forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 VAN GOGH Julia i Mali rendžer u novom izdanju!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 28

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6136 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:13:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ruku na srce,Juliju sam kupovao samo radi podrške.Procitao prvi broj i nije mi baš sjelo,iako je omjer cijena/kvalitet sasvim zadovoljavajuci.

Ova vijest je vidim razocarala mnoge ali nažalost - mislim da je to realno stanje strip scene u ovom trenutku.Ocekivao sam krah tamo negdje kod 6.broja.Jednostavno,nepoznate stvari(ma kako one dobre bile) ne mogu proci na kioscima pa je jedina solucija HC.Iako nepopularno za neke,mislim da je "HC-izacija" smjer u kome ce se kretati izdavaštvo,htjeli mi to ili ne.

Što se konkretno Julije tice,citajuci forum stekao sam dojam da ima puno fanova ovog junaka pa možda opstane ovo "novo" izdanje.Ja vjerojatno odustajem.
Za MR se vjerojatno prodaje puno bolje od Julije pa možda njegov put bude nešto lakši..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Moje misljenje je da je sa ovim potezom VAN GOGH stavio tocku na i svojom neozbiljnoscu u strip izdavastvu i da se krajnje nekorektno ponio prema svojim najvjernijim pratiocima tj. nama.

Sve je pocelo sa EXTRA TEX-om koji je neslavno dozivio samo 6 brojeva i to sa kakvim krajme! Kao prvo prekinuli su pricu na pola i to bez ikakvog obrazlozenja i isprike. Tako da svi koji su kupili predhodan broj kupili su ga zapravo da bi zapoceli citanje price ciji kraj nece procitati!

Sad je na redu MALI RENDZER i JULIA. Ove cijene nisu realne i nema nikakve teorije, ako se jedna JULIA prodavala na kioscima u 300 primjeraka sa cijenom od 20 kn da se sada sa cijenom od 39 kn bolje proda! Za MALOG RENDZERA je dobar dio vas vec sve rakao jer taj strip je danas samo za nas najzagrizenije nostalgicare i kolekcionare. Nema teorije da taj strip privuce danasnje klince, a sa cijenom od 34 kn rastjerat ce i ovo malo ljudi koji su ga iz navedenih razloga kupovali.

Sada jos malo o nekoliko katastrofalnih gresaka VAN GOGHIZDAVACKE KUCE. Prvi je vezan za naslovnice MALOG RENDZERA, naime njih su isli mjenjati i stavljati valjda 100 % ruznije i gorje naslovnice da to nikome od nas nije bilo jasno zasto. Podsjecam, originalne naslovnice je crtao (u biti slikao) Franco Donatelli u uljanim bojama i svaka je pravo malo remek dijelo, a nama su servirane trecerazredne ilustracije Gambe, vrlo cesto uvecani pojedini kadrovi iz samog stripa i izgledaju krajnje ruzno.
Sada najednom, nakon 8-9 brojeva se dolazi do spoznaje da ce se krenuti sa originalnim naslovnicama! Moze li netko iz VAN GOGH-a objasniti zasto? Vjerojatno zato da bi citava zavrzlama bila jos veca.
Play of the day je zasigurno izjava da ce se vec objavljeni brojevi ponovno napraviti u ovom novom, boljem ruhu! I sta bi sada mi opet trebali kupiti iste te brojeve u novom ruhu!? Mi koji smo zapravo jedini i podrzavali ova 2 serijala. Sorry, ali meni je ovo sve prezalosno. Ne zelim VAN GOGH-u da se trajno izgubi sa strip scene, ali bojim se da je nazalost prekasno to izbjegnuti jer povjerenje kupca su previse poljuljali.

JULIA je u ovih 5 epizoda pokazala da je stvarno izvrstan Bonellijev strip i bilo bi ga velika steta izgubiti, no sa cijenom od 39 kn po broju bojim se da hoce.

Previse ljudi ulazi u posao strip izdavastva, a da o tome nema pojma. Pokrene nesto, objavi par brojeva i zauvijek nestane. Treba se probuditi, protrljati okice i shvatiti da smo u 2007 godini. Vremena kada su se stripovi kod nas prodavali na kiocsima na lopate su daleko iza nas. Zar ne vidite oko sebe tko danas cita stripove?! Uglavnom ljudi od 30 godina na vise, tek tu i tamo uleti koji novi klinac. Danasnje klince ne diraju stripovi uopce, imaju svoje zanimacije i nacine provodjenja vremena. Samo procesljajte profile sa naseg foruma i vidjet cete koje godiste ovdje hara.

Postoje dvije realne opcije za vecinu stripova.
Prva je da veliki broj stripova uopce ne izlaze, sto vjerujem da nitko od nas koji smo na ovom forumu ne zeli! I druga opcija da izlaze upravo na nacin kako to rade decki iz LIBELLUSA, FIBRE, BELOG PUTA pa i dobrim dijelom BERNARD.

Stripovi u takvoj opremi jesu nesto skuplji, ali ono sto nude opravdava to sa naglaskom da je to jedini nacin da ugledaju svijetlo. Jednostavno treba prihvatiti da je nasa realnost naklada od 500 primjeraka i to za interes svih republika bivse Jugoslavije. Kako ih kupujemo uglavnom mi nesto starija generacija uglavnom smo zaposleni pa nam ti stripovi i nisi bas toliko nedostupni i preskupi.

Naravno u taj kos ne stavljam ZAGORA, ALANA FORDA i DYLANA DOGA, jer oni su uvijek bili fenomen na nasem strip trzistu pa se tako i dalje fino prodaju na kioscima.

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 19:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ovde je prosjek sigurno 30 godina ako ne i veci.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ovde je prosjek sigurno 30 godina ako ne i veci.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!



Upravo tako!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/01/2007 : 19:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
500HC je super samo da se ne nade neka dobra duša koja ce kupiti 200-300 brojeva istog stripa pa onda ucjenjivati kolekcionarsku populaciju sa dva-tri puta vecom cijenom. Kao "strip je rijedak" i slicne budalaštine.
Bilo je i bit ce.

Inace ja podržavam i ovu opciju 500HC to je (izgleda) jedini dugorocni nacin za izdavaca.


Prije sam bio "Kuna" na forumu/aukcijama, za one clanove koji me znaju.
Promijenio sam nick iz prakticnih razloga.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 19:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
u svakom slucaju je bolje onda ic odma u HC sa MR nego ga mrcvarit po kioscima u izdanju od 34 kune

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ma ne vjerujem da ce netko ici kupovati po 200-300 istih stripova. Pravi dealeri se bave puno skupljom robom.

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:35:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
A sto vidis oko sebe?



vidim da postoji neuništivo nastojanje u ma kom polju i bilo cemu, kud god se okrenem
drugim rijecima, ako sad baš govorimo o stripu, ljudi ce uvijek pokušavati izvuci nekakvu korist iz stripa, na ovaj ili onaj nacin. uopce to nije tako fatalno, kako si ti to ili zamišljaš ili predstavljaš: kad bi sad propali svi HC izdavaci, uvjerili se da to publika nece kupovati, ne bi uopce to bio kraj ili izbor koji stalno simuliraš "ili ovako ili ništa", jer bi se brzo našli ljudi koji bi protresli i izokrenuli taj strip na sto nacina dok mu ne izmuzu novu mogucnost eksploatiranja. taj novi nacin može biti pogodniji za mene (a i ne mora), ali on kao mogucnost postoji.
meni je to jasno jednako toliko koliko tvoje polje interesa tebi prijeci da ga vidiš, pa on za tebe i ne postoji - svatko vidi ono što ga zanima, ocito


quote:
I sad, na osnovu tih primjera si ti zakljucio da mi radimo krivo, a svi ovi gore dobro?


uopce ne gledam te primjere koje si pobrojio, nego još opcenitije, svijet oko sebe
a i nisam zakljucio da vi radite krivo, a oni dobro, to uopce nije pitanje, nego jednostavno da mene zanimaju stripovi onak kak ih oni rade (ak ih rade jeftino i za kisoke), a vaš nacin mi je neprihvatljiviji

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16795 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/01/2007 : 19:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by hello
Glavni urednik ipak odlucuje o izdavackim planovima, ja sam samo neka vrsta glasnogovornika :)


I šta urednik misli da postigne sa tim nacinom izdavanja Malog rendžera? Koliko ima pravih ljubitelja Malog rendžera koji su spremni platiti 306 kuna ponovo za prvih 9 brojeva samo sada sa originalnim naslovnicama i onda kupiti još nekoliko brojeva po toj cijeni od 34 kune a onda i takvo izadnje propadne? Kupio sam sve dosadašnje brojeve Malog rendžera i cijena je bila korektna za 130 strana i šteta je što se nije bar malo bolje prodavalo. Ali ne vjerujem da ima šanse da iko bude imao koristi od tog izdanja za kolekcionare – teško da ce biti veca zarada za Van Gogh a ni malobrojni kupci nece biit baš zadovoljni iz više razloga. Evo što izdavac zavarava sebe, nego i zavarava kupce. Nije Mali rendžer za takvo izdanje, možda je bolje bilo pokušati na kioscima dvomjesecno sa starom verzijom izdanja i cijenom 25 kuna (npr. Ludensovi specijali na 130 strana toliko koštaju) pa ako i to ne prode onda neka ugasi serijal, ništa drugo mu ne preostaje.

Edited by - delboj on 18/01/2007 09:54:16
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 17/01/2007 : 19:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Više ne kupujem u nikoga tko nece garantirati da ce izdati bar 50 brojeva nekog junaka.

Obradovao sam se Texu i odjednom ugašen. MR sam kupovao pomalo i preko volje, ali neka, iz neke uspomene. Juliu ionako nisam kupovao.
Ovim ce samo produžiti agoniju, stvar ocito ne ide. A ja cu svoju MR kolekciju završiti sa br. 9.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
A zasto ne probaju "prototaktiku", strip stampan na toalet papiru, po 3,9 i 3,4 kune i 10000 primjeraka.

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 19:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Julia izvrstan Bonelli strip a Donatelli pravi remek dijela i onda kazu ljudi da nema dobrih komicara u Hrvatskoj...

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 20:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Julia izvrstan Bonelli strip a Donatelli pravi remek dijela i onda kazu ljudi da nema dobrih komicara u Hrvatskoj...

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."



A sta reci sada na ovu tvoju izjavu?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/01/2007 : 20:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

A zasto ne probaju "prototaktiku", strip stampan na toalet papiru, po 3,9 i 3,4 kune i 10000 primjeraka.



zato jer stara kineska poslovica kaže: nije potrebno musti kravu na drukciji nacin, ako vidiš kod susjeda da je njegova tehnika solidna



Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 20:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by seinfeld

Julia izvrstan Bonelli strip a Donatelli pravi remek dijela i onda kazu ljudi da nema dobrih komicara u Hrvatskoj...

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."



A sta reci sada na ovu tvoju izjavu?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"



Ako je retoricko pitanje onda nista.

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/01/2007 : 20:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by seinfeld

A zasto ne probaju "prototaktiku", strip stampan na toalet papiru, po 3,9 i 3,4 kune i 10000 primjeraka.



zato jer stara kineska poslovica kaže: nije potrebno musti kravu na drukciji nacin, ako vidiš kod susjeda da je njegova tehnika solidna



Tako je govorio Zagortustra.



Taktika Boratovog susjeda !

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 17/01/2007 : 21:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by seinfeld

Julia izvrstan Bonelli strip a Donatelli pravi remek dijela i onda kazu ljudi da nema dobrih komicara u Hrvatskoj...

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."



A sta reci sada na ovu tvoju izjavu?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"



Ako je retoricko pitanje onda nista.

"I can't forget where I came from because I haven't gotten to where I'm going."



Ipak cu reci. Sjasi s mene!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 21:16:14  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
ovo je zaista fantasticna vijest....
prvo me sjebe extra Tex u kojega sam ulagao zelju, novac i volju...
onda me sjebe Julia, koja je bila super i zakon...

jebiga ja mogu 100% reci da necu kupiti niti jedan primjerak Julie po cijeni od 39kuna, to je totalno pretjerivanje. Strip je super i sve, ali kada malo pogledas bolje na isti kalup poput 102301301 serija na televiziji, a i prije ili poslije ce se poceti ponavljati.
Mislio sam da ce doci do poskupljenja ali eventualno 5 kuna, 19 kuna je previse lol....

zbogom Van Gogh


ps. steta sto ludens nije uzeo prava na Juliu, nekako mi se cini ozbiljnija firma...
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 21:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
[quote]Originally posted by stinky

pa da, jer nepotrebo prelaziš na neukusne razgovore
a zvjezdanu jebovinu još jašem, dakako i štoviše
-------------------------------------------------------------------
Stinky, Stinky, pa nisam znao da si komunjara.
Baš si me razocarao, mislio sam da si domovine sin.

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 21:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
gasenje MR je u biti dobra vijest. lms kolekcija MR ce mi sad ipak kroz koju godinu donijeti lijepe novce
jer MR je ne samo mrtav ovim cinom, vec nikad nikkome vise nece pasti na pamet da ga pokusa izdati i za 2 kn...
40 kn za sc juliju je losa vijest, strip je dobar, ali brate ne toliko...no, najbolje su upravo ove prve epizode, kasnije, kazu oni sto su citali, drasticno opada kvaliteta scenarija (Berardi, Berardi...), u biti ponavlja se, pa necu puno plakati...
ok, 2 manje, idemo dalje
sta nas briga dok je zagija i hc libellusa

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 17/01/2007 : 21:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
da, dva izdanja manje, nazalost izgubio sam povjerenje u nove izdavacke kuce :(((
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 21:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
[quote]Originally posted by SejoSexon

Za Juliu se isplati dati 39 kn ali za MR sigurno ne, to je uz Marka i Bleka najgluplji, nadosadniji I najnaivniji strip koji trenutno izlazi.
------------------------------------------------------------------
I ne samo to, ovi nabrojani stripovi otupljuju mladež, krešu im i onako niski IQ, te ih otuduju od seksa. Ja bi zakonom zabranio Marka, Bleka i Malog rendera za djecu stariju od 15 godina.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 21:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

[quote]Originally posted by SejoSexon

Za Juliu se isplati dati 39 kn ali za MR sigurno ne, to je uz Marka i Bleka najgluplji, nadosadniji I najnaivniji strip koji trenutno izlazi.
------------------------------------------------------------------
I ne samo to, ovi nabrojani stripovi otupljuju mladež, krešu im i onako niski IQ, te ih otuduju od seksa. Ja bi zakonom zabranio Marka, Bleka i Malog rendera za djecu stariju od 15 godina.



hmmm, malo presarkasticno, ali da ih uce krivom pravopisu, to sigurno da
ova 3 izdanja, obzirom kome su namijenjena, predstavljaju antipravopisnu propagandu iz najcrnjih ponora

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 17/01/2007 : 22:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Evo da rezimiram neke kritike:
-Juliju za 39,00 kn nitko nece kupit ali da je libellus objavio u HC za 70,00 kn bila bi malte ne rasprodana.
-Van Gogh je zajebao citatelje sa Tex-om a sad i sa ostalima; Da objavljene su 2 kompletne epizode za cijenu od 48,00 kn, a u remitendi i jeftinije, da nije bilo VG-a te epizode bi vjerojatno jednog dana bile objavljene po cijeni od 150,00 kn po komadu.

Bilo je par konstruktivnih prijedloga, ali bilo je i komentara u stilu: definitivno ne kupujem po ovoj cijeni, ali doduše nisam kupovao ni po nižoj!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/01/2007 : 22:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
i jeste li se onda odlucili šta i kako dalje?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
Go to Top of Page
Page: of 28 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000