forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Srpski Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/05/2007 : 00:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=9939

29.04.2007.
Izvor: PRESS
LJUBA TE-NEJ

Mladi Novosadski filmski entuzijasta Svetozar Ljubojevic uz pomoc "štapa,kanapa i prijatelja" snimio prvu Srpsku ekranizaciju stripa o Zagoru


Tako mi cukundede Prote i svih mi bubnjeva Fruške Gore... Srpski Zagor u akciji


Na obroncima Fruške gore i u drugim šumovitim predelima vojvodanske pitomine ekranizovan je strip o Zagoru Te-Neju, junaku šume Darkvud i nekadašnjem idolu današnjih tridesetikusurgodišnjaka, koji u starim kutijama još cuvaju majice sa žuto-crnim amblemom koji im je majka prišivala pomocu „ bagat“ mašine, kao i nevešto sastavljene tomahavke.

Autor 45-minutnog filma o Zagoru je novosadski entuzijasta Svetozar Ljubojevic Ljuba, poznat i kao Ljuba Zagor, koji tumaci glavnu ulogu u filmu. Pored njega, u filmu se pojavljuje još petnaestak ljubitelja kultnog stripa Serda Bonelija, koji su nedostatak prave profesionalne opreme za snimanje nadomestili kvalitetnim kostimima (izradio ih je sam Ljubojevic) i fanaticnom energijom i glumackim poletom.

Svetozar Ljubojevic za Press govori o motivima koji su ga naveli da snimi film pod imenom „Zagor - Poglavica bez plemena“.

- Strip „Zagor“ propratio je mladost moje generacije. „Blek“ i „Komandant Mark“ u jednom trenutku postali su dosadni, ali „Zagor“ je meni i mojim prijateljima ostao na prvom mestu do danas - svedoci 29-godišnji Ljubojevic, autenticni predstavnik generacije „zagorofila“. On kaže i da film ima poseban, laloški šmek.



- Film je naišao na odlican prijem u Vojvodini, jer je to nešto naše, autenticno, a i ljudima je bilo zanimljivo da cuju vojvodanski akcenat u filmu koji govori o Zagoru Te-Neju - kaže Ljuba Zagor.

Potreban je mali napor mašte da se pri gledanju filma poveruje da su fruškogorski suncani gajevi i novosadski parkovi zapravo sumracna džungla Darkvud. Ljubojevic svedoci da se nije snimalo po planu, nego kada to prilike dozvole:

- Radili smo bez budžeta, i zato je rad na filmu potrajao nekoliko godina. Snimali smo na Fruškoj gori, u Koviljskom i Karlovackom ritu i Kamenickom parku, na lokacijama koje dobro poznajem. Nismo tražili nikakve dozvole za snimanje, samo bismo uzeli kameru, seli u kola i otišli da radimo!

Na sajtu www.pressonline.co.yu ljubitelji stripa mogu da pogledaju odlomke iz filma, koji nose nazive „Napad mambe“, „Don Ciko Felipe“, „Poglavica Crni Jelen“. Film se zasad nigde ne može kupiti, niti skinuti sa interneta.
N. KOSTIC

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16902 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 01/05/2007 : 11:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Procitao sam sinoc ovo u Pressu.

Ali zar nije bespotrebno da postoje 3 topica o ovom filmu?
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 01/05/2007 : 15:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
E neka smo mi prvi posle turaka snimili Zagor-movie!!!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2930 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 01/05/2007 : 20:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
A ja taman pomislio novo izdanje.

They have money for wars, but can't feed the poor!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000