forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dylan malo izgorio, a?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 04/05/2007 : 00:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
Kakva je ovo serija loših epizoda? Ni ne sjecam se kada je izašlo nešto kvalitetno i zanimljivo a da nije bilo iz extra serije, a i ona je polegla u zadnje vrijeme.
Jel se nagovještava neka promjena na bolje, polako zaboravljam razlog zašto ga uopce citam kada ovako zna zapilati sa vec sto puta probavljenom tematikom i klonovskim imenima brojeva. Neka malo prosvijetlje oni koji su citali nadolazeca izdanja na talijanskom...

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/05/2007 : 01:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Nema bolje.

Mogli bismo organizovati ovde glasanje koja je zadnja dobra Dilanova epizoda.

She came from the grave much graver. First, he’ll kill her, then I’ll save her! Everything is turning out so dark. Going through the motions.
No, I’ll save her, then I’ll kill her! I think this line is mostly filler. What's it going to take to strike a spark? It's what they have inside.

Edited by - DusMan on 04/05/2007 01:27:53
Go to Top of Page

bok
New Member

Croatia
142 Posts

Member since 09/01/2007

Posted - 04/05/2007 : 01:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit bok's Homepage  Send bok a Private Message
Ucestvovati mogu samo oni koji su ga citali i 80ih
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/05/2007 : 05:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Stvarno je žalosno vidjeti na šta je Dylan spao.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 04/05/2007 : 07:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Interesantno kako je Bonelli otpilao Mister No-a, a Dylan i dalje izlazi. Moje je misljenje da bi se Mister No jos i mogao spasiti nekim novim idejama (kao ona preseljenja u Afriku, Ameriku...). Zasto Bonelli izbjegava Europu? Volio bi tamo vidjeti Mister No-a. Rekao bi da je prije Dylan za otpis. Vjerovatno ima u Italiji svoju vjernu publiku teen-darkera koja brije na te teme.

Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 04/05/2007 : 08:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
Dylan se u italiji prodaje daleko, daleko bolje od zagora i zato ga bonelli štanca. Novi klinci popuše staru foru, vecina prestane citati stripove pa opet dodu novi i to je to. Jedan moj frend je rekao da je band baždaren na 10ak godina,a ja bih rekao da je strip junak baždaren na 100tinjak brojeva. Dylanu su to ocito prvi brojevi, Zagoru od 80og do 180og...Ja sam noviji u Dylanu i bez perspektive i iskustva dugogodišnjih fanova mogu reci da mi osim groznog paklenog psa to novo i nije tako loše.
No vidim da Berni usporava što znaci da prodaja posustaje, srecom nema još previše starih brojeva,podržimo barem extra seriju još 4 godine.Uostalom to su stariji brojevi od sd regularne serije, a to što je netko 94. bio mladi pa mu je stvar bolje legla je druga stvar.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/05/2007 : 09:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by dejd

Jel se nagovještava neka promjena na bolje


Posle broja 200 ce biti nekoliko prilicno dobrih Barbaticinih epizoda, i nekoliko prilicno dobrih Meddinih...

quote:
Originally posted by alen

Rekao bi da je prije Dylan za otpis.


Par stotina hiljada italijana se ne bi složilo sa tobom... DYlan se jednostavno dobro prodaje, i to e to. Kao i Tex, za koga bi zlobnici isto rekli da je prilicno iscrpeo sve teme koje je imao, and then some.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/05/2007 : 10:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Dylan ne valja ne zato jer su iscrpljene najbolje ideje, nego zato jer ga trenutno pišu najgori bonellijevi scenaristi; Ruju, Barbato, Massierro, Faraci, De Nardo; beskarakterna, nemaštovita, neinventivna, repetitivna piskarala.

in the evidence of its brilliance

Edited by - kiky on 04/05/2007 10:25:36
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/05/2007 : 12:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Svašta se može reci za Barbatovu (da ne razume lik Dylana; da ne razume serijal Dylana; da je pretenciozna; da želi da piše psihološke drame a ne horor; da je previše depresivna - etc), ali nikako da je beskarakterna. A i da se ponavlja dalo bi se diskutovati.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 04/05/2007 : 14:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
poslednja dobra epizoda je bar sto se mene tice bila na broju 76 - Otkucaji vremena....

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47042 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/05/2007 : 14:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Interesantno kako je Bonelli otpilao Mister No-a, a Dylan i dalje izlazi. Moje je misljenje da bi se Mister No jos i mogao spasiti nekim novim idejama (kao ona preseljenja u Afriku, Ameriku...). Zasto Bonelli izbjegava Europu? Volio bi tamo vidjeti Mister No-a. Rekao bi da je prije Dylan za otpis. Vjerovatno ima u Italiji svoju vjernu publiku teen-darkera koja brije na te teme.





teško i on je isfuran

nije daleko od otpisa

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/05/2007 : 15:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ajd smirite se
uskoro ce 200
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/05/2007 : 15:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pretencioznost je ubila macku, se to tak ne kaže?

Ma bez obzira što Barbatovka kao izgraduje te svoje price i likove na možda i plemenitim temeljima, previše brblja i objašnjava se, što samo pocesto pokazuje njezinu nesigurnost te bez obzira što i stremi u visine, servira mlitave i petparacke rasplete, što je cesto ne cini ništa boljom od Rujua pa ne vidim zašto je nebi gurao u isti koš sa ostalima.

Od onoga što sam do sada procitao, cijenim njezin broj 200; manila se dubljih analiza (hvala bogu) Dylana, bavila se trivijalnostima oko njegovog lika, ucinila to simpaticno, zabavno i nepretenciozno... nekako time niti nije mogla previše fulat, no kako voli dramu, umjesto Dylan dohvatila se Blocha i njegov lik izgradivala.
Što se mene tice, epizodica s mjerom.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/05/2007 : 17:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Zadnji redovni DD koji mi se svidio je bio Zrcalo duša,a prije toga Otkucaji vremena i Cesta za nigdje.Mislim da su to solidne epizode ali problem kod redovne serije je taj što ima par stvarno nevjerojatno i kriminalno loših(Rijeka zaborava,Bog u tamnici)koju bacaju ružnu sliku na Dylana.Slažem se da se polako ali sigurno srozava ali tu i tamo ipak uleti pokoja dobra.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/05/2007 : 17:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ma bez obzira što Barbatovka kao izgraduje te svoje price i likove na možda i plemenitim temeljima, previše brblja i objašnjava se, što samo pocesto pokazuje njezinu nesigurnost te bez obzira što i stremi u visine, servira mlitave i petparacke rasplete, što je cesto ne cini ništa boljom od Rujua pa ne vidim zašto je nebi gurao u isti koš sa ostalima.


Zato što ostali imaju dvocifren - trocifren broj scenarija iza sebe, a ona jednocifren? Bar u vreme onih epizoda koje su ovde izašle.

Barbato ima svoje mane koje ce postati ocigledne kasnije i iznad kojih ocito nije u stanju da se uzdigne; ali nemam nameru da je kritikujem zbog pocetnickih grešaka - koje jeste vremenom prevazišla.



--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 04/05/2007 : 17:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message

Iznad broja 200 ima vrlo dobrih epizoda. Naprimjer "Magla" (206.) Barbatove sa briljantnim Brindisijevim crtežom (po crtežu jedna od najboljih Dylanovih epizoda uopce); "Kuca sablasti" (211.) koja vrlo uspješno reciklira prastaru pricu; "Tajanstveni stanar"(230.) - jedna od meni osobno najdražih epizoda u posljednjih par godina, itd. Sve u svemu, mnogo bolje od ovoga što sada izlazi buduci da su epizode od 150-200 opcenito gledano definitivno najslabije razdoblje toga stripa.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/05/2007 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
U zadnjih 20 izdvojio bih oko 9 malo boljih epizoda... Ove ostale su ispod prosjeka. Barbatova - nova nada, ja se još uzdam u nju. Zrcalo duše, Savršeni svijet i San razuma nude puno više od prosjecnog Rujua u ovom razdoblju. Odlicni Meddini Otkucaji, mada je s Rijekom zaborava malo zakinuo, 2 Sclavijeve prosjecne povratnicke, a ostalo Ruju. Izdvojio bih Urlatoricu, možda Nova vrsta i Preživjeti u raju.

Sve u svemu, ocito dovoljno dobro da se se to i dalje prodaje...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 04/05/2007 : 18:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Urlatorica je kriminalno loša epizoda!

I know that I was born and I know that I'll die.
The in between is mine. I am mine.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 04/05/2007 : 23:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Baš san nedavno procita Rujuevog "Druida" i tip stvarno zna usrati pricu! Odlicno je zapoceo i još k tome mu je pomagao odlicni Freghieri (po meni sigurno najbolji crtac Dylana) i onda slijedi nevjorojatno glupi rasplet! Ma ne da mi se ni trošiti rijeci na njega...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/05/2007 : 23:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
DeeCay ima poteskoca se kasapljenjem Dylana. :)
Reci za Urlatoricu i Prezivele u raju, a i Novu vrstu da ulaze u folder dobrih Dylana je nesto na sta nemam komentar.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17782 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2007 : 19:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja ne pamtim kada je izašao dobar DD

užas :(

Ko je vas poznavao ni pakao mu nece biti težak!!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 12:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

DeeCay ima poteskoca se kasapljenjem Dylana. :)
Reci za Urlatoricu i Prezivele u raju, a i Novu vrstu da ulaze u folder dobrih Dylana je nesto na sta nemam komentar.



Sorry što zvucim ko neki partbrejker na ovom topicu... Meni je takav giallo dobar i koliko se sjecam, nisu bile baš tako loše te epizode koje sam nabrojio. Ruju je jednostavno drugaciji i nikad nece raditi ko Sclavi, Barbato, Chiavi ili Medda (makar je s Rijekom zaborava malo odlutao) naprimjer. Primjerice, Dostava smrti, Poljubac zmije, Roden za ubijanje, Neumoljivi Hook, Pasji otok, Bog u tamnici, Superosjetilni opažaji itd. su mi puno lošiji

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4647 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/05/2007 : 13:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ma bas te briga, svidjaju ti se i to je to. :cool:
Ali ja jednostavno ne vidim razliku u obrascu ( ne pada mi bolja cro/ser rec na pamet za pattern) koji postoji u Urlatorici, Superosjetilima i Prezivelima. A to je giallo kakav ja ne volim :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/05/2007 : 13:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Ma bas te briga, svidjaju ti se i to je to. :cool:
Ali ja jednostavno ne vidim razliku u obrascu ( ne pada mi bolja cro/ser rec na pamet za pattern) koji postoji u Urlatorici, Superosjetilima i Prezivelima. A to je giallo kakav ja ne volim :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!



pattern- uzorak
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/05/2007 : 14:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Nema svrhe da pricam kako je Dylan loš kad cu svejedno procitai sve epizode, pa ako ništa barem da saznam koje su loše.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/05/2007 : 15:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Niste li ponekad pomislili da kad ste bolje raspoloženi da vam je i strip bolji? I obrnuto. Znam se ponekad zateci da se uopce ne mogu koncentrirati pa mi na kraju stripa ostane neki bljutavi okus uzaludnosti svega toga...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Yu-bi-tu? Mi-tu!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000