forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 VAN GOGH Julia i Mali rendžer u novom izdanju!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 17/01/2007 : 15:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Zar nema sta atraktivnije i modernije za izdavati, osim Malog rendera. Po 157. put se ponavljam, to je staromodno i zaostalo u 3PM. Pa kojeg cete novog mulca navuc na to. Kit se citao kad je na TV-u bilo 2 programa, i slušalo Veselo vece, jbte.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 17/01/2007 : 15:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Evo onako napamet sam izracunao koliko bi Julia bila u HC izdanju:

1 broj oko 75,00 kn
dvobroj oko 115,00 kn
trobroj oko 150,00 kn



Ajde vidi koliko bi ovo došlo u SC varijanti, recimo dvobroj za 50-ak kn ne bi bilo skupo, ali vjerojatno neostvarivo
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 17/01/2007 : 15:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja najveci problem vidim u gubitku poverenja u Van Gogh kao izdavaca. Ljudi vidjeli da su uspjeli izgurat samo po par komada svakog junaka, tko njima sad garantira da ce u novoj formi uspjeti?

Kako Julia ide vrlo loše mislim da je najbolje da je prepustite Libellusu (oni su izrazili interes da se izdaje, ljudi imaju poverenja u ime i njihovu kvalitetu), a VanGogh neka se posveti MR i proba sa recimo dvobrojima makar jednom na dva mjeseca.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 17/01/2007 : 16:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
mislim da ste se ovim potezom osudili na propast...julija mi je bila simpatican strip, i za 20 kuna mi je nije bio problem kupovati, ali sad definitivno odustajem...za tri takve julije po 40kn komotno mogu kupiti u more comicsa neki americki ili europski strip album koji me više zanima i više mi znaci..

a mali rendžer po ovoj novoj cijeni je vic godine, pa taj su strip ljudi valjda kupovali samo iz nostalgije ili zbog kolekcije i dosad, tako da stvarno ne znam tko ce to kupovati

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/01/2007 : 16:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Rico

Zar nema sta atraktivnije i modernije za izdavati, osim Malog rendera. Po 157. put se ponavljam, to je staromodno i zaostalo u 3PM. Pa kojeg cete novog mulca navuc na to. Kit se citao kad je na TV-u bilo 2 programa, i slušalo Veselo vece, jbte.


blek i mark su daleko od modernih stripova, ali vidi situaciju s njima, oni su se takodjer izdavali otprilike u isto vrijeme kad i kit, a danas su jedna od najprodavanijih izdanja na kioscima, em su i najisplativija izdanja - za 25kn dobije se 220+ stranica, em ono najbitnije - ljudi ih znaju iz vremena ZS-a i LMS-a.

bilo bi idealno kada bi prodaja Kita, pokrivala minus od Julie i gurala je napred , mislim da ne bi trebalo ukidati niti jedan serijal...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 16:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma bolje uvik da ima više izbora,naravno.ali ovako nema šanse da se to prodaje

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 17/01/2007 : 16:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by hello

Baš me zanima ko bi kupio Juliju po ovim cijenama.




a tko ce je kupiti po 39kn? kiky




Te zanima gdje se ti i tvoje mišljenje nalazite na mojoj ljestvici vrijednosti?

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 16:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer
blek i mark su daleko od modernih stripova, ali vidi situaciju s njima, oni su se takodjer izdavali otprilike u isto vrijeme kad i kit, a danas su jedna od najprodavanijih izdanja na kioscima, em su i najisplativija izdanja - za 25kn dobije se 220+ stranica, em ono najbitnije - ljudi ih znaju iz vremena ZS-a i LMS-a.


Tako je. Meni u pocetku nije bilo ni na kraj pameti da bih kupio Marka ili Bleka, ali za 25 kuna više od 220 stranica. Zašto ne. Naravno nisam mazohista da to kupim u HC izdanju, ali ovako može proci. Mali Rendžer nije Tex da bi mogao proci tako kako Van Gogh misli. Kao Mark i Blek bi možda prošao, ovako, jako teško.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 16:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by wanderer
blek i mark su daleko od modernih stripova, ali vidi situaciju s njima, oni su se takodjer izdavali otprilike u isto vrijeme kad i kit, a danas su jedna od najprodavanijih izdanja na kioscima, em su i najisplativija izdanja - za 25kn dobije se 220+ stranica, em ono najbitnije - ljudi ih znaju iz vremena ZS-a i LMS-a.


Tako je. Meni u pocetku nije bilo ni na kraj pameti da bih kupio Marka ili Bleka, ali za 25 kuna više od 220 stranica. Zašto ne. Naravno nisam mazohista da to kupim u HC izdanju, ali ovako može proci. Mali Rendžer nije Tex da bi mogao proci tako kako Van Gogh misli. Kao Mark i Blek bi možda prošao, ovako, jako teško.

Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/01/2007 : 16:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Zbogom.


A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 17/01/2007 : 16:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Juliu cu možda uzimati ali rendžera nikako...
Go to Top of Page

Wooo
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 16:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Wooo an ICQ Message  Send Wooo a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zbogom.


A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.





Kratko i jasno .

Londo Mollari:
"There comes a time when you look into the mirror, and you realize that what you see is all that you will ever be. Then you accept it, or you kill yourself. Or you stop looking into mirrors."
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/01/2007 : 16:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?


ja bi maksimalno dao za MR 30-35kn/za 2 epizode, odnosno 45-55kn za 3 epizode mekih korica, a ako bi se radilo o HC knjigama u stilu magicnog, onda bi dao max 90kn
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 16:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by hello
Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?


ja bi maksimalno dao za MR 30-35kn/za 2 epizode, odnosno 45-55kn za 3 epizode mekih korica, a ako bi se radilo o HC knjigama u stilu magicnog, onda bi dao max 90kn

a za 1 epizodu?
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 16:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

mislim da ste se ovim potezom osudili na propast...julija mi je bila simpatican strip, i za 20 kuna mi je nije bio problem kupovati, ali sad definitivno odustajem...za tri takve julije po 40kn komotno mogu kupiti u more comicsa neki americki ili europski strip album koji me više zanima i više mi znaci..
____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.


potpuno se slazem. julia mi je dobar strip, ali ne namjeravam je kupovati po cijeni od 40 kuna. i prije je bila preskupa, obzirom da je bila napravljena puno losije od ludensovih izdanja...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/01/2007 : 16:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by hello
Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?


ja bi maksimalno dao za MR 30-35kn/za 2 epizode, odnosno 45-55kn za 3 epizode mekih korica, a ako bi se radilo o HC knjigama u stilu magicnog, onda bi dao max 90kn

a za 1 epizodu?


max 20kn i MR
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2007 : 16:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
evo, ovo ti je genkameni receno, bez ispraznog pretvaranja

no, kako si mi simpatican, hello, da ti i zaobilazno uvidavnije kažem
kakva je to grdna pogreška ovih "prijateljskih-izdavaca" koji na svu silu žele još i pružiti opravdanja za svoje cinove
to je dvostruka pljuska kupcu, zapravo
oduzeti mu novac i tražiti ga da razumije, suosjeca sa oduzimacem (u ovome je prvak markos, on ce uvijek prišiti opravdanje-ispriku na svaki svoj potez)
uopce nije potrebno ispricavati se, jer to samo produbljuje jaz izmedu, ionako nužno, suprotstavljenih strana - kupca i prodavaca

mi tu imamo jedan nakazni odnos - prodavac postavi i prezentira svoje izdanje, i onda kad mu se kaže "meni je to bezveze, skupo je", on si dozvoljava da se uvrijedi i štoviše, namece opravdanja koja se dogmatski moraju uvažiti
meni je to lažno


Kao prvo, da ti malo sjasis s Markosa?
Kao drugo, zao mi je zbog ovoga, ali ja sam znao da ce se ovo dogoditi, jos onda kad mi se Berardi javio i pitao hocemo li mi uzeti Juliju ili je prepustiti drugom izdavacu. Jednostavno, to se na kioscima ne moze pokriti, ali zeleci da se to pojavi na kioscima ipak, mi smo to prepustili Van Goghu. Nazalost, moje su se slutnje pokazale tocnima, sto sada vidimo.

Kao trece, imamo tzv. stinkyev apsurd. Cijelo vrijeme tu sere kako hoce jeftina izdanja po 10 kuna na kioscima i napada mene ili Libellus sto "deremo" kupce, malim tirazima, HC-om, velikim cijenama. Kad mu ponudim argumente i objasnim zasto su cijene takve kakve jesu i zasto taj izbor onda prvo opet uobicajna ignorancija zdravog razuma i brojki "ne briga me, ja ocu stripove po 10 kuna" i onda, kao slag na tortu, mi sad bezobrazno dodje sa ovakvim postom - ja kao trazim suosjecanje? Prvo me pljuje danima, a kad odgovorim onda to naziva trazenjem suosjecanja? Ma idi ...

Da imas imalo obraza, barem trunku, ovdje bi se ispricao za sve svoje gluposti koje si napisao o izdavastvu i cijeni stripova u proteklih godinu dvije, jer iz njih se moze zakljuciti samo jedna stvar: nemas pojma o cemu pricas. Ili ukratko: seres bezveze.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 16:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?


Za takvo izdanje na kakvo se misli? 25 kuna.
Samo da nešto dodam, za Texa u takvom izdanju bi dao onih 39 kuna kao za Juliju.

Edited by - Dalen on 17/01/2007 16:55:46
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/01/2007 : 16:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Wanderer, rendžer i julia (122) imaju veci broj stranica od markosovog venta (96)...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 16:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by hello
Evo kolika je recimo maksimalna cijena koju bi ti dao za Malog rendžera?


Za takvo izdanje na kakvo se misli? 25 kuna.

a bi li za 30 kn?
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 16:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Ne.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 16:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Ne.

Nešto sam gledao, da se proda svih 500 komada po cijeni od 25,00 kn, bili bi vjerovatno tu negdje oko nule, ali buduci da se treba dati 10 komada državi bili bi u minusu.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Nisam ni prije kupovao, necu ni sad...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 17:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Onda možda bolje da se odustane. Nemoj me krivo shvatiti, ali za 25,00 kuna se dobije preko 220 stranica Marka ili Bleka, koji su po kvaliteti u rangu Malog Rendžera. MR je kasnije po meni puno bolji strip od njih, ali kasnije. Gledaj, ne mora biti takav papir o kome govoriš, niti onakav uvez. Korice ajde, ako vec treba malo luksuznije izdanje neka bude, ali opet ne baš tako.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by hello

quote:
Originally posted by Dalen

Ne.

Nešto sam gledao, da se proda svih 500 komada po cijeni od 25,00 kn, bili bi vjerovatno tu negdje oko nule, ali buduci da se treba dati 10 komada državi bili bi u minusu.



I to zato jer nisi uracunao još i troškove distribucije i skladištenja:)
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000