forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 legalnost torrenata?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 16/02/2007 : 08:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Pricao mi jedan frend, IT expert kako su mediji (prazan CD) prije 20 godina kostali oko (preracunato) 60 kn od 120 kn cijene CD albuma, dakle pola vrijednosti. Sada jedan medij kosta desetak lipa (govorim o veleprodajnoj cijeni) a CD album i dalje kosta 120 kn. I sada kad ih MP3, Internet i przilice ubijaju rock-zvijezde cmizdre. A nije da su bijeda, nisu li se ono Rolling Stonesi pohvalili da su lani od turneje digli neku stravicnu lovu, shatro najunosnija turneja svih vremena. Znam da je to stvar zakona, ali idu mi na kurac "zvijezde" kao Metallica koja cmolji oko copyrighta (a bolje bi im bilo da misle na HM a ne na modne marke koje su poceli nositi).

I spomenuo bi samo filozofiju Bona: Fanovi, snimajte koncerte. Ako kupite album U2-a, presnimite ga prijatelju...

Vjerovatno je pravna sluzba Island Recordsa dobila grupno slagiranje.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/02/2007 : 11:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
kako god izvrtali ovo to je krada

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 16/02/2007 : 16:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

kako god izvrtali ovo to je krada


ne dvojimo i ne sporimo.

ono sto mi "izvrcemo" je koliko su ozbiljne posljedice te kradje i je li ona moralno i eticki opravdana ili nije.

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

skAgs
Starting Member



66 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 16/02/2007 : 23:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send skAgs a Private Message
ali je moja (naša?) krada eticna




http://www.hellwars.com/recruit.php?uniqid=jn1168649639
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/02/2007 : 03:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by skAgs

u razgovoru sa poznanikom-glazbenikom koji snima u malim tiražama (legalno i za label) i prodaje po koncertima te u nekim specijaliziranim CD-shopovima pito sam ga koliko uopce od cijene CD-a (recimo 120kn) dobije izvodac snimljenog djela. on odgovori: "ako dobije 15%, taj je velika faca!"

ja da dam 120 kuna za nekoga ciji rad volim i cijenim, a on (sirocic) od toga ne dobije niti 18 kuna? e, pa.... NE DAM!!!!
zato si pecem i dalje CDe, a podupirem izvodace odlascima na koncerte, to preporucam (što se tice glazbe) i drugima. a parazite kao što su u ZAMP-u nabijem na ...!

suma sumarum:
autori da, parazite na lomacu!

http://www.hellwars.com/recruit.php?uniqid=jn1168649639



Pre mnogo godina, nas nekoliko smo napisali knjigu (kao grupa autora), i posto tad nije bilo privatnih izdavaca, otisli smo u "Tehnicku knjigu" da im ponudimo da knjigu i izdaju. Tad smo bili mladi i neiskusni (u protivnom ne bismo ni pocinjali sa pisanjem) pa smo se strasno razocarali kad su nam rekli da cemo dobiti u najboljem slucaju 4-5% od prodajne cene knjige (po primerku, naravno).

Inace, ceo zakon o autorskim pravima u sustini uopste ne stiti autore u onoj meri u kojoj ustvari stiti izdavace i one koji uzimaju najveci deo zarade. Zasto bi inace Stounsi i ostali pravili turneje i koncerte, sto ne bi lepo uzivali od zarade na plocama i CD-ovima??? Ceo zakon je jedan veliki bezobrazluk, posebno zbog vrlo jednostavne stavke koja kaze da autorska prava traju 75 godina nakon smrti autora odnosno 95 godina nakon prvog objavljivanja za firme. Sve to ustvari forsira "Dizni" i stalno produzuje to trajanje onako kako istice taj rok za Miki Mausa. Bilo je 75 godina za firme pa su pre par godina pred samo isticanje tog roka {mislim da je Miki Maus objavljen prvi put 1929. godine) uticali na kongres da promeni zakon i produzi to na 95 godina, da bi pod pritiscima USA to prihvatila i vecina ostalih zemalja.

S druge strane, ako izmislite, na primer, bezicni prenos energije, to cete patentirati i imati autorska prava samo 20 godina jer ona za patente traju samo toliko, dok za lekove i pronalaske u medicini traju samo 10 godina.

Eto zasto je ceo zakon lakrdija i vrhunski bezobrazluk mocnika!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47022 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/02/2007 : 12:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
dp u jednu ruku si u pravu,ali onda autori ne dobiju ni taj sitniš .umjetnost nije nikad bila toliko komercijalizirana ka danas. a to s 95 godina je totalno glupo.

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000