forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest br. 2: 18.-20.05.2007. - Sluzbeni topic!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 24

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 21/05/2007 : 17:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Dvica ti je dobra Heyoka, umro sam od smijeha.






daa, druga je bolesna!

"where is my mind?"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 21/05/2007 : 18:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay



A desno kiky ocajava jer nema za stripove i novi Rujuov Demian (pošto ga obožava), a brat mu potrošio sve na pive!




Više ocajavanje jer nas ne pustiše u Book Cafe (zamoliše nas par zapravo "uljudno" da ne ulazimo jer ljudi cekaju potpis) da vidim izbliza Kastelija... ali nema veze, jer nakon vecernjeg intervjua i nakon postavljanja iz publike, ja uspjeh uhvatiti Kastelija samo za sebe na klupici ispred Art caffea gdje doticni izade na cigaretu. Diskretno sjedoh pored i zapoceo razgovor.



Ma svaka mu cast, pristupacan, otvoren, voli pricat... tih 20 minuta sam proletjelo i još bi on, sam su ga pozvali da mora ic na drugu turu potpisa nestrpljivim fanovima.
I tak mi malo od Bonelli scenaristima; najviše cjeni Berardija, Sclavija (he's a poet) i Bossellija (Dampyr mu se jako svida). Pitam ja; a radili ste sa Kjaverotijem u par navrata i kakav je on, na što on onako samo; "well... it's ok". Od MM scenarista najbolji je Paolo Morales... ali nekako ipak nije zadovoljan novim, mladim Bonelli scenaristima.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/05/2007 : 18:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by DeeCay



A desno kiky ocajava jer nema za stripove i novi Rujuov Demian (pošto ga obožava), a brat mu potrošio sve na pive!




Više ocajavanje jer nas ne pustiše u Book Cafe (zamoliše nas par zapravo "uljudno" da ne ulazimo jer ljudi cekaju potpis) da vidim izbliza Kastelija... ali nema veze, jer nakon vecernjeg intervjua i nakon postavljanja iz publike, ja uspjeh uhvatiti Kastelija samo za sebe na klupici ispred Art caffea gdje doticni izade na cigaretu. Diskretno sjedoh pored i zapoceo razgovor.



Ma svaka mu cast, pristupacan, otvoren, voli pricat... tih 20 minuta sam proletjelo i još bi on, sam su ga pozvali da mora ic na drugu turu potpisa nestrpljivim fanovima.
I tak mi malo od Bonelli scenaristima; najviše cjeni Berardija, Sclavija (he's a poet) i Bossellija (Dampyr mu se jako svida). Pitam ja; a radili ste sa Kjaverotijem u par navrata i kakav je on, na što on onako samo; "well... it's ok". Od MM scenarista najbolji je Paolo Morales... ali nekako ipak nije zadovoljan novim, mladim Bonelli scenaristima.

in the evidence of its brilliance



ma castelli je legenda, uhvatio sam ga i ja u art cafeu, nazicao potpis i jos sam mu posudio 10kn za stripoteku,
da tu imam skener poslao bih vam sliku, pise otprilike ovako: za marka! hvala! alfredo castelli (who owes 10 kuna)
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 22/05/2007 : 08:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message

Imate Castellijev izvestaj ovde. Ne znam sta kaze jerbo je na italijanskom, ali ce neko znati. Racunam da im je ono sa kolima samo foto-montaza

http://www.afnews.info/


_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 22/05/2007 : 08:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
poceo sam ga prevoditi

ocekujte kroz sat-dva (ovisi o prekidima, jer sam na poslu)

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/05/2007 : 08:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ukratko - zadovoljan je.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/05/2007 : 09:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
E a jel istina ono da su mu podvalili stare ceške krune umjesto kuna?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 22/05/2007 : 10:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
da, to sam i ja cuo.... :( jadan
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/05/2007 : 10:29:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Dado & Dado, koji su vaši dojmovi mafesta? Zadovoljni?

Dado (forumski nick) je bio nešto ozbiljan i smiren cijelo vrijeme. Biti direktor festivala ocito nije baš mala stvar. Uvijek si takav? Dobro, navecer ga nisam vidio, možda ga je piva opustila...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/05/2007 : 10:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

E a jel istina ono da su mu podvalili stare ceške krune umjesto kuna?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



vidio sam da je dobio 10-tak kuna i castelli mu je vracao nešto a tip nije htio, ali castelli je inzistirao

--
http://www.sesvete-online.info
http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 22/05/2007 : 12:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
www.afnews.info

Castelli: Kako se organizira mali strip – festival

Dragi Goria,

Kao i uvijek, pišem afNews-u kako bih ti prenio jednu vijest pozitivnog predznaka. Lucio Filippucci i ja bili smo pozvani kao ''Specijalni gosti'' (ovo je napisao na hrvatskom :-)) – ''Pocasni gosti'' na makarski MaFest, u Hrvatskoj (17.-20.05.2007.). Radi se o strip – susretu koji se deklarira kao mali i lokalnog karaktera, ali koji je posjetilo barem tisucu posjetitelja iz ostalih krajeva Hrvatske i drugih država bivše Jugoslavije (Bosne, Srbije, itd.: izgleda da stripovi pobratimljuju cak i bivše neprijatelje). Osim prilicno lijepim ugodajem (Makarska je prekrasan dalmatinski gradic, smješten na jadranskoj obali 65 južno od Splita), Lucio i ja ostali smo uistinu iznenadeni izvrsnom organizacijom – koja je u svakom slucaju najbolja od svih malih ili velikih okupljanja kojima smo prisustvovali – pa smo stoga odlucili poslati ovu poruku afNews-u.

Kao što je ocito da je lakše organizirati malo okupljanje nego to uciniti na nacionalnoj razini, i kako je manje komplicirano uciniti to u malenoj državi poput Hrvatske nego u nekoj velikoj državi; tako su ocite i razlike medu zemljama u kojima su strip – festivali prilicno rasprostranjeni i zemljama u kojima oni predstavljaju novost i u kojima je strip – scena svedena na male i ogranicene naklade.

Dakle, teško je, pa cak i nemoguce, ciniti usporedbe, ali, mi mislimo da izvjesni cimbenici (uslužnost, dobro odraden posao, organizacija, informiranost) imaju ''apsolutnu'' vrijednost i mogu se primjeniti svugdje. Vjerujemo da se iz malog MaFesta mogu izvuci mnoge pouke, pa evo kratke reportaže o onom što se tamo dogadalo.

Obavještavanje

Prve obavijesti o održavanju ovogodišnjeg festivala izbile su ''na vidjelo'' prije godinu dana, odmah po zatvaranju prethodnog izdanja. Svim sudionicima koji su ostavili svoju adresu kako bi primali obavijesti o buducim izdanjima festivala poslana je razglednica sa fotomontažom Martina i Jave na gradskom šetalištu uz more; a kasnije je fesivalsko izdanje 2007. predstavljeno i na internetskoj stranici www.mastripfest.com . Oba su cina pobudila zanimanje.

Prije nekoliko mjeseci, MaFest je pripremio dobro opremljen fascikl s promotivnim materijalima, koje je graficki odlicno uredio jedan zagrebacki studio. Ti su materijali sadržavali, izmedu ostalog, mali katalog u boji posvecen izložbi Filippuccijevih radova i katalog izdanja firme Libellus, koja je i organizirala ovo okupljanje. ''Press Kit'' je poslan svim hrvatskim casopisima i dnevnim novinama, te državnoj televiziji.

Rezultati: objava o otvaranju festivala prošle je srijede izašla u skoro svim dnevnim novinama u zemlji. ''Kronika'', makarski dnevni list, ukljucivala je umetak od 32 stranice u boji posvecen festivalu, Martinu Myst#232;reu, Luciju Filippucciju i mojoj malenkosti. Osim uobicajenih tiskovnih konferencija, organiziran je i cijeli niz intervjua s predstavnicima glavnih hrvatskih dnevnika i tjednika, ciji su novinari, zajedno s prevoditeljima i fotografima, došli ovamo cak iz Zagreba. HRT (hrvatska državna televizija) je ovom dogadaju posvetio dva duga izvještaja prikazana 19. i 21.05.

Uskladen prikaz, gadget

Filippuccijev poster koji prikazuje Makarsku postavljen je po cijelom gradu, objavljen u svim dnevnim novinama, pa cak i na koricama Bonellijevih stripova koje objavljuju izdavacke kuce konkurentne Libellusu.

Izradena je i prigodna serija majica na kojima su odlicno prikazani Filuppuccijevi crteži i za ciju se graficku pripremu opet pobrinuo zagrebacki studio. Ono što me je iznenadilo jest cinjenica da se ne radi o jeftinim T-shirtima, vec o 100% pamucnim majicama ''Fruit of the Loom'' ( www.mastripfest.com/shop.htm ).

Svi djelatnici festivala nosili su dva razlicita tipa majica (crvena za organizatore i žuta za staffovce) s Filippuccijevim crtežima koje nisu bile u prodaji. Na taj ih je nacin bilo moguce trenutno prepoznati i zatražiti eventualne informacije.

Susreti i konferencije

Odvijali su se u raznim dijelovima grada, kako bi svi po malo mogli sudjelovati, i to na mjestima s vrtom i terasom kako se bismo gužvali u zatvorenim prostorima. Vrlo je ugodno bilo okupljanje u ''Book Caffeu'', knjižari u kojoj se nalazi i mali bar.

Mala ali inteligentna finesa: svi posjetitelji su dobili kartice sa svojim imenima, kako ne bismo gubili vrijeme na ispitivanje kako se što piše (što cesto nije bilo lako) tijekom posveta; kartice su bile oznacene brojevima, kako bi se lakše organizirali redovi i kako bi oni s visokim brojevima mogli sjesti i popiti kavu dok cekaju ili prošetati gradom i vratiti se kad dode red na njih. Filippucci (umoran ali sretan) je nacrtao najmanje 250 crteža s posvetom; a svakom je okupljanju – uvijek s tumacem –prisustvovalo 100 – 150 osoba.

Svi nositelji akreditacije imali su popust od 20% u pet gradskih restorana.

Izdanja

Za ovu je priliku Libellus (http://www.libellus.hr/izdavastvo/index.php ) objavio desetak tvrdoukoricenih izdanja medu kojima su: prve epizode Martina Myst#232;rea, dva giganta, vanredno izdanje ''Generacije'' i drugo; a sva je izdanja bogato graficki obradio famozni zagrebacki studio. Što se kvaliteta tiska i graficke obrade tice, radi se o najboljim izdanjima Martina Myst#232;rea ikada; rekli su mi i da je prijevod pomno odraden, ali to cu im morati samo vjerovati na rijec. Ne znam koliko je tocno primjeraka prodano tijekom festivala (rekao bih 300 – 400), ali izdavac je bio vrlo zadovoljan.

Ostalo

Za ostale priredbe (radovi hrvatskih crtaca, nocni koncert benda koji izgleda da je vrlo popularan, ali nije pobudio moje zanimanje, strip – radionica za školsku djecu) upucujem vas na internetsku stranicu festivala, ukoliko uspijete dešifrirati hrvatski. Mogu vam jamciti da su posjetitelji i ''domacini'' sve pratili s velikim entuzijazmom. Neka se zna i da je Luciju i meni bilo osigurano sve, od zrakoplova preko hotela (lijep, u obližnjoj Baškoj Vodi), do hrane (na izvanrednoj razini, s tek upecanom ribom), pa cak cigareta i kave. Uostalom, iz ovog se pisma može vidjeti da smo bili vrlo zadovoljni.

Konacno iznenadenje

Organizatori su nas obavijestili kako su prodajom stripova, postera, majica i ostalog uspjeli pokriti 70% troškova. Ostalih 30% su pokrili razni sponzori koji su na taj nacin dobili veliki publicitet. Dakle, festival je uspio i na ekonomskom planu.

Hvala. (i ovo je napisao na hrvatskom :-))

Alfredo Castelli


"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 22/05/2007 : 12:34:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sve je gazda precizno skenira
svaka cast mafestovcima
tako mi je bilo teško u subotu ne bit tamo
al dogodine...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 22/05/2007 : 12:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Svaka cast Castelliju na ovakvom pozitivnom i cini se, iskrenom mišljenju! Kao i Filippucciju!

Naravno, sve cestitke organizatorima!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/05/2007 : 12:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Bravo,senor Castelli!
Vidim po dojmovima da Vam je bilo fenomenalno u Makarskoj na MaFESTu!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/05/2007 : 12:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma Castelli je najbolji... U tim godinama s tolikom voljom po festivalima. Mislim da je tu kod nas još dosta jaki Bonelli, za razliku od ostalih zemalja (osim Italije) pa nije ni cudno što je bilo toliko posjetitelja.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/05/2007 : 13:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by DeeCay

E a jel istina ono da su mu podvalili stare ceške krune umjesto kuna?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



vidio sam da je dobio 10-tak kuna i castelli mu je vracao nešto a tip nije htio, ali castelli je inzistirao

--
http://www.sesvete-online.info
http://www.paucina.com/


Ovako je to otprilike išlo. Castelli je kupovao na štandu stripoteku. Kad je izvadio lovu da plati frajeru došlo je do nesporazuma zato što castelli nije znao da to nisu kune. Meni je trebalo isto malo vremena da shvatim u cemu je problem, a kad sam skopcao ponudio sam da platim i objasnio mu u cemu je stvar. Na to je on izvadio nekakav papir i objeasnio mi je da je to racun iz mjenjacnice na kojoj piše da je dobio kune - ocito su ga prešli. Prodavac na štandu mi je rekao da je on u stvari dobio stare ceške krune. Kad mi je htio vratit lovu odbio sam i rekao da bi bio zahvalniji kad bi mi se potpisao. Filipucci je nabacio crtež i to je to. Još je super ispalo s obzirom da nisam dobio onaj broj (do 101) kojim redom smo trebali dobit autograme. Sjecam se i da sam maltretirao (više-manje) kicu i heyoku da mi daju taj broj, ali su i oni na kraju odustali od svega nakon hrpe problema. Ovom prilikom im se zahvaljujem.
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2619 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 22/05/2007 : 21:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
Kad je Castelliju bilo dobro - kako ne bi nama ostalima!!!!
Vidimo se dogodine!!!
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2619 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 22/05/2007 : 21:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

prevoditeljica je bila dobra



Jako dobra, ali ne u prevodenju
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/05/2007 : 22:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by 76

quote:
Originally posted by ken2

prevoditeljica je bila dobra



Jako dobra, ali ne u prevodenju



eh, sad ti gledaš sitnice

--
http://www.sesvete-online.info
http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/05/2007 : 22:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Bravo,senor Castelli!
Vidim po dojmovima da Vam je bilo fenomenalno u Makarskoj na MaFESTu!



Sva srica da nije bija na "kavi"

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Ontarioweb
Starting Member

Croatia
47 Posts

Member since 28/11/2004

Posted - 22/05/2007 : 22:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ontarioweb's Homepage  Send Ontarioweb a Yahoo! Message  Send Ontarioweb a Private Message
Prvo, sve pohvale Mafestu!!!! Bio sam i prošle godine na prvom Mafestu, bio je super, ali ovaj je još bolji,bolji, bolji... sve pohvale Dadi i Dadi za organizaciju, docek i svemu ostalom, hvala puno i samo naprijed u novi Mafest!!

ONTARIO
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 22/05/2007 : 23:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Dado & Dado, koji su vaši dojmovi mafesta? Zadovoljni?
Dado (forumski nick) je bio nešto ozbiljan i smiren cijelo vrijeme. Biti direktor festivala ocito nije baš mala stvar. Uvijek si takav? Dobro, navecer ga nisam vidio, možda ga je piva opustila...


ma nije dado takav inace...ja mislim da ce dado kad se vrati doma spavati mjesec danatotalno neispavan i iscrpljen,vodio je racuna da sve bude kako treba...drugi dado je ionako vampir,taj nikad ne spava

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 22/05/2007 : 23:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Ajde,priznaj što ti je rizbo dao da sam sebi(nama) daš gol???
-VLAOVIC je HAJDUKOVAC!-Ako ne vjeruješ,pitaj mu ženu(Bebicka,sestra od one,znaš koje)......
-Žao mi je što majice nisu bile odštampane sa Hajdukovim grbom,ali podjelit cu ih na aukcijama jer je TEX i ekipa na poledini.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/05/2007 : 23:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Bebicka je iz Metkovica, nekad je navijala za Hajduk. Danas, neman pojma. Prije 17 godina radili zajedno u Aurori. Ja kao DJ a ona pivala sa Mimom na taraci. ;o)

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/05/2007 : 00:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Renky-
-Dobro,jesi li ti bio DJ ili "pickolovac"?
-Koji lumen je puštao muziku u Makarskoj u petak na vecer?-Dugo nisam vidio vece rastjerivanje ljudi.Serem mu se na glazbeni opus!
Go to Top of Page
Page: of 24 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.51 seconds. Snitz Forums 2000