forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Strip forumi - stvar prošlosti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 12/04/2007 : 01:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
[quote]Originally posted by osim

Kladim se u šta hocete da ovog foruma nije bilo, danas bismo u najboljem slucaju mogli da citamo stripoteku i ništa više (eventulano alan ford u ko zna kojem izdanju, i ponekog zagora). Ja nikad nisam mogao da sanjam da ce neko nekad izdavati Malog rendžera i više iz tuge sam pokrenuo topic "Koliko vas bi citalo/kupovalo Malog rendžera), a evo pogledajte sada samo home page ili topice o Malom rendžeru...
Nije tu ni neki zamor ni zasicenost, nego forum daje najbolje moguce rezultate!
A tek kad citate postove srdjanj, razora, Mladena Krstica, Senada7 i mnogih drugih, koji ne odišu nekom preteranom filozofijom, ali se u njima vidi cista ljubav prema stripovima, ili kad vidite koliko truda Delboj ulaže u popise, pa etmgosa da nam predstavi neke zanimljive stripove...forum itekako živi...
Cini mi se da nekome nedostaju filozofske rasprave (koje i meni cesto prijaju) ali i druženja na forumima, tipa pošalica, doskocica, offtopic rapsrava, ali za to mi je i drago što toga sve manje ima, jer je i logicno da onaj ko hoce (a i može) da se druži, to cini uživo.

Alal ti vera. sasvim se slažem sa tobom
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2007 : 08:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

Pa i ne baš.
Uskoro ce ostat samo ovi drugog tipa,jer su ovi prvi prepametni za to pa ce odustat,i onda ceš ti odjebat i ove druge jer te živciraju otprije,i onda baj-baj forum.
Srkl of lajf.

Who's the fellow who owns this shithole?!


Ja s foruma eventualno mogu otici ili smanjiti svoju aktivnost, ali tesko da cu ga zatvoriti. Nema potrebe niti ima smisla.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/04/2007 : 08:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja namjeravam nastaviti s tim recenzijama Kena, ali jednostavno, ne stizem. Ali zavrsit cu ih, kad tad.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 12/04/2007 : 14:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ja namjeravam nastaviti s tim recenzijama Kena, ali jednostavno, ne stizem. Ali zavrsit cu ih, kad tad.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ako ništa drugo onda bar uradi Adah. Koliko sam razumeo, taj že broj izaci tokom godine.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/04/2007 : 14:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ja mislim da taj raspucin ovdje naveliko sere.
Daj ubi se!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 12/04/2007 : 16:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Kiky odlucio da bude jedan od onih koji su nestali u mraku forumskog trokuta.

Cool, like the other side of the pillow: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 12/04/2007 : 16:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ja mislim da taj raspucin ovdje naveliko sere.
Daj ubi se!

Kiky napokon mi braniš Zagora ili?

quote:
Originally posted by Markos
Ja s foruma eventualno mogu otici ili smanjiti svoju aktivnost, ali tesko da cu ga zatvoriti. Nema potrebe niti ima smisla.

Vrijeme ce donijet odgovore,ja nisam baš tako siguran...

Who's the fellow who owns this shithole?!

Edited by - STOSIC on 12/04/2007 16:41:42
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/04/2007 : 11:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin
Problem pada kvaliteta recenzija je po meni u tome što su najbolji, klasicni i najpopularniji Bonelijevi stripovi vec recenzirani. Ima ih još nekoliko koji nisu, ali onošto predstavlja okosnicu ove izdavacke kuce je u ranijim recenzijama rašclanjeno i analizirano do najstnijeg detalja. Znaci prvi problem je pomalo zamor materijala. Od ovoga naravno ima izuzetaka kao, po meni brilijantan esej o prvom pojavljivanju Kandraksa koji je napisao cini mi se Sonor.

Ima još puno, puno dobrih epizoda koje nisu recenzirane. Ono o Kandraxu je dobro, no briljantno? Budimo realni malo...
quote:

U zadnje vreme sam primetio nekoliko veoma uspelih recenzija serijala Marti Misterija, koje su po meni fenomenalne. Ne bih znao da kažem kakve su recenzije vezane za Natana Nevera jer taj strip nikad nisam citao. Isto tako ne znam kakve su recenzije Dilana Doga, jer mislim da osim par stripova da je ovaj serijal jedan od naj precenjenijih u Boneliju.


Onda si preskocio najveci dio recenzija, buduci da je najviše DD-a i NN-a obradeno... Ovo o DD-u mislim da je više stvar ukusa žanrovske opredijeljenosti.

quote:
Pohvalio bi nekoliko recenzija ne-Boneli stripova i mislim da je to put kojim rubrika recenzije, kao i sam sajt stripovi.com treba da se krece. Momci, složicete se da je stripovi.com, kao i mi sami odavno prerastao Bonelijeva izdanja. Mislim da medu formašima i recenzentima itekako ima momaka koji ne bi trebali da troše znaje, talenat i energiju da poakažu da novi Zagor ne valja kurcu, svi mi i sami to znamo.Lepo bi bilo da se napiše ponešto o recimo Tamo gde pogled ne dopire, o ovom francuskom stripu koji je izdala Fibra, zaboravih kako se zove, o Metabarunima, o Crvenom plaštu, o nekom Kortu Maltežaninu...


Vecina onih koji citaju Zagora (prosjek, ne pravilo) ti po meni i ostaju samo na Zagoru ili maksimalno na Bonelliju, tako da ocekujuci obradu Zagora i jednog Metabaruna teško da ce obraditi jedan i drugi lik. Mislim da je razumljivo da je najviše Bonelli recenzija buduci da se Bonelli i najviše cita i dostupni su nam vecina primjeraka pa se može kvalitetnije napraviti recenzija. Isto tako mi se dopada što se sve više diverzificira forum i cijeli sajt. Pa i kad pogledamo, u zadnje vrijeme alternativna strip produkcija skoro i gazi Bonelli u izdavanju izdanja.

Na kraju krajeva, ovo je fanovski strip sajt i recenzije rade clanovi foruma tako da se svi mogu ukljuciti i raditi bilo koje recenzije hocu... Evo napravi ti recenziju pa da vidimo...


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/04/2007 : 00:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Raspucin
Problem pada kvaliteta recenzija je po meni u tome što su najbolji, klasicni i najpopularniji Bonelijevi stripovi vec recenzirani. Ima ih još nekoliko koji nisu, ali onošto predstavlja okosnicu ove izdavacke kuce je u ranijim recenzijama rašclanjeno i analizirano do najstnijeg detalja. Znaci prvi problem je pomalo zamor materijala. Od ovoga naravno ima izuzetaka kao, po meni brilijantan esej o prvom pojavljivanju Kandraksa koji je napisao cini mi se Sonor.

Ima još puno, puno dobrih epizoda koje nisu recenzirane. Ono o Kandraxu je dobro, no briljantno? Budimo realni malo...
quote:

U zadnje vreme sam primetio nekoliko veoma uspelih recenzija serijala Marti Misterija, koje su po meni fenomenalne. Ne bih znao da kažem kakve su recenzije vezane za Natana Nevera jer taj strip nikad nisam citao. Isto tako ne znam kakve su recenzije Dilana Doga, jer mislim da osim par stripova da je ovaj serijal jedan od naj precenjenijih u Boneliju.


Onda si preskocio najveci dio recenzija, buduci da je najviše DD-a i NN-a obradeno... Ovo o DD-u mislim da je više stvar ukusa žanrovske opredijeljenosti.

quote:
Pohvalio bi nekoliko recenzija ne-Boneli stripova i mislim da je to put kojim rubrika recenzije, kao i sam sajt stripovi.com treba da se krece. Momci, složicete se da je stripovi.com, kao i mi sami odavno prerastao Bonelijeva izdanja. Mislim da medu formašima i recenzentima itekako ima momaka koji ne bi trebali da troše znaje, talenat i energiju da poakažu da novi Zagor ne valja kurcu, svi mi i sami to znamo.Lepo bi bilo da se napiše ponešto o recimo Tamo gde pogled ne dopire, o ovom francuskom stripu koji je izdala Fibra, zaboravih kako se zove, o Metabarunima, o Crvenom plaštu, o nekom Kortu Maltežaninu...


Vecina onih koji citaju Zagora (prosjek, ne pravilo) ti po meni i ostaju samo na Zagoru ili maksimalno na Bonelliju, tako da ocekujuci obradu Zagora i jednog Metabaruna teško da ce obraditi jedan i drugi lik. Mislim da je razumljivo da je najviše Bonelli recenzija buduci da se Bonelli i najviše cita i dostupni su nam vecina primjeraka pa se može kvalitetnije napraviti recenzija. Isto tako mi se dopada što se sve više diverzificira forum i cijeli sajt. Pa i kad pogledamo, u zadnje vrijeme alternativna strip produkcija skoro i gazi Bonelli u izdavanju izdanja.

Na kraju krajeva, ovo je fanovski strip sajt i recenzije rade clanovi foruma tako da se svi mogu ukljuciti i raditi bilo koje recenzije hocu... Evo napravi ti recenziju pa da vidimo...


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!



Vidiš, moje je mišljenje da forum i uopšte takav nacin komunikacije, toliko jadan i na niskom nivou, da je upravo njegova svrha baš ta da na njemu ako ništa drugo možeš da napišeš svoje mišljenje pa ma kakvo ono bilo. Tako da sve što ja ovde napišem ima upravo i jedino tu svrhu da je to moje mišljenje koje mi ne pada na pamet da namecem bilo kome. Iz tog razloga predpostavljam da na forumu ima clanova koji kada im ne odgovara neka tema jednostavno ne citaju šta u njoj neko piše. Zašto pravim ovako dugacak uvod? Da bi rekao sledece.
Ja ne citam Zagora. Kao i svaki Jugoslovenski stripadžija mog uzrasta ( 29 godina ), i ja sam taj strip kupovao, skupljao, menjao, krao i davao sve iz kuce za pojedine brojeve. To je bilo vreme kad nisi mogao da tek tako dodeš, kupiš i procitaš recimo "Zagor prica". Do njega se dolazilo snalažljivošcu, odnosno menjanjem. Romanticna vremena, šta da ti kažem.
Onda su došle devedesete, stripovi nisu izlazili, i mnogi su Zagora i druge strip junake vec i poceli da zaboravljaju. Tek pocetkom dvehiljadite, sa masovnom dostupnošcu komjutera, skenera i inrerneta strip ponovo dobija na popularnosti, medu njima naravno i prvo Zagor. Ko uz njega nije proveo detinjstvo jebem mu ja to detinjstvo. Ja sam naravno ponovo poceo da kupujem stripove i skupljao ih kao neke ponovo otkrivene slicice svog detinjstva i decaštva. Tada sam ponovo posle deset godina procitao onih pet nastavak o Hamidu Egipcaninu. Nisam se razocarao, bilo mije nekako isto kao kad sada vidim moje klince da gledaju Diznijevu "Snežanu i sedam patuljaka" i ja pomalo bacim pogled na crtac. Nežno je sve to i lepo, ali ne drži pažnju. Nakon toga sam kupio sve što sam nekada hteo, i Kandraksa i Demone u reci i Plavu zvezdu i Vuka samotnjaka i one jednbooke iz rupe, ma sve što mi je padalo na pamet. Tada sam skontao da je taj strip namenjen jednom uzrasti i kad taj uzrast prodeš on je dosadan. Starimo šta li.
Sve ovo pricam iz jednog razloga, Deekey, druže moj ima na ovom formu ne malo ljudi koji misle isto kao ja, i ja prosto mislim da stripovi.com odavno nije samo sajt Boneli junaka, nego da postaje sajt za ljubitelje stripa svih uzrasta, ukusa i afiniteta.
Naravno da najviše recenzija ima Natan Never i treba da ih ima, to je super moderan strip za super moderne klince, ne daj bože da je to drugacije. Ali mislim da vi koji se ovim sajtom bavite, treba da mislite o "proširenju stana". Boneli za Bonelija, ali i Bluberi za Bluberija.
Recenziija Kandraksa mi se mnogo dopala, ponavljam MENI, i nimalo ne ocekujem da i drugome bude brilijantna, ali imam prava da bude brilijantna meni.
Voleo bih, da ti pošteno kažem da i ja napišem neku recenziju i obecavam ti da cu to stoprocentno uradit. Medutim, sa obzirom da sam pre dvadeset dana dobio i trece dete, i da to sve treba obuci i nahraniti, ja nikakvo pisanije ne mogu da napravim dok ne odmem na godišnji odmor. Onda cu da u miru stare Ade Bojane i ja napišem ponešto o nekim stripovima koje volim. Pada mi na pamet recimo ova Avantura Tedija Parkera, Prattovi Etiopljani, Gospodari jecma, Umpah Pah, možda nešto o Maksmagnusu. Kažem obecavam da cu to da uradim, samo da malo dodem do vremena.

Ja kao u sudu da sam.

Kosovska Mitrovica još uvek ima ubedljivo i bukalno najbolji nocni život na Balkanu. Mislite o tome. Živeli!!!!!!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 20/04/2007 : 10:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
E pa Raspucine nek je srecno to trece! Da bog da bude i cetvrto...
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 20/04/2007 : 23:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Hvala ti druže, bice! I ja i žena mi volimo decu, ali mi deca nikako ne vole stripove. Možda su još uvek mali.
To bi bila lepa tema-"Deca stripova.com".

Živeo
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 21/04/2007 : 10:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
glede dece

najstarija je definitivno navucena
srednja se trza , nisam baš siguran
a ova od godine je jako napredna
vec ih cita ... ko buš - naopako
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 21/04/2007 : 19:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Ja sam postao clan ovog sajta 2004. godine i nisam bio aktivan na forumu citave dvije godine.Citajuci ovaj topik upitam se zasto sam ja "stojao sa strane" i citao sta drugi pisu.Zasto se ja nisam ukljucivao u dijaloge i rasprave? Nemogu nikako da nadjem neki razlog pa sam dosao do zakljucka da sam bio budala i propustio dvije godine lijepog druzenja. Stripove sam poceo citati(Sve zivo) od svoje sedme godine i od tada sam ih poceo kupovati redovno (Zlatna serija).U mom gradu(Falkenberg) nije ama bas niko zainteresovan za stripove (odnio sam 30-ak stripova u jedan bosanski klub i niko nije zagrizo).Sa Porterom imam redovan kontakt telefonom i tu pricamo o stripovima i drugim stvarima po sat vremena.Ovaj sajt mi je vratio ponovnu ljubav prema stripovima i jako sam sretan za to.Po mom misljenju forum ne umire nego ozivljava....Nemogu vise da pisem cerkica mi place pa moram da je uspavam
cujemo se drugi put!!!

"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

Mladen Krstic
New Member



Serbia
188 Posts

Member since 30/03/2007

Posted - 21/04/2007 : 21:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mladen Krstic's Homepage  Send Mladen Krstic a Private Message
ja se tek uclanio a da forum propadne nadam se da nece
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 22/04/2007 : 01:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by senad7

Ja sam postao clan ovog sajta 2004. godine i nisam bio aktivan na forumu citave dvije godine.Citajuci ovaj topik upitam se zasto sam ja "stojao sa strane" i citao sta drugi pisu.Zasto se ja nisam ukljucivao u dijaloge i rasprave? Nemogu nikako da nadjem neki razlog pa sam dosao do zakljucka da sam bio budala i propustio dvije godine lijepog druzenja. Stripove sam poceo citati(Sve zivo) od svoje sedme godine i od tada sam ih poceo kupovati redovno (Zlatna serija).U mom gradu(Falkenberg) nije ama bas niko zainteresovan za stripove (odnio sam 30-ak stripova u jedan bosanski klub i niko nije zagrizo).Sa Porterom imam redovan kontakt telefonom i tu pricamo o stripovima i drugim stvarima po sat vremena.Ovaj sajt mi je vratio ponovnu ljubav prema stripovima i jako sam sretan za to.Po mom misljenju forum ne umire nego ozivljava....Nemogu vise da pisem cerkica mi place pa moram da je uspavam
cujemo se drugi put!!!

"Pupoljak"
$€N@D





Ja pet para ne dajem. Od kad sam se uclanio, kuckam li kuckam. Nemam drugare stripadžije ovamo gde živim i svi mi forumapši dodu drugari.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000