forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 VAN GOGH Julia i Mali rendžer u novom izdanju!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 17:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by hello

[quote]Originally posted by Dalen

Ne.

Nešto sam gledao, da se proda svih 500 komada po cijeni od 25,00 kn, bili bi vjerovatno tu negdje oko nule, ali buduci da se treba dati 10 komada državi bili bi u minusu.


imate šanse jedino za te pare da ponudite HC ,kao Mark i Blek.manji tiraž nije bitno.ovako kako mislite sad ic stvar propada.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ili da jednostavno krenete od boljih epizoda? ako vec idete s takvin izdanjem?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 17/01/2007 : 17:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
Neznam koliko smo mi kompetentni procjenjivat koliko to moze opstat... Marku i Bleku su vecina predvidjala propast, pa eto... Mister no ima mizernu prodaju na kiosku pa ce opet ici u hc, i to ce biti epizoda i po 96 strana za vise novaca nego Julia i MR... i vjerojatno ce proc...
Meni bi zanimalo Markosovo misljenje jer covjek ima iskustva sa takvim nacinom prodaje i izdavanja, najbolje zna za cjene, troskove i bio bi najkompetentniji za procjenit jel se takvo izdanje moze pokriti...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/01/2007 : 17:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Onda možda bolje da se odustane. Nemoj me krivo shvatiti, ali za 25,00 kuna se dobije preko 220 stranica Marka ili Bleka, koji su po kvaliteti u rangu Malog Rendžera. MR je kasnije po meni puno bolji strip od njih, ali kasnije. Gledaj, ne mora biti takav papir o kome govoriš, niti onakav uvez. Korice ajde, ako vec treba malo luksuznije izdanje neka bude, ali opet ne baš tako.



Dobro, al nece sad raditi izdavacke planove prema mišljenju jednog dalena... Ima dosta kupaca i izvan ovog foruma. AKo žele probati tako, nek probaju.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Onda možda bolje da se odustane. Nemoj me krivo shvatiti, ali za 25,00 kuna se dobije preko 220 stranica Marka ili Bleka, koji su po kvaliteti u rangu Malog Rendžera. MR je kasnije po meni puno bolji strip od njih, ali kasnije. Gledaj, ne mora biti takav papir o kome govoriš, niti onakav uvez. Korice ajde, ako vec treba malo luksuznije izdanje neka bude, ali opet ne baš tako.

Mogla bi biti cijena od 25,00 kn, možda i 22,00 na 1000 komada. Ali pitanje je bi li se sve prodalo jer su ljudi navikli na 16,00 kn a sad da plate 25,00 kn. U manjoj nakladi strip ce kupiti istinski ljubitelji malog rendžera kao i kolekcionari buduci ce imati orginalne naslovnice, a dio ce vjerojatno otkupiti i knjižnice.
Da je vijena MR 10 kn i opcenito mnogih stripova mislim da svejedno ne bi prešli brojku od 2000 prodanih komada.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Dalen

Onda možda bolje da se odustane. Nemoj me krivo shvatiti, ali za 25,00 kuna se dobije preko 220 stranica Marka ili Bleka, koji su po kvaliteti u rangu Malog Rendžera. MR je kasnije po meni puno bolji strip od njih, ali kasnije. Gledaj, ne mora biti takav papir o kome govoriš, niti onakav uvez. Korice ajde, ako vec treba malo luksuznije izdanje neka bude, ali opet ne baš tako.



Dobro, al nece sad raditi izdavacke planove prema mišljenju jednog dalena... Ima dosta kupaca i izvan ovog foruma. AKo žele probati tako, nek probaju.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Glavni urednik ipak odlucuje o izdavackim planovima, ja sam samo neka vrsta glasnogovornika :)
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 17/01/2007 : 17:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Ja definitivno odustajem od kupnje oba junaka. MR mi je bio zabavan a Julija super pa mi je žao zbog nje.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
mislim da ce nas oko 90% odustati od tih junaka (ako nam VG neda bolju ponudu)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26455 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/01/2007 : 17:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
polovicna riješenja nisu prava riješenja.Ili triba biti masovno i jeftino(šta ocigledno ne može)ili limitirano izdanje u najkvalitetnijoj opremi i skupo(za kolekcionare i die hard fanove doticnih stripova).Ne kupujem nijedan od ta dva stripa,tako da me se puno ne tice ova situacija,ali mislio sam uzeti neke rendere(puno kasniji brojevi)pa cemo sada vidjeti šta ce se desiti

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2007 : 17:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

Neznam koliko smo mi kompetentni procjenjivat koliko to moze opstat... Marku i Bleku su vecina predvidjala propast, pa eto... Mister no ima mizernu prodaju na kiosku pa ce opet ici u hc, i to ce biti epizoda i po 96 strana za vise novaca nego Julia i MR... i vjerojatno ce proc...
Meni bi zanimalo Markosovo misljenje jer covjek ima iskustva sa takvim nacinom prodaje i izdavanja, najbolje zna za cjene, troskove i bio bi najkompetentniji za procjenit jel se takvo izdanje moze pokriti...



Moje misljenje je da novi stripovi na kioscima jako jako tesko mogu proci. Daleko od toga da sam najkompetentniji, i Bernard i Tally i Nebojsa bi mogli o tome pricati danima i znaju puno vise tocnijih podataka od mene, ali prema informacijama koje ja imam, iz ovih ili onih dobro upucenih izvora, prodaja na kioscima je za neke junake katastrofalna. Naravno, za neke druge je odlicna pa se tako pokrije minus i tako i ti nerentabilini stripovi mogu i dalje ici, ali sto ako nemas Zagora ili Alan Forda koji ce ti generirati zaradu? U toj situaciji, ici s nekim novim, nepoznatim junakom, i to zenom - jako, jako riskantno. I po svim pokazateljima, osudjeno na propast, vec u startu. Osim ako jupiter bude u sedmoj kuci u konstelaciji sa Marsom i upale sve ostale vradzbine...

Zasto? Mislim da je objasnjenje jednostavno: ljudi (tj. velika vecina njih) koji kupuju stripove na kiosku kod nas ne kupuju strip kao strip. Oni kupuju Zagora. (Ili AF, ili DD ili Blek/Mark svejedno). Ostalo ga jednostavno NE ZANIMA. I sad mu ti dodjes i ponudis Juliju na kioscima. On je NECE kupiti. Nece je ni vidjeti, kao prvo, jer su kiosci pretrpani. Ako je i vidi, nema pojma sto je to, nikad to nije citao u ZS/LMS, mozda je dobro, mozda nije, ali, na kraju krajeva, nije ga ni briga, jer je on ionako dosao samo po svog Zagora. Postoji krug ljudi koji vole strip opcenito, a pogotovo bonellija i koji ce kupiti nove stvari, u prvom redu bonelli, nakon toga mozda nesto albuma (u prvom redu ono sto su vec citali prije, ili tek kao zadnja opcija, ne daj Boze, nesto potpuno novo), ali to je ta brojka od 500 ljudi, to je taj famozni tiraz oko kojeg se cijelo vrijeme vrtimo. Kad ja tu kazem kako jednostavno NEMA vise kupaca i kako se na kioscima prodaje tek malo vise od toga onda ljudi klimaju glavom i kazu "pa nije moguce da se Tex proda u samo 900 primjeraka/Julija u 600 itd itd" Da, naravno da je moguce. Dobro jutro! To je tako, htjeli vi to vjerovati ili ne. Brojke ne lazu.

I onda, sto izdavacu u toj situaciji preostaje?
a) raditi tih prokletih 500 komada, pa sad, kako god da ih opremio - dvobroj, trobroj, zasebna sveska, mekani - tvrdi uvez, nebitno, uvijek ispadne skupo, otprilike duplo skuplje od "normalne" kiosk cijene
ili
b) Ugasiti izdanje i ne raditi ga uopce, i samim tim ustedjeti si gomilu gubitaka.

Ja sam duboko uvjeren da od novih junaka na kioscima tu kod nas moze proci jedino i iskljucivo manga. Pisem ovo svjesno kao malu provokaciju velikim izdavacima, mozda se mrdnu i naprave nesto po tom pitanju. Tu ima toliko dobrih stvari, toliko svjezih i novih stripova blizih danasnjim klincima, pa i nama starijima, da mi se cini nemogucim kako nesto od toga ne bi dobro proslo. Treba samo dobro odabrati naslove i odvaziti se upustiti u to. Ako ikad u zivotu budem skupim neki novac i odlucim se raditi nesto na kioscima, to ce biti neka manga. Zivi bili pa vidili.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/01/2007 : 17:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Dobro, al nece sad raditi izdavacke planove prema mišljenju jednog dalena... Ima dosta kupaca i izvan ovog foruma. AKo žele probati tako, nek probaju.


Pa ko to je uopce rekao? Dalen nije kompetentna osoba za tako nešto. Uostalom tko je? Samo sam jedan o ljubitelja stripa (malo stariji). Hello je lijepo pitao i ja sam lijepo rekao moje mišljenje.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/01/2007 : 17:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
A ima li sanse da Fibra mozda uplovi u svet mangi, a?

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

ozasloscena_sovuljaga
Junior Member



420 Posts

Member since 11/10/2005

Posted - 17/01/2007 : 17:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ozasloscena_sovuljaga a Private Message
A sto mislis Markos, jer moze Julia i MR opstat po ovome novome planu koji je iznio Hello? Forumasi su skepticni... Osobno cu kupovati, ali nebi htio da nakon 10 brojeva se i to ugasi..

Edited by - ozasloscena_sovuljaga on 17/01/2007 17:48:03
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2007 : 17:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Kao prvo, da ti malo sjasis s Markosa?
Kao drugo, zao mi je zbog ovoga, ali ja sam znao da ce se ovo dogoditi, jos onda kad mi se Berardi javio i pitao hocemo li mi uzeti Juliju ili je prepustiti drugom izdavacu. Jednostavno, to se na kioscima ne moze pokriti, ali zeleci da se to pojavi na kioscima ipak, mi smo to prepustili Van Goghu. Nazalost, moje su se slutnje pokazale tocnima, sto sada vidimo.

Kao trece, imamo tzv. stinkyev apsurd. Cijelo vrijeme tu sere kako hoce jeftina izdanja po 10 kuna na kioscima i napada mene ili Libellus sto "deremo" kupce, malim tirazima, HC-om, velikim cijenama. Kad mu ponudim argumente i objasnim zasto su cijene takve kakve jesu i zasto taj izbor onda prvo opet uobicajna ignorancija zdravog razuma i brojki "ne briga me, ja ocu stripove po 10 kuna" i onda, kao slag na tortu, mi sad bezobrazno dodje sa ovakvim postom - ja kao trazim suosjecanje? Prvo me pljuje danima, a kad odgovorim onda to naziva trazenjem suosjecanja? Ma idi ...

Da imas imalo obraza, barem trunku, ovdje bi se ispricao za sve svoje gluposti koje si napisao o izdavastvu i cijeni stripova u proteklih godinu dvije, jer iz njih se moze zakljuciti samo jedna stvar: nemas pojma o cemu pricas. Ili ukratko: seres bezveze.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



nema potrebe za opetovanim dosadnim raspravljanjima
ocito ne možeš kužiti dalje od -jednog konkretnog slucaja-, tvog vlastitog, pa mi je to dosadno razglabati (svodi se na bezvezno prepucavanje)
argumente ti ne priznajem kao apsolutne i to je to (da ti nacrtam: ti postaviš figure i onda mi kažeš, gle, iz ovoga slijedi ovakav potez. a ja ti kažem, pa da, ali figure niti ne trebaju tako stajati, one mogu biti i drukcije postavljene)

i brkaš redosljed, kao i tumacenje
uopce te ne pljujem, kao što tek nakon što se predstavi izdanje (to je prvo), izdanje se stavi na komentiranje, ja onda kažem: meni je to bezveze i skupo. ti se tu osjecaš pozvanim mi ispricavati i opravdavati cijenu, i onda slijedi bezvezno razglabanje

za moje sudove vrijednosti stripova, nemam se što ispricavati

i nemoj gubiti kontrolu i razgovarati prostacki
a zakljucuj kako hoceš...i možeš

ps - i ovdje si se uvrijedio što smatram da su ti stripovi skupi. tko je ovdje lud? rece miš

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2007 : 17:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ozasloscena_sovuljaga

A sto mislis, jer moze Julia i MR opstat po ovome novome planu koji je iznio Hello? Forumasi su skepticni...


Ne znam, tesko je predvidjeti takvo sto, ovo je skroz nova situacija. Mogli bi, mozda. Ali iskreno, ni ja nisam previse optimist.
To bi trebalo raditi u HC i pod drugim uvjetima, da se ponovo pregovara o cijeni prava s obzirom na novu situaciju, da se razmisli o dvobroju, trobroju. Ima tu dosta varijanti, ali to je na izdavacu da odluci. U svakom slucaju, steta je ucinjena, najvise sto se tice povjerenja kupaca prema izdavacu, nazalost. O tome kolika je i koji ce joj ucinak biti ovisi da li ce Julia i Kit proci dalje.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/01/2007 : 17:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by DeeCay
Dobro, al nece sad raditi izdavacke planove prema mišljenju jednog dalena... Ima dosta kupaca i izvan ovog foruma. AKo žele probati tako, nek probaju.


Pa ko to je uopce rekao? Dalen nije kompetentna osoba za tako nešto. Uostalom tko je? Samo sam jedan o ljubitelja stripa (malo stariji). Hello je lijepo pitao i ja sam lijepo rekao moje mišljenje.



Ako je malo stariji, onda dobiješ još par bodova u vjerodostojnosti zbog iskustva! Ne, ono je bila moja opaska buduci da hello nastoji svima ugoditi pa reagira na bilo kakvu sugestiju. Ali cuvam se takvih govora da ne bi bila ona stara - Reci pa ureci!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2007 : 18:02:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
nema potrebe za opetovanim dosadnim raspravljanjima
ocito ne možeš kužiti dalje od -jednog konkretnog slucaja-, tvog vlastitog, pa mi je to dosadno razglabati (svodi se na bezvezno prepucavanje)


Cijelo vrijeme me provlacis kao primjer i onda kazes kako ja ne mogu kuziti dalje od jednog konkretnog slucaja?

quote:
Originally posted by stinky
argumente ti ne priznajem kao apsolutne i to je to (da ti nacrtam: ti postaviš figure i onda mi kažeš, gle, iz ovoga slijedi ovakav potez. a ja ti kažem, pa da, ali figure niti ne trebaju tako stajati, one mogu biti i drukcije postavljene)


naravno da mogu biti drugacije postavljene, ali onda slijedi mat. Sto smo i vidjeli u ... koliko ono puta do sada?

quote:
Originally posted by stinky
i brkaš redosljed, kao i tumacenje
uopce te ne pljujem, kao što tek nakon što se predstavi izdanje (to je prvo), izdanje se stavi na komentiranje, ja onda kažem: meni je to bezveze i skupo. ti se tu osjecaš pozvanim mi ispricavati i opravdavati cijenu, i onda slijedi bezvezno razglabanje


Naravno da cu opravdati cijenu. Ti kazes da je skupo, ja ne kazem da nije, samo ti kazem zasto je skupo.


quote:
Originally posted by stinky
i nemoj gubiti kontrolu i razgovarati prostacki
a zakljucuj kako hoceš...i možeš


TI, koji si do jucer jahao zvjezdanu jebovinu, mi govoris da ne razgovaram prostacki?

quote:
Originally posted by stinky
ps - i ovdje si se uvrijedio što smatram da su ti stripovi skupi. tko je ovdje lud? rece miš


Ti, rece macka. Jer ja se nisam uvrijedio sto ti smatras da su stripovi skupi. Ono sto vrijedja je nedostatak zdravog razuma i odbijanje argumenata koji govore da ili tako (mala tiraza, veca cijena) ili jedva ili nikako.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 18:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Hello kad ste mislili krenit s tim novim izdanjem? ovaj misec?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 18:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
jebe mi se, imam tih para, kupovat cu juliu, jako mi je dobar strip, a i da mi se ne svida tako jako, kupovao bi ga kao podršku izdavacu koji se usudio na kioscima ponudit nešto novo

a izdavacu bi predložio da, ako ide, naravno, odustane od šivanja, ali napravi kvalitetno lijepljenje, i tako smanji cijenu za još par kuna, recimo na 35, ili manje, tada bi strip izgledao kao sistemov ken specijal s plastificiranim koricama, a onda, kad ovi gore to uzmu u ruke i odvažu, sigurno ce se predomislit i kupit

za kita cu još odlucit, ionako sam ga dosad kupovao iz inercije, cekajuci bolje epizode
Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 17/01/2007 : 18:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
Ja sam ajviše (još uvijek) razocaran zbog ukidanja Texa Extra. Za Tex Extra bih dao 39 kuna u ovakvom izdanju bez razmišljanja.

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 17/01/2007 : 18:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
u tek aje taj Systemov Ken apsurdan, ona jspecijal u boji kosta 450 din, a ono crno belo cudo 360 din, mislim stvarno... treba imati meru....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Edited by - Duh_koji_hoda on 17/01/2007 19:23:01
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 18:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

u tek aje taj Systemov Ken apsurdan, ona jspecijal u boji kosta 450 din, a ono crno belo cudo 460 din, mislim stvarno... treba imati meru....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''


upravo ga zato i spominjem, korice su debele, dobro je slijepljen, ali je papir tanak, sve skupa izgleda dobro, ali je skup, opet zbog malog tiraža
ovakva kenplastificirana julia bila bi 10-ak i više kuna jeftinija, ali s manje stranica, pa to dode na isto, ili ipak nešto niže
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2007 : 18:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Cijelo vrijeme me provlacis kao primjer i onda kazes kako ja ne mogu kuziti dalje od jednog konkretnog slucaja?



pa kad jesi primjer opravdavaca par exellance
i to baš jednog tog izricitog slucaja
uhvatiš se za to i onda piliš
a ja ti lijepo kažem - postoji li jeftinija tiskara? postoji li jeftiniji papir? neophodan li je dizajn? i tako dalje. to se može provlaciti do krajnjih uzroka, pa se pitati: može li distributer uzimati manji profit? može li autor zaradivati manje, na kraju krajeva? sve se to može pitati, ne?

quote:
naravno da mogu biti drugacije postavljene, ali onda slijedi mat. Sto smo i vidjeli u ... koliko ono puta do sada?


to se još ne zna
jer, nikad ne slijedi apsolutni mat, što smo i vidjeli u... koliko ono puta do sada?

quote:
Naravno da cu opravdati cijenu. Ti kazes da je skupo, ja ne kazem da nije, samo ti kazem zasto je skupo.


da, ali mene ne zanima da ti opravdaš cijenu
eto, sve da ti i prihvatim baš sve konkretne pretpostavke i troškove, evo, ti si opravdao cijenu, ali meni to ne znaci ništa - sam strip ostaje i dalje skup. a ja znam da to nije jedini MOGUCI POSTOJECI nacin, kao što znam da ce se uvijek pojaviti netko tko ce pokušati na drukciji nacin (bolji ili gori)

quote:
TI, koji si do jucer jahao zvjezdanu jebovinu, mi govoris da ne razgovaram prostacki?



pa da, jer nepotrebo prelaziš na neukusne razgovore
a zvjezdanu jebovinu još jašem, dakako i štoviše


quote:
Ti, rece macka. Jer ja se nisam uvrijedio sto ti smatras da su stripovi skupi. Ono sto vrijedja je nedostatak zdravog razuma i odbijanje argumenata koji govore da ili tako (mala tiraza, veca cijena) ili jedva ili nikako.



sve što vidim oko sebe (a to mi je sigurnije uporište, nego tvoji subjektivni argumenti) mi kaže: ili tako ili drugacije
svodi se na to da se ti vrijedaš jer ja smatram da su stripovi skupi


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 18:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

jebe mi se, imam tih para, kupovat cu juliu, jako mi je dobar strip, a i da mi se ne svida tako jako, kupovao bi ga kao podršku izdavacu koji se usudio na kioscima ponudit nešto novo

a izdavacu bi predložio da, ako ide, naravno, odustane od šivanja, ali napravi kvalitetno lijepljenje, i tako smanji cijenu za još par kuna, recimo na 35, ili manje, tada bi strip izgledao kao sistemov ken specijal s plastificiranim koricama, a onda, kad ovi gore to uzmu u ruke i odvažu, sigurno ce se predomislit i kupit

za kita cu još odlucit, ionako sam ga dosad kupovao iz inercije, cekajuci bolje epizode

Sa šivanjem je knjiga puno cvršca, jer s ljepilom se nikad ne zna, 10 ih je super zaljepljeno, al 1 nije i eto ti sranja. Ja bih osobno platio 4 kn više za šivanje, ali 30 kn više za tvrdi uvez, samo za nešto to me totalno zainteresira i privuce.
Po meni, u sljedecoj godini ce izaci puno skupih izdanja u kojima bi Julia bila slabo konkurentna, tako da bi Julia mogla naci svoje mjesto medu ljubiteljima stripova. Onaj mjesec u kojem je bio CRŠ se osjetio u prodaji kiosk izdanja, prodano je oko 100 komada manje nego obicno, a zamislite kako ce tek biti nakon Makarske.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2007 : 18:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Markos
Cijelo vrijeme me provlacis kao primjer i onda kazes kako ja ne mogu kuziti dalje od jednog konkretnog slucaja?



pa kad jesi primjer opravdavaca par exellance
i to baš jednog tog izricitog slucaja
uhvatiš se za to i onda piliš
a ja ti lijepo kažem - postoji li jeftinija tiskara? postoji li jeftiniji papir? neophodan li je dizajn? i tako dalje. to se može provlaciti do krajnjih uzroka, pa se pitati: može li distributer uzimati manji profit? može li autor zaradivati manje, na kraju krajeva? sve se to može pitati, ne?


Moze se pitati, ali svejedno je. to je ono sto odbijas razumjeti. Mozes ti raditi Kita ili Juliju ili Martija ili Mister No ili Natahana ili... po 10 kuna, on se hoce prodati vise, ali opet nedovoljno da se pokrije. Svejedno je, koliko god cijena niska bila - nema dovoljno publike da pokrije troskove. Da ga dajes besplatno, ne bi uspio podijeliti sve na kioscima.


quote:
Originally posted by stinky
quote:
naravno da mogu biti drugacije postavljene, ali onda slijedi mat. Sto smo i vidjeli u ... koliko ono puta do sada?


to se još ne zna
jer, nikad ne slijedi apsolutni mat, što smo i vidjeli u... koliko ono puta do sada?


Mat je mat. Oni koji su krenuli u novu partiju su u prednosti samo ako su odigrali drugacije.

quote:
Originally posted by stinky
quote:
Naravno da cu opravdati cijenu. Ti kazes da je skupo, ja ne kazem da nije, samo ti kazem zasto je skupo.


da, ali mene ne zanima da ti opravdaš cijenu
eto, sve da ti i prihvatim baš sve konkretne pretpostavke i troškove, evo, ti si opravdao cijenu, ali meni to ne znaci ništa - sam strip ostaje i dalje skup. a ja znam da to nije jedini MOGUCI POSTOJECI nacin, kao što znam da ce se uvijek pojaviti netko tko ce pokušati na drukciji nacin (bolji ili gori)


Tebe ne zanima, ali mozda zanima ostale. Ja ti necu dopustiti da me tu pljujes i blatis a da ne ponudim argumente u svoju korist. Naravno da 500 HC nije jedini moguci nacin, ali izgleda da je trenutno jedini dugorocno odrziv.


quote:
Originally posted by stinky
quote:
Ti, rece macka. Jer ja se nisam uvrijedio sto ti smatras da su stripovi skupi. Ono sto vrijedja je nedostatak zdravog razuma i odbijanje argumenata koji govore da ili tako (mala tiraza, veca cijena) ili jedva ili nikako.



sve što vidim oko sebe (a to mi je sigurnije uporište, nego tvoji subjektivni argumenti) mi kaže: ili tako ili drugacije
svodi se na to da se ti vrijedaš jer ja smatram da su stripovi skupi


A sto vidis oko sebe?
Evo ti primjeri: Van Gogh, Borgis, Abaton, Vanini, System Comics, makedonci...
Sa druge strane imas Libellus.
I sad, na osnovu tih primjera si ti zakljucio da mi radimo krivo, a svi ovi gore dobro?
Bravo, sjajno. Ocito su moji primjeri subjektivni.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000