forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta je sa "Ludensom" u Srbiji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/02/2007 : 11:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by karven

Takodje zanimljiv je stav da ako on ne voli bonelija ne mora niko da ga voli

Nije da je potrebno da komentarisem u njegovo ime, moze on to i sam, ali ja nigde nisam video da je on rekao da ne voli Boneli izdanja.
Stavise, mislim da u svojoj kolekciji verovatno ima i tih stripova.

Ja, zbilja, sam simpatican...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/02/2007 : 11:37:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

U Hrvatskoj klinci bar mogu posuditi besplatno te HC albume besplatno u knjiznicama, tako da, ako hoce, mogu ih procitati. U SCG to nije slucaj, nazalost.

U SCG to nije slucaj, zato sto SCG ne postoji.

Ja, zbilja, sam simpatican...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 23/02/2007 : 11:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by General Katana

poceci Belog puta su bili idealni - krenulo se sa poznatim junakom, Betmenom. Tako je trebalo raditi narednih nekoliko godina, da se ljudi nauce na g. novele sa poznatim im junacima. A onda udri majstore po Integralima. Mislim ko ovde zna za Sambrove. Pa retko koji stripofil zna, a kamoli obican svet.

Krenulo se sa mnogima nepoznatim junakom - Dzonom Konstantinom.
O cemu mi ovde pricamo? Bunimo se kad imamo priliku da vidimo nesto novo i kvalitetno? Vise volimo dobro, staro i isprobano?
Meni su Sambrovi najbolji strip koji sam procitao u dva meseca ove godine.
I zar edukacija onih koji ne znaju za taj strip nije sirenje trzista? Navlacenje ljudi koji nisu grupa od 500 fanova?

Ja, zbilja, sam simpatican...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15485 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/02/2007 : 12:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by Markos

U Hrvatskoj klinci bar mogu posuditi besplatno te HC albume besplatno u knjiznicama, tako da, ako hoce, mogu ih procitati. U SCG to nije slucaj, nazalost.

U SCG to nije slucaj, zato sto SCG ne postoji.

Ja, zbilja, sam simpatican...



tocno

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15485 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 23/02/2007 : 12:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by General Katana

poceci Belog puta su bili idealni - krenulo se sa poznatim junakom, Betmenom. Tako je trebalo raditi narednih nekoliko godina, da se ljudi nauce na g. novele sa poznatim im junacima. A onda udri majstore po Integralima. Mislim ko ovde zna za Sambrove. Pa retko koji stripofil zna, a kamoli obican svet.

Krenulo se sa mnogima nepoznatim junakom - Dzonom Konstantinom.
O cemu mi ovde pricamo? Bunimo se kad imamo priliku da vidimo nesto novo i kvalitetno? Vise volimo dobro, staro i isprobano?
Meni su Sambrovi najbolji strip koji sam procitao u dva meseca ove godine.
I zar edukacija onih koji ne znaju za taj strip nije sirenje trzista? Navlacenje ljudi koji nisu grupa od 500 fanova?

Ja, zbilja, sam simpatican...



apsolutno podržavam to kaj si napisal

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 23/02/2007 : 13:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Neko reche da ne meshamo babe i zabe, i mislim da je u pravu.
Jedno je Boneli na kioscima, i sva kiosk izdanja, a sasvim druga stvar ovo sto radi Beli Put ili strip-albumi drugih izdavacha.
Sto se Bonelija tiche, mislim da nije dovoljno samo da neki jak izdavac to preuzme - mislim da su se generacije smenile, svet je moved on, a danasnji klinci vole Nindza Kornjache, Mocne Oveone i neke sasvim druge stvari od onih koje smo mi voleli.

Mozda gresim, ali sam siguran da Zagora, Kapetana Mikija ili Komandanta Marka danasnja deca ne bi mogla da citaju sa onom strascu koju smo mi imali kao klinci. Probao sam svom detetu, osmogodisnjem sinu, da dam Zagora da procita - posle nekoliko sekundi prelistavanja, jednostavno je to stavio nazad na policu. Ima li neko slicna iskustva sa svojom decom?

Ono sto bi MOZDA moglo da prodje od Bonelija u Srbiji - to je Natan Never, Marti i Dilan, ali je tu problem sto su to stripovi zahtevniji od ovih koje sam gore pominjao. Znaci, stripovi za stariju decu i tinejdzere. A ta generacija vise ne cita stripove... Tako da... jebiga.
Go to Top of Page

General Katana
New Member



206 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 23/02/2007 : 14:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send General Katana a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by General Katana

Nadziraci su katastrofalo prosli. Umesto da je taj strip podeljen u dva ili vise dela, izivljava se sa luksuzom, a samim tim i cenom.
mislim super je sto ce Boban Knezevic da ima kuci kolekciju Integrala, ali who gives a fuck za taj serijal...
pri tom je Blacksad vec imao jedno izdanje na jeziku razumljivom na ovim prostorima, ali posto Boban voli taj strip licno, on je odlucio da ga priredi SEBI.

bolje da se odmah krenulo sa edicijom Klasika, uz kontinuiranu ediciju Grafickih novela...

i koja je to idiotska fora sa numeracijom edicija. da im izlaze 2, 8, 9 i 17, pa onda 1, 3 i 4 i sl.

izdanja Belog Puta, a narocito Integrali su izdanja za ultra mali tiraz za knjizare...

Uf, srce mi je preskocilo, kad sam video predlog za razbijanja Nadziraca u nekoliko knjiga. Manite se takvih predloga.
Postoji luksuzno, tvrdokoriceno izdanje, i obicno, mekokoriceno. Ja bih voleo da su svi stripovi cene prosecnog Bonelija, ali to, nazalost, nije realno.

I vidim da ovde vlada misljenje, da Beli Put radi stripove, zato sto Boban zeli da ih ima na polici. Boban je samo zaposlen u Belom Putu, a glavni i odgovorni urednik odlucuje sta ce i kako ce se stampati, koliko ce edicija biti i kad ce sta da se stampa.

Sto ce Bleksada tice, tu si kontradiktoran. Prvo kukas sto su Nadziraci skupi i luksuzni, a sad ti smeta sto postoji jeftinije izdanje sva tri albuma Bleksada.

O tirazima ce da pricaju zaposleni u BP, ako to zazele, ali primera radi, tirazi ovde omrazene edicije Integrali su nekoliko puta veci od domaceg izdanja DD gigant.

Ja, zbilja, sam simpatican...




upravo o tome i pricam. Kakva je to glupost da se Integrali rade u tolikim tirazima. Ko ce to da kupuje??
a pri tom DD gigant izlaze dva komada godisnje. a integrali dva mesecno.

meko izdanje Nadziraca je 35 evra. tvrdo skoro 50 evra.
mislim o cemu mi pricamo... bolje da je bilo 2 x po 15 evra, onda bi mnogi razmislili da lepo to kupe. Ko ce bre da odvoji odjednom tolike pare za strip... hoce, ali neko od tih najzadrtijih strip fanova. Ajd ti zainteresuj nekog ko ne cita stripove da da taj novac na strip...

a konstantin je izasao kad i film. To je dobar potez.
kao sto je i Sin City i kao sto ce i 300...

There can be only one!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/02/2007 : 15:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ma daj, kako nema buducnost, ajd ne bulaznite. Šund ce uvijek prolaziti.


Bonelli je suviše skup za šund. Horusovi Mark i Blek za 60 dinara su se itekako prodavali, true. Ludensovi, za solidno vece pare - not so much.

Dakle, cena ispod evra, i ima da ide. Cena iznad evra, i nece da ide. A pošto nema teoretske šanse da košta ispod evra - to e to.

(naravno, pricam o varijanti sa kioscima, ne striparnicama/knjižarama, što je potpuno druga igranka)

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 23/02/2007 : 15:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
Sve je to ok, nitko ne usporeduje vrijeme prije videa,playst.,interneta s današnjim, dio nas samo smatra da Bonelli u Srbiji s duplo vecim tržištem ne bi morao biti u gorem položaju nego u Hrvatskoj. E sad, zašto je prica u Slobodnoj Dalmaciji propala, a Ludensu ide, u tim relacijama se može razmišljati.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2007 : 16:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Ne, upravo je u tome stvar.
Neka druga stripa izdanja na kiosku u Srbiji mogu se nadati skoro desetostrukom tirazu u odnosu na Bonelija. Jer je, kao sto rekoh, Boneli u Srbiji stvar proslosti.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2007 : 17:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Dosad su se jedino iskazali oni što izdaju ono za klince Faktor i Divlja Magija, no iza njih je kako smo zakljucili, bila super-mega-odlicna promocija!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/02/2007 : 17:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe

Sve je to ok, nitko ne usporeduje vrijeme prije videa,playst.,interneta s današnjim, dio nas samo smatra da Bonelli u Srbiji s duplo vecim tržištem ne bi morao biti u gorem položaju nego u Hrvatskoj. E sad, zašto je prica u Slobodnoj Dalmaciji propala, a Ludensu ide, u tim relacijama se može razmišljati.




SD je odustala jer je vjerovatno neko ocekiva da ce se naglo obogatit na Zagoru ,Dylanu itd,nije prošlo i odustali.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!

Edited by - lwood on 23/02/2007 18:27:02
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 23/02/2007 : 18:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by General Katana

quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by General Katana

Nadziraci su katastrofalo prosli. Umesto da je taj strip podeljen u dva ili vise dela, izivljava se sa luksuzom, a samim tim i cenom.
mislim super je sto ce Boban Knezevic da ima kuci kolekciju Integrala, ali who gives a fuck za taj serijal...
pri tom je Blacksad vec imao jedno izdanje na jeziku razumljivom na ovim prostorima, ali posto Boban voli taj strip licno, on je odlucio da ga priredi SEBI.

bolje da se odmah krenulo sa edicijom Klasika, uz kontinuiranu ediciju Grafickih novela...

i koja je to idiotska fora sa numeracijom edicija. da im izlaze 2, 8, 9 i 17, pa onda 1, 3 i 4 i sl.

izdanja Belog Puta, a narocito Integrali su izdanja za ultra mali tiraz za knjizare...

Uf, srce mi je preskocilo, kad sam video predlog za razbijanja Nadziraca u nekoliko knjiga. Manite se takvih predloga.
Postoji luksuzno, tvrdokoriceno izdanje, i obicno, mekokoriceno. Ja bih voleo da su svi stripovi cene prosecnog Bonelija, ali to, nazalost, nije realno.

I vidim da ovde vlada misljenje, da Beli Put radi stripove, zato sto Boban zeli da ih ima na polici. Boban je samo zaposlen u Belom Putu, a glavni i odgovorni urednik odlucuje sta ce i kako ce se stampati, koliko ce edicija biti i kad ce sta da se stampa.

Sto ce Bleksada tice, tu si kontradiktoran. Prvo kukas sto su Nadziraci skupi i luksuzni, a sad ti smeta sto postoji jeftinije izdanje sva tri albuma Bleksada.

O tirazima ce da pricaju zaposleni u BP, ako to zazele, ali primera radi, tirazi ovde omrazene edicije Integrali su nekoliko puta veci od domaceg izdanja DD gigant.

Ja, zbilja, sam simpatican...




upravo o tome i pricam. Kakva je to glupost da se Integrali rade u tolikim tirazima. Ko ce to da kupuje??
a pri tom DD gigant izlaze dva komada godisnje. a integrali dva mesecno.

meko izdanje Nadziraca je 35 evra. tvrdo skoro 50 evra.
mislim o cemu mi pricamo... bolje da je bilo 2 x po 15 evra, onda bi mnogi razmislili da lepo to kupe. Ko ce bre da odvoji odjednom tolike pare za strip... hoce, ali neko od tih najzadrtijih strip fanova. Ajd ti zainteresuj nekog ko ne cita stripove da da taj novac na strip...

a konstantin je izasao kad i film. To je dobar potez.
kao sto je i Sin City i kao sto ce i 300...

There can be only one!



35€ i 50€? Pa koji si to klinjo može priuštiti?
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 23/02/2007 : 18:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Koliko ja znam, u AF i Darkwoodu se mogu kupiti BP stripovi po bitno nizim cijenama.

Cena u knjizarama je 1880 dok je u darkwoodu 1800. Jedino af ima cenu od nekih 1600-1700 za integrale ali i to je nesto na njihovu ruku sto moze da im se obije o glavu.

quote:

No dobro, nije bitno. Ali to sto BP nije okrenut hardcore fanovima nista ne znaci ako prodaja nije adekvatna. Oni rade to sto rade zato sto si (valjda, tako mi govore) mogu dozvoliti da gube na tome more novca, da rade velike tiraze koji se nikad nece prodati, ali si time stvaraju image velikog izdavaca.

Ne bih rekao da je rec o zelji da iko gubi tone novca koliko o tome da je za svaki ozbiljan posao potrebno vreme. Samo kod nas se ocekuje da se ulozeni novac vrati za nekoliko meseci ali ta pilicarska praksa u poslovanju je karakteristicna samo za nase podnevlje, u inostranstvu se prvo pravi imidz proizvoda i firme, pa se ljudi zainteresuju za kupovinu i edukuju da im je to uopste potrebno a tek onda se zaradjuje. To jeste dug proces ali na zapadu jedini prihvacen sem ako se ne radi o plasmanu robe za okorele fanove.

quote:

No, gledajuci sa strane, kao strip fan, briga me gube li oni novac ili ne, bitno mi je da rade zanimljive stvari i da ih dobro rade - sto, kako stvari sada stoje, izgleda postaje pravilo. Izdanja su kvalitetno uradjena, izbor stripova je dobar, rade puno na promociji stripa i tu im se zaista treba skinuti kapa, samo neka tako nastave, po mogucnosti malo brzim ritmom. jedino sto, ako zele stvarno promijeniti stvari iz korijena, trebali bi raditi i kiosk izdanja, i to mangu, po meni. Ili americke sveske. Ovako, tesko da ce se stvoriti nova publika na tako skupim izdanjima. U Hrvatskoj klinci bar mogu posuditi besplatno te HC albume besplatno u knjiznicama, tako da, ako hoce, mogu ih procitati. U SCG to nije slucaj, nazalost.


Ima i ovde, cak im se baskare izdanja u izlogu gradske biblioteke u centru grada. A citao sam da ce pokrenuti i neki projekat domacih strip autora sto je neki podsticaj za sire interesovanje za strip i kod mladjih koji ipak vise vole interakciju nego pasivno ucesce u bilo cemu pa bio to i strip.

quote:

Sto se price o Vaniniju tice, tu je bilo svakavih prica, da su ih potkradali u tiskari, da je bilo problema sa distribucijom ovo - ono, ne znam sto sve ne. Ne bih to uzimao kao primjer.



Ja znam samo za jednu verziju iz prilicno pouzdanog izvora- prodaja je isla daleko gore nego sto su ocekivali i plan da prvih nekoliko brojeva idu losije dok se povrati ljubav u bonelija je propao kada su videli da vise nemaju istu publiku kao sto je nekada dnevnik imao. Dok su mogli trpeli su a kad su videli da su to corava posla digli su ruke od svega i ostali u ogromnom minusu. Sasvim dovoljno da se bilo ko dobro zamisli pre nego sto krene u masovnije strip izdavastvo ovde. Pa cak i AF grca na kioscima u srbiji i to kako nove tako i reprinti.

quote:

jeste da je akademijin izlog ceo u "Tamo gde pogled..." ali pitajte ih koliko se toga proda...



Sudeci po mojim informacijama prodaja je solidna i zadovoljavajuca, makar ako je verovati coveku koji radi u prodaji u mamutu (velika knjizara u bgd-u, ispostava ips-a). Koliko je to ukupno u celoj Srbiji vec nemam predstavu.

quote:

edicija Integrali je za veoma probranu publiku (u koju ja ne spadam, kao ni bilo ko od mnogobrojnih kupaca raznih strip izdanja koje ja znam)


Nisi mi jasan, prvo pominjes da je bleksad izasao na svima razumljivom jeziku a onda kada sva tri dela izadju u jednom albumu po duplo nizoj ceni onda ti je to preskupo? Meni su postala preskupa izdanja iz ex-yu otkako se obracunava carina i porez na svako uslo strip izdanje tako da mi je usteda od 20evra na kupovini tri bleksada dobro dosla i sigurno nisam usamljen u tome.

quote:

i nemojte misliti da ce se Blacksad sada prodati bolje zato sto ga ima u knjizarama u knez mihajlovoj....
ko je hteo da ga ima uzeo ga je u striparnicama, a ni takvih nije bilo mnogo...


Ko sto rekoh- cena od skoro 40evra za tri strip albuma je dosta visoka, cena za jedan integral od 20 evra je isto tako visoka ali prihvatljivija.

quote:

i takode sam misljena da bi trebali da krenu sa nekim novim kiosk izdanjima i da tako zainteresuju publiku. Luxor je tek posle vise godina izdavanja casopisa Bumerang odlucio da krene sa stripovima jer se teren pripremio...



Luxor je potpuno drugaciji tip izdavacke kuce. Njegov vlasnik je krenuo od strip manie i pokusaja da preko izdavanja domacih autora i njihove promocije putem izlozbi u to zeznuto vreme za sve pa i strip pokusa da zainteresuje tadasnje klince za crtanje i citanje stripova. To sto strip mania vise ne postoji govori koliko je u tome uspeo ali se od tada on okrenuo drugim pristupima trzistu i sada uspesno drzi nekoliko strip izdanja, licenci za strane crtane filmove kao i slicice i druge dzidzabide. Dakle nije rec o klasicnom izdavastvu koje BP forsira vec sirem spektru trzista a da je vlasnik procenio da ce boneli proci u srbiji bolje od nindza kornjaca onda bi plasirao bonelija.

quote:

poceci Belog puta su bili idealni - krenulo se sa poznatim junakom, Betmenom. Tako je trebalo raditi narednih nekoliko godina, da se ljudi nauce na g. novele sa poznatim im junacima. A onda udri majstore po Integralima. Mislim ko ovde zna za Sambrove. Pa retko koji stripofil zna, a kamoli obican svet.

Hogar i Konan su takodje odlican potez.



Kao ti je razmisljao i marketprint kada je plasirao modesti blejz kao jedan od prvih strip albuma posle ponovnog otpocinjanja izdavackog rada pa ih pitaj zasto su stali na prvoj knjizi. BP je ubrizgao ogroman novac i sigurno da planira i da ga povrati a to nece uspeti samo sa americkim stripom vec i evropskim koji ima ovde mnogo poklonika. Uostalom, ja nikada nisam cuo za sambrove do bp-ovog izdanja a sad jedva cekam da se domonem 4. dela jer u poslednjih nekoliko godina nisam citao bolji strip.

quote:

upravo o tome i pricam. Kakva je to glupost da se Integrali rade u tolikim tirazima. Ko ce to da kupuje??
a pri tom DD gigant izlaze dva komada godisnje. a integrali dva mesecno.



ko placa taj neka procenjuje sta mu se isplati. Kako ce bp da plasira i u kolikoj kolicini svoja izdanja to nije moja briga ali da mi prija to sto su za godinu dana objavili vise kolir strana stripova nego mnogi izdavaci cak ukljucujuci i staru yu za ceo vek svog postojanja meni se kao stripofilu svidja. Kamo srece da jos neko krene tako agresivno da izdaje stripove u tolikom tirazu a kome se nesto ne svidja ne mora ni da kupuje vec neka da pare na ono sto mu se svidja.

Edited by - wildboar on 23/02/2007 18:54:05
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/02/2007 : 20:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Modesti je izašla pre pauze.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/02/2007 : 20:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Sve je u Srbiji samo stvar reklame i nista drugo.
Pa ja znam gomilu ljudi u Kragujevcu koji nisu kupovali na kioscima Systemove Dylan Dogove samo zato sto pojma nisu imali da ih ima na kioscima.Nisu znali da to uopste izlazi.Jednostavno ljudi su u Srbiji izgubili tu naviku da gledaju u izlog kioska da bi videli da li ima strip.To je cinjenica.Desi mi se da mi dodje neki drugar kuci i pita a gde sam kupio ovaj strip i ne veruje da je to uopste izlazilo.Pita kada,gde,kako on to nije video.
Ljudi mi u Srbiji imamo ogromnu prazninu posle Dnevnika.Ne mozes racunati nekoliko pokusaja koji su trajali po par meseci bez ikakve reklame.Pa ja sad prodajem ljudima Horuse ili Vanninije a da oni nemaju pojma da je to izlazilo.
Nacin izdavastva u Srbiji je takav da se izgleda i ide samo na 500 do 1000 probranih dobro obavestenih kolekcionara.
Nije novac u pitanji za kiosk izdanja.Samo REKLAMA!!!!!!
To je odgovor zasto Boneli lose ide.Boneli je za kiosk a mi ovde tu vrstu kulture kupovine vise nemamo.
Udrite dragi moji izdavaci u medijima dva meseca najave pokretanja ponovnog Zagora i Dilana pa ce te videti reakciju.Inace to sto se Dylan Dog Gigant i redovni Systemov verovatno prodaju ili su se prodavali u priblizno istom broju samo je dokaz da novac nije problem i da ljudi kupuju ono sto vole.
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 24/02/2007 : 11:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
quote:

Luxor je potpuno drugaciji tip izdavacke kuce. Njegov vlasnik je krenuo od strip manie i pokusaja da preko izdavanja domacih autora i njihove promocije putem izlozbi u to zeznuto vreme za sve pa i strip pokusa da zainteresuje tadasnje klince za crtanje i citanje stripova. To sto strip mania vise ne postoji govori koliko je u tome uspeo ali se od tada on okrenuo drugim pristupima trzistu i sada uspesno drzi nekoliko strip izdanja, licenci za strane crtane filmove kao i slicice i druge dzidzabide.


U to vreme (1995. -1996.) ono sto je unistilo tadasnje Luxor stripove bila je distribucija, koja je placala prodato tek posle nekoliko meseci. Nama se posle godinu dana prodaja ustalila na oko 3000 prodatih Gen Tesla i Boraca Sumraka (StripMania je isla nesto slabije), ali mi te pare od distributera jednostavno nismo videli, pa smo stali sa celom stvari. O ne vracanju remintende i laganjima da ne pricam...
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 24/02/2007 : 11:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

Sve je u Srbiji samo stvar reklame i nista drugo.



Potpuno tacno! Nove generacije nemaju naviku da traze stripove na kioscima, a ionako ih vise zanimaju ljigavstine poput Svet-a, Scandala i ostalih polupornografskih casopisa.
(nemam nista protiv pornografije, naprotiv! Samo mi se gadi kada vidim sinovljevu vrsnjakinju koja sa bakom prelistava Skandal u cekaonici Doma Zdravlja...)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/02/2007 : 13:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message

quote:
Originally posted by milan2.0

quote:

Luxor je potpuno drugaciji tip izdavacke kuce. Njegov vlasnik je krenuo od strip manie i pokusaja da preko izdavanja domacih autora i njihove promocije putem izlozbi u to zeznuto vreme za sve pa i strip pokusa da zainteresuje tadasnje klince za crtanje i citanje stripova. To sto strip mania vise ne postoji govori koliko je u tome uspeo ali se od tada on okrenuo drugim pristupima trzistu i sada uspesno drzi nekoliko strip izdanja, licenci za strane crtane filmove kao i slicice i druge dzidzabide.


U to vreme (1995. -1996.) ono sto je unistilo tadasnje Luxor stripove bila je distribucija, koja je placala prodato tek posle nekoliko meseci. Nama se posle godinu dana prodaja ustalila na oko 3000 prodatih Gen Tesla i Boraca Sumraka (StripMania je isla nesto slabije), ali mi te pare od distributera jednostavno nismo videli, pa smo stali sa celom stvari. O ne vracanju remintende i laganjima da ne pricam...


Koliko ja znam, slicne su probleme imali i vanini/abaton i slicni, pa tu moze biti razlog zasto su trajali samo 6 brojeva... Jer eto, da se isto desi sada sa F4 ili DM, onda bi ljudi rekli "to ne ide kod nas", a ustvari cijela stvar ima drugu pozadinu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 24/02/2007 : 13:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Sa distribucijom je sada bolje nego pre deset godina - ali, recimo, mi tek sada dobijamo podatke za stripove koje smo jos u novembru poslali na kioske.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/02/2007 : 14:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Koma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 24/02/2007 : 14:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by milan2.0

Sa distribucijom je sada bolje nego pre deset godina - ali, recimo, mi tek sada dobijamo podatke za stripove koje smo jos u novembru poslali na kioske.



izgleda su malo i ubrzali:))

nego ... KAKVI su ti podaTci?

****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 24/02/2007 : 14:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara
nego ... KAKVI su ti podaTci?



Zanimljivi
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1526 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 24/02/2007 : 16:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
quote:
Originally posted by milan2.0

quote:
Originally posted by BlekenDekara
nego ... KAKVI su ti podaTci?



Zanimljivi



Koliko zanimljivi,imamo li cemu da se nadamo ili ne?
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 26/02/2007 : 10:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Hocu reci - za sada sve ide po planu.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000