forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Promocija u Novom Sadu, 14. 03.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/03/2007 : 23:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
14/03/07 sreda, 20.00h

Promocija 13. jubilarnog izdanja casopisa za odbranu i poslednje
dane knjizevnosti i kulture "Severni bunker"
Gosti> Vladisav Gajski
Dusan Durman
& Jovan Gvero
Bunker (u Zeleznickoj ulici, u pasazu gde je "Izba")
13. broj Severnog bunkera bice posvecen stripu autora Dusana Durmana iz Novog Sada. Ostala strip izdanja novosadskog SKC-a mogu se videti ovde:

http://www.skcns.org.yu/strip/


Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 12/03/2007 : 10:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Ziveo Duki, ako za nekoga mogu reci da je ljudina onda je to on.
Evo kratke biografije o mom drugu Dukiju "Bobcatu" >Dusan Durman, mladi umetnik iz Novog Sada, rodjen je 1985god., osnovnu skolu je zapocheo u rodnom gradu, onda se seli sa porodicom u Kosice (Slovacku), tu zavrsava osnovnu shkolu, i krece sa crtanjem, chita Marvelove stripove, Hogara strashnog, Hellboja, Bone itd., na njegovo stvaralastvo najvishe utichu fantasy/horor stripovi,
i crta i pishe (znachi njegov je i scenario), nije jos nista objavio, nadam se da ce sada imati priliku da se probije. U Novom Sadu zavrsava srednju umetnicku skolu Bogdan Suput, trenutno je student Filoloskog Fakulteta u NS-u, i what else, pregledao sam do sad sve njegove radove, znachi ja sam mu kao neki kriticar davao neke ideje, sta bi trebalo doraditi...itd.
Nadam se da cu i ja stici da svratim do Bunkera u sredu, ako voz iz Budimpeste ne bude kasnio sigurno sam tamo.
Neka dodje svako ko bude mogao, nece zazaliti.

http://img180.imageshack.us/img180/3464/dukiyk2.jpg

Duki is the one in the middle.

Edited by - LeeMan on 12/03/2007 11:15:00
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/03/2007 : 11:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Vidimo se na promociji.
Inace, srednja dizajnerska skola Bogdan Suput je dala toliko strip autora da mislim da bi to trebalo nekako da se obelezi.
Zoran Janjetov, Dejan Nenadov, Vladan Nikolic, Zlatko Milenkovic, Goran Josic, Aleksandar Jovanovic, Dusan Durman...
Ovo je samo sto mi je u ovom trenutku palo na pamet. O tome bi stvarno mogla da se izda neka monografijica.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/03/2007 : 12:00:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Nesto se cudno desava sa postovima na forumu.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 12/03/2007 : 12:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
See ya there!

Only God can judge me!
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



722 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 12/03/2007 : 13:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Vidimo se na promociji.
Inace, srednja dizajnerska skola Bogdan Suput je dala toliko strip autora da mislim da bi to trebalo nekako da se obelezi.
Zoran Janjetov, Dejan Nenadov, Vladan Nikolic, Zlatko Milenkovic, Goran Josic, Aleksandar Jovanovic, Dusan Durman...
Ovo je samo sto mi je u ovom trenutku palo na pamet. O tome bi stvarno mogla da se izda neka monografijica.



...Leonid Pilipovic, Milan Pavlovic (Mr Stocca), Dusan Pavlic,...

_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/03/2007 : 16:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
...Leonid Pilipovic, Milan Pavlovic (Mr Stocca), Dusan Pavlic,...



Eto ti. A sigurno ima jos. Za jednu srednju umetnicku skolu u Novom Sadu nije li to fascinantno? Da sam ja tamo direktor ja bih napravio jednu retrospektivnu izlozbi, i izdao jednu luksuznu monografiju.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



722 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 12/03/2007 : 18:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

quote:
...Leonid Pilipovic, Milan Pavlovic (Mr Stocca), Dusan Pavlic,...


Eto ti. A sigurno ima jos. Za jednu srednju umetnicku skolu u Novom Sadu nije li to fascinantno? Da sam ja tamo direktor ja bih napravio jednu retrospektivnu izlozbi, i izdao jednu luksuznu monografiju.



Da ne pominjem kako smo Leonid Pilipovic, Milan Pavlovic, Buca Popovic i ja bili u istom razredi i to, cudne slucajnosti, te godine je grafika imala 45 ucenika pa je 15-toro bilo u istom razredu sa enterijercima. E, svi mi smo bili medju tih petnaest...:)
Vladan Nikolic je bio u celom "grafickom" razredu!


_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 12/03/2007 : 22:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
dokasno radim,mogao bih doletiti u radnom odijelu

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 13/03/2007 : 09:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Pa doleti, da sednemo vishe na to picence!

Only God can judge me!
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 14/03/2007 : 19:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
baš došao s posla,ne stignem,ima sat ipo vožnje ..drugom prilikom sigurno

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000