forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip bez granica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2007 : 15:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
U jucerašnjoj Slobodnoj Dalmaciji je u kulturi objavljen ovaj tekst:
A na forumu ni rijeci....

MaFEST
Bogati program Drugoga Makarskog Festivala Devete Umjetnosti

STRIP BEZ GRANICA

Makarski festival stripa,MaFEST,koji ce se održati krajem svibnja ove godine drugi put,donio je još zanimljivih novosti.Uz glavne goste,autore poznatog stripa Martin Mystere,Alfreda Castellija i Lucija Filippuccija,u glavnom programu bit ce,kako najavljuje suorganizator festivala Darijo Antunovic,"najjaca postava hrvatskih crtaca i scenarista".Nju ce ciniti Goran Sudžuka,Esad Ribic,Darko Macan,Robert Bob Solanovic i Frano Petruša.
Od medunarodnih gostiju,uz glavni talijanski dvojac dolaze i Amerikanci Matt Hollingsworth i Giulia Brusco,na što je organizator veoma ponosan.Naime,ti su Amerikanci doznali za festival na cijem je prvom izdanju nastupio poznati belgijski crtac Hermann,te su sami ponudili dolazak u zamjenu za smještaj.
Uz njih,potvrden je i dolazak Slovenaca Janija Prgica i Mladena Melanšeka.Oni su autori stripa "Senior i Junior-Teorija Zavjere",koji je u Hrvatskoj objavila izdavacka kuca Libellus.
Kao posebna zanimljivost ovogodišnjeg MaFESTa bit ce "LIVE" stvaranje table stripa,a crtac koji ce to raditi je Miodrag Ivanovic - Mikica.On je,kaže Antunovic,autor prilicnog broja naslovnica Lunov Magnus Stripa i Zlatne Serije,a poznat je po velikoj brzini crtanja."Live" tablu ce raditi na formatu 1 m * 2 m!Uz etablirana imena domaceg i inozemnog stripa,stižu i alternativci,poznate KOMIKAZE!
Antunovic je sa Dejanom Nikolajem Kraljevicem s Beogradskog salona stripa dogovorio suradnju s MaFESTom i medusobnu promociju.MaFEST inace promocije ima u Zagrebu,Splitu,Ljubljani,Rijeci,Osijeku,Sarajevu,Beogradu a brzo ce i Mostar doci na red,zakljucuje organizator festivala,koji se vec u prvom izdanju neizbrisivo ucrtao u stripovsku festivalsku kartu.
Tekst potpisuje:Siniša Kekez

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 15:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Opa, bit ce gostiju! Mikica ce šamarat remek-djela!

A kako su to Ameri samo naculi pa htjeli doc?

Kako ce gosti biti razmješteni po danima?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/04/2007 : 15:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Svaka cast Gastonu i svima ostalima zaduženim za organizaciju!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26503 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/04/2007 : 16:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Matt Hollingsworth je kolorist(Grendel sa Macanom i Biukovicem)i od prošle godine živi u Hr(Zagreb-Gajnice)i ima tvrtku "Žujo Stripovi".
Voli burek sa sirom i dobro pivo!
Više o njemu na njegovom blogu:http://matthollingsworth.blogspot.com/

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2007 : 16:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nevjerojatno! Koja nevolja ga potjerala iz amerike u zagreb? Ako je htio burek i prave cevape, fulao je grad!

Kakvi su to "Žujo stripovi"?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2007 : 16:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Vidi Esada u donjoj majici na rivi u Makarskoj!

Koja je ovo legenda!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/04/2007 : 16:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by kico
Miodrag Ivanovic - Mikica.On je,kaže Antunovic,autor prilicnog broja naslovnica Lunov Magnus Stripa i Zlatne Serije,a poznat je po velikoj brzini crtanja.



Sada znamo tajnu naslovnih stranica ZS i LMS, brzo nacrtao pa je ispalo njasre...


"Nous n'héritons pas la Terre de nos parents, nous l'empruntons a nos enfants!" --Antoine de Saint-Exupéry--
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/04/2007 : 16:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Matt Hollingsworth je kolorist(Grendel sa Macanom i Biukovicem)i od prošle godine živi u Hr(Zagreb-Gajnice)i ima tvrtku "Žujo Stripovi".
Voli burek sa sirom i dobro pivo!
Više o njemu na njegovom blogu:http://matthollingsworth.blogspot.com/

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!



Opa! Živi blizu mene, a i pizzerija koju spominje dobro mi je poznata, jer znam vlasnika.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2007 : 17:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by kico

U jucerašnjoj Slobodnoj Dalmaciji je u kulturi objavljen ovaj tekst:
A na forumu ni rijeci....



Al' je zato clanak uredno izrizan iz novina i arhiviran.

Plus, i u MK je u utorak objavljen canak o Mafestu.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/04/2007 : 17:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A Balun???? Nista nisu pisali o BALUNU koji ce se igrati????
Pih kakav je to clanak...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2007 : 17:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

A Balun???? Nista nisu pisali o BALUNU koji ce se igrati????
Pih kakav je to clanak...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ne spominji mi balun. U nedilju smo igrali ligu i dobija san bombu u glavu. Rezultat... izbilo mi dva zuba.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/04/2007 : 17:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A jeli mriza ostala citava, zubi nisu bitni?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/04/2007 : 17:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Dado

A Balun???? Nista nisu pisali o BALUNU koji ce se igrati????
Pih kakav je to clanak...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ne spominji mi balun. U nedilju smo igrali ligu i dobija san bombu u glavu. Rezultat... izbilo mi dva zuba.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr


K vragu. Pa zar lopta može izbiti dva zuba!?!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2007 : 18:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

A jeli mriza ostala citava, zubi nisu bitni?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ma je... na kraju ipak samo jedan bod. Ne mogu virovat od ovolikoga mene, baš u glavu.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 04/04/2007 : 18:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Dado

A Balun???? Nista nisu pisali o BALUNU koji ce se igrati????
Pih kakav je to clanak...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ne spominji mi balun. U nedilju smo igrali ligu i dobija san bombu u glavu. Rezultat... izbilo mi dva zuba.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr


K vragu. Pa zar lopta može izbiti dva zuba!?!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




Može
Na žalost, udarac je bija tako jak da neman pojma jel' me pogodilo direkt ili u bradu pa donji zubi u gornje. Znan samo da san u letu osjetija kako je sve puklo, prije nego što san dotaka pod zna san da su aut.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 04/04/2007 : 18:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Ostalo ti ih je još, što kukaš. Jesi ostao bez zuba, ali bio je gušt igrat...
Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 11/04/2007 : 10:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
quote:

Opa! Živi blizu mene, a i pizzerija koju spominje dobro mi je poznata, jer znam vlasnika.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




Heh heh. Hello everyone. Da, živim u Gajnicama sada, blizu Esadova Mama. Još ucim hrvatski, dakle žao mi je za loš jezik. I try, and learn a little at a time.

Anywyay, yes, a group of us should be coming to Makarska. So come by and say hello.

http://matthollingsworth.blogspot.com/

Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 11/04/2007 : 10:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Nevjerojatno! Koja nevolja ga potjerala iz amerike u zagreb? Ako je htio burek i prave cevape, fulao je grad!

Kakvi su to "Žujo stripovi"?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



I wasn't chased away. Živio sam u Los Angelesu, i LA je drek. I wanted to leave. I left film, came back to comics, and now I'm here. And I like it. Nice country you guys have.

Žujo Stripovi d.o.o. je moja firma. It allowed me to get a business visa for one year which is renewable each year.

http://matthollingsworth.blogspot.com/

Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 11/04/2007 : 10:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message
Nice to see you on the forum Matt. How come you decided to come to Croatia of all places? Did you spin the globe? :-)


Nitko nije beskoristan, uvijek moze posluziti kao los primjer.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6142 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 11/04/2007 : 11:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Uh ovaj Daredevil/Daredevil Yellow izgleda odlicno obojen.Impresivno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 11/04/2007 : 11:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
quote:
Originally posted by Raven84

Nice to see you on the forum Matt. How come you decided to come to Croatia of all places? Did you spin the globe? :-)


Nitko nije beskoristan, uvijek moze posluziti kao los primjer.



Thanks. I visited Esad last year for a month. I was here right after the Makarska show in late May to late June. I had a lot of fun and liked it. Spent 3 weeks in Zagreb, so I got a decent taste of what it's like here. I had been working in special effects for films, but just finished my 7th film at that time, Surf's Up, which is due out in June. And I decided to leave film and return to comics and that meant I didn't have to stay in LA, which I didn't like. So, having liked it here, I figured why not just move here for a while?

And now I've been here for nearly five months. And I still like it. And spring is here! Woo hoo!

http://matthollingsworth.blogspot.com/

Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 11/04/2007 : 11:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Uh ovaj Daredevil/Daredevil Yellow izgleda odlicno obojen.Impresivno.

Bond.James Bond.



Hvala lijepo! Uživao sam raditi na ovaj strip s Timom Saleom. Sretan sam da uživao si ovaj strip. I žao mi je za loš jezik. Kreten sam. I munjara takoder! Heh heh.

http://matthollingsworth.blogspot.com/

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29212 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/04/2007 : 12:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hi, Matt!
Don't worry about your language. Honestly, your knowledge is quite impressive, congratulations for the effort!
I was thinking, maybe we can do some interview for the "official" part of the site about your work and life in Croatia? Your story is very interesting, I think you deserve some spotlight in prime-time:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 11/04/2007 : 12:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Great idea, Marko! And we could use it as the official presentation of Matt's work for MaFest (newspapers, official site etc.). What do you think? I think everyone would appreciate that.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 11/04/2007 : 12:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Hello Matt, welcome to the forum. Always nice to see more artists (writers, colorists, letterers etc) here (especially since we're neighbours). But if you're going to have any kind of future here, you need to be able to answer one of the most important questions in the history of comics: Ferri... or Donatelli?

"Mary-Ann - She was my daughter and only sixteen years old when she died
Because she didn't listen to me - She listened to those rock'n roll bands
I caught her kissing this boy - In front of my door
These are the reasons why I ripped out the guts of that godless little whore"
Go to Top of Page

Hollingsworth
Starting Member

Croatia
48 Posts

Member since 11/04/2007

Posted - 11/04/2007 : 12:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hollingsworth's Homepage  Send Hollingsworth a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Hi, Matt!
Don't worry about your language. Honestly, your knowledge is quite impressive, congratulations for the effort!
I was thinking, maybe we can do some interview for the "official" part of the site about your work and life in Croatia? Your story is very interesting, I think you deserve some spotlight in prime-time:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Thanks. I really am making an effort to learn the language, but I don't have as much time to study as a regular student as I have deadlines and such. I figure I'll chip away at it a little at a time and will eventually get there. I know how to order a beer and food and ask where the bathroom is, so those are important ones!

I'd be happy to do an interview or help in promoting the show in whatever way. Let me know what you wanna do. I don't want to post my regular e-mail address. But if you e-mail me at mattt1138@hotmail.com, I will reply and CC it to my GMail account. Okay?



http://matthollingsworth.blogspot.com/

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000