forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spider-Man & Crna Macka HC
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alexts
Advanced Member



Serbia
7745 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/05/2007 : 03:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

apsolutno - bane kerac je pokrao ideju za cat claw od black cat.

ako smo prichali o "originalnosti" samog karaktera.

u sluchaju da (kao shto sam ja mislio:) prichamo o stilskoj izvedbi - ochito je da se ovde bane inspirisao romitom seniorom....




Na pitanje o originalnosti CatClaw odgovoreno je još u jednom od brojeva YU stripa, kad su za primere naveli nekoliko žena- macaka iz sveta stripa (setimo se samo DC-ove, koja je bila mnogo pre Marvelove), tako da ovo gore jednostavno ne stoji.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/05/2007 : 08:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Kupujem sigurno.Imao sam ga prilike procitati i moram reci kako sam ostao paf.Tema je nevjerojatno teška.Ni u snu se nisam nadao da cu u Spider-manu citati o pedofiliji, incestu, silovanju, narkomaniji itd. Iako sam prije svega fan starog Spider-mana(Lee/Ditko-Romita)ovaj mi se stvarno jako svidio.Prica dobra,a crtež tako-tako.Jest korektan ali ništa više od toga.U biti ipak bolji od prosjeka americkih superherojskih crtaca.Meni je ipak zakon stara garda (Ditko,Romita,Colan) + McFarlane.

Medutim,najveci plus ovog izdanja je prijevod.Svaka cast,ali stvarno svaka cast Zoranu Velesu na izvrsnoj adaptaciji.Dialozi su sjajni;uvjerljivi,ironicni(posebno izmedu Petera i Felicie),baš u stilu Spider-mana.Potrudio se i toliko da nam na nekim mjestima objasni neke situacije u stripu(npr. osvrt na redovnu seriju Daredevila).

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/05/2007 : 08:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
pa kad si ga tolko nahvalil onda bum i ja sigurno kupio makar nisam neki fan superheroja

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 04/05/2007 : 11:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Ni ja, ali od svih mi je Spiderman najdraži. Vjerojatno cu to uzeti. Ali kad bi kod nas izašle one epizode koje su svojevremeno izlazile u Eks Almanahu, pa još recimo u izdanju od po par stotina stranica (kao Ameri), to bih svakako uzeo i volio imati. Te epizode i onaj crtež su mi najdraži.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/05/2007 : 12:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Na pitanje o originalnosti CatClaw odgovoreno je još u jednom od brojeva YU stripa, kad su za primere naveli nekoliko žena- macaka iz sveta stripa (setimo se samo DC-ove, koja je bila mnogo pre Marvelove), tako da ovo gore jednostavno ne stoji.



stoji - poshto sam se ovde pozivao na detalje iz prethodne konverzacije.


****************
"It eats you starting with your bottom!"
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3494 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 04/05/2007 : 13:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Ovde na forumu ili...?
quote:
Originally posted by Aco

Meni je ipak zakon stara garda (Ditko,Romita,Colan) + McFarlane.

Bez ikakve ironije, stvarno bih voleo da mi objasnis sta ti se svidja kod Ditka.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/05/2007 : 14:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ditko je veoma interesantan lik, i njegova objektivisticka filozofija iz The Question (koju je kasnije preuzeo, pa zabašurio Miller) mi se jako dopada - ali crtacku u Spajdiju, nije briljirao. Odnosno - jeste, sa dizajnom likova, ali ne i sa samim crtežem.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/05/2007 : 14:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Ni ja, ali od svih mi je Spiderman najdraži. Vjerojatno cu to uzeti. Ali kad bi kod nas izašle one epizode koje su svojevremeno izlazile u Eks Almanahu, pa još recimo u izdanju od po par stotina stranica (kao Ameri), to bih svakako uzeo i volio imati. Te epizode i onaj crtež su mi najdraži.


Eh kada bi objavili te stare, po meni najbolje epizode, u nekakvom debelom izdanju, bilo bi to super!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/05/2007 : 15:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Vjerovatno kupujem....u svoj ovoj Spajdi-maniji koja vlada.
Kad?
Odlucice izdanja za MaFEST.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
7745 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/05/2007 : 17:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message
.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

apsolutno - bane kerac je pokrao ideju za cat claw od black cat.

ako smo prichali o "originalnosti" samog karaktera.

u sluchaju da (kao shto sam ja mislio:) prichamo o stilskoj izvedbi - ochito je da se ovde bane inspirisao romitom seniorom....





U relativnim poredenjima nema baš mesta za apsolutisticke tvrdnje, a boldirana recenica je netacna kako god okreneš.

Ali, poštovani gosn Dekara, ako baš voliš polemike, evo ti još prilike:

"Ocito" je da se Bane inspirisao Johnom Romithom samo onima koji su citali brojne Kerceve intervjue u kojima nije propuštao da pomene Romitinog Derdevila, kao jedan od svojih omiljenih stripova iz mladosti, a Romitu kao autora koga ceni i od koga (logicno) ima šta da nauci.

Ko to nije citao, može da sanja o ocitom uticaju i inspiraciji, s obzirom da se Kercev stil crtanja i Romitin razlikuju tek nešto malo manje nego, recimo, stil Huga Prata i Ricarda Korbena.

Edited by - alexts on 04/05/2007 17:13:24
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/05/2007 : 17:35:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Bez ikakve ironije, stvarno bih voleo da mi objasnis sta ti se svidja kod Ditka.




Bez ironije,svida mi se jer je covjek kreirao Spider-mana.I ne samo njega,vec i gotovo sve važnije likove u tom serijalu(pada mi napamet jedino MJ od Romite i Venom od McFarlana-dopuni me ako griješim ili ako sam nekog bitnog izostavio).To nije mala stvar.Ispocetka možda nije crtao vrhunski,ali u kasnijim se brojevima ipak dosta popravio i svakako mislim da se radi o legendi.


Bond.James Bond.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/05/2007 : 18:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

.

quote:
Originally posted by BlekenDekara

apsolutno - bane kerac je pokrao ideju za cat claw od black cat.

ako smo prichali o "originalnosti" samog karaktera.

u sluchaju da (kao shto sam ja mislio:) prichamo o stilskoj izvedbi - ochito je da se ovde bane inspirisao romitom seniorom....





U relativnim poredenjima nema baš mesta za apsolutisticke tvrdnje, a boldirana recenica je netacna kako god okreneš.

Ali, poštovani gosn Dekara, ako baš voliš polemike, evo ti još prilike:

"Ocito" je da se Bane inspirisao Johnom Romithom samo onima koji su citali brojne Kerceve intervjue u kojima nije propuštao da pomene Romitinog Derdevila, kao jedan od svojih omiljenih stripova iz mladosti, a Romitu kao autora koga ceni i od koga (logicno) ima šta da nauci.

Ko to nije citao, može da sanja o ocitom uticaju i inspiraciji, s obzirom da se Kercev stil crtanja i Romitin razlikuju tek nešto malo manje nego, recimo, stil Huga Prata i Ricarda Korbena.




verovao ili ne ja sam imao prilike da tu perijodu srBskohrvatskojugoslovenskog izdavashtva poprilichno propratim te sam izmedju ostalog i dotichne intervjue imao prilike ischitati.
a i da nisam - bane kerac je apsolutno(volim tu rechcu jbga:) sigurno drpisao od romite u CC.
i to s razlogom poshto se ionako trazila dobra kopija uspeshnih serijala a od koga je bolje otudjivati/inspirisati se ako ne od majstora zanata.
to shto se ti trudish da to ne vidish je vetj druga stvar, da (ne)kazem - tvoj problem.

glede toga od koga je bane pokrao ideju za CC me iskreno ne interesuje.
catwoman ili black cat - koga briga?
osrednji strip koji je najbolji bio kad je krao od originala me stvarno toliko ne pogadja da se zamaram sa tim.
moja boldirana rechenica je bila ispovocirana prethodnim postom ali ajd ako tjemo itji ka apsolutnoj istini dodatju josh i "...koja je ionako bila inspirisana Catwomanom." pa da sretjni i zadovoljni mozemo da se vratimo ka temi topica.

****************
"It eats you starting with your bottom!"

Edited by - BlekenDekara on 04/05/2007 18:18:33
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 04/05/2007 : 18:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Kupit cu zbog Smitha, kao i X-mene zbog Whedona. Dalje cu vidjet'...

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

dzuka
Junior Member

Croatia
470 Posts

Member since 12/01/2006

Posted - 04/05/2007 : 18:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit dzuka's Homepage  Send dzuka a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

.



U relativnim poredenjima nema baš mesta za apsolutisticke tvrdnje, a boldirana recenica je netacna kako god okreneš.

Ali, poštovani gosn Dekara, ako baš voliš polemike, evo ti još prilike:

"Ocito" je da se Bane inspirisao Johnom Romithom samo onima koji su citali brojne Kerceve intervjue u kojima nije propuštao da pomene Romitinog Derdevila, kao jedan od svojih omiljenih stripova iz mladosti, a Romitu kao autora koga ceni i od koga (logicno) ima šta da nauci.

Ko to nije citao, može da sanja o ocitom uticaju i inspiraciji, s obzirom da se Kercev stil crtanja i Romitin razlikuju tek nešto malo manje nego, recimo, stil Huga Prata i Ricarda Korbena.




uuuuuu, kako krivo!

http://dzukalog.blogspot.com/

Edited by - dzuka on 04/05/2007 18:50:31
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 04/05/2007 : 19:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

tally & nebojša su marvelovci (nebojša je sad u zadnjem spidermanu opet pljuvao po supermanu), a niko drugi ne izdaje amere...



I mislio sam. To je kao Dinamo-Hajduk,Partizan-Zvezda...
Eto, ja sam DC-jevac i reci cu da Spiderman nije ni do koljena Supermanu,X-Men Batmanu, Daredevil Flashu, Hulk Green Lanternu...

Tally i Nebojša, javite se...
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 04/05/2007 : 21:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Dajte dosta tog djetinjeg prepucavanja i ne dirajte mi Nebojšu! Svaka cast svim navedenim junaicma iz oba univerzuma, ali što vrijede te usporedbe kada DC nije zainteresiran za naše tržište? Misle da su bogovi i da su bolji od ostalih (što liste prodaje u americi baš i ne pokazuju, Marvel ih podosta šije) pa ne popuštaju i ne daju licence po normalnim cijenama nego ih cijene kao naftu. To najbolje znaju kolege iz Belog Puta, zar ne? Ovako ih po svojoj dostupnosti Marvel opet šije.

Tally

Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 09/05/2007 : 19:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Dajte dosta tog djetinjeg prepucavanja i ne dirajte mi Nebojšu! Svaka cast svim navedenim junaicma iz oba univerzuma, ali što vrijede te usporedbe kada DC nije zainteresiran za naše tržište? Misle da su bogovi i da su bolji od ostalih (što liste prodaje u americi baš i ne pokazuju, Marvel ih podosta šije) pa ne popuštaju i ne daju licence po normalnim cijenama nego ih cijene kao naftu. To najbolje znaju kolege iz Belog Puta, zar ne? Ovako ih po svojoj dostupnosti Marvel opet šije.



nisan to zna, stvarno su pederi...

inace, smišno mi je usporedivanje superjunakinja-macaka... jasno da je tu bilo sigurno inspiriranja, ali dobro poznam sve tri doticne macke i nisu mi baš ka likovi preslicni... dapace, svaka je dosta dobro karakterizirana, a to što su sve na temu macke nije tako cudno kad je macka uz cuke najpopularnija domaca živina... cudno jedino što nema dog-mana...

sad ste me inace inspirirali ovom temom pa iden odma kupit strip...
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 09/05/2007 : 20:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
...morat ceš pricekati još koji dan jer spremamo posebnu akciju u svezi glede Marvel trejdova. Dakle, još nisu u prodaji.

Tally

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/05/2007 : 22:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Prilista prije par dana. Odlicno napravljeno, necu o ambalaži... sadržaj mi je puno bitniji.
Ovakav Spidy mi je puno prihvatljiviji nego onaj "mangasti" iz svescica. Crtež je na dostatnom nivou za moj ukus iako nisam baš ljubitelj prekobarskih stripova. Xici su mi bili odlicni u prvom trejdu. Onako, brzinski cini mi se da je ista ekipa radila i drugi ( mada tu ostavljam prostora da san zabuca jer te "nove" autore ne mogu ni nabroijiti ). Dakle ako je i sadržajno na nivou prvog, ja zadovoljan.
I na kraju, šlag. Igor je ipak genijalac, jedva cekam u miru procitati ovaj trejd a baza sa stranicom za crtež i posvetu je super. Vec videno u katalozima ali to još nisan vidija u stripu, pogotovo HC izdanju. Ako se ne nadem u ZG prilikom potpisivanja, svakako cu uloviti Igora za slicicu. Dao tada ovo izdanje smatram "nekompletnim"

Pohvala Bookglobeu na kvaliteti i odabiru izdanja i kad se vec traže prijedlozi, želja mi je viditi onog starog Spidermana iz Eksa u nekakvom Essential izdanju ( dakle c/b, 500 i kusur strana ). Da ne bude zabune onog pauka što je iša u novinskim, dnevnim pasicama. Uh, ono je bilo wow!
Isto ovo važi i za Silver Surfera. Ovi kolorni su mi uglavnom bljak.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 09/05/2007 : 22:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Renky podpisujem sa tobom za klasik SPIDER-MANA kojeg su crtali Romita & Ditko, to je ono sto je nekada izlazilo u dobrom starom EKSU.

Ako se to zarola bit ce jos jedan trosak kod mene! ;))))

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

Edited by - Darkwood Devil on 09/05/2007 22:10:28
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26649 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/05/2007 : 01:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
imate ih vec u essentialima,pa ne znam šta cekate na hr izdanje?a novinski spiderman treba izaci uskoro(provjri na amazonu).

Neka živi plemeniti Odin!Dok on živi,živjet ce i besmrtni Asgard!Jer njemu pripada svijet,on je naša volja,naš put i naša moc!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000