forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Obavijest svim kupcima Fibrinih izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/02/2007 : 15:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Markos

Zahvaljujuci ljubaznosti gospodina Radica, vlasnika izdavacke kuce Bookglobe, i njegovoj toploj preporuci (citiram: "Picka ti mateina. Ti ceš meni komentirati posao. Pa ko si ti jebo ti pas mater. Još jedna rijec od tebe i gasim te u More Comicsu pa prodaj svoju robu gdje hoceš. Ako misliš da ne mogu isprobaj me." Kraj citata.) Fibrina izdanja od sada više ne možete kupiti u More Comicsu, stoga vam preporucamo da naša izdanja potražite u striparnici Libellus.




tipfeler!

****************
"It eats you starting with your bottom!"



Da, tribalo je pisati velikim slovom - Mateina ( a valjda njih dvojica znaju tko je ona )

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/02/2007 : 15:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by darkwoodaxe
U libelusu sam bio samo jednom, tretirali su me ko psa,cinicno i bezobrazno, na kraju su mi obicnog zagora prodali po cijeni extra (racun 06-mp2586 od 1.12. 06. na kojem je ukucan krivi strip).
Edvin je cesto mlohavo nezainteresiran, no ovo je bilo nedoživljeno, kad dodeš ostavit svoj novac i tretiraju te kao propalicu pa te (makar i simbolicno) još prevare za pare ne osjecaš se dobro. Nadam se da su tih pet kuna dali siromahu kako sam im po povratku rekao kada je prodavac odjednom postao ljigavo skrušen.
Jedna mušterija manje, no jebeš mušteriju, tu su drugi, a dok je druga tite i našeg generacijski uvjetovanog mentaliteta bit ce i dalje zanimljivih oblika ponašanja.
Zato pozdravljam sve s aukcija koji se ponašaju ljudski i korektno prema mojim iskustvima:
hrvoje 23,spock,shunje,dmar,columbo,obiwan,jole...



A na koju ti striparnicu imaš primjedbu jer ja to iz gore navedenog ne kužim. Spominješ Libellus i Edvina a oni nemaju nikakve veze. Kao što vidimo cak više ni poslovne.

Otkud inace razlika u cijeni izmedu regularnog i extra izdanja? Zar nije ista? Ili se radi o nekim starijim brojevima?

E da, ovo sa maršalom ti je potpuno tocno. Ja san moje starce pokuša nagovorit da ne placaju pretplatu na dvi televizije ali ne, oni placaju... kao da ce im sam maršal sutra zakucati na vrata.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 08/02/2007 : 15:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
Markos, bilo bi fer da si onda stavio cijelu prepisku sa Radicem a ne kraj nakon cijelog dana dopisivanja.

Vidio sam prepisku i nije mi jasno zašto si poceo vrijedati nakon Radicevog maila u kojem nisam vidio nikakve ljutnje ili bilo cega drugog nego njegove isprke u vezi znaš cega.

Mislim da ti je ovo loš potez i nije mi jasno zašto si to stavljao na forum, da bi još produbio medusobnu mržnju? Pa zbog tog tvog ogovaranja na forumima je i došlo do sukoba.

Kad si firma nesmiješ pljuvati po drugoj firmi!

Ako pljuješ, pljuj na kavi sa frendovima a ne na javnim glasilima.

Toliko od mene.



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 08/02/2007 : 16:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ja mogu reci samo jedno.Romani su postali veliki biznis.I izdavaci i prodavaci i preprodavaci žele svoj dio.Apetiti rastu.I bitka za svakog kupca.Doba romantike u stripu je prošlost.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 08/02/2007 : 16:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

Je, ako si procitao i ako je to tvoje mišljenje.

Naravno da sam procitao, ne hrvatsko doduse...
A svakako ne idem kod svoje babe po misljenje

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 16:03:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Auuu, bice belaja uskoro... Idem uskoro doma, no prek noci ocekujem barem još dvadesetak stranica ovog topica!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3068 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 08/02/2007 : 16:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Auuu, bice belaja uskoro... Idem uskoro doma, no prek noci ocekujem barem još dvadesetak stranica ovog topica!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



pa i ne mora.....mislim da je u redu od marka što nas je obavijesti gdje cemo moci kupovati njegova izdanja, ali ovim svojim postom nas je stavio u ulogu suca izmedu njega i radica, a to je vrlo teško pošto ne znamo cijelu pricu. a možda nije niti na nama da sudimo o jednom ili drugom....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 08/02/2007 : 16:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Sad da se Markos odrekne svog hobija citanja i kritike stripova radi nepisanog zakona izdavaštava, odnosno, samo reklamiraj ne kritiziraj. Ja ne bih.



ti možda ne, ja sigurno da
to je nacin poslovanja
ne smiješ si dozvoliti da ti ljudi iza leda pricaju kako pljuješ po drugima, koristiš site za samopromociju...
pustiš sve kvragu i komentiraš svoja izdanja i nogometne utakmice :)
jednostavno se iskljuciš

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 16:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI


Toliko od mene.



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

kad ce dampyr da vas popljujem?
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 08/02/2007 : 16:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Sad da se Markos odrekne svog hobija citanja i kritike stripova radi nepisanog zakona izdavaštava, odnosno, samo reklamiraj ne kritiziraj. Ja ne bih.


ne smiješ si dozvoliti da ti ljudi iza leda pricaju kako pljuješ po drugima, koristiš site za samopromociju...
pustiš sve kvragu i komentiraš svoja izdanja i nogometne utakmice :)
jednostavno se iskljuciš


a zasto ne bi koristio site za samopromociju????? sto ima lose u tome? nitko te ne prisiljava da surfas po njegovim stranicama, je li tako?
pa tko brani strip-agentu, Ludensu, Bookglobe-u da naprave svoj sajt za samopromociju??

prema tvojim rijecima - npr. Vecernji list u svojim novinama ne bi smio oglasavati DVD-ove koje prodaje? ispravi me ako grijesim
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 16:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
stvarno gadno za citati (vec skoro 3 godine). sjecam kak su to decki lijepo pokretali od odlaska sa zws-a, napredovali... (jest da imaju manu, 'ajduci :) al 'ajd) i onda se hrpetina crvotocina bacila na njihov trud i muku (scom+) i gleda(la) ugraditi gdje god moze.
neki bahato, neki prefidno, neki sa dobronamjernim savjetima sto se smije, sto ne.
demokracija crvotocine, demokracija, sloboda govora. nepoznato? :))
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 08/02/2007 : 16:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
>kad ce dampyr da vas popljujem?

ovo i mene zanima... ali ne zbog pljuvanja, meni je strip stvarno ok

a što se tice ostatka ove rasprave, stvarno mislim da nema nikakvog smisla. mene kao kupca stripofila zanimaju samo i iskljucivo stripovi koje firme izdaju i di ih mogu nabaviti. ništa drugo. kakav je izdavac ili prodavac kao osoba mi je najmanja briga, ne planiram s njima piti kavu

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/02/2007 : 16:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

stvarno gadno za citati (vec skoro 3 godine). sjecam kak su to decki lijepo pokretali od odlaska sa zws-a, napredovali... (jest da imaju manu, 'ajduci :) al 'ajd) i onda se hrpetina crvotocina bacila na njihov trud i muku (scom+) i gleda(la) ugraditi gdje god moze.
neki bahato, neki prefidno, neki sa dobronamjernim savjetima sto se smije, sto ne.
demokracija crvotocine, demokracija, sloboda govora. nepoznato? :))



Jel ovo `ajduci u smislu navijaci Hajduka ili `ajduci u smislu odmetnici!?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 16:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Darkwood Devil


Jel ovo `ajduci u smislu navijaci Hajduka ili `ajduci u smislu odmetnici!?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

khm, nisam siguran, recimo nesto izmedju, fifty-fifty!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2007 : 16:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

Htio bih povodom ovoga nešto iskomentirati, a i inace sam htio pokrenuti topic u kojem sam htio apelirati da se o stripu i novim izdanjima ne govori sa toliko negativnog naboja.

Nakon više godina na tržištu je veliki broj novih (i vrlo kvalitetnih) izdanja, izvrsno otisnutih i uglavnom s vrlo kvalitetnim prijevodima, koja zaslužuju da se o njima piše i govori afirmativno.

S druge strane taj broj novih izdanja kao i njihova cijena, stvorio je nervozu kako izmedu konkurencije zbog prodaje, tako i kod kupaca zbog troškova nabavke.

To je rezultiralo razlicitim nekorektnostima, namjernim ili nenamjernim od izdavaca ili njihovih promotora, pa i samim citatelja.

Komentari koji se odnose na format izdanja, prijevod, kvalitetu tiska, kao i izbor serijala ukoliko dolaze od samih izdavaca ili njihovih promotora (cak iako su nepristrani) nisu korektni.

Izdavac i njihovi promotri bi se trebali zadržati na reklamiranju vlastitih izdanja suzdržavajuci se od komentara tudih izdanja. Kvalitetan primjer promocije su npr. Promocija Fibre preko previewa, Bokglobe-ovih Sto mu gromova, web-stranice Belog puta i sl.

Kao posljedica nepotrebnih prepucavanja izmedu izdavaca je svrstavanje citalacke publike na jednu ili drugu stranu. Osim što je to djetinjasto to je i nepotrebno.

Citatelji (forumaši) ponekad skriveni iza svog nickname-a nekorektno vrijedaju pojedine izdavace, prodavace-ducane ili druge forumaše koji citaju stripove koji se njima ne svidaju.

Podsjetio bih da su neka izdanja bila popljuvana prije nego su se i pojavila u prodaji (Satanik, Kriminal i dr.). Korektno bi bilo makar pricekati objavljivanje stripa pa dati mišljenje o objavljenom i procitanom izdanju.

S druge strane citatelji (forumaši) napuhavaju izdanja od njima dragih izdavaca, jer su to simpaticni ljudi, koji ne psuju (kao npr. Bandic), koji nisu neljubazni i koji ponekad snize cijenu.

Cak i Markosovo objavljivanje prepirke izmedu njega i Radica nije korektno jer bi se moglo shvatiti kao pljuvanje po konkurenciji radi vlastite promocije. Ne tvrdim da je Markos ovo napisao u toj namjeri, ali netko to može i tako shvatiti.

Ovakve svade nisu dobre za strip. Ni za izdavace ni za kupce (citatelje, forumaše).

Nadam se da cete ovaj spor izgladiti cim prije.

Za dobro stripa i onih koji ih s užitkom citaju, bez obzira tko je njihov izdavac.


Necu se, ni pod koju cijenu, odreci svog prava na kritiku. Ja sam prvo osnovao stripovi.com, napisao hrpu tekstova, recenzija i kritika, pa tek onda postao izdavac. Kritizirao sam izdavace i prije i poslije, to je bar lako provjeriti. Izdavastvo ne utjece na moj ukus, niti utjece na moje stavove, smatram da sam prilicno objektivan - mislim da je to vidljivo iz primjera npr. System Comicsa i Belog Puta - neke stvari sam kritizirao, koje nisu bile dobre, no, otkako su im se izdanja popravila, sad ih hvalim. I, u cemu je problem? Ne smijem reci da je V for Vendetta katastrofalno napravljena, a Nadziraci izvrsno? Ne smijem reci kako je tvrdi uvez Mladog Inkala loš, a Izbacivaca jako dobar? Ne smijem reci da je prijevod Gil St. Andre sramotno loš, Lucky Lukea lišen bilo kakvog humora, a Boneov jako lijep i kvalitetan? Ne smijem reci kako je papir u DD gigantu pretanak, a u Ken specijalima odlican? A zašto ne bih smio? Zato što sam izdavac i ja? Ma da, kako da ne. Da se radi o lažima ili izmišljotinama, to bi onda bila moja sramota, ali ako su kritike na mjestu, u cemu je problem? Evo npr. zadnji slucaj - ja bezrezervno pohvalim Sambrove Belog Puta i napišem da je jedina zamjerkica malo necitki rukopis u pismima - i odmah se digne frka - marlowe vristi, boban pizdi, ovo ono... No, onda iza mene dodu još dvojica i napišu isto - i sto se desi? Nista, naravno, sve ok. I tko je tu onda lud?

Od svih zadnjih Bookglobe/StripAgent izdanja u zadnjih godinu dana i vise, ja sam komentirao u najgorem slucaju dva-tri. Cak sam ih i stavio kao sticky i radio im reklamu tu na forumu...

Mogao bih tu pisati satima, ali stvarno mi se ne da. Poanta svega je moje gadenje prema svemu tome, gadi mi se to licemjerje, podmuklost, pokvarenost i pohlepa, gadi mi se to tapsanje po ramenu, smjeskanje i lazna idila, dok ti se iza ledja kopa jama. I muka mi je sto sam usao u sve to i sto sam dopustio da si pokvarim hobi i ljubav gacajuci po tom blatu. Svakako namjeravam iz njega izaci, ali potrajat ce malo, nazalost.

No jedno je sigurno, ono što mislim cu i reci, svidalo se to nekome ili ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 16:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by DeeCay

Auuu, bice belaja uskoro... Idem uskoro doma, no prek noci ocekujem barem još dvadesetak stranica ovog topica!


pa i ne mora.....mislim da je u redu od marka što nas je obavijesti gdje cemo moci kupovati njegova izdanja, ali ovim svojim postom nas je stavio u ulogu suca izmedu njega i radica, a to je vrlo teško pošto ne znamo cijelu pricu. a možda nije niti na nama da sudimo o jednom ili drugom....




Pa, ako si vec dugo vremena na ovom sajtu, znaš da takve teme uvijek privuku puno pažnje. I postova...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 08/02/2007 : 16:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

>kad ce dampyr da vas popljujem?

ovo i mene zanima... ali ne zbog pljuvanja, meni je strip stvarno ok

a što se tice ostatka ove rasprave, stvarno mislim da nema nikakvog smisla. mene kao kupca stripofila zanimaju samo i iskljucivo stripovi koje firme izdaju i di ih mogu nabaviti. ništa drugo. kakav je izdavac ili prodavac kao osoba mi je najmanja briga, ne planiram s njima piti kavu

Evo ide ubrzo, sve gotovo (upravo radim naslovne)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.



Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 17:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ajde onda, znaci do kraja mjeseca ih možemo ocekivati?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2007 : 17:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by TrOMISLAWSKI

Markos, bilo bi fer da si onda stavio cijelu prepisku sa Radicem a ne kraj nakon cijelog dana dopisivanja.

Vidio sam prepisku i nije mi jasno zašto si poceo vrijedati nakon Radicevog maila u kojem nisam vidio nikakve ljutnje ili bilo cega drugog nego njegove isprke u vezi znaš cega.

Mislim da ti je ovo loš potez i nije mi jasno zašto si to stavljao na forum, da bi još produbio medusobnu mržnju? Pa zbog tog tvog ogovaranja na forumima je i došlo do sukoba.

Kad si firma nesmiješ pljuvati po drugoj firmi!

Ako pljuješ, pljuj na kavi sa frendovima a ne na javnim glasilima.

Toliko od mene.



Evo cijela prepiska, nema problema. Koliko ja vidim, on je prvi poceo vrijedjati. Zasto sam stavio na forum? Pa moram obavijestiti ljude da vise ne mogu kupiti Fibrine stripove u MC, a moram i reci zasto, zar ne? Sto se ogovaranja tice, ok je ako se ogovara iza ledja, a ne smije se "ogovarati" javno, na forumu? Ja se s tim ne slažem.

----- Originalna poruka-----
Od:bookglobe <bookglobe@zg.t-com.hr>
Primatelj:markos@envox.hr
Naslov:Re: STO MU GROMOVA MATERIJALI I ALBUMI
Datum:Wed, 7 Feb 2007 21:34:22 +0100


Mozes sutra otici po robu u MC




On 2007.02.07, at 19:31, markos@envox.hr wrote:


Laki je malo nervozan, a? A ovo psovanje ces platiti, seljacino neodgojena.

On Wed, 7 Feb 2007 17:19:34 +0100 bookglobe napisao je:

Picka ti mateina. Ti ceš meni komentirati posao. Pa ko si ti jebo ti pas mater. Još jedna rijec od tebe i gasim te u More Comicsu pa prodaj svoju robu gdje hoceš. Ako misliš da ne mogu isprobaj me.
-----Original Message-----
From: markos@envox.hr [mailto:markos@envox.hr]
Sent: 7. velja#232;a 2007 15:32
To: bookglobe@zg.t-com.hr
Subject: Re: STO MU GROMOVA MATERIJALI I ALBUMI


Heh.

Prvo, radis svoj posao ne obaziruci se na druge?!? Od samog pocetka, otkad smo se pojavili, samo nesto prigovaras - "Zašto mi nismo radili Kena Parkera, a ne oni?", "Zašto oni imaju iste cijene u AKD-u kao mi?", "Zašto imaju iste cijene kod Tomice kao i mi?", "Zašto Tomica radi za njih", "Tko im je rekao za Tipomat?", "Zasto oni imaju nize cijene u MC", "Dignite im cijene ili ja povlacim svoju robu" itd itd itd... Dakle, ne bih rekao da se ne obazires na druge, zar ne?

Drugo, komentar na srpskom forumu je bio "mozda malo bolji prijevod". I tu sam, kao i na x drugih mjesta presutio neke stvari ili ih ublazio - jer da u Blacksadu ima prevoditeljskih gafova, to je cinjenica. Kao i u vecini ostalih Bookglobe albuma, gdje je uglavnom prijevod najslabija karika. Komentirao sam samo ono sto je stvarno bilo katastrofalno - a to je npr. Gil St.Andre - sramota je da ste onakav prijevod pustili u tisak. No, puno puno toga sam presutio. Ali, trebao bih sutjeti kao riba, jer ne smije se komentirati tudja izdanja, da se ne bi ljutili? E, pa nece ici. Pogotovo ne sada. Kad mogu komentirati i kritizirati svoja, mogu i tudja.

Trece, rivali smo otkad se zanimamo za iste naslove i proizvodimo slicne proizvode.

Cetvrto, ne zivis od strip izdavastva kao ni ja, i da, i ja moram platiti stan, plin i hranu. Izdavastvo mi u tome nimalo ne pomaze, dapace.

Peto, gdje mogu procitati pravila igre?



On Tue, 6 Feb 2007 22:43:05 +0100 bookglobe napisao je:

"Izvan tvrtke" znaci da nastojim drzati jezik za zubima koliko je to moguce i radim svoj posao ne obaziruci se na druge. Buduci je izdavastvo posao kao i svaki drugi trudim se iz njega iskljuciti emocije, no ponekad to nije posve moguce. Zato sam ipak primoran komentirati tvoj e-mail. U njemu me prozivas kako ometam tvoje poslovanje s vanjskim partnerima i posezem za nekim imaginarnim monopolom sto ocigledno ne smatras profesionalnim. Samo nekoliko dana ranije uzeo si sebi slobodu na jednom forumu komentirati kvalitetu prijevoda mojih Blacksad albuma naprema onome koji je izbacio Beli put. Hoce li to utjecati na smanjenje prodaje moji albuma na srpskom trzistu? Tesko je reci. Pomoci sigurno nece. Taj si komentar dozvoljavas kao "ljubitelj stripa" ili kao profesionalni izdavac kojemu je mozda u interesu da meni posao ne ide idealno? Opet, tesko je reci , jer vidis, ti mozes luksuzno birati poziciju "ljubitelja stripa" koji nesputano ocjenjuje svacije poslovanje ili pak profesionalnog izdavaca koji se poziva na poslovne uzuse i normane odnose. Ja si, s druge strane, taj luksuz ne mogu dopustiti i uvijek prije svega moram razmisljati kao profesionalac koji iskljucivo stiti interese svoje kompanije. To radim na sve nacine koje smatram dozvoljenima, ali svakako nastojim ne blatiti druge kompanije u javnosti ili medju poslovnim partnerima. Rjesavam to uglavnom rezultatima poslovanja.


Ja potenciram i produbljujem rivalstvo? Prvo, od kada smo mi rivali? Ti stripove izdajes jer ih obozavas i sve znas o njima, a ja za pare, zar ne? Drugo kada sam ja u javnosti na bilo koji nacin komentirao ili pokusavao ugroziti poslovanje drugih kompanija? Ti si sebi taj luksuz vise puta dopustio kada je moja tvrtka u pitanju. A ja bih trebao biti taj koji ce uspostavljati normalne odnose ili suradnju? Naravno, dok se tebi opet ne prohtije, onako po volji, komentirati moje poslovanje ili moje proizvode.


Strip izdavastvom se bavis iz ljubavi prema stripu? Ne iskljucijem tu mogucnost. Ali firmu si otvorio. Cijene si odredio i proizvod pustio na trziste. Ako se nesto zaradi dobit ces spremiti u dzep ili dalje investirati u razvoj kompanije? E pa u tom slucaju igru ne mozes igrati kao hobist kada ti to odgovara, a kao poslovnjak kada ti to ide u prilog. U poslu vlastiti interes je ispred svakog drugog interesa. Zanima te zasto? Zato sto tvrtke zive od onoga sto rade. Ja nemam drugi izvor prihoda osim izdavastva. Ne mogu se igrati izdavaca kada mi to pase, a ljubitelja stripa kada to izaberem. Ja moram biti izdavac svaki dan. U to sam ulozio vrijeme, trud i novac. Stripove sam izdavao i s njima propadao ili uspijevao dok su tebi slicni sjedili po birtijama i komentirali kako bi oni to radili hiljadu puta bolje. Bolje ne znacim samo otisnuti nesto s boljim koricama, bolje znaci prezivjeti u poslu. Bolji su oni koji opstanu. Od ovog posla moja porodica zivi. Ako moja tvrt ka sutra propadne ja nemam alternativni posao kojim se mogu izdrzavati. Ako meni zbog necijih komentara padne prodaja proizvoda ja se ne mogu zaliti po forumima, ja moram donijeti doma lovu za struju, plin i hranu. Moras li i ti?


Bookglobe nikome ne odredjuje sto ce raditi s Dargaudom ili bilo kime drugim. Pravila igre postavljena su prije nego sam ja osnovao Bookglobe ili ti Fibru. Ona vrijede za sve, a ne samo za neke. Ili igraj ili sjedi u gledaliste i komentiraj i zali se do mile volje. Meni odgovara, a ti kako hoces.


On 2007.02.06, at 21:46, markos@envox.hr wrote:


Sto se mene tice, taj problem nije ni postojao. To je, mozemo to tako nazvati, bio trac ...

Sto se primjedbe tice, ne razumijem - "izvan tvrtke" oznacava prostor ili ljude? U svakom slucaju, moja poanta je sljedeca - to sto ti zelis monopol na izdavanje stripova je utopija - u tome ne mozes uspjeti. I nema ti smisla bjesomucno kupovati prava na sve zivo i nezivo jer dobrih stripova ima puno, a ne mozes mi ih uzeti sve. Umjesto nekih normalnih odnosa ili suradnje, ovako samo potenciras i produbljujes rivalstvo. Ako to tebi odgovara, dobro, kako hoces.



On Tue, 6 Feb 2007 21:25:41 +0100 bookglobe napisao je:

Dobo, znaci problem oko SMG! smo rijesili. Sto se ostaloga tice, obicaj mi je da politiku poslovanja tvrke nikada ne komentiram izvan tvrtke. U tom smislu ne mogu komentirati ni tvoju primjedbu u vezi Dargauda, Marvela ili bilo kojeg drugog nositelja autorskih prava.


Pozdrav,


Nebojsa




On 2007.02.06, at 20:35, markos@envox.hr wrote:


Ugh.

Ja sam to Edvinu rekao usput, u nevezanom razgovoru, komentirali smo taj prvi broj i kako je uradjen, pa smo dosli do toga sto je objavljeno i kako, a ne da bi ti on to prenio. Da je mene to toliko smetalo, rekao bih to tebi i Tally-ju prvom. Uostalom, ja i Tally smo se culi mailom prije par dana i vecim dijelom to rijesili, dakle, cijela stvar je proslost, dogovorili smo se kako cu mu nove materijale dati za broj iza, ne za sljedeci broj, jer trenutno nemam spremne materijale, dakle objava nikad nije bila upitna. I nije bio problem u 2 albuma, niti u nekoj drugoj naknadi za reklamu u magazinu, smatram kako imas potpuno legitimno pravo traziti naknadu za objavljivanje konkurentskih naslova u svom magazinu, nego je problem bio u cinjenici da ako nesto dajem, hocu znati sto dobijam zauzvrat, samo to.

Ni u kom slucaju ne zelim da ovo bude povod da Tally dobije otkaz, mislim kako bi to bila puno pretjerana reakcija, pogotovo zato sto smatram kako on svoj dio posla - dizajn i prijelom - radi odlicno, puno bolje nego sto je to dosad bila praksa kod vas, i ja kao vas citatelj zelim da to tako i ostane. Nadalje, ne moras se brinuti zbog ugleda tvrtke, jer je od samog pocetka bilo jasno kako je to Tallyjeva osobna inicijativa, a ne "sluzbeni" stav firme.

Ovo je dakle stvarno samo sitnica, ali ono sto mene puno vise smeta je cinjenica sto, prema sadasnjem stanju stvari, ispada da, ako hocu raditi nesto Dargaudovo ili Marvelovo, moram prvo pitati Bookglobe za dozvolu. Bookglobe je puno veci izdavac nego sto ce Fibra ikad biti, ali mislim kako je glupo da Bookglobe odlucuje o tome sto ce Fibra raditi s Dargaudom, a sto ne i da, cim mi pokazemo interes, dotada slobodni naslovi odjednom postanu prodani. Ali dobro, to je prica za neko drugo vrijeme i mjesto...

Pozdrav,

Marko

On Tue, 6 Feb 2007 19:08:36 +0100 bookglobe napisao je:
>
> Postovani Marko,
>
> Upravo sam se vratio s kave s Edvinom. Spomenuo mi je kako si mu rekao da te
> kontaktirao Tally i pozvao da dostavis materijal za objavljivanje u SMG!,
> ali da je isto tako zatrazio po 2 albuma ili stripa od svakog naslova koji
> zelis najaviti kroz SMG!
>
> Skrecem ti paznju kako s tim, da se blago izrazim, zahtjevom nemam bas
> nikakve veze niti ja osobno niti Bookglobe kao tvrtka, niti SMG! kao moje
> izdanje. Poziv izdavacima na suradnju bio je, i jos uvijek jeste, posve
> otvoren i bez ikakve obveze osim u smislu da nam je potreban tekstualni i
> vizuelni materijal dostatne kvalitete za tisak.
>
> Ideja da se od pojedinih izdavaca trazi bilo kakva protuusluga u robi za
> pojavljivanje u SMG! apsolutno ne potice od mene i ja ju ne odobravam niti
> na nju pristajem. Tally je prilicno dobro placen za posao koji obavlja i u
> svakom slucaju nema moje odobrenje da na svoju ruku koristi Bookglobe ili
> SMG za vlastitu korist, a ovakvi "izleti" kakve radi svakako stete ugledu
> moje tvrtke. U ovom sam trenutku isuvise bijesan da bih ga nazvao i
> raspravljao s njim o ovom slucaju jer se bojim da bi tada nas razgovor vrlo
> brzo zavrsio njegovim otkazom, no svakako cu s njim rascistiti svaku
> zloupotrebu moje firme.
>
> Iako smatram kako nisam pocinio nista lose, buduci nisam bio upoznat sa
> situacijom sve dok mi Edvin nije skrenuo paznju, u ime Bookglobe ti se
> ispricavam zbog neugodnosti koju je pocinio moj honorarni suradnik svojim
> zahtejvom. Svakako cu se potruditi da se nista slicno ne ponovi, a dodatno
> cu istraziti je li slicnih zahtjeva bilo i prema drugim izdavacima. Sa svoje
> strane pozivam te da Tall y ipak dostavi materijal koji zelis vidjeti
> objavljen u SMG!u. Ja cu se pobrinuti da materijal bude objavljen.
>
> S postovanjem
>
> Nebojsa Radic
> Bookglobe
> Horvatovac 100
> 10000 Zagreb
>
>
>
>



Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/02/2007 : 17:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A ima tu više intimnog prljavog rublja... Upravo se uplelo više sudionika

tally potkrada firmu, izmedu celnika izdavackih kuca bjesni rat, otkrilo se je da je Kico zapravo davno izgubljeni Bernijev brat blizanac Koje li sapunice!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Edited by - DeeCay on 08/02/2007 17:23:28
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 08/02/2007 : 17:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Ovo je ka Sevin pornic.

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/02/2007 : 17:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by zloskot

quote:
Originally posted by Darkwood Devil


Jel ovo `ajduci u smislu navijaci Hajduka ili `ajduci u smislu odmetnici!?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

khm, nisam siguran, recimo nesto izmedju, fifty-fifty!



Sad mi je lakse! Ima nas i BBB

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Kowalsky
stripovi.com kum

Croatia
2204 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 08/02/2007 : 17:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Kowalsky a Private Message

Dugo me nije bilo na forumu. Najprije jedan pozdrav svima...

I ja sam kupac More Comicsa. Istinabog, otkako je SK Libellusa, puno rijedje, jer u nasim razmjenama stripova (da, striparnice suradjuju, vjerovali ili ne ), vecinu toga sto mi treba iz MC nabavim na taj nacin. Ali, obavezno barem jednom mjesecno nesto kupim za gotovinu i po punoj maloprodajnoj cijeni. Stvar je to profesionalne kurtoazije, a i kad vec negdje moram ostaviti novac - zasto ne kolegi?

Osobno sam i dobar s Edvinom, volim se zaj****** s Bradom, a Raula bas i ne poznajem najbolje, ali uvijek je bio ljubazan i srdacan. Ovdje moram potcrtati da pisem iskljucivo i prije svega o mom vlastitom iskustvu.

More Comics je institucija u ovom gradu. To je preko 10 godina bilo jedino mjesto gdje smo mogli nabavljati stripove, susretati se itd. Striparnice u velikoj mjeri drze na okupu strip scenu, a prije internetske ere, bile su i jedini integrativni faktor. Umjesto "ispod sata" ili "pod repom" uvijek sam dogovarao susrete u MC .

Otkako sam i sam postao trgovac stripovima, gledam na MC potpuno drugim ocima. Trgovina zna biti nezahvalan posao. No sami smo si to odabrali, prema tome nema smisla da nastavljam ovaj blues. Ono sto danas znam je sljedece: MC je striparnica s lijepim izborom stripova i primjerenim cijenama. Lijepo je citati pohvale od strane kupaca i, naravno, godi dobiti priznanje od onih zbog kojih smo u krajnjoj liniji tu, no moram priznati da mi je svaki puta neugodno kad se nadjem u ovakvoj situaciji da netko javno usporedjuje dvije striparnice. Usporedbe su uobicajena i prirodna stvar, no ipak mi je nekako najdraze kad se nacelno pohvali i nas i njih (takvih je srecom najvise), i eventualno da kakva dobronamjerna i konstruktivna kritika. Pa kome je jos drago citati lose o kolegi.

Iz vlastitog iskustva u LL znam da se u ovakvom poslu lako i cesto grijesi. I mi smo u nepune dvije godine rada odradili svoj dio blesavih poteza i glupih pogreski. MC posluje citavo desetljece duze od nas, pa su momci svakako imali prilike napraviti vise gafova. Ljudi naprosto grijese. No ukoliko vam netko pogresno zbroji vrijednost paketa, ne znaci nuzno da je lopov. Ja bih svakako najprije nazvao u striparnicu i pitao. Treba biti oprezan s tako teskim javnim optuzbama i dovodit tako u pitanje necije postenje.


Eto, nazalost ni mi nismo imuni na takve kritike:


quote:
Originally posted by darkwoodaxe

U libelusu sam bio samo jednom, tretirali su me ko psa,cinicno i bezobrazno, na kraju su mi obicnog zagora prodali po cijeni extra (racun 06-mp2586 od 1.12. 06. na kojem je ukucan krivi strip).
Edvin je cesto mlohavo nezainteresiran, no ovo je bilo nedoživljeno, kad dodeš ostavit svoj novac i tretiraju te kao propalicu pa te (makar i simbolicno) još prevare za pare ne osjecaš se dobro. Nadam se da su tih pet kuna dali siromahu kako sam im po povratku rekao kada je prodavac odjednom postao ljigavo skrušen.
Jedna mušterija manje, no jebeš mušteriju, tu su drugi, a dok je druga tite i našeg generacijski uvjetovanog mentaliteta bit ce i dalje zanimljivih oblika ponašanja.



Ovaj forum niposto ne bih koristio kao podrsku nekakvoj nasoj "Sluzbi za korisnike" i definitivno nije mjesto na kojem bih u javnoj prepisci rjesavao probleme i nesporazume s kupcima, stoga necu duljiti na ovu temu. Navedeni se dogadjaj odvio u mojoj smjeni i ja mogu samo ovdje izraziti zaljenje sto gospodin nije dosao k nama voljan razjasniti problem i ukazati nam na to u cemu smo pogrijesili. Sjecam se samo toga da je pred kraj radnog vremena uletio u ducan, bacio nam na pult racun i demonstrativno otisao ne dajuci nam priliku da ista kazemo u svoju obranu ili da ispravimo ono sto smo eventualno pogrijesili. Meni, a ni djevojci koja je tada radila u ducanu jos uvijek nije jasno sto smo to napravili.

Jos se nikada nije dogodilo da neku reklamaciju kupca nismo uvazili, niti smo ikada odbili priznati gresku ako smo je pocinili. Naravno, ukoliko nam je uopce dana prilika za to.

Uvjeren sam da mi niti jednog kupca ne tretiramo "ko psa,cinicno i bezobrazno", a, vjerujte, 5 kn nije ni izbliza dovoljna motivacija da stavimo obraz na kocku. Ovo bi ipak trebala biti u prvom redu zabava i druzenje s ljudima koji imaju slicne ljubavi kao i mi. Dakle, u gotovo dvije godine postojanja SK Libellus i mog angazmana u njemu, ja doslovno nisam zaradio ni jedne jedine kune, a nije ni Vedran (toliko o velikom biznisu nas preprodavaca, kako je to netko prije mene srocio) i ovim cu se poslom baviti samo tako dugo, dok mi ga je lijepo obavljati. Sikaniranje i pljackanje kupaca (makar i kad se radi o 5 kn) nije ono zbog cega se bilo tko od nas upustio u ovu pustolovinu.

Ispricavam se sto sam uletio u pomalo promasenu diskusiju, jer moja razmisljanja nisu tema ovog topica. U zadnje sam vrijeme jako rijedak gost na ovom forumu, pa mi, nadam se, necete uzeti za zlo sto sam se ovoliko raspisao.

kriv sam!
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/02/2007 : 17:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Da ste imali plejboy, ne bi došlo do toga. Ko jebe prijevod u plejboyu:)
Go to Top of Page

zloskot
Starting Member

Germany
61 Posts

Member since 04/02/2007

Posted - 08/02/2007 : 17:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zloskot a Private Message
quote:
Originally posted by Kowalsky

...No ukoliko vam netko pogresno zbroji vrijednost paketa, ne znaci nuzno da je lopov. Ja bih svakako najprije nazvao u striparnicu i pitao. Treba biti oprezan s tako teskim javnim optuzbama i dovodit tako u pitanje necije postenje.
...

imas pravo. ako netko jednom slucajno pogresno zbroji vrijednost paketa, ne znaci nuzno da je lopov.
ako netko vise puta zaredom slucajno pogresno zbroji vrijednost paketa, ne znaci nuzno da je lopov. naravno.
ali onda je glup. i radi pogresan posao.
tacke u ruke i eto.

meni je svejedno lopov, glup, glup, lopov....
svodi se na isto
treba biti oprezan sa nazivima kako kazes, ali treba biti oprezan i sa puno drugih stvari. i naravno, svi trebaju biti oprezni. i sa zajebima.
sve umjereno.

vas moram ipak pohvaliti
uvijek je bilo sve korektno obracunato, besprijekorni stripovi, odlicno spakirani.
a od morecomicsa jos i sad imam smeca koje sam preplatio, smeca sto negdje drugdje ne bi proslo ni pod nik end dent, t.j. u najboljem slucaju da dijele djabe.

budimo realni: ubaci glupom svabi! morecomics

Edited by - zloskot on 08/02/2007 17:53:55
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000