forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zlatna malina za strip
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/03/2007 : 11:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Htjedoh reci malinu
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/03/2007 : 11:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
nakon dugog razmisljanja sjetio sam se najgor epizode svih vremena - nesmiljeni hook
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 29/03/2007 : 12:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message

E vidiš ova tri su za mene jedni od najboljih stripova koje sam citao u zadnjih par godina.
Ali što kaže cika Wiskey, ukusi su raliciti i to treba poštovati

????
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 29/03/2007 : 14:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey


E vidiš ova tri su za mene jedni od najboljih stripova koje sam citao u zadnjih par godina.
Ali što kaže cika Wiskey, ukusi su raliciti i to treba poštovati

????



Uzrecica, izvini
Go to Top of Page

Murkowsky
Starting Member

16 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 29/03/2007 : 21:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Murkowsky a Private Message
quote:
Originally posted by Vid

Watchmen, Preacher, Sin City. I naravno stripovi iz Stripburgera.



To je stvarno sranje. To može zadovoljit glupe Amerikance ali jednog intelektualca iz Europe sigurno ne.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/03/2007 : 21:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
El danas neki dan "bisera" na ovom forumu, ili šta?...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/03/2007 : 21:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Murkowsky

quote:
Originally posted by Vid

Watchmen, Preacher, Sin City. I naravno stripovi iz Stripburgera.



To je stvarno sranje. To može zadovoljit glupe Amerikance ali jednog intelektualca iz Europe sigurno ne.



po nekom mom shvatanju intelektualac dobro razmisli pre nego sto odvali notornu debilstinu

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2007 : 22:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
da, ali tvoj problem je što ti je shvacanje površno

u nekom sustavu vrijednosti, murkowskyjeva izjava stoji
sve ti to ovisi o pocetnim pretpostavkama

ako tvrdo gledamo, ti stripovi i jesu smeca

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 29/03/2007 : 22:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
Zagor Extra LU "Božic kalibra 45" - presmiješno, moja malina

eh da ovo su bila vremena - http://www.youtube.com/watch?v=mJ0bZfvexLE
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7661 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/03/2007 : 22:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

da, ali tvoj problem je što ti je shvacanje površno

u nekom sustavu vrijednosti, murkowskyjeva izjava stoji
sve ti to ovisi o pocetnim pretpostavkama

ako tvrdo gledamo, ti stripovi i jesu smeca

Tako je govorio Zagortustra.



Pa ni tvoje nije previše duboko.

Zna se šta je pop kultura, a šta visoka - elitisticka - akademska.

Naravno, Duh_koji_hoda teško da može da shvati (možda jednom kad bude stariji, a možda nikada) da kompleksna prica o ostarelim superherojima, zabavni serijal o nekakvom magu i ekstremisticka noar egzibicija nisu ni u kom slucaju vrhovi svetske umetnosti.

Ali, takode, ni price - o coveku koji se dvoumi da li da se osveti ljubavniku svoje majke, o coveku koji na plaži ubija stranca iz cista mira jer mu sunce bije u oci, o tipu protiv koga se vodi proces a ne znamo zašto, o idiotu koji ubija babu zbog novca ili o ženi koja se bacila pod voz - nisu jedina umetnost.



Edited by - alexts on 29/03/2007 22:23:54
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2007 : 22:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by stinky

da, ali tvoj problem je što ti je shvacanje površno

u nekom sustavu vrijednosti, murkowskyjeva izjava stoji
sve ti to ovisi o pocetnim pretpostavkama

ako tvrdo gledamo, ti stripovi i jesu smeca

Tako je govorio Zagortustra.



Pa ni tvoje nije previše duboko.

Zna se šta je pop kultura, a šta visoka - elitisticka - akademska.

Naravno, Duh_koji_hoda teško da može da shvati (možda jednom kad bude stariji, a možda nikada) da kompleksna prica o ostarelim superherojima, zabavni serijal o nekakvom magu i ekstremisticka noar egzibicija nisu ni u kom slucaju vrhovi svetske umetnosti.

Ali, takode, ni price - o coveku koji se dvoumi da li da se osveti ljubavniku svoje majke, o coveku koji na plaži ubija stranca iz cista mira jer mu sunce bije u oci, o tipu protiv koga se vodi proces a ne znamo zašto, o idiotu koji ubija babu zbog novca ili o ženi koja se bacila pod voz - nisu jedina umetnost.




i kako si zamislio ovime mi proturjeciti?
ovdje vidim jedino da ti je trebalo puno teksta da bi potvrdio moj post

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7661 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 29/03/2007 : 22:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
Pa nisam ti proturjecio (jel se tako kaže), nego sam probao da pomirim oba stava.

I Šopen (Shopen -?) i David Bowie su znacajni u svom domenu, ali ne treba mešati babe i žabe i stalno ponavljati istu pricu.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/03/2007 : 22:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
A kada se covek tek malo odmakne od same fabule pred ocima mu se otvara citav jedan noci svet.
Zar je to tako tesko da se shvati?

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 29/03/2007 : 22:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa ne znam što se onda meni obracaš - dakle, tu si nešto profulao
a fulao si dvostruko, jer BAŠ i UPRAVO meni ne imponira "visoka" umjetnost, nego me BAŠ i UPRAVO golica: što se krije iza fenomena prijemcivosti potpuno heterogenih sadržaja - npr. kako mi mogu biti jednakim intenzitetom dobri i serijal petak 13. i zerkalo (ili zagor i kant)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2454 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/03/2007 : 23:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
quote:
Originally posted by K.G. 21

Zagor Extra LU "Božic kalibra 45" - presmiješno, moja malina

eh da ovo su bila vremena - http://www.youtube.com/watch?v=mJ0bZfvexLE




Kakva uvreda.Pa taj strip mi je uvik osta u sjecanju jos od malena, naivan jest, al ima strasno dobru amosferu, dusu. Siguran sam da ce se ljudi složit s menom.A ti mora da si poganin.A da se ne pokaže da branim Zagora, dajem malinu za Strah na visokoj sierri i Golgota (SD 64,65), to treba zakonom zabranit.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2454 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 29/03/2007 : 23:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Plus da dodam da se slažem s onim šta sere po americkim stripovima.Pun mi je k*urac njihovih superjunaka, ovi je superjak, onaj nevidljiv, kamen, oni pauk,oni leti,rasteze se, sad onome glava gori...to je najvece smece.I onda su to kinohitovi još, imaju super specjalne efekte, bla,bla.Pa da je ekranizirat (stare epizode) Martyja,AF,Dylana itd nebi sad Turtlesi bili najgledani u evropi i americi(iako sam ih gleda na SkyOne kad sam bija mali).Oni priko bare i nemaju pojma za naše stripove.Šta ceš, danas je dobra reklama sve.I pare naravno.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 29/03/2007 : 23:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
bwahahahhahaaa...................i jos jednom bwahhahahahhahahahahhahahahahhahahahahahahahaa..................

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 30/03/2007 : 01:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
>To može zadovoljit glupe Amerikance ali jednog intelektualca iz Europe sigurno ne.

a cime se ti kao intelektualac iz europe onda zadovoljavaš? zagorom ili komadantom markom?

>Pun mi je k*urac njihovih superjunaka, ovi je superjak, onaj nevidljiv, kamen, oni pauk,oni leti,rasteze se, sad onome glava gori...to je najvece smece

ja nisam neki strašan obožavatelj americkih superhero stripova, ali mnogi od njih, ako ne i vecina, šišaju veci dio bonelli produkcije za tri klase. ali tvoj problem leži u tome što ocito ne shvacaš da u americkom stripu postoji puno kvalitetnih naslova koji sa superherojima veze nemaju

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/03/2007 : 01:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Generalno, ja se grozim svega Americkog, a narocito Americkih stripova, to mi je nekao strip za one Amerikancice otekle od cipsa, Koka kole i šljamburgera.
Ja bi malinicu dao i celokupnoom serijalu Dilana Doga, ne volim ga i šta mogu. Probao sam da citam i onoga Natana Nevera, i nekao mi izgleda kao da ga je Boneli pravio baš za one koji vole americku strip školu.
Iskreno grozim se i od naucne fantastike, mada nemam ništa protiv da se to nekome svida.

Pozdrav iz Kosovske Mitrovice, grada sa najludim nocnim životom na Balkanu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2007 : 08:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin
Pozdrav iz Kosovske Mitrovice, grada sa najludim nocnim životom na Balkanu.



Beogradani vele da je tamo lude, više glava se polupa po noci...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 30/03/2007 : 10:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Pa nisam ti proturjecio (jel se tako kaže), nego sam probao da pomirim oba stava.

I Šopen (Shopen -?) i David Bowie su znacajni u svom domenu, ali ne treba mešati babe i žabe i stalno ponavljati istu pricu.



Upravo tako!!
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 30/03/2007 : 14:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Plus da dodam da se slažem s onim šta sere po americkim stripovima.Pun mi je k*urac njihovih superjunaka, ovi je superjak, onaj nevidljiv, kamen, oni pauk,oni leti,rasteze se, sad onome glava gori...to je najvece smece.I onda su to kinohitovi još, imaju super specjalne efekte, bla,bla.Pa da je ekranizirat (stare epizode) Martyja,AF,Dylana itd nebi sad Turtlesi bili najgledani u evropi i americi(iako sam ih gleda na SkyOne kad sam bija mali).Oni priko bare i nemaju pojma za naše stripove. Šta ceš, danas je dobra reklama sve.I pare naravno.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Pa znas sta, mene je recimo uvek nerviralo sto Marti Misterija zna sve sto ima da se zna. I antrpologija, i karate, i kibernetika, i qrac i palac. Tako da ne vidim vecu razliku izmedju coveka koji moze sve i coveka koji zna sve. Upravo zato sam zavoleo junake koji pokazuju ljudkse slabosti-Corto, Dylan Dog, Batman...
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 30/03/2007 : 14:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Plus da dodam da se slažem s onim šta sere po americkim stripovima.Pun mi je k*urac njihovih superjunaka, ovi je superjak, onaj nevidljiv, kamen, oni pauk,oni leti,rasteze se, sad onome glava gori...to je najvece smece.I onda su to kinohitovi još, imaju super specjalne efekte, bla,bla.Pa da je ekranizirat (stare epizode) Martyja,AF,Dylana itd nebi sad Turtlesi bili najgledani u evropi i americi(iako sam ih gleda na SkyOne kad sam bija mali).Oni priko bare i nemaju pojma za naše stripove. Šta ceš, danas je dobra reklama sve.I pare naravno.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Pa znas sta, mene je recimo uvek nerviralo sto Marti Misterija zna sve sto ima da se zna. I antrpologija, i karate, i kibernetika, i qrac i palac. Tako da ne vidim vecu razliku izmedju coveka koji moze sve i coveka koji zna sve. Upravo zato sam zavoleo junake koji pokazuju ljudkse slabosti-Corto, Dylan Dog, Batman...




tako je potpisujem,
jer ipak se mora i razmisliti da su nelogicnosti na obe strane, ali barem kod super junaka to ni ne negiraju nego to je takav svjet u kojem jesu di je to normalno da gori super junaku glava i nema se sta zamjeriti da reci to nije moguce,
dok se kod ovih drugih preko bare smatra realnim a to se koci sa svim onim sta oni rade, bez da se nabraja zna se vec

.
.
up the irons..
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2007 : 14:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk
Pa znas sta, mene je recimo uvek nerviralo sto Marti Misterija zna sve sto ima da se zna. I antrpologija, i karate, i kibernetika, i qrac i palac. Tako da ne vidim vecu razliku izmedju coveka koji moze sve i coveka koji zna sve. Upravo zato sam zavoleo junake koji pokazuju ljudkse slabosti-Corto, Dylan Dog, Batman...



Batman je ljudskiji od Martina Mysterea, kako da ne... A to što Martin sve zna, to je u svakom slucaju moguce vec samo bacivši pogled na kolicinu knjiga koje ima u stanu, edukaciju koju je dobio, stvari koji je vidio. Odbacujuci Martina radi te njegove karakteristike koja ga kao svrstava u redove superjunaka, hmm... Što ako je covjek jednostavno genijalac?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 30/03/2007 : 16:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Onaj grozan osecaj uludo protracenog dragocenog vremena drzi me jos uvek nakon citanja Puta za Tulum i Sin Cityja.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000