forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Obavijest svim kupcima Fibrinih izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2007 : 13:44:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ja nisan nikad bija.nekoliko puta bija brat,kaže da su u Libelusu puno ljubazniji nego u MC

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!



Istna, a šta mi je još i važnije, cini mi se da o samome stripu znaju puno više nego ekipa u MC-u.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 13:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Fore s karticama nauci pre par mjeseci... Prvo ide keš. Kad ga usfali, idu kartice

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 08/02/2007 : 13:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako se i zezaš, meni je to ponekad dosta bitno.
Markos oce bit šta od kartica?

S uvodjenjem kartica doslo bi i do promjene cijena tako da se nigdje ne zurim(o).

Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 08/02/2007 : 13:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

U MC možeš karticom... U Libellusu ne moreš...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?




inace rijetko kupujem u striparnicama tj skoro nikad
ali mislim da nije neki problem da Libellus uvede kartice ???
ako im je do kupaca ici ce im na ruku ...
i onda ce mc izgubiti puno puno više .....






http://guffy-stripovi.atspace.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10202 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 08/02/2007 : 14:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Ako se i zezaš, meni je to ponekad dosta bitno.
Markos oce bit šta od kartica?

S uvodjenjem kartica doslo bi i do promjene cijena tako da se nigdje ne zurim(o).




Zašto?
Mislin, jasno mi je da svi karticari uzimaju 5-6%, ali nije to baš tako strašno, a bilo bi lipo imat opciju za potrošit koju kunu više.
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 08/02/2007 : 14:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ja nisan nikad bija.nekoliko puta bija brat,kaže da su u Libelusu puno ljubazniji nego u MC



[quote]Originally posted by lwood

ja nisan nikad bija.nekoliko puta bija brat,kaže da su u Libelusu puno ljubazniji nego u MC

U libelusu sam bio samo jednom, tretirali su me ko psa,cinicno i bezobrazno, na kraju su mi obicnog zagora prodali po cijeni extra (racun 06-mp2586 od 1.12. 06. na kojem je ukucan krivi strip).
Edvin je cesto mlohavo nezainteresiran, no ovo je bilo nedoživljeno, kad dodeš ostavit svoj novac i tretiraju te kao propalicu pa te (makar i simbolicno) još prevare za pare ne osjecaš se dobro. Nadam se da su tih pet kuna dali siromahu kako sam im po povratku rekao kada je prodavac odjednom postao ljigavo skrušen.
Jedna mušterija manje, no jebeš mušteriju, tu su drugi, a dok je druga tite i našeg generacijski uvjetovanog mentaliteta bit ce i dalje zanimljivih oblika ponašanja.
Zato pozdravljam sve s aukcija koji se ponašaju ljudski i korektno prema mojim iskustvima:
hrvoje 23,spock,shunje,dmar,columbo,obiwan,jole...
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 14:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
mnogo ruzne reci nebojsa bre
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10230 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/02/2007 : 14:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Htio bih povodom ovoga nešto iskomentirati, a i inace sam htio pokrenuti topic u kojem sam htio apelirati da se o stripu i novim izdanjima ne govori sa toliko negativnog naboja.

Nakon više godina na tržištu je veliki broj novih (i vrlo kvalitetnih) izdanja, izvrsno otisnutih i uglavnom s vrlo kvalitetnim prijevodima, koja zaslužuju da se o njima piše i govori afirmativno.

S druge strane taj broj novih izdanja kao i njihova cijena, stvorio je nervozu kako izmedu konkurencije zbog prodaje, tako i kod kupaca zbog troškova nabavke.

To je rezultiralo razlicitim nekorektnostima, namjernim ili nenamjernim od izdavaca ili njihovih promotora, pa i samim citatelja.

Komentari koji se odnose na format izdanja, prijevod, kvalitetu tiska, kao i izbor serijala ukoliko dolaze od samih izdavaca ili njihovih promotora (cak iako su nepristrani) nisu korektni.

Izdavac i njihovi promotri bi se trebali zadržati na reklamiranju vlastitih izdanja suzdržavajuci se od komentara tudih izdanja. Kvalitetan primjer promocije su npr. Promocija Fibre preko previewa, Bokglobe-ovih Sto mu gromova, web-stranice Belog puta i sl.

Kao posljedica nepotrebnih prepucavanja izmedu izdavaca je svrstavanje citalacke publike na jednu ili drugu stranu. Osim što je to djetinjasto to je i nepotrebno.

Citatelji (forumaši) ponekad skriveni iza svog nickname-a nekorektno vrijedaju pojedine izdavace, prodavace-ducane ili druge forumaše koji citaju stripove koji se njima ne svidaju.

Podsjetio bih da su neka izdanja bila popljuvana prije nego su se i pojavila u prodaji (Satanik, Kriminal i dr.). Korektno bi bilo makar pricekati objavljivanje stripa pa dati mišljenje o objavljenom i procitanom izdanju.

S druge strane citatelji (forumaši) napuhavaju izdanja od njima dragih izdavaca, jer su to simpaticni ljudi, koji ne psuju (kao npr. Bandic), koji nisu neljubazni i koji ponekad snize cijenu.

Cak i Markosovo objavljivanje prepirke izmedu njega i Radica nije korektno jer bi se moglo shvatiti kao pljuvanje po konkurenciji radi vlastite promocije. Ne tvrdim da je Markos ovo napisao u toj namjeri, ali netko to može i tako shvatiti.

Ovakve svade nisu dobre za strip. Ni za izdavace ni za kupce (citatelje, forumaše).

Nadam se da cete ovaj spor izgladiti cim prije.

Za dobro stripa i onih koji ih s užitkom citaju, bez obzira tko je njihov izdavac.
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 14:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
usput, kad smo vec kod more comicsa. od njih ne narucujem vez duze vrijeme.
prvih par narudzbi nisam nikad provjeravao, jer nisam vodio evidenciju sta od koga treba stici, tako da je njihov paket bio jedan od desetak kad sam pokupio doma.
od kad sam poceo popisivai sta od koga treba stici (t.j. biti u paketu) ustanovio sam da su me svaki put zajebali.
uvijek je zaracunato vise (ne, nema veze sa pouzecem ili lezarinom, blabla), jednom su bili neki zagori extra umjesto regularnih, a nakon telefonata i skretanja paznje na nepravilnosti su mi naracunali obicnog texa giganta kao onog u boji (kako drugacije objasniti 60 kuna vise). slucajno naravno.
racun nisam nikad vidio.
lopovi.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/02/2007 : 14:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>Podsjetio bih da su neka izdanja bila popljuvana prije nego su se i pojavila u prodaji (Satanik, Kriminal i dr.). Korektno bi bilo makar pricekati objavljivanje stripa pa dati mišljenje o objavljenom i procitanom izdanju.

Pljuc! Jel' korektno?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10230 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 08/02/2007 : 14:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Je, ako si procitao i ako je to tvoje mišljenje.
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 14:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

Je, ako si procitao i ako je to tvoje mišljenje.

tko odlucuje i sudi?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/02/2007 : 14:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

usput, kad smo vec kod more comicsa. od njih ne narucujem vez duze vrijeme.
prvih par narudzbi nisam nikad provjeravao, jer nisam vodio evidenciju sta od koga treba stici, tako da je njihov paket bio jedan od desetak kad sam pokupio doma.
od kad sam poceo popisivai sta od koga treba stici (t.j. biti u paketu) ustanovio sam da su me svaki put zajebali.
uvijek je zaracunato vise (ne, nema veze sa pouzecem ili lezarinom, blabla), jednom su bili neki zagori extra umjesto regularnih, a nakon telefonata i skretanja paznje na nepravilnosti su mi naracunali obicnog texa giganta kao onog u boji (kako drugacije objasniti 60 kuna vise). slucajno naravno.
racun nisam nikad vidio.
lopovi.

Ja u MC-u kupujem stripove vec 10 godina i samo sam jednom prije 5 godina imao jednu neugodnu diskusiju sa Raulom. Inace su uvijek bili korektni.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 14:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
@ sejo: primjetio sam po tvojim postovima da narucujes od njih i znao se zapitati jel ti to njima presutis ili tebe ne zajebu.
ocito djelujem kao kreten. edit: mislim debil, naravno.

Edited by - zloskot on 08/02/2007 15:00:13
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/02/2007 : 14:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
mislim da Markos nebi trebao komentirati nicija izdanja
jedno je kada se ovdje svadam s Dadom o nogometu, a drugo je da sam negdje trener i da se onda svadamo o nogometu, tj. hocu reci kako bi to zvucalo da ovdje dode Bilic i s nama pljuje po nekim igracima :)

Bilo kakva kritika može se shvatiti kao namjerno vrijedanje, a to si NIKADA ne smiješ dopustiti. Ne smiješ si dopustiti da ti itko prišije neke takve insinuacije. Boli te briga. Svoje mišljenje zadržiš za sebe, o konkurenciji ni rijeci, zajedno samo pijete kavicu, svi su na bok bok i gotovo.
Kakvo komentiranje konkurentskih izdanja ??????

dok si samo vodio site to si si mogao dopustiti, ali sada ne. Jednostavno da se ne dovodiš u situaciju u kojoj si sada. Bernija npr. boli kurac. On se ne želi niti javiti i to je najbolje. Zasigurno ima reci koju recenicu o nekom tudem izdanju, ali on ce ju reci u cetiri oka nekome, ili niti tada. To je naprosto normalan nacin razmišljanja.
Dobro ti je Mcn govorio, a nisi ga htio slušati ( ono o nekomentiranju )

Vidim da to sve ide u picku materinu. Pitanje je da li vi imate kapaciteta da prodajete gotovo cijelu svoju nakladu samo kod sebe. S MC-om ste imali još jednog jakog distributera. Imam neki osjecaj da ce to sve puknuti kao mjehurici od sapunice.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 14:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Sad da se Markos odrekne svog hobija citanja i kritike stripova radi nepisanog zakona izdavaštava, odnosno, samo reklamiraj ne kritiziraj. Ja ne bih.

Što se tice MC-a, uvijek su bili korektni kad sam kupovao kod njih. Osim apatije pojedinih stanara MC-a, nema nikakvih drugih nedostataka. MC kao striparnica (i sve ostale striparnice) je prava oaza stripa, tu bih provodio dane i dane, a vrijedanje istog je svetogrde! Opet

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/02/2007 : 15:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

@ sejo: primjetio sam po tvojim postovima da narucujes od njih i znao se zapitati jel ti to njima presutis ili tebe ne zajebu.
ocito djelujem kao kreten.

Da su me zajebali, to bih ovdje sigurno napisao. Ja stvarno nikada nisam imao problema sa MC-om. No meni nikada nisu slali robu u Austriju, kolegica iz ZG mi je skoro uvijek uzimala stripove a i ja sam dva puta mjesecno u ZG tako da sam cesto sam išao po stripove.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 15:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
hehe, sejo, sad kuzim :) ja sam narucivao na svoju domacu adresu.
pa naruci paket i bus videl. :))
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/02/2007 : 15:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

hehe, sejo, sad kuzim :) ja sam narucivao na svoju domacu adresu.
pa naruci paket i bus videl. :))

Nema potrebe kada sam poslovno cesto u Zagrebu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 15:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Nema potrebe kada sam poslovno cesto u Zagrebu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

na tome ti zavidim. i ja sam dok mi se dalo ganjao hr poslovno, ali uvijek zavrsio negdje drugdje.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 08/02/2007 : 15:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Tebi je Zagreb daleko. Ja sam za 3,5 h u Zagrebu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/02/2007 : 15:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ja u More Comicsu kupujem od 1995 i ne pamtim niti jedno loše iskustvo vrijedno spomena. Isto je i sa Libellusom.


'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

DannyTrejo
Junior Member

344 Posts

Member since 20/09/2006

Posted - 08/02/2007 : 15:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DannyTrejo a Private Message
Meni su obje striparnice super.

U More Comics je najbolji onaj kit kratko ošišani s bradicom. Ovi drugi su flegma, ali nikakva loša iskustva. U Libellusu su dobri svi.

Poštenim putem ici bit' ce teško znaj
Al' samo ceš tako stici gdje je vjecni sjaj
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3068 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 08/02/2007 : 15:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
u More comicsu kupujem još dok su bili na staroj adresi tako kod Kvatrica.....da su baš nešto pretjerano ljubazni sa kupcima - i nisu (cast Raulu). da nekad zajebu s racunanjem cijena - zajebu, a fakturu nisam nikad do sada dobio....kod Libellusa je skroz druga stvar. jedan dan sam Kowalskome ostavio ceh od 1400 kuna, al smo nakon toga još nekih sat vremena razgovarali ostarim stripovima, pokazivao mi je figurice, originalne table....vidi se da tamo rade decki koji obožavaju stripove i rade to vecim dijelom iz ljubavi.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/02/2007 : 15:27:16  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
TAKOÐER
nisam imao problema ni neugodnosti niti u jednom od dva navedena

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 08/02/2007 15:28:20
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000