forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ko tu nije normalan?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 12/03/2007 : 02:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
ma mailovi su uopste problem na ovim prostorima.
imam utisak da svako ima toliko mailova da vremenom zaboravi 90% naloga koje poseduje.
da ne pricam o promeni operatera, pa samim tim i maila.
a za NG ti je najbolje poslati mail direktno amerikancima,pa nek oni natrljaju nos ovim umisljenim mocnicima. veruj mi to je lek. imam pozitivno iskustvo sa, siemensom, skodom i casopisom Men's Health.

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi

Edited by - XIII on 12/03/2007 02:31:47
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/03/2007 : 06:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Da, i to tri puta do sad. Sve to izgleda ovako: ustanem negde oko tri, pa autom do Rume, posto iz Novog Sada ne postoji voz do Zg, onda voz kasni po nasem obicaju... Negde oko 13h stignem u Zg, peske do Ilice, pa obilazak striparnice, uzme se i nesto drugo osim MR, onda kod Bobana da se nesto pojede, pa brzo nazad na voz u 16.45 (sve ukupno boravak u ZG ne traje duze od 3h). Pa stignem u Rumu oko ponoci, a onda jos voznja kuci. Sve u svemu, da bih nabavio 1 broj MR utrosim 24h, predjem oko 1000 km i potrosim oko 50 evra na prevoz...

quote:
Originally posted by SejoSexon

Išao si ekstra u ZG radi MR???

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Zar ti nije lakše (i jeftinije) da ti neko pošalje te stripove?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 12/03/2007 : 07:17:01  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Da li se ti javljas kao dobrovoljac?

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by osim

Da, i to tri puta do sad. Sve to izgleda ovako: ustanem negde oko tri, pa autom do Rume, posto iz Novog Sada ne postoji voz do Zg, onda voz kasni po nasem obicaju... Negde oko 13h stignem u Zg, peske do Ilice, pa obilazak striparnice, uzme se i nesto drugo osim MR, onda kod Bobana da se nesto pojede, pa brzo nazad na voz u 16.45 (sve ukupno boravak u ZG ne traje duze od 3h). Pa stignem u Rumu oko ponoci, a onda jos voznja kuci. Sve u svemu, da bih nabavio 1 broj MR utrosim 24h, predjem oko 1000 km i potrosim oko 50 evra na prevoz...

quote:
Originally posted by SejoSexon

Išao si ekstra u ZG radi MR???

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Zar ti nije lakše (i jeftinije) da ti neko pošalje te stripove?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood


Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 12/03/2007 : 07:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Ti si, Osime, izgleda neki veci baksuz.
Prica 7. Klub citalaca Belog puta jos nije zaziveo u punom obliku, ali vec sada imas mogucnost da odes u redakciju i dobijes klupsku cenu. Znam da postoji covek zaduzen za kontakt i da mejlanje radi, te je mozda neki tehnicki problem, pogresna adresa, itd. Cuo sam za vise slucajeva uspesnog mejlanja, te nema razloga da u tvom slucaju to ne bude tako.



Ja na primer imam pozitivno iskustvo koje spominje marlowe. Za kontakt je zadužen Bojan Bosnic, koji mi je odmah odgovorio nakon što sam mu poslao mail na adresu navedenu na site-u Belog puta. U svakom slucaju njegov direktan mail je bojan.bosnic@beliput.co.yu. Što se tice Kluba citalaca, istina da on još nije zaživeo na nacin koji su predvideli, ali u direktnom kontaktu možeš da se dogovoriš da ti pošalju željene stripove poštom po klubskim cenama (sa popustom 15%), pošto im pošalješ dokaz o uplati.

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/03/2007 : 08:14:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Da li se ti javljas kao dobrovoljac?

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by osim

Da, i to tri puta do sad. Sve to izgleda ovako: ustanem negde oko tri, pa autom do Rume, posto iz Novog Sada ne postoji voz do Zg, onda voz kasni po nasem obicaju... Negde oko 13h stignem u Zg, peske do Ilice, pa obilazak striparnice, uzme se i nesto drugo osim MR, onda kod Bobana da se nesto pojede, pa brzo nazad na voz u 16.45 (sve ukupno boravak u ZG ne traje duze od 3h). Pa stignem u Rumu oko ponoci, a onda jos voznja kuci. Sve u svemu, da bih nabavio 1 broj MR utrosim 24h, predjem oko 1000 km i potrosim oko 50 evra na prevoz...

quote:
Originally posted by SejoSexon

Išao si ekstra u ZG radi MR???

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Zar ti nije lakše (i jeftinije) da ti neko pošalje te stripove?

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Ja živim u Austriji, a imaš dosta forumaša iz HR koji bi ti sigurno pomogli.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 12/03/2007 : 08:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:

brineta.
grudi chetvorka.
da chita stripove i voli buffy!
javni ako je chika misha locira.

ne pitam za cenu!



Znam je. Ponekad navrati u Klub. Cak mislim da si i ti bio par puta kad je ona navratila tamo, ali ne znam kako si propustio da joj pomenes da "ne pitas za cenu".

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."



C,c,c....
Perverzi jedni!na celu sa cika mishom....
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 12/03/2007 : 08:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Prica 1. Pojavila se neka najava na vise mesta o izdanju "Zlatno doba stripa", a u Strip vestima i kontakt mejl. Ja posaljem mejl na taj kontakt, sa pitanjem kako i gde moze da se kupi to izdanje, ali odgovor nikad nije stigao.
Prica 2. Ima oko mesec dana kako se pojavila najava za "Tamo gde pogled ne dopire" Belog puta. Ja od prve najave krenem da obilazim sve knjizare u Novom Sadu, posebno one navedene na web siteu Belog puta kao one u kojima se mogu kupiti njihova izdanja, ali "Tamo gde..." nema nigde.
Prica 3. Vec neka 2 meseca saljem mejlove Strip klubu Darkwood u vezi nekih stripova koji me zanimaju, ali odgovor nijednom nije stigao.
Prica 4. Saznam ja da je izasao Van Goghov Mali renzder, pa kako se nemoze kupiti u celoj Vojvodini, sednem na bus i odem u Beograd da kupim poslednji broj, a tamo mi u striparnicama koje sam obisao kazu: nema, prodalo se to sto je stiglo. Sta drugo da radim, nego u voz, pa sedam sati do Zagreba, isto toliko nazad. Sve u svemu, jedan broj platim 20 puta vise, kad se uzme koliko sam platio prevoz, a o izgubljenom vremenu da ne govorimo.
Prica 5. Obradujem se svaki put kad vidim Marka i Bleka na kioscima, ali kad pridjem malo blize, razocaram se, jer shvatim da je to broj koji je izasao pre 4-5 meseci.
Prica 6. (ovaj put ne o stripovima, ali nesto slicno) Pronadjem u novinama reklamu za pretplatu na National geographic Serbia, uz koju nude i neki poklon. Odmah uplatim i cekam. Prodje mesec dana a nista se ne desava. Kontaktiram ih, kazu bez brige, pocetkom sledeceg meseca stize 1. broj. Dodje i taj sledeci mesec, nista. Kontaktiram sve mejlove do kojih sam mogao da dodjem, niko ne odgovara. Prodje i taj ceo mesec, pocne i sledeci i tek krajem tog meseca stize 1. broj. Naravno, ni reci o poklonu, o izvinjenju za 2,5 meseca zakasnjenja nista.
Prica 6a. Na zvanicno naveden mejl NG Serbia posaljem pitanje gde mogu da se nabave prethodni brojevi, ali odgovor nikad nije stigao.
Prica 7. Na sajtu Belog puta navode mogucnost nekog kluba citalaca, uz popuste i slicno. Samo neka se ljudi jae na mejl. Ja se uredno javim, ali odgovor nikad nije stigao.
Prica 8. Ima neki Klub ljubitelja stripa u Novom Sadu, koji sam barem 10 puta pokusao da posetim, ali su vrata uvek zakljucana.
Prica 9. Odem danas na Sajam knjiga u Novom Sadu i tamo ravno 0 (nula) strip izdavaca.
Provereno, mejl mi uredno radi, a ja se pitam da li sam ja stvarno normalan sto sebi dozvoljavam da zbog toga sto volim da procitam neki dobar strip i solidan casopis, moram da trpim takav neprofesionalizam i bezobrazluk.
Eto, koliko da podelim ovo sa nekim, ne zamerite.




Sve je ko sto kazes...I ja sam iz NS-a a strip trziste je blagi uzas
E sad klub lj. str. radi i to dvokratno osim ako misha nekad ne dodje i tamo imas povoljnije beli put. Na spensu imas sve to samo malo skuplje (but, kod mishe nemas Dilane gygantsko stampane a na spensu ih ima, ista je prica sa Ken specijalima)
Ludens nas zeza....najpre su krenuli redovno da isporucuju stripove s oko mesec dana zakasnjenja u odnosu na cro al sad vec se brinem.....Zagor extra kasni extra......
Ostalo (dakle sva Hrvatska izdanja) u NS-u se ne mogu nabaviti od Texa. pa na ovamo.....
Al da zbog Malog R-a predjes soma kilometara!!!!! Svaka cast
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16813 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/03/2007 : 09:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by mladen13

Prica 3. Vec neka 2 meseca saljem mejlove Strip klubu Darkwood u vezi nekih stripova koji me zanimaju, ali odgovor nijednom nije stigao

i ja sam im slao mail za zamjenu nekih stripova, nikad nisam dobio odgovor,
jebeš svakakav strip klub


Bilo je i ranije govora o tome, kao neki problem sa racunarom, pa nikad ne citaju e-mail. Ja sam par puta slao SMS, pa sam dobijao odgovore da imaju sve stripove koje sam tražio, ali nije bilo tako. Sa onim iz Alan Forda je lakša komunikacija ali se uvijek nešto iskomplikuje, pa nisam siguran da cu u skorije vrijeme narucivati stripove iz Beograda.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 12/03/2007 : 10:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message
Ne mogu da verujem!!! Vi iz Novog sada se zalite???? Sta da kazem ja iz Nisa. Kod nas ne postoji ni klub ni iole kvalitetna knjizara u kojoj bi mogao nesto da nabavis, ali mnogo je lakse doci do izdanja hrvatskih izdavaca nego "domacih". Za Beli Put smo seljacine kojima ne moze nista da se proda (Bobanova izjava). "Tamo gde pogled ne dopire" jos nisam ni video a o "300" i da ne pricam. Systemcomics posalje po neki poluprocitani i poluizguzvani albumcic u IPS sa par meseci zakasnjenja, ali recimo Ken Parker specijalce i MV nismo nikad ni videli. Ipak vas novosadski Marketprint je ubedljivo najgori, verovatno i neznaju gde se Nis nalazi. Nijedan, ali NIJEDAN jedini album izasao u zadnjih par godina nisam video nigde u Nisu. O "Zlatnom dobu stripa" i ne razmisljam, oni nas sigurno nece naci na mapi Srbije. O nacinima na koje ja nabavljam stripove i koliko potrosim na iste i da vam ne pricam.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 12/03/2007 : 10:50:10  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@Osim, mrzelo me da chitam sve komentare na tvoj topic, ali evo mog misljenja>

Sto se tiche Darkwooda, hocu reci svih knjizara itd. u Srbiji, imas telefon, mejl kod nas ne postoji, nemoj koristiti tu opciju, nazovi, ako se ne jave podjes do njih, kupis strip, i ljubazno ih pitas "Sta koji kurac tamo na vasem sajtu stoji mail adresa i telefon koji ne rade". > Desilo mi se 100 puta.

Sto se tiche Strip Knjizare u Novom Sadu > Posto sam vlasnik radi tamo, a boli ga kurac, radi kad se njemu cefne, Marlowe nemoj da branis Mishu, imao sam par losih iskustava sa njim, I NISAM JEDINI, odma cu da nadjem i druge ljude iz NS-a, sa slichnim misljenjem.
By the way chovek na Limanu je imao CD Shop "Pingvin" - koji je ubrzo i zatvorio, jer je radi po svom "radnom vremenu".

Znachi u Srbiji nema nishta lepo i ljubazno, sto se tiche Belog Puta stvarno ne znam. Vidi, Alan Ford je do sad bila najkorektnija strip-knjizara po meni u zadnjih 5-6 godina. Onaj cica me nijednom nije ispalio. E da i u Darkwoodu je sve funkcionisalo par meseci dok su neke dve sisate zenske radile tamo, nisu imale pojma o stripovima, ali odes pa imas praznik za ochi, flertujes malo...

Znachi conclusion is the following> Nemoj da se nerviras, nabavice se ti stripovi kad-tad, ja sam neke stripove nabavljao, ne znam ni sam kako, javi mi se chovek, "chuo sam da ti trebaju ovi i ovi stripovi, oces da kupis" itd., bitno je da samo imas par kontakata u vidu ljudi koji su isto kolekcionari ili preprodavci/ oni ce ti se sigurno javiti posle par obavljenih transfera stripova.

To je to.

P.S. Aca u Omenu je super lik, on ce sve da ti uchini, ja nikad ranije nisam video choveka u zivotu, ali kad sam bio u toj knjizari prvi put ostavio sam mu broj mobilnog i on me nazvao posle par dana, stigla ta i ta knjiga, stigli stripovi pa ti dodji kad budes mogao da ih pokupis, stvarno dobar lik.

Only God can judge me!

Edited by - LeeMan on 12/03/2007 12:21:49
Go to Top of Page

General Katana
New Member



206 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 12/03/2007 : 11:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send General Katana a Private Message
u te dve cice iz darkwooda su bile extra...
milina pricati sa njima, a nemaju pojma ni o cemu vezanom za stripove...
cak im se desavalo da pogresno stavljaju cene...
(tvrdokoriceni Nadziraci su kostali isto kao i sa mekim koricama)

trebali bi da vrate barem jednu da radi sa legendarnim druzeljubivim prodavcem koji sada radi.

There can be only one!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/03/2007 : 12:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
@magirus: Beli put posluje sa IPS-om preko njihove centrale. Problem je njihova interna distribucija, ali na to BP nazalost ne moze da utice. To pogadja i Novi Sad i Nis i sve druge gradove gde se njihov lanac knjizara prostire. Nis je svakako bitan grad, i ja bih voleo da se napravi Dan citalaca u Nisu. Mogu li da racunam na tebe da dovedes raju?

@Leeman: Ne branim Gorana, on nema veze sa Klubom obozavalaca stripa. Ja sam s Misom dobar i nikada nisam imao problema. Vidimo se na promociji u bunkeru pa mozemo da razradimo neke stare ideje od ranije.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 12/03/2007 : 12:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Prica 4. Saznam ja da je izasao Van Goghov Mali renzder, pa kako se nemoze kupiti u celoj Vojvodini, sednem na bus i odem u Beograd da kupim poslednji broj, a tamo mi u striparnicama koje sam obisao kazu: nema, prodalo se to sto je stiglo. Sta drugo da radim, nego u voz, pa sedam sati do Zagreba, isto toliko nazad. Sve u svemu, jedan broj platim 20 puta vise, kad se uzme koliko sam platio prevoz, a o izgubljenom vremenu da ne govorimo.


jesi ti ozbiljan?
ali stvarno, dobro ti je neko reka, pa moga si do Vukovara ili ako ništa drugo do Osijeka... tamo sigurno ima na kioscima svega, ako nema u Vuk. ili Iloku...
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 12/03/2007 : 12:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@Marlowe - Zajebah se, hteo sam reci Mishu.

Only God can judge me!
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 12/03/2007 : 14:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message
[quote]Originally posted by marlowe

@magirus: Beli put posluje sa IPS-om preko njihove centrale. Problem je njihova interna distribucija, ali na to BP nazalost ne moze da utice. To pogadja i Novi Sad i Nis i sve druge gradove gde se njihov lanac knjizara prostire. Nis je svakako bitan grad, i ja bih voleo da se napravi Dan citalaca u Nisu. Mogu li da racunam na tebe da dovedes raju?

To bi bilo super, mogu dovesti nekoliko ljudi ali za neku siru organizaciju nemam dovoljno vremena posto imam puno obaveza na poslu.
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 12/03/2007 : 15:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
E Osime znaci ti možeš jeftinije nabavit npr. Libellusovog Texa, nego Van Goghovog MR?:o)

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 12/03/2007 : 18:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
He, he, kao sto vidis jedan MR me izadje kao svi do sada izasli HC Ken Parkeri zajedno! A vi tu nesto pricate skupo, 15% popusta i slicno

quote:
Originally posted by Vega

E Osime znaci ti možeš jeftinije nabavit npr. Libellusovog Texa, nego Van Goghovog MR?:o)

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.


Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 12/03/2007 : 18:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Iskreno, nikad nisam bio u Osijeku, ne znam ni kojim bih putem tamo isao, ali ovako kad vec moram da gubim vreme i da putujem, odem do Zg, jer mi je tamo sigurno da cu nabaviti, a nadje se uvek i nesto usput zanimljivo, kad se vec ide! Pa, mogao bih do Iloka, to mi je blizu, a ionako stalno visim u B. Palanci na Dunavu, samo da ga preplivam, ali se plasim da u Iloku bas i ne moze tek tako da se nadje na kiosku 2-3 broja poslednja. Do Vukovara jedino camcem da odem (poslednji put kad sam bio tamo, seo sam u neki bus za NS, a on ide preko SM, trebalo mi je jedno 5 sati da stignem. Ali, fazon je u tome da kad coveku nesto treba iz USA ili bilo odakle, lepo porucis mejlom, platis karticom i to ti uredno stigne. Pa u cemu je fazon sa Dubovnikom?

quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Prica 4. Saznam ja da je izasao Van Goghov Mali renzder, pa kako se nemoze kupiti u celoj Vojvodini, sednem na bus i odem u Beograd da kupim poslednji broj, a tamo mi u striparnicama koje sam obisao kazu: nema, prodalo se to sto je stiglo. Sta drugo da radim, nego u voz, pa sedam sati do Zagreba, isto toliko nazad. Sve u svemu, jedan broj platim 20 puta vise, kad se uzme koliko sam platio prevoz, a o izgubljenom vremenu da ne govorimo.


jesi ti ozbiljan?
ali stvarno, dobro ti je neko reka, pa moga si do Vukovara ili ako ništa drugo do Osijeka... tamo sigurno ima na kioscima svega, ako nema u Vuk. ili Iloku...

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 12/03/2007 : 18:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Sta da radim, kad sam dosta putovao po Evropi, pa sam se navukao na drugaciji sistem razmisljanja. A ja razmisljam ovako: sta je potrebno da prosecan citalac dobije dobar strip:
1. Kvalitetno uradjen strip
2. Perfektan prevod
3. Perfektan pravopis
4. Odlicna stampa
5. Odlican povez
6. Dobra reklama
7. Odlicna distribucija
8. Solidan kontakt sa publikom.

E sad, barem ima toliko kvalitetnih stripova koji kod nas mogu da se objave. Ostalo je sve u rukama izavaca. A u svemu ostalom je problem - nece da angazuju profesionalca za prevod, nece da daju simbolican honorar lektoru; ako je i stampa Ok, onda se povez raspadne prilikom prvog citanja, kao kod nekih izdanja Belog puta (cast drugim izuzecima). Na reklamu malo ko i misli (ako izuzmemo ovaj sajt). A sta je problem da se napravi dovra distribucija, barem po knjizarama, ili web-u? A o kontaktu sa publikom da ne trosim reci. Sve mo vodi ka zakljucku da se u vecini slucajeva kod izdavaca radi o diletantima, koji su spremni da uloze minimum truda i ulaganja, a poneki jos za ceo taj svoj (ne)rad jos oderu kupca. Nije problem dobro platiti strip, ali dajte maaaaaaaaaaalo profesionalizma. Pa u cemu je problem dnevno kontrolisati mejl, odgovarati na njega, prodavati stripove putem neta, poboljsati distribuciju, lektorisati...

quote:
Originally posted by LeeMan

@Osim, mrzelo me da chitam sve komentare na tvoj topic, ali evo mog misljenja>

Sto se tiche Darkwooda, hocu reci svih knjizara itd. u Srbiji, imas telefon, mejl kod nas ne postoji, nemoj koristiti tu opciju, nazovi, ako se ne jave podjes do njih, kupis strip, i ljubazno ih pitas "Sta koji kurac tamo na vasem sajtu stoji mail adresa i telefon koji ne rade". > Desilo mi se 100 puta.

Sto se tiche Strip Knjizare u Novom Sadu > Posto sam vlasnik radi tamo, a boli ga kurac, radi kad se njemu cefne, Marlowe nemoj da branis Mishu, imao sam par losih iskustava sa njim, I NISAM JEDINI, odma cu da nadjem i druge ljude iz NS-a, sa slichnim misljenjem.
By the way chovek na Limanu je imao CD Shop "Pingvin" - koji je ubrzo i zatvorio, jer je radi po svom "radnom vremenu".

Znachi u Srbiji nema nishta lepo i ljubazno, sto se tiche Belog Puta stvarno ne znam. Vidi, Alan Ford je do sad bila najkorektnija strip-knjizara po meni u zadnjih 5-6 godina. Onaj cica me nijednom nije ispalio. E da i u Darkwoodu je sve funkcionisalo par meseci dok su neke dve sisate zenske radile tamo, nisu imale pojma o stripovima, ali odes pa imas praznik za ochi, flertujes malo...

Znachi conclusion is the following> Nemoj da se nerviras, nabavice se ti stripovi kad-tad, ja sam neke stripove nabavljao, ne znam ni sam kako, javi mi se chovek, "chuo sam da ti trebaju ovi i ovi stripovi, oces da kupis" itd., bitno je da samo imas par kontakata u vidu ljudi koji su isto kolekcionari ili preprodavci/ oni ce ti se sigurno javiti posle par obavljenih transfera stripova.

To je to.

P.S. Aca u Omenu je super lik, on ce sve da ti uchini, ja nikad ranije nisam video choveka u zivotu, ali kad sam bio u toj knjizari prvi put ostavio sam mu broj mobilnog i on me nazvao posle par dana, stigla ta i ta knjiga, stigli stripovi pa ti dodji kad budes mogao da ih pokupis, stvarno dobar lik.

Only God can judge me!

Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16813 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 13/03/2007 : 09:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Iskreno, nikad nisam bio u Osijeku, ne znam ni kojim bih putem tamo isao, ali ovako kad vec moram da gubim vreme i da putujem, odem do Zg, jer mi je tamo sigurno da cu nabaviti, a nadje se uvek i nesto usput zanimljivo, kad se vec ide! Pa, mogao bih do Iloka, to mi je blizu, a ionako stalno visim u B. Palanci na Dunavu, samo da ga preplivam, ali se plasim da u Iloku bas i ne moze tek tako da se nadje na kiosku 2-3 broja poslednja. Do Vukovara jedino camcem da odem (poslednji put kad sam bio tamo, seo sam u neki bus za NS, a on ide preko SM, trebalo mi je jedno 5 sati da stignem. Ali, fazon je u tome da kad coveku nesto treba iz USA ili bilo odakle, lepo porucis mejlom, platis karticom i to ti uredno stigne. Pa u cemu je fazon sa Dubovnikom?


Onaj autobus Cazmatrans što iz Novog Sada polazi u 18.00 h u Vukovar stigne za dva i po sata, bar mi je tako rekao drug koji tamo cesto ide. Ali to ti vjerovatno vremenski ne bi odgovaralo, a ne znam kad ima neka povoljnija linija. U Osijek vjerovatno možeš putem preko Vukovara. Mada me cudi kako nisi uspio da nabaviš u Beogradu sve brojeve Malog rendžera. Ili bar ti možeš iz Alan Forda da poruciš da ti pošalju poštom, poštarina za paket je 135 dinara. Ja sam jednom nabavljao iz Darkwooda i dva puta iz Alan Forda i skupio sam svih 9 brojeva. Ali cinjenica je da se teško isplati bilo gdje otici samo zbog strpova. Pa meni je odavde do Dubrovnika 104 km, ali to je teško izovdljivo i osim stripova dodatni trošak od najmanje 25-30 KM i nikako se ne bi isplatilo ici tamo po stripove, cak i nekom ko ima više novca.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000