hrvatskoj, sva strip izdanja, osim Alan Forda, bila su na srpskom jeziku, a bilo ih je jako jako puno. Mi stariji s obje strane jako dobro znamo zašto je to tako bilo, da se Hrvatska djeca nauce govoriti po Srpski i da postanu Jugosloveni. Nije im to uspjelo, mi i dalje govorimo Hrvatski, ali dobro razumijemo Srpski, i nisu nas uspjeli zajebat.
Htio sam reci sljedece: Izuzetno mi je drago da sada vi, Srbi ucite hrvatski citajuci stripove koji izlaze na hrvatskom jeziku. Onoliko stripova koliko sada ima na hrvatskom jeziku u odnosu na srpski, toliko je bilo suprotno prije samo dvadeset godina.
Nemojte misliti da sam ja rasista, ja sam samo nacionalista, svoje volim najviše, ali tude cijenim i poštujem. Ja i dalje kupujem srpske stripove, sve koji mi se svidaju jer mi jezik nije prepreka, i volio bih da se na vašem tržištu izdaje što više stripova, jer vjerujem da bi ih više i kupovao.
Ovaj post sam napisao zato što se upravo covjek iz Srbije hvali kako ima preko 1000 stripova na hrvatskom jeziku, a ja sam ih isto tako imao preko 1000 ali na srpskom jeziku prije cca 25 godina.
Rezime: sada se mi stripofili doista dobro razumijemo, i jedni i drugi dobro razumijemo i hrvatski i srpski, za razliku od prije.






Ovaj post je potpuno deplasiran, a ja ne mogu a da ne repliciram...
Prvo: ovo prvi put cujem, da je Srbija uzela monopol nad stripovima u SFRJ samo da bi Hrvatima nametnula srpski jezik??????? Baš interesantan pogled na citavu stvar Šta bi onda trebali da kažu Slovenci i Makedonci???
Što bi rekao Srdjan(na lalinskom ) - ta mante se te politike više.. Da se razumemo, ja sam isto "politican", ali ne vidim zašto bi moriali da tražimo zavere svuda. Mogao bih ja da pocnem sa time, i sa "moje" strane ima dosta primera. Ja sam još sa 7-8 godina znao šta znaci zrak, vlak, otok, ocean, križ, kruh, tisucu itd...Zašto je to tako?? Ne znam, a i ne interesuje me, covek što više jezika zna više vredi.

Citajte stripove, knjige, novine na srpskom, hrvatskom, bosanskom, sloven(ac)skom, makedonskom, italijanskom, turskom, arapskom, engleskom ..i ucite nešto iz njih. Život je isuviše kratak da bi ga trošili na jeftine stvari.

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."

Edited by - manhunter on 24/12/2006 11:23:04
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26455 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/12/2006 : 13:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message


Citajte stripove, knjige, novine na srpskom, hrvatskom, bosanskom, sloven(ac)skom, makedonskom, italijanskom, turskom, arapskom, engleskom ..i ucite nešto iz njih. Život je isuviše kratak da bi ga trošili na jeftine stvari.

zato kupujmo skupe stipove!

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/12/2006 : 15:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by jaki


zato kupujmo skupe stipove!



Pa da traju kao i jezik

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/12/2006 : 20:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja stripove nikad, niti sam delio, niti cu deliti na srpske ili hrvatske, memi je strip omiljen, pa boli me briga na kom jeziku je napisan i ko ga je štampao, bitno mi je da ih mogu skupiti što više i naravno procitati.:)

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 24/12/2006 : 22:29:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Ja sam još sa 7-8 godina znao šta znaci zrak, vlak, otok, ocean, križ, kruh, tisucu itd...Zašto je to tako?? Ne znam, a i ne interesuje me, covek što više jezika zna više vredi.

Citajte stripove, knjige, novine na srpskom, hrvatskom, bosanskom, sloven(ac)skom, makedonskom, italijanskom, turskom, arapskom, engleskom ..i ucite nešto iz njih. Život je isuviše kratak da bi ga trošili na jeftine stvari.

And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."



Vrlo lepo receno...

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 25/12/2006 : 23:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Aha!Jezicne zavrzlame o tome koliko je lako kuziti "strani"jezik no ipak kada bi mi u hrvatskoj zeljeli imati DJEVU u krilu mislim da se srpska ekavica nebi slozila sa time jer bi oni drzali DEVU u krilu.:):):):)Sorry,malo sale ne fali......
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000