forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje za Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 18:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Danas sam telefonom pozvao gazdu Knjizare Alan Ford u Beogradu Miroslava sa namerom da rezervisem unapred nekoliko primeraka Libellusovog Mister NO-a za sebe i par prijatelja.
Dobio sam odgovor da nazalost on nema saradnju sa Libellusom iako je pokusao da stupi u kontakt sa ljudima iz Libellusa oko nabavke stripova ovog izdavaca.Zapravo na poslati mail dobio je odgovor da se obrati drugoj striparnici u Beogradu Darkvudu.
E sad naravno nije nepoznata cinjenica da u Beogradu postoji visegodisnje rivalstvo dve knjizare oko kupaca i da je to prakticno negativan odgovor od Libellusa.
Nije mi namera da bilo kako uticem na poslovnu politiku Libellusa jer je to apsolutno njihova stvar ali mozda ne bi bilo lose da ljudi tamo porazmisle i o mogucnosti da kao i svi drugi izdavaci iz Hrvatske snabdevaju obe velike Beogradske knjizare.Rec je o tome da postoji izvesna podela u Beogradu na kupce koji se snabdevaju u Darkvudu i one koji to cine u Alanu Fordu.Cak mnogi nece kupiti strip ako moraju da ga kupe u onoj drugoj knjizari.Rec je o onima koji su imali negativna iskustva u saradnji sa jednom ili drugom pa prosto ne prekoracuju prag omrazene im striparnice.
Ne svrstavam se ni na jednu stranu.Samo mislim da Libellus gubi time sigurne kupce.Uz to Alan Ford svoj sajt redovno abdejtuje i svi novi naslovi koje nabavi idu sa lepom slicicom naslovnice na njihov sajt pa je to svakako i reklama za izdavaca.Posebno u ovom slucaju kada se pokrece nova edicija i to vrlo popularnog junaka.

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 13/03/2007 : 19:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Normalno da je bolje da se stripovi prodaju na vise prodajnih mijesta.Sve nesuglasice ne idu u korist ni kupcima ni prodavacima,kratko receno svi ga pusimo.


Porter
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2007 : 20:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Postovani,
ne znam o kakvim se sukobima radi, o to me nismo ni obavjesteni, a iskreno ni ti nas trebaju
interesirati bilo kakvi tudji sukobi. Ono sto nas interesira je samo nas odnos prema
nasim suradnicima, distributerima i prije svega prema nasim kupcima.

Od pocetka naseg rada striparnica Darkwood je nas glavni distributer za Srbiju i Crnu Goru,
i imamo potpisane ugovore o uvozu za tu zemlju, jos od vremena kad se malo njih
interesiralo za nase stripove.
Striparnica Darkwood uvozi ogromne kolicine nasih izdanja i placa ih u vrlo kratkom roku,
te unatoc dodatnim troskovima carine, spedicije i prijevoza, nastoji ostati na slicnim
cijenama kao i u Zagrebu.
Jednom prilikom dobili smo mail iz striparnice Alan Ford u kojem su se raspitivali za nasa izdanja,
i mi smo ih naravno uputili na naseg glavnog distributera za Srbiju, uz napomenu da nam
se jave ako bude bilo kakvih problema. Nakon toga nismo dobili nikakav odgovor.
Isto vrijedi za sve ostale prodavace stripova koji zele imati nasa izdanja u prodaji,
svi oni mogu dobiti tu robu, ona im sigurno nece biti uskracena, to mozemo jamciti,
no ta roba se treba nabaviti preko generalnog zastupnika koji ju uvozi.

Vjerujem kako ni u Srbiji pojam "generalni zastupnik" nije stran, te kad netko otvori
ducan sa bilo cim robu uglavnom nabavlja preko distributera te robe ukoliko roba dolazi
iz inostranstva i ukoliko postoji generalni zastupnik takve robe.
Koliko mi je poznato striparnica Darkwood salje stripove i na kucne adrese, tako da nije
ni potrebno preci neciji prag da bi se doslo do zeljenih stripova.

Nama je jako zao ako postoje bilo kakvi sukobi, i iskreno se nadamo kako ce se
u buducnosti rijesiti sve nesuglasice.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 13/03/2007 : 20:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
[quote]Originally posted by dubac

E sad naravno nije nepoznata cinjenica da u Beogradu postoji visegodisnje rivalstvo dve knjizare oko kupaca i da je to prakticno negativan odgovor od Libellusa.
-------------------------------------------------------------------
Šuška se da su na jednoj strani Grobari, a na drugoj Delije, je li to istina?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/03/2007 : 20:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ja bi savjetovao da se kupuje kod grobara, delije nemaju glancere !!!

"Difficult takes a day, impossible takes a week."
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 13/03/2007 : 21:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Postovani,
ne znam o kakvim se sukobima radi, o to me nismo ni obavjesteni, a iskreno ni ti nas trebaju
interesirati bilo kakvi tudji sukobi. Ono sto nas interesira je samo nas odnos prema
nasim suradnicima, distributerima i prije svega prema nasim kupcima.

Od pocetka naseg rada striparnica Darkwood je nas glavni distributer za Srbiju i Crnu Goru,
i imamo potpisane ugovore o uvozu za tu zemlju, jos od vremena kad se malo njih
interesiralo za nase stripove.
Striparnica Darkwood uvozi ogromne kolicine nasih izdanja i placa ih u vrlo kratkom roku,
te unatoc dodatnim troskovima carine, spedicije i prijevoza, nastoji ostati na slicnim
cijenama kao i u Zagrebu.
Jednom prilikom dobili smo mail iz striparnice Alan Ford u kojem su se raspitivali za nasa izdanja,
i mi smo ih naravno uputili na naseg glavnog distributera za Srbiju, uz napomenu da nam
se jave ako bude bilo kakvih problema. Nakon toga nismo dobili nikakav odgovor.
Isto vrijedi za sve ostale prodavace stripova koji zele imati nasa izdanja u prodaji,
svi oni mogu dobiti tu robu, ona im sigurno nece biti uskracena, to mozemo jamciti,
no ta roba se treba nabaviti preko generalnog zastupnika koji ju uvozi.

Vjerujem kako ni u Srbiji pojam "generalni zastupnik" nije stran, te kad netko otvori
ducan sa bilo cim robu uglavnom nabavlja preko distributera te robe ukoliko roba dolazi
iz inostranstva i ukoliko postoji generalni zastupnik takve robe.
Koliko mi je poznato striparnica Darkwood salje stripove i na kucne adrese, tako da nije
ni potrebno preci neciji prag da bi se doslo do zeljenih stripova.

Nama je jako zao ako postoje bilo kakvi sukobi, i iskreno se nadamo kako ce se
u buducnosti rijesiti sve nesuglasice.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Uvazavam sve ove vase argumente i ne zelim se mesati u poslovnu politiku bilo kojega preduzeca,knjizare ili izdavaca...
Imam samo par "zapazanja".

-Strip knjizara Alan Ford takodje prodaje velike kolicine svih HR izdanja...potpuno ravnopravno kao i Darkwood.

-Imaju sjajan sajt preko koga se vrlo lako kupuje sve sto knjizara ima u ponudi(dok to nije slucaj u Darkwoodu)

-Slanje na adresu kupca nikada nije bio problem...i komunikacija je na izvrsnom nivou...

-Ja licno poznajem hrpu ljudi koji bas iz tih raloga kupuju iskljucivo u toj knjizari...

Dakle posmatrajuci sve ovo ne vidim razloga da jedna takva strip-knjizara nema pravo nabavljati robu samostalno direktno od izdavaca vec mora ici preko ""Generalnog Zastupnika""
Boze moj...kao da valjate hasis i kokain a ne stripove...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 21:45:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Postovani,
ne znam o kakvim se sukobima radi, o to me nismo ni obavjesteni, a iskreno ni ti nas trebaju
interesirati bilo kakvi tudji sukobi. Ono sto nas interesira je samo nas odnos prema
nasim suradnicima, distributerima i prije svega prema nasim kupcima.

Od pocetka naseg rada striparnica Darkwood je nas glavni distributer za Srbiju i Crnu Goru,
i imamo potpisane ugovore o uvozu za tu zemlju, jos od vremena kad se malo njih
interesiralo za nase stripove.
Striparnica Darkwood uvozi ogromne kolicine nasih izdanja i placa ih u vrlo kratkom roku,
te unatoc dodatnim troskovima carine, spedicije i prijevoza, nastoji ostati na slicnim
cijenama kao i u Zagrebu.
Jednom prilikom dobili smo mail iz striparnice Alan Ford u kojem su se raspitivali za nasa izdanja,
i mi smo ih naravno uputili na naseg glavnog distributera za Srbiju, uz napomenu da nam
se jave ako bude bilo kakvih problema. Nakon toga nismo dobili nikakav odgovor.
Isto vrijedi za sve ostale prodavace stripova koji zele imati nasa izdanja u prodaji,
svi oni mogu dobiti tu robu, ona im sigurno nece biti uskracena, to mozemo jamciti,
no ta roba se treba nabaviti preko generalnog zastupnika koji ju uvozi.

Vjerujem kako ni u Srbiji pojam "generalni zastupnik" nije stran, te kad netko otvori
ducan sa bilo cim robu uglavnom nabavlja preko distributera te robe ukoliko roba dolazi
iz inostranstva i ukoliko postoji generalni zastupnik takve robe.
Koliko mi je poznato striparnica Darkwood salje stripove i na kucne adrese, tako da nije
ni potrebno preci neciji prag da bi se doslo do zeljenih stripova.

Nama je jako zao ako postoje bilo kakvi sukobi, i iskreno se nadamo kako ce se
u buducnosti rijesiti sve nesuglasice.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Dado ako je zaista mogucnost nabavke preko Darkwooda realna za sve druge potencijalne prodavace onda je sve OK.
Plasim se samo da ce to biti ekskluziva Darkwooda i monopol.
Mozda si u pravu da je Darkwood zasluzio status glavnog distributera za Srbiju svojim ponasanjem u prethodnom periodu usta ne ulazim.
Nadao sam se samo da je moguce da da i drugi koji nisu nista manje zasluzni u promociji izdanja iz Hrvatske u Srbiji poput Alana Forda dobiju mogucnost direktne nabavke iz Libellusa.
Ludens,Strip agent i drugi su omogucili takav polozaj svim ozbiljnim prodavcima na ovom trzistu.
No naravno ja vam zelim puno uspeha u prodaji i promociji svojih izdanja.Licno mi nije problem hocu li nabaviti strip u Darkwoodu,Alanu Fordu ili Zagrebu gde cesto dolazim.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 21:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

[quote]Originally posted by dubac

E sad naravno nije nepoznata cinjenica da u Beogradu postoji visegodisnje rivalstvo dve knjizare oko kupaca i da je to prakticno negativan odgovor od Libellusa.
-------------------------------------------------------------------
Šuška se da su na jednoj strani Grobari, a na drugoj Delije, je li to istina?


Kazi mi gde su Grobari ako si nesto cuo pouzdano.Da ne odem slucajno u onu drugu knjizaru
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 21:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Ja bi savjetovao da se kupuje kod grobara, delije nemaju glancere !!!

"Difficult takes a day, impossible takes a week."


Zlatne reci prijatelju
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 13/03/2007 : 22:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message
Mogu samo rec da je mnogo korektniji odnos striparnice Alan Ford od druge pomenute a to sam u pocetku osjetio na svojoj koži jer su neke epizode zagor extra u tom cuvenom darkwoodu nabijali cijenama.Kako nebi govorio bez argumenta evo i primjera:
zagor extra 10 cijena 60 kuna ja ga na aukciji dobio za 10
zagor extra 13,14,15 svi po 40 kuna na aukciji 10 do 15
zagor extra 70 50 kuna a na aukciji 10 do 15
a obrazloženje kako su to rijetki brojevi nemogu se nac što nema veze sa realnošcu.ovakvih je primera mnogo.
i slažem se sa sdrganom u ovome:
Dakle posmatrajuci sve ovo ne vidim razloga da jedna takva strip-knjizara nema pravo nabavljati robu samostalno direktno od izdavaca vec mora ici preko ""Generalnog Zastupnika"

the evil that man do lives on and on!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/03/2007 : 22:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
alo, genije, ovo poredjenje ti je izuzetno glupo, pa ja sam na e-bay kupio glanc Ronina za 4$, dok isti taj Ronin, recimo u Mile High Comics, kosta 25$ ili recimo Elektra/Daredevil 1st printing na www.mycomicsshop.com za 40$ dok je ista stvar na amazonu preko 100$

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2007 : 22:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Boromire, siguran sam kako u Beogradu mozes naci mister noove iznad lms 960 po 20tak kuna, a na aukcijama su i po preko 100. To nikakav argument nije. Nesto sto je rijetko u Srbiji, ne mora biti i u Hrvatskoj i obrnuto, a samim tim i cijene ne moraju biti iste.

Inace, vec kad se javljam, ne znam da li Alan Ford robu uvozi ili i dalje koriste stare dobre uhodane "torba" kanale. U oba slucaja, a pogotovo u drugom, (govorim u ime Fibre, ne u Libellusovo), nama je problem raditi dvostruku posiljku, jer to znaci potrositi dvostruko vise vremena, novca, truda i zivaca na slanje necega dvaput, sto je sve moglo ici u jednoj posiljci. A da i ne govorim kako slanje torbi ne dolazi u obzir, sve mora ici legalno, preko fakture, spedicije, carine, sa svim pripadajucim papirima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2007 : 22:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

alo, genije, ovo poredjenje ti je izuzetno glupo, pa ja sam na e-bay kupio glanc Ronina za 4$, dok isti taj Ronin, recimo u Mile High Comics, kosta 25$ ili recimo Elektra/Daredevil 1st printing na www.mycomicsshop.com za 40$ dok je ista stvar na amazonu preko 100$

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''


On to ne kuzi ocigledno...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 13/03/2007 : 22:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Talicni Tom - Carobni prsti, na aukcijama (http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=354896) - 150 eura a ja ga u Darkwoodu dobio za 30. Ovakvih je primjera mnogo.

Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/03/2007 : 22:55:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Koliko sam ja upoznat Alan Ford radi iskljucivo preko faktura i papira.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2007 : 22:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@
Dakle posmatrajuci sve ovo ne vidim razloga da jedna takva strip-knjizara nema pravo nabavljati robu samostalno direktno od izdavaca vec mora ici preko ""Generalnog Zastupnika""
Boze moj...kao da valjate hasis i kokain a ne stripove...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"




Onda ti ocigledno nisi nista procitao od napisanog.
Droge (vecina njih) su inace ilegalne pa za njih niti nema generalnih zastupnika.
Svugdje u svijetu je to normalno, pocevsi od iglice pa do aviona.
Ugovori i dogovori se trebaju postivati, u svakom slucaju Libellus se toga drzi.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/03/2007 : 23:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

Talicni Tom - Carobni prsti, na aukcijama (http://www.stripovi.com/AuctionView.asp?ID=354896) - 150 eura a ja ga u Dakrwoodu dobio za 30. Ovakvih je primjera mnogo.





u covece, jos malo pa ce i Zagora da zajebe....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/03/2007 : 23:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
a evo i Asterix je tu negde >>>

http://www.stripovi.com/index.asp?RedirURL=http%3A%2F%2Fwww%2Estripovi%2Ecom%2FAuctionView%2Easp%3FID%3D374812

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/03/2007 : 23:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Koliko sam ja upoznat Alan Ford radi iskljucivo preko faktura i papira.


Koliko sam ja upoznat, lose si upoznat.

(da se razumijemo, protiv slanja torbi ovim ili onim kanalima nemam nista protiv, samo ja osobno za to nemam vremena. Stoga mi je puno jednostavnije organizirati jednom u dva-tri mjeseca izvoz za Darkwood i onda sam miran neko vrijeme. Samo je to u pitanju. meni to nije posao i nemam vremena baviti se sa distribucijom tako puno.)
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/03/2007 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Koliko sam ja upoznat, lose si upoznat.



je li tko primjecuje markosve postove u zadnje vrijeme...cista psihodelija

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 23:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Posto obe striparnice obilazim evo nekih mojih iskustava - dok je af poslovao sa fiskalnom kasom darkwood je zbog neizdavanja fiskalnih racuna zatvarao radnju na neko vreme i placao kaznu sto se miroslavu nikada nije desilo. Af odavno radi sve legalno tako da vec neku godinu skoro u potpunosti rodaje samo nove stripove jer je polovne nemoguce knjiziti u pdv sistemu (onda se racuna kao komisiona prodaja sto samo komplikuje stvari) dok o darkwoodu ne bih pricao i njihovom pristupu poslovanju- jednostavno tamo mogu da se dobiju odlicne ponude zahvaljujuci zaobilazenju obaveza prema drzavi i bilo bi ruzno sada da to pljujem kada sam i sam koristio te "popuste" . Posto miroslav izdaje racune za svu prodatu robu (a izdaje cak i za kopiranje od 5 dinara) ne vidim nacin da on nesto uvozi u zemlju u torbama.To je neko moje iskustvo iz prve ruke ako pricamo o nacinima poslovanja ove dve striparnice.

Edited by - wildboar on 13/03/2007 23:33:07
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 13/03/2007 : 23:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Boromire, siguran sam kako u Beogradu mozes naci mister noove iznad lms 960 po 20tak kuna, a na aukcijama su i po preko 100. To nikakav argument nije. Nesto sto je rijetko u Srbiji, ne mora biti i u Hrvatskoj i obrnuto, a samim tim i cijene ne moraju biti iste.

Inace, vec kad se javljam, ne znam da li Alan Ford robu uvozi ili i dalje koriste stare dobre uhodane "torba" kanale. U oba slucaja, a pogotovo u drugom, (govorim u ime Fibre, ne u Libellusovo), nama je problem raditi dvostruku posiljku, jer to znaci potrositi dvostruko vise vremena, novca, truda i zivaca na slanje necega dvaput, sto je sve moglo ici u jednoj posiljci. A da i ne govorim kako slanje torbi ne dolazi u obzir, sve mora ici legalno, preko fakture, spedicije, carine, sa svim pripadajucim papirima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Ne znam da li uvoze legalno druga izdanja jer se ne bavim tim poslom ali pretpostavljam da ne dobijaju stripove od renomiranih izdavaca iz Hrvatske "torba" sistemom.Ako ti to ipak pouzdano znas onda ti verujem.
Znam da kada narucis nesto iz Alana Forda placas na racun Knjizare koji je napisan i na sajtu.
Opet kada narucis iz Darkwooda placas na neku privatnu adresu.
To ne govori naravno ni o cijem postenju ili nepostenju samo mi je sumnjivo da se neko ko se jako transparentno ponasa u prodaji na domacem trzistu naprasno pretvara u muljatora u saradnji sa inozemstvom.Imam tu jos par primera no nezelim biti niciji drveni advokat jer ni sam zbog toga ni otvorio topik.Zelim da Libellusova nova izdanja prodju sto bolje jer cu ih ja sigurno kupovati.Zato sam i dao konstruktivan predlog na osnovu informacije do koje sam dosao sasvim slucajno.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/03/2007 : 23:31:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Dakle, ipak sam dobro upoznat.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/03/2007 : 23:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by dubac
Dado ako je zaista mogucnost nabavke preko Darkwooda realna za sve druge potencijalne prodavace onda je sve OK.
Plasim se samo da ce to biti ekskluziva Darkwooda i monopol.
Mozda si u pravu da je Darkwood zasluzio status glavnog distributera za Srbiju svojim ponasanjem u prethodnom periodu usta ne ulazim.
Nadao sam se samo da je moguce da da i drugi koji nisu nista manje zasluzni u promociji izdanja iz Hrvatske u Srbiji poput Alana Forda dobiju mogucnost direktne nabavke iz Libellusa.
Ludens,Strip agent i drugi su omogucili takav polozaj svim ozbiljnim prodavcima na ovom trzistu.
No naravno ja vam zelim puno uspeha u prodaji i promociji svojih izdanja.Licno mi nije problem hocu li nabaviti strip u Darkwoodu,Alanu Fordu ili Zagrebu gde cesto dolazim.


Naravno da je moguce da dodju do nasih izdanja.
Cak smo im i u mailu naglasili da ako ima bilo kakvih problema da nam se jave, nitko se nije javio.
Iskreno ne vidim problem u tome sto se umjesto od nas nabavi od distributera.
U sukobe se ne mjesam, jer mi nisu niti poznati, ali kao sto rekoh nitko nam se
nije javio da ima bilo kakvih problema.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 14/03/2007 : 00:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Znam da je Darkvud lani bio zatvoren zbog neplacanja poreza, ali isto tako znam da kada sam bio u septembru u BGDu sam u obe striparnice dobio racune za placenu robu.

No, stripovi u Srbiji su preskupi. Djole mi je pre nekih mesec dana kupio nekoliko Natana cija je cena oko 3000 dinara. Sto ce reci da za jednog SDovog Natana ja mogu na ebayu da nabavim barem 3 italijanska Martija... Ali, bice da je sve to do ponude i traznje.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/03/2007 : 00:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by marlowe

Koliko sam ja upoznat Alan Ford radi iskljucivo preko faktura i papira.

Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason
Should ever be forgot.



Ne znam, nisam osobno s njima nikad suradjivao niti poznam ikoga od njih.
O sukobima bilo koje vrste i o samoj prodavackoj sceni u BG znam jos manje.
Nego dobar ti potpis samo skrati u 2 reda.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000