forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta je sa "Ludensom" u Srbiji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Boneli je stvar proslosti u Srbiji.
On nema buducnost.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."



A zašto tako misliš?
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Vidim da si pojasnio naknadno. Da, imaš pravo. Šteta je što je tako ali je tako. Bonelli je zbog jednog dilbera izgubio velike mogucnosti na ovim prostorima.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ma dajte ljudi, sto vam je. Neka Luxor, ili neka druga jaka firma, uzme Dylana i Zagora, pa cete vidjeti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ništa ni od toga. Prije svega nemaju šanse dobiti normalne i povoljne ugovore a onda i nemaju nikoga ko bi to odradivao kao Libellus npr., pa da barem kupuju albume i HC trobroje. Nitko od ovih koji bi i mogli ne gaji više ljubav prema Bonelliju i nije spreman uložiti niti lovu niti vrijeme makar na nacin na koji vi to ovdje radite.
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by General Katana

da li je Bonelli ugasio u Srbiji - ne znam, mislim da nije... Samo nema dobar plasman...
Vanini i onaj sto je posle uzeo Dilana Doga su ocigledno bili diletanti (narocito ovaj drugi)

Divlja magija jeste primer kako treba plasirati neki strip u srbiji. A na takav nacin bi bilo i lakse progurati Bonellija. (jedini je problem sto su Bonellijeve maratonske serije dovele do groznih epizoda koje su sve gore i gore (izuzev Texa))

A Beli Put je primer samozivosti, samodopadanja i egoizma.
Da to nije sekundarna delatnost, koja je cist hir urednika (vlasnika ili koga god), njihovih izdanja ne bi ni bilo.
u striparnicama u Beogradu se njihova izdanja najslabije prodaju. Nadziraci su katastrofalo prosli. Umesto da je taj strip podeljen u dva ili vise dela, izivljava se sa luksuzom, a samim tim i cenom.
mislim super je sto ce Boban Knezevic da ima kuci kolekciju Integrala, ali who gives a fuck za taj serijal...
pri tom je Blacksad vec imao jedno izdanje na jeziku razumljivom na ovim prostorima, ali posto Boban voli taj strip licno, on je odlucio da ga priredi SEBI.

bolje da se odmah krenulo sa edicijom Klasika, uz kontinuiranu ediciju Grafickih novela...

i koja je to idiotska fora sa numeracijom edicija. da im izlaze 2, 8, 9 i 17, pa onda 1, 3 i 4 i sl.

izdanja Belog Puta, a narocito Integrali su izdanja za ultra mali tiraz za knjizare...

ja ne znam koliko cega od Bonellija stigne u darkvud, npr, ali da se to mnogo bolje prodaje od bilo cega drugog to je fakat!!!


There can be only one!



Beli Put još uvijek ima mogucnost da izdaje "pametnije" ali ne dok im je glavni urednik (ko ga ne bi volio ) pod pritiskom raznih ficfirica, vucibatina i cica-maca, koji mu 24satnim laskanjem zamagljuju horizonte. Mogli su napraviti boom u izdavaštvu a ovako se coljaju i taljigaju bezveze. Iako moram reci da izdaju odlicne stvari ali to ne pomaže strip sceni.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
zanimljivo kako moj zemljak Marlowe stavlja sebe u poziciju da sudi o tome sta se kod nas cita a sta ne poput patrijarha.

Šar Kibrat Arbaim
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
Takodje zanimljiv je stav da ako on ne voli bonelija ne mora niko da ga voli

Šar Kibrat Arbaim
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 22/02/2007 : 19:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
a jos jedna u nizu zanimljivosti je sto ne dozvoljava da niko ne sere po bezgresnom mu belom putu(naravno od kada im je postao sluzincad)

Šar Kibrat Arbaim
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/02/2007 : 19:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
He, he ja mešam babe i žabe...Koliko sam ja primetio, pocelo je neko blago uporedjivanje Bonelli izdanja za kioske i americkih/francuskih albuma za strip šopove. To su po meni babe i žabe. Ja sam samo uporedio broj prodatih primeraka i to je sve.
Drugo: Vuce, kažeš da je Bonelli rezervisan za ljude koji su uz njega odrasli, a ne za decu. Sad iskreno: koliko dece kupuje gore spomenute albume?? Koje je to dete koje daje 10-15€ za strip. Znaci i tu smo približili ta dva izdanja.
Uspehu Divlje Magije svaka cast, iskreno me raduje, mada sam ja svoje mišljenje o tom stripu vec rekao. E to je strip za decu, i po prici i po crtežu i po ceni. Zato je i uspeo.Mada, ako se ne varam Svetov AF se prodaje još bolje.



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2007 : 19:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

quote:
Originally posted by Markos

Ma dajte ljudi, sto vam je. Neka Luxor, ili neka druga jaka firma, uzme Dylana i Zagora, pa cete vidjeti.




Da postoji ekonomski interes sigurno bi to luxor i ucinio jer je najjeftinije reprintovati strana izdanja ali cim su toliko para ulozili u domacu produkciju sigurno nije rec o patriotizmu vec o proceni da ce pre ici nesto prilagodjenije danasnjoj omladini nego recimo dd koga danasnji klinci dozivljavaju najblaze receno "retro". Inace, ni system comics a ni vanini nisu usli u celu pricu bez zelje i zara pa i odlicnog plasmana sirom Srbije ali dovoljno je reci da je na mom kiosku mesecno prodavano dva do tri primerka mesecno od nekih 8 koliko bi u proseku stiglo iz systema pa videti kako je to traljavo islo.


Naravno da postoji ekonomski interes. Mislim, nemoj mi reci da Dylan i Zagor nisu komercijalno najjaci strip naslovi koji se mogu izdavati u ex-yu osim AF. To samo treba dobro izreklamirati i NE PONOVITI greske prethodnika, dakle, uvjeriti ljude da se nece ugasiti za par brojeva. I naravno, treba izdavac biti jak, imati dobru distribuciju i sve sto ide uz to, a cini mi se da to sve Luxor ima. A to sto oni rade DM i F4, na cemu im ja prvi skidam kapu, a ne nesto drugo je zato sto je vlasnik (ili ne znam, urednik ili koju vec funkciju Milan ima tamo) ujedno i scenarist tih stripova i zeli ih raditi zbog sebe i daje sve od sebe da uspiju. Ponavljam, to je po meni puno vrijednije i bolje nego da rade reprint Zagora i Dylana, ali samo govorim da netko takav moze jednako dobro, ako ne i bolje, raditi DD i ZG i uspjeti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2007 : 20:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zlatkob

quote:
Originally posted by Markos

Ma dajte ljudi, sto vam je. Neka Luxor, ili neka druga jaka firma, uzme Dylana i Zagora, pa cete vidjeti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ništa ni od toga. Prije svega nemaju šanse dobiti normalne i povoljne ugovore a onda i nemaju nikoga ko bi to odradivao kao Libellus npr., pa da barem kupuju albume i HC trobroje. Nitko od ovih koji bi i mogli ne gaji više ljubav prema Bonelliju i nije spreman uložiti niti lovu niti vrijeme makar na nacin na koji vi to ovdje radite.


Uvjeren sam da ozbiljan i jak izdavac moze dobiti dobar ugovor za Zagora i Dylana. U to me nitko nece razuvjeriti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/02/2007 : 20:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja sam uvjeren da Bonelli ima buducnost u Srbiji. Radi se o tržištu od 8 miliona ljudi (milion manje, više). Ako jedan mali Ludens uspjeva da živi od Bonellija, zašto to ne bi mogao uraditi jedan dobar srpski izdavac? Srbija je imala peh sa izdavacima, amaterske firme su uništile strip scenu u Srbiji no to ne znaci da je sve gotovo.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 22/02/2007 : 20:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
Originally posted by SejoSexon
Glavno je da ljudi poput tebe u njoj imaju buducnost.



Ja vas, gospodine, ne poznajem, i koliko god bi moglo da mi imponuje sto vi mene smatrate da poznajete, cak i da znate koji su to ljudi kao ja, to me u isto vreme pomalo i zabrinjava, da ne kazem opterecuje.
Nadam se da je po sredi neki nesporazum, stamparska greska, slip of the tongue/finger, tako nesto.
Usput, cvrsto verujem da ja i moja generacija imaju buducnost u Srbiji i to me raduje. Nadam se da i vi imate buducnost u vasoj zemlji.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."

Nije nikakva greška, znaš ti dobro na šta ja mislim.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 22/02/2007 : 22:36:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by General Katana
pri tom je Blacksad vec imao jedno izdanje na jeziku razumljivom na ovim prostorima, ali posto Boban voli taj strip licno, on je odlucio da ga priredi SEBI.



Izgleda da nisi upoznat sa time da se bookglobeovo izdanje plasiralo u bg-u u samo dve striparnice i to sveukupno se u srbiji nije prodalo vise od 100 primeraka od svakog izaslog albuma ponaosob. Meni deluje da BP i nije okrenut ka hard core strip fanovima sto samo potvrdjuje i forsiranje ips-a kao distributivnog centra i nedozvoljavanje bilo kojoj striparnici da ima nize cene BP-ovih izdanja od knjizara po srbiji vec zeli da strip proda ljudima van onog zacaranog kruga stripofila koji ionako kupuju sve sto izadje.

quote:

i koja je to idiotska fora sa numeracijom edicija. da im izlaze 2, 8, 9 i 17, pa onda 1, 3 i 4 i sl.


Istu "idiotsku" foru furaju i drugi izdavaci stripova sa svojim serijalima (npr. mali spiru, bluberi ...)pa mi nikada nije smetalo.

quote:

izdanja Belog Puta, a narocito Integrali su izdanja za ultra mali tiraz za knjizare...


Jesil skoro prolazio kroz knez mihajlovu i video akademijin izlog?

quote:

ja ne znam koliko cega od Bonellija stigne u darkvud, npr, ali da se to mnogo bolje prodaje od bilo cega drugog to je fakat!!!


Tacno tako ali se radi o kolicini ne vecoj od 100 primeraka po broju. Pitaj slobu ako ne verujes.

quote:
Originally posted by Markos
Naravno da postoji ekonomski interes. Mislim, nemoj mi reci da Dylan i Zagor nisu komercijalno najjaci strip naslovi koji se mogu izdavati u ex-yu osim AF. To samo treba dobro izreklamirati i NE PONOVITI greske prethodnika, dakle, uvjeriti ljude da se nece ugasiti za par brojeva. I naravno, treba izdavac biti jak, imati dobru distribuciju i sve sto ide uz to, a cini mi se da to sve Luxor ima. A to sto oni rade DM i F4, na cemu im ja prvi skidam kapu, a ne nesto drugo je zato sto je vlasnik (ili ne znam, urednik ili koju vec funkciju Milan ima tamo) ujedno i scenarist tih stripova i zeli ih raditi zbog sebe i daje sve od sebe da uspiju. Ponavljam, to je po meni puno vrijednije i bolje nego da rade reprint Zagora i Dylana, ali samo govorim da netko takav moze jednako dobro, ako ne i bolje, raditi DD i ZG i uspjeti.


Bez obzira sto licno kupujem af na kiosku svakog meseca a ranije sam kupovao izdanja dd-a dok su se stampala mislim da je vreme masovne popularnosti tih stripova ovde proslo. Ni meni dok sam bio mladji nije privlacno delovalo stosta sto je mom ocu u njegovoj mladosti. Deluje mi da se ista prica i ovde ponavlja. Znam da sam nebrojeno puta pozajmljivao kojekakvoj deci zagora, af, dd, mm i sl. stripove al znam i da se niko za to nije zainteresovao da bi me pitao da mu opet pozajmim. Secam se da je vanini imao tribine, reklamirao se na televiziji i cak izlazio u kulturnim dodacima po novinama al na kraju je morao da prizna da su se vremena promenila.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/02/2007 : 23:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Koliko ja znam, u AF i Darkwoodu se mogu kupiti BP stripovi po bitno nizim cijenama. No dobro, nije bitno. Ali to sto BP nije okrenut hardcore fanovima nista ne znaci ako prodaja nije adekvatna. Oni rade to sto rade zato sto si (valjda, tako mi govore) mogu dozvoliti da gube na tome more novca, da rade velike tiraze koji se nikad nece prodati, ali si time stvaraju image velikog izdavaca. No, gledajuci sa strane, kao strip fan, briga me gube li oni novac ili ne, bitno mi je da rade zanimljive stvari i da ih dobro rade - sto, kako stvari sada stoje, izgleda postaje pravilo. Izdanja su kvalitetno uradjena, izbor stripova je dobar, rade puno na promociji stripa i tu im se zaista treba skinuti kapa, samo neka tako nastave, po mogucnosti malo brzim ritmom. jedino sto, ako zele stvarno promijeniti stvari iz korijena, trebali bi raditi i kiosk izdanja, i to mangu, po meni. Ili americke sveske. Ovako, tesko da ce se stvoriti nova publika na tako skupim izdanjima. U Hrvatskoj klinci bar mogu posuditi besplatno te HC albume besplatno u knjiznicama, tako da, ako hoce, mogu ih procitati. U SCG to nije slucaj, nazalost.

Sto se price o Vaniniju tice, tu je bilo svakavih prica, da su ih potkradali u tiskari, da je bilo problema sa distribucijom ovo - ono, ne znam sto sve ne. Ne bih to uzimao kao primjer.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

General Katana
New Member



206 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 23/02/2007 : 00:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send General Katana a Private Message
Markos gresis.
izdanja Belog puta mogu se naci po bibliotekama. Znam neke klince koji ih uzimaju na citanje. (informacija proverena u mom gradu, a to nije BG)

ali opet ponavljam - njihov tiraz jeste da ga na kraju poklone, da ga ne bi pobacali.

jeste da je akademijin izlog ceo u "Tamo gde pogled..." ali pitajte ih koliko se toga proda...
edicija Integrali je za veoma probranu publiku (u koju ja ne spadam, kao ni bilo ko od mnogobrojnih kupaca raznih strip izdanja koje ja znam)

i nemojte misliti da ce se Blacksad sada prodati bolje zato sto ga ima u knjizarama u knez mihajlovoj....
ko je hteo da ga ima uzeo ga je u striparnicama, a ni takvih nije bilo mnogo...

i takode sam misljena da bi trebali da krenu sa nekim novim kiosk izdanjima i da tako zainteresuju publiku. Luxor je tek posle vise godina izdavanja casopisa Bumerang odlucio da krene sa stripovima jer se teren pripremio...

poceci Belog puta su bili idealni - krenulo se sa poznatim junakom, Betmenom. Tako je trebalo raditi narednih nekoliko godina, da se ljudi nauce na g. novele sa poznatim im junacima. A onda udri majstore po Integralima. Mislim ko ovde zna za Sambrove. Pa retko koji stripofil zna, a kamoli obican svet.

Hogar i Konan su takodje odlican potez.



There can be only one!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 23/02/2007 : 07:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Iako sam licno ljubitelj Bonelli izdanja...moram priznati da je Marlowe u pravu kada kaze ta vrsta stripa nema buducnost u Srbiji...

Nije me mrzelo pitati prodavce po kioscima kako ide prodaja Ludensovih izdanja kod nas...od pristigla dva komada Zagora proda se jedan...ili nijedan.Ista ili jos gora situacija je sa Markom i Blekom..nazalost...ta izdanja vise niko ne cita...ako iko i kupi ponesto od toga ti stripovi idu na kolekcionarske police...
Voleo bih da ova moje prica nije istinita ali...

Moram priznati da mi je jako drago sto se u Srbiji "desava" Divlja magija i Faktor4...nadam se da ce ta izdanja opstati i da ce oformiti neku drugu vrstu citalacke publike koja ce ziveti u strip-svetu daleko od Darkwooda, Amazonije, suma Montane, pustinjskih vukova, Pikentorovih agenata, itd...neka te stvari dobiju pocasno mesto u istoriji kao stvari koje su imale svoj vrhunac i milione citalaca ali sada su stvari potpuno drugacije...
Kupovace se Bonelli i dalje ali samo po kolekcionarskim krugovima....

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Edited by - sdragan@ on 23/02/2007 07:19:09
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2007 : 08:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ako se mogu naci po bibliotekama, onda super.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 23/02/2007 : 09:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja sam uvjeren da Bonelli ima buducnost u Srbiji. Radi se o tržištu od 8 miliona ljudi (milion manje, više). Ako jedan mali Ludens uspjeva da živi od Bonellija, zašto to ne bi mogao uraditi jedan dobar srpski izdavac? Srbija je imala peh sa izdavacima, amaterske firme su uništile strip scenu u Srbiji no to ne znaci da je sve gotovo.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Slažem se u potpunosti. Polazna pozicija nam je ista,Bonelli je obilježio generacije današnjih 30-50 godišnjaka.
Klinci ni kod nas ne briju na stripove kao nekad ni u tragovima, no kolegica mi kaže da joj sin voli Zagora, jucer sam na kiosku vidio mladog metalca kako kupuje zadnjeg Kandraxa, a u MC roditelji s djecom kupuju Cika specijale jer su klincima simpaticni. Srbija je dvostruko vece tržište i ako je stvarno Bonelli krahirao to je stvar nakladnika. Pa pogledajmo kako je kod nas SDalmacija izašla iz igre što nije bila zapreka Berniju da danas tiska više nego ikad, s AF je otkrio toplu vodu, primjerice. Da njega nema možda bi i mi lamentirali o propalim pokušajima.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2007 : 10:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Iako sam licno ljubitelj Bonelli izdanja...moram priznati da je Marlowe u pravu kada kaze ta vrsta stripa nema buducnost u Srbiji...

Nije me mrzelo pitati prodavce po kioscima kako ide prodaja Ludensovih izdanja kod nas...od pristigla dva komada Zagora proda se jedan...ili nijedan.Ista ili jos gora situacija je sa Markom i Blekom..nazalost...ta izdanja vise niko ne cita...ako iko i kupi ponesto od toga ti stripovi idu na kolekcionarske police...
Voleo bih da ova moje prica nije istinita ali...

Moram priznati da mi je jako drago sto se u Srbiji "desava" Divlja magija i Faktor4...nadam se da ce ta izdanja opstati i da ce oformiti neku drugu vrstu citalacke publike koja ce ziveti u strip-svetu daleko od Darkwooda, Amazonije, suma Montane, pustinjskih vukova, Pikentorovih agenata, itd...neka te stvari dobiju pocasno mesto u istoriji kao stvari koje su imale svoj vrhunac i milione citalaca ali sada su stvari potpuno drugacije...
Kupovace se Bonelli i dalje ali samo po kolekcionarskim krugovima....



Ma daj, kako nema buducnost, ajd ne bulaznite. Šund ce uvijek prolaziti. Strip kao medij izumire, a ne Bonelli. Isto kod nas možeš naci malo stariju populaciju koja kupuje Bonellijeva izdanja, tako da možemo opet odoka zakljuciti da Bonelli i u RH nema buducnosti...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/02/2007 : 10:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja vjerujem da bi netko tko ima "volje i mogucnosti" lako mogao pristojno živjeti od izdavanja Bonellija u Srbiji.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/02/2007 : 10:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A zapravo, što mene uopce briga ako Bonelli i rikava u Srbiji.

Ja živim u Hrvatskoj!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 23/02/2007 : 11:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by sdragan@

Iako sam licno ljubitelj Bonelli izdanja...moram priznati da je Marlowe u pravu kada kaze ta vrsta stripa nema buducnost u Srbiji...

Nije me mrzelo pitati prodavce po kioscima kako ide prodaja Ludensovih izdanja kod nas...od pristigla dva komada Zagora proda se jedan...ili nijedan.Ista ili jos gora situacija je sa Markom i Blekom..nazalost...ta izdanja vise niko ne cita...ako iko i kupi ponesto od toga ti stripovi idu na kolekcionarske police...
Voleo bih da ova moje prica nije istinita ali...

Moram priznati da mi je jako drago sto se u Srbiji "desava" Divlja magija i Faktor4...nadam se da ce ta izdanja opstati i da ce oformiti neku drugu vrstu citalacke publike koja ce ziveti u strip-svetu daleko od Darkwooda, Amazonije, suma Montane, pustinjskih vukova, Pikentorovih agenata, itd...neka te stvari dobiju pocasno mesto u istoriji kao stvari koje su imale svoj vrhunac i milione citalaca ali sada su stvari potpuno drugacije...
Kupovace se Bonelli i dalje ali samo po kolekcionarskim krugovima....



Ma daj, kako nema buducnost, ajd ne bulaznite. Šund ce uvijek prolaziti. Strip kao medij izumire, a ne Bonelli. Isto kod nas možeš naci malo stariju populaciju koja kupuje Bonellijeva izdanja, tako da možemo opet odoka zakljuciti da Bonelli i u RH nema buducnosti...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Bravo DeeCay!

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/02/2007 : 11:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A zapravo, što mene uopce briga ako Bonelli i rikava u Srbiji.

Ja živim u Hrvatskoj!

in the evidence of its brilliance




odlican smajlic

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2007 : 11:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A zapravo, što mene uopce briga ako Bonelli i rikava u Srbiji.

Ja živim u Hrvatskoj!



Kiky, otkad si ti takav patriota?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/02/2007 : 11:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by General Katana

Nadziraci su katastrofalo prosli. Umesto da je taj strip podeljen u dva ili vise dela, izivljava se sa luksuzom, a samim tim i cenom.
mislim super je sto ce Boban Knezevic da ima kuci kolekciju Integrala, ali who gives a fuck za taj serijal...
pri tom je Blacksad vec imao jedno izdanje na jeziku razumljivom na ovim prostorima, ali posto Boban voli taj strip licno, on je odlucio da ga priredi SEBI.

bolje da se odmah krenulo sa edicijom Klasika, uz kontinuiranu ediciju Grafickih novela...

i koja je to idiotska fora sa numeracijom edicija. da im izlaze 2, 8, 9 i 17, pa onda 1, 3 i 4 i sl.

izdanja Belog Puta, a narocito Integrali su izdanja za ultra mali tiraz za knjizare...

Uf, srce mi je preskocilo, kad sam video predlog za razbijanja Nadziraca u nekoliko knjiga. Manite se takvih predloga.
Postoji luksuzno, tvrdokoriceno izdanje, i obicno, mekokoriceno. Ja bih voleo da su svi stripovi cene prosecnog Bonelija, ali to, nazalost, nije realno.

I vidim da ovde vlada misljenje, da Beli Put radi stripove, zato sto Boban zeli da ih ima na polici. Boban je samo zaposlen u Belom Putu, a glavni i odgovorni urednik odlucuje sta ce i kako ce se stampati, koliko ce edicija biti i kad ce sta da se stampa.

Sto ce Bleksada tice, tu si kontradiktoran. Prvo kukas sto su Nadziraci skupi i luksuzni, a sad ti smeta sto postoji jeftinije izdanje sva tri albuma Bleksada.

O tirazima ce da pricaju zaposleni u BP, ako to zazele, ali primera radi, tirazi ovde omrazene edicije Integrali su nekoliko puta veci od domaceg izdanja DD gigant.

Ja, zbilja, sam simpatican...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000