forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hrvatsko izdanje Korta Malezanina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/01/2007 : 18:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Od mog prodavca stripova gospodina Miroslava iz Beograda sam doznao da je konacno doslo vreme da Korto Maltezanin, Huga Pratta dobije dostojno izdanje za prostore stare Juge. Iskren da budem ni ono sto je " Komuna " izdala nije za potcenjivanje. Izdali su Korta kada niko nije izdavao bilo kakve stripove. Jedina moja zamerka bi se odnosila na slabiji povez, ako se njihovom entuzijazmu iz onog vremena moze bilo sta zameriti.
Ali 2007. je... Voleo bi da konacno vidim, ne samo Korta, vec i sve druge stripove maestra Pratt-a u tvrdim koricama, na dobrom papiru.

Pozdrav stripadzijama iz Kosovske Mitrovice

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/01/2007 : 18:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Prema najavama, prvi Korto bi se triba pojavit do kraja drugog miseca.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Vorador
Senior Member



Croatia
1581 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 25/01/2007 : 20:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Vorador's Homepage  Send Vorador a Private Message
Super. Ali necu kupiti baš sve albume buduci da imam skoro sve u izdanju Antibarbarusa ( osim Balade o slanome moru) i Ceresa. Dakle uzimam samo ono što nisam citao. Corto je legenda. Uz Kena Parkera strip kojeg citam s najvecim guštom.

Edited by - Vorador on 25/01/2007 20:27:50
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/01/2007 : 20:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Znaci dobro sam uradio što sam pricekao sa kupovinom tih slabo odštampanih, mekokoricnih izdanja.

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/01/2007 : 20:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Komunina izdanja su meni jako draga, a prevod je odlican.
Jel' ide izdanje u koloru Patricie Zanotti?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47021 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/01/2007 : 20:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
to bi moga i nabavit

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 25/01/2007 : 20:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Nikad nisam citao Corta, imam skenirani Helvetske price koji mi se uopce nije svidio (ujedno i jedini koji sam vidio), a o crtežu da ni ne govorim. Ne da je crtež ocajan nego jednostavno negledljiv. Primjetio sam da vas je jako puno na forumu koji dižete Corta u nebesa, dajte me prosvjetlite, što je tu dobro?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 25/01/2007 : 21:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
quote:
Originally posted by HC

Nikad nisam citao Corta, imam skenirani Helvetske price koji mi se uopce nije svidio (ujedno i jedini koji sam vidio), a o crtežu da ni ne govorim. Ne da je crtež ocajan nego jednostavno negledljiv. Primjetio sam da vas je jako puno na forumu koji dižete Corta u nebesa, dajte me prosvjetlite, što je tu dobro?



Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 25/01/2007 : 21:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
Možda su ostale price dobre, ali ova Helvetske price je užas. Pa šta ima netko da mu se taj crtež svida?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 25/01/2007 : 21:11:54  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Nadam se da ce izdanje bit kvalitetno napravljeno tako da konacno možemo imati Corta kako triba (da ga je lipo vidit na polici ).

I da ce izlaziti redovito tako da se u nekom razumnom vremenu objave svi albumi.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/01/2007 : 21:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by HC

Nikad nisam citao Corta, imam skenirani Helvetske price koji mi se uopce nije svidio (ujedno i jedini koji sam vidio), a o crtežu da ni ne govorim. Ne da je crtež ocajan nego jednostavno negledljiv. Primjetio sam da vas je jako puno na forumu koji dižete Corta u nebesa, dajte me prosvjetlite, što je tu dobro?



Za Korta treba malo angazovati mozak, a ovo sto si rekao za crtez je bolje da ne komentarisem...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Edited by - Duh_koji_hoda on 25/01/2007 21:25:22
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/01/2007 : 21:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by HC

Nikad nisam citao Corta, imam skenirani Helvetske price koji mi se uopce nije svidio (ujedno i jedini koji sam vidio), a o crtežu da ni ne govorim. Ne da je crtež ocajan nego jednostavno negledljiv. Primjetio sam da vas je jako puno na forumu koji dižete Corta u nebesa, dajte me prosvjetlite, što je tu dobro?


... MA PUSTI IH U 3PM, Feri je za njega avion u boji

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 25/01/2007 : 21:29:21  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by HC

Možda su ostale price dobre, ali ova Helvetske price je užas. Pa šta ima netko da mu se taj crtež svida?



A brale, gresis. Helvetske price jesu za one upucenije u Korta, ali je meni to jedna od najboljih prica (mada stvarno ne znam kako da odvojim Korto price po kvalitetu). Totalno je istripovana, sve te haludze sa djavolom i srednjevekovnom evropskom mistikom... Jeste da prica izgleda kao da nema ni pocetak ni razradu ni kraj, kao da se ne radi ni o cemu konkretnom, ali...
Za upoznavanje sa Kortom ipak predlazem Pricu o Veneciji u izdanju Art9. Secam se kad sam to poceo da citam, sa onim pisanim uvodom, skroz sam odlepio. Okultizam, mistika, mesanje kultura, misterije, pa jos sve to u jednom stripu...
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 25/01/2007 : 21:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
pa meni je ovaj crtež jako loš, daleko lošiji od neke loše nacrtane epizode npr. zagora
http://looris.ath.cx/~looris/salcazzo/Corto%20maltese%20e%20il%20magico%20fallo.jpeg
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/01/2007 : 21:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21
I da ce izlaziti redovito tako da se u nekom razumnom vremenu objave svi albumi.


Amin.
HC, postoje eseji, knjige i disertacije o Cortu, ne znam da se iko na forumu našao da ga "objasni" pocetnicima. Potraži po netu, nece ti biti teško naci izvore a vecini je dovoljno cuti da je Umberto Eco štovalac života i djela Huge Pratta, pa time i dragog nam maltežanina.

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/01/2007 : 21:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
zbog ovakvih stvari jednostavno pozelim da postoji neki zatvoreni forum u koji bi se ulazilo po zasluzi ili vec cemu...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 25/01/2007 : 21:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message
želiš reci da mi nije mjesto na ovom forumu? ja se ispricavam ako sam koga uvrijedio što sam rekao da mi Corto ima loš crtež
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/01/2007 : 21:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
ne, ne nisam to mislio....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 25/01/2007 : 21:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Zašto vam smeta što se covjeku ne svida Korto? Vidio je taj jedan album, i ne odgovara mu, njegova stvar i njegovo mišljenje. Zašto da sluša preporuke npr. Umberta Eca kad ima svoj ukus...
U Korta kao i u Kena se ne može zaljubiti na prvu. Takode ne znamo ni koliko HC ima godina, mada ni to nije važno. Ne svida mu se i tacka.

Edited by - Blek Stena on 25/01/2007 21:57:52
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Pa Peda, pitao je da mu objasnimo kako se nama može svidati kad je tako loš. ja sam objasnio da nemamo vremena ni znanja da objašnjavamo, te da pogleda drugdje. To je to. Vecina vrlih znalaca sa foruma ovo gleda sa podsmjehivanjem i nece da se uopšte petljaju - zamisli kako bi bilo da smo svi takvi: momku se ne svida strip koji je antologijski, traži objašnjenje a mi se pravimo pametni i u sebi smijemo "budali".
I onda neko kao HC svoj upitnik zamjeni usklicnikom, "skonta" sada ili za nekoliko godina da je strip za djecu i da je on to prerastao, da mu je bitnije da cita neke knjige iz kojih nešto može i nauciti kada vec iz stripova može da nauci samo kako se zovu Batmanove igrackice ili kako Zagor pravi sjekiru, i onda ostavi stripove zauvijek.
Zapravo, evo HC mog objašnjenja zašto procitati Corta: zato što možeš nešto nauciti. Zaboravi je li crtež "dobar ili loš" - koncentriši se na to da li prenosi šta je autor htio da kaže. Zaboravi na prijevod i strukturu recenice koja ti je možda strana i komplikovana - pokušaj shvatiti šta autor tebi kao citaocu kroz usta svog lika želi da prenese.
I na kraju krajeva, uživaj. Ako ti bilo šta smeta u tome da uživaš u tome, onda nemoj to raditi i ostavi za kasnije. Možda ti tada bude jasnije.

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/01/2007 : 22:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Stvar je ukusa, jebem li ga.

U pravu je Emir koji kaze da je "Komunino" izdanje imalo te manjkavosti koje pominje, ali je ipak Korto izasao u kakvom-takvom celovitom izdanju. Ko bi trazio sve one prasnjave "Stripoteke" i "Politikne zabavnike"
Kada je u putanju crtez Huga Pratta, iako se nekome mozda i ne dopada, mora se priznati da je izuzetno autentican i da postoji samo jedan takav.U kasnijoj fazi rada na Kortu, moze se primetiti da je Pratt pomalo postao povrsan, a po meni se to najbolje vidi u pomenutim "Helvecanima", "Mladost" i "Mu". Svima kojima se album "helvetskih prica" nije dopao preporucio bi da procitaju bas "Mu". U njemu je stari prat tek odlepio.

Ni meni se iskren da budem "Helvecani" ne dopadaju, ali ne mogu a da ne pohvalim onaj fenomenalni deo u kome se Korto upoznaje sa Hermanom Hesom i onom plavusicom, sa karakteristicnom Pratovom nedorecenoscu o tome sta je izmedju njih bilo kad su se odvezli u autu. Takodje u ovom stripu se ponovo pojavljuje onaj ludi profesor, Satjner koji mi je jedan od najomiljenijih likova iz sveta stripa.

I ja volim Ferija, ali predpostavljem da je forumas koji je poredio Pratta i Ferija ipak osoba koja je mladja... Sta da ti kazem, druze moj osim da ti zavidim na onom danu kada te prvi put uhvati odusevljenje ovim stripom. Ja bi reko da je to kao kad prvi put, jeli... posle tolko vremena samotnog druzenja sa svojim vrsnjakom....

Za nekoga ko bi voleo da se upozna sa setnim, magicnim i misterioznim svetom Korta Maltezanina bih ipak preporucio da prvo procita "Baladu o slanom moru" u kojoj se prvi put pojavljuje melankolcni mornar. Ona ce po prirodi stvari, predpostavljam i izaci prva.

I jos nesto momci i devojke, ovo je prva tema koju sam na ovom forumu postavio i drago mi je da ste odgovorili u tolikom broju.

Ziveli
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 25/01/2007 : 22:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Raspucine, Rico se šalio za Ferrija.
I dobrodošao na forum.

Pogledajte šta se novoga oko stripa dešava u BiH: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 25/01/2007 : 22:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Evo ovako, mene ovako puknu izljevi nerazmišljanja, pa poserem nešto što ne treba! Al tu je Veliki Blek koji uvijek zna recept komunikacije, pa umjesto moje pizdarije, gorenapisane, procitajte njegov post gore. U njemu je cijela filozofija!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 25/01/2007 : 22:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Znam. I ja sam se salio za Rica.

Oooo da i bolje vas nas'o!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 25/01/2007 : 22:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
@ Raspucin, pa ne bih ja bas rekao da je mladji

@HC koliko imas godina

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/01/2007 : 22:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by rocco21

quote:
Originally posted by HC

Nikad nisam citao Corta, imam skenirani Helvetske price koji mi se uopce nije svidio (ujedno i jedini koji sam vidio), a o crtežu da ni ne govorim. Ne da je crtež ocajan nego jednostavno negledljiv. Primjetio sam da vas je jako puno na forumu koji dižete Corta u nebesa, dajte me prosvjetlite, što je tu dobro?






Nedavno sam se upoznao sa Kortom prvi put. Nabavio sam par strip albuma Antibarbarusa i poceo citati. Prvi dojam, crtež i nije nešto, prodat cu to na aukcijama. Dojam poslije citanja : oduševljen sam, ne prodajem vec moram nabaviti i ostale, cak mi se i crtež svida... Ukusi su razliciti...

A young Jedi named Darth Vader, who was a pupil of mine until he turned to evil,
helped the Empire hunt down and destroy the Jedi knights. He betrayed and murdered your father.

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000