forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Covek koji je jeo smrt
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/04/2007 : 02:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja sam pao na dupe citajuci ovu adaptaciju Pekiceve price. Kako se svida forumašima, odnosno retkim srecnicima koji su ovo remek delo citali

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 30/04/2007 : 08:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Nisam citao strip, ali mogu odgovorno da tvrdim da je Pekic BOG. Trenutno citam 7. tom Zlatnog runa, i siguran sam da u zivotu vise nikad necu procitati bolju knjigu.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 30/04/2007 : 10:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Još ništa od Pekica nijesam citao, sve se kanim, ali imam osjecaj kad pocnem da se necu lako zaustaviti pošto ga svi hvale.
Kažu de je Besnilo jedan od najstrašnijih domacih kniga...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/04/2007 : 11:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pekic je po mnogo, mnogo osnova - zakon.

Strip adaptacija te price iz Nove Atlanide baš i nije.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 30/04/2007 : 11:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Pekic je po mnogo, mnogo osnova - zakon.

Strip adaptacija te price iz Nove Atlanide baš i nije.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"



Ispravka-"Novi Jerusalim". Tu mi je ubedljivo najbolja prva prica, totalno je pekicevska. Ja nesto nisam ljubitelj "Besnila". Odlicna je to knjiga, ko stvorena za neki Dylan Dog specijal. Ali "Kako upokojiti vampira", "Uspenje i pad Ikara Gubelkijana", "Odbrana i poslednji dani" a narocito "Vreme cuda"-ta knjiga je preterano dobra, i nema veze sa filmom. Obavezno stivo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/04/2007 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
True, my bad, loše kad covek pocne da meša stripove i knjige.

Meni omiljeni deo iz Novog Jerusalima, iz Sviraca iz zlatnih vremena:

"S ulice se cuje bat nogu i pasama. Cetiri godine cekala se pesma, cetiri godine bat nogu. Ni ova pesma, ni ove noge."

Ali svako ima svoje favorite.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 30/04/2007 : 19:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Ma meni je sve predobro od Pekica. Sacekacu jos malo da Solaris izda sve,pa da pazarim komplet.
Inace,danas sam dosao u Gradsku biblioteku bas kada su skidale eksponate. Ali kazu da ce biti u vracarskoj biblioteci.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 30/04/2007 : 20:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Hvala na ovim obaveštenjima o Pekicu. Iskren da budem ja nisam nikada ništa od njega citao, ali ovu pricu bi voleo da procitam jer mi se strip baš dopao. Za one koje to zanima radila ga je strip-knjižara Alan Ford.
Imam i još jedan slican strip, ovog puta adaptaciju Pavica i to od delova knjige Predeo slikan cajem. Prvi deo stripa je u stvari prica snimljena u filmu Vizantijsko plavo. Kad budem išao u Vrnjacku Banju, pošto tamo cuvam stripove videcu kako se tacno zove i ko je izdavac.

Pozdrav stripadžijama iz stare, dobre Kosovske Mitrovice-Pokosovske Pritvorice
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/04/2007 : 22:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Hvala na ovim obaveštenjima o Pekicu. Iskren da budem ja nisam nikada ništa od njega citao, ali ovu pricu bi voleo da procitam jer mi se strip baš dopao. Za one koje to zanima radila ga je strip-knjižara Alan Ford.
Imam i još jedan slican strip, ovog puta adaptaciju Pavica i to od delova knjige Predeo slikan cajem. Prvi deo stripa je u stvari prica snimljena u filmu Vizantijsko plavo. Kad budem išao u Vrnjacku Banju, pošto tamo cuvam stripove videcu kako se tacno zove i ko je izdavac.

Pozdrav stripadžijama iz stare, dobre Kosovske Mitrovice-Pokosovske Pritvorice



U pitanju je strip album Treci Argument,scenario Zoran Stefanovic,crtez Zoran Tucic,izdavaci Orbis i Bata-Beograd(1995).Album je u boji i radjen je po motivima proze Milorada Pavica.Licno-najbolji srpski strip album devedesetih.

...ah taj strip...

Edited by - axle munshine on 30/04/2007 22:37:27
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 30/04/2007 : 22:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
slazem se za ovo >>> najbolji srpski strip devedesetih...

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 30/04/2007 : 22:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
a inace Covek koji je jeo smrt, kao i Blago Templa se mogu u AF pazariti za 300 kinti (a4 / HC / Color)... al su tres....

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 30/04/2007 : 22:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
...ma,slazemo se ti i ja bre Duse,znamo mi to...

...ah taj strip...
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 30/04/2007 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message
ajd da dodam nešto
jedna od najboljih tv drama ex yu zvala se Kako je balkan porobio evropu, secam se da jeglavnu mušku ulogu igrao danilo lazovic i da je prica 1000 puta bolje obradena od one u filmu vizantijsko plavo, ako neko slucajno ima snimak molim da mi se javi. Takode,ako nekom treba strip album o kome je ovde rec, nek se javi meni
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 01/05/2007 : 01:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
quote:
Originally posted by vope

Još ništa od Pekica nijesam citao, sve se kanim, ali imam osjecaj kad pocnem da se necu lako zaustaviti pošto ga svi hvale.
Kažu de je Besnilo jedan od najstrašnijih domacih kniga...



Meni je besnilo njegovo najslabije delo. Pekicev neobjašnjiv izlet u fantastiku odnosno horror rastegnut na gomilu strana i sa užasnim krajem a bolji se nije mogao ni smisliti posle onakvog zapleta.
Posle citanja sam u mnoštvu drugih knjiga i osobito filmova srela takve završetke. Svaki put kad se neko zapetlja u neku totalno pomerenu radnju i kad više nema nikakve logike, znaš da ce završiti kao u Besnilu. A ne volim loše krajeve.
Ali da me pogrešno neko ne razume, Pekic mi je najbolji domaci pisac. On pa Tišma.
Možda mi je zato Besnilo trn u oku.

Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/05/2007 : 01:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by ana max

On pa Tišma.

Aleksandar ili Slobodan?

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 01/05/2007 : 04:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Covek koji je jeo smrt je meni fenomenalan. Za Blago templa se slažem sa Duhom koji hoda, ni meni se nije dopao taj strip.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 01/05/2007 : 04:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by Raspucin

Hvala na ovim obaveštenjima o Pekicu. Iskren da budem ja nisam nikada ništa od njega citao, ali ovu pricu bi voleo da procitam jer mi se strip baš dopao. Za one koje to zanima radila ga je strip-knjižara Alan Ford.
Imam i još jedan slican strip, ovog puta adaptaciju Pavica i to od delova knjige Predeo slikan cajem. Prvi deo stripa je u stvari prica snimljena u filmu Vizantijsko plavo. Kad budem išao u Vrnjacku Banju, pošto tamo cuvam stripove videcu kako se tacno zove i ko je izdavac.

Pozdrav stripadžijama iz stare, dobre Kosovske Mitrovice-Pokosovske Pritvorice



U pitanju je strip album Treci Argument,scenario Zoran Stefanovic,crtez Zoran Tucic,izdavaci Orbis i Bata-Beograd(1995).Album je u boji i radjen je po motivima proze Milorada Pavica.Licno-najbolji srpski strip album devedesetih.

...ah taj strip...



Ja nisam citao puno domacih stripova, ali mi se ovaj baš dopao. Ja volim Pavica pa mi se zato sve to i svida.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 01/05/2007 : 10:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
quote:
Originally posted by ana max

quote:
Originally posted by vope

Još ništa od Pekica nijesam citao, sve se kanim, ali imam osjecaj kad pocnem da se necu lako zaustaviti pošto ga svi hvale.
Kažu de je Besnilo jedan od najstrašnijih domacih kniga...



Meni je besnilo njegovo najslabije delo. Pekicev neobjašnjiv izlet u fantastiku odnosno horror rastegnut na gomilu strana i sa užasnim krajem a bolji se nije mogao ni smisliti posle onakvog zapleta.
Posle citanja sam u mnoštvu drugih knjiga i osobito filmova srela takve završetke. Svaki put kad se neko zapetlja u neku totalno pomerenu radnju i kad više nema nikakve logike, znaš da ce završiti kao u Besnilu. A ne volim loše krajeve.
Ali da me pogrešno neko ne razume, Pekic mi je najbolji domaci pisac. On pa Tišma.
Možda mi je zato Besnilo trn u oku.





Slazem se da je Besnilo najslabije njegovo delo, ali ne mislim da je los roman. Doduse, citao sam ga pre 15 godina. Ne znam zasto, ali nekako Besnilo, 1999 i Atlantidu smatram za romane, a ostala njegove spise za filozofska dela. Sve to jesu romani, sem Godina..., ali bas nemam odnos prema tim knjigama kao prema "romanima".
Inace, sav ovaj mambo-dzambo koji se danas vrti oko Judinog jevandjelja, Pekic je opisao jos davne 1965. u "Vreme cuda". A nije ni poznavao Hrista...
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/05/2007 : 10:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:

U pitanju je strip album Treci Argument,scenario Zoran Stefanovic,crtez Zoran Tucic,izdavaci Orbis i Bata-Beograd(1995).Album je u boji i radjen je po motivima proze Milorada Pavica.Licno-najbolji srpski strip album devedesetih.



Koji je, ne zaboravimo, objavljen i u Heavy Metalu. Uglavnom, apsolutne preporuke za Treci Argument Stefanovica i Tucica.

________________________
Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I see of no reason why gunpowder treason should ever be forgot.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/05/2007 : 14:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Koliko se ja secam postoje HC i SC verzije Treceg argumenta ( ja imam HC :p), a postoji i izdanje na engleskom. Meni je to jako drag album, pogotovo sto sam ga pazario u vreme kad sam otkrio Pavica i postao totalni fan ( dobro, proslo je dosta vremena od tad i MP nije napisao nista vredno, paaa, recimo od Poslednje ljubavi u Carigradu...)

Od Pekica sam procitao samo Besnilo (i to prosle godine) i odusevio se. Znaci, kazete da trazim ostala njegova dela?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 01/05/2007 : 14:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

Ma meni je sve predobro od Pekica. Sacekacu jos malo da Solaris izda sve,pa da pazarim komplet.
Inace,danas sam dosao u Gradsku biblioteku bas kada su skidale eksponate. Ali kazu da ce biti u vracarskoj biblioteci.



Pa zar Solaris nije izdao sve Pekiceve knjige u HC cini mi se?
Mjerkao sam komplet prije neki dan u knjižari i sve je zreliji za kupovinu.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 01/05/2007 : 15:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Ne znam da li je bas sve. Oni su izdali i neke nedobvrsene romane, i Politicke i Filozofske sveske, ima dosta. U svakom slucaju, ljudi iz Solarisa su jako fini i odmah su mi odgovorili na mail koji sam im poslao. Verovatno ce komplet biti u prodaji za ovaj sajam knjiga, tako da cu ga najverovatnije pazariti.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 01/05/2007 : 15:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by beli luk

Ne znam da li je bas sve. Oni su izdali i neke nedobvrsene romane, i Politicke i Filozofske sveske, ima dosta. U svakom slucaju, ljudi iz Solarisa su jako fini i odmah su mi odgovorili na mail koji sam im poslao. Verovatno ce komplet biti u prodaji za ovaj sajam knjiga, tako da cu ga najverovatnije pazariti.




Ode ljudi obicno imaju samo jedan problem: kako doci do željenih stripova.
Ja ih imam dva: kako doci do željenih stripova i knjiga. Što mi stari nije bogatun...
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 01/05/2007 : 16:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Pa matori, ostaje isti deal kao i sa Ligom-pitaj sta ti treba...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 01/05/2007 : 16:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Knjige su mi mnogo manji problem nego stripovi, ima tu dobro snabdjevenih knjižara, dok stripovi dolaze svake prestupne. Šalji bre Ligu što prije...
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/05/2007 : 20:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
jel zna tko koliko bi kostao komplet cirka u kunama ili ojrima, koliko su ovak pojedinacno...
guglam sad solaris, novi sad, izdavacka kuca, pekic, al nista

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000