forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 dzon konstantajn
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 06/06/2007 : 03:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
staro izdanje, moguce da je i stara tema. ali ja je nisam dosad vidio, a tek sad sam obratio paznju na naslovnicu srpskog izdanja hellblazera.

dzon KONSTANTIN? prevoditelj i urednik nek se pokopaju.

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 06/06/2007 : 04:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
???

________________________
"Nikad nisam mogao da utvrdim koja me je od padavicarskih ekipa najvise palila. Metalke, pankerke ili hipici. Mogao si medju njima da nadjes samo najruznije i najbolje ribe na svetu. Sredina nije postojala. Carobni svet rokenrola."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 07:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
torca, jest Konstantin, odakle tebi Konstantajn mi nikad nece biti jasno... Pogledaj filme Constantine pa cuj kako ga zovu ako ti nije dovoljno što ja znam engleski i prevodilac BP.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/06/2007 : 08:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Evo nešto na temu:

Details such as the pronunciation of his name were changed: in the comics, the last syllable of Constantine's surname rhymes with "line", whereas in the film it is pronounced "teen".

Da, spikaju konstantin u filmu (s naglaskom na i). Ali kao u stripu se rimuje sa lajn, što bi onda torci dalo na pravo. To je to valjda razlika izmedu engl. scenarista stripa i americkog filma.

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 10:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Heh, nisam znao za to. Valjda je John rekao isto u stripu, ispravio nekog amerikanca...

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/06/2007 : 10:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
To sam skinuo s wikipedije, pa sad ako je ona u krivu, i ja sam.

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

no dice
New Member

Serbia
208 Posts

Member since 02/03/2006

Posted - 06/06/2007 : 10:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send no dice a Private Message
Ma jahte ljudi, pa svi znaju da je Konstantin. Vikipediju formiraju i uredjuju citaoci, tu se svasta da videti i procitati...
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 06/06/2007 : 10:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
to vam je britansko-americka razlika kako veli i wikipedija... -tajn je britanski, a -tiin je americki... zanimljivo, iako inace preferiram americki, ovde mi ipak više leži britanski izgovor...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 11:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Meni je od pocetka najprirodnije bilo reci Konstantin tj. kao i imperator, je li. Ne mogu da vjerujem da bi engleski lingvisti sebi dopustili da izgovaraju Konstantajn. Hem je nezgrapno hem je u suštini neispravno.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 06/06/2007 : 11:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

Meni je od pocetka najprirodnije bilo reci Konstantin tj. kao i imperator, je li. Ne mogu da vjerujem da bi engleski lingvisti sebi dopustili da izgovaraju Konstantajn. Hem je nezgrapno hem je u suštini neispravno.




Je, kao i šta imperatora Augusta izgovaraju baš po istom principu: Aaauuugust.

Gle, i ja znam engleski. Sad smo dvojica. Masters of the ingliš langvidž.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 12:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
August izgovaraju August, o cemu ti uopšte govoriš? Jesi jutros zaboravio uzeti lijekove ili...?

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 06/06/2007 : 13:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

To sam skinuo s wikipedije, pa sad ako je ona u krivu, i ja sam.




A ja skoro kompletni Hellblazer s neta.
Nek mi izdavaci ne zamjere
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 06/06/2007 : 13:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
izgovara se kao sto se izgovara i rijec tine. tko ne zna, moze provjerit ovdje ovdje.
siguran sam da bi engleski lingvisti rado culi od bosanskog poznavaoca engleskog jezika sta je tu nezgrapno ili neispravno. ja ne bi.

i da, constantine sam kaze kako mu se izgovara prezime u swamp thingu #73.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/06/2007 : 13:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Isto tako se izgovara (ili si govornici tako predocavaju) razlicito Moore u Engleskoj i Americi.. Mislim da ste vec negdje raspravljali i o Mooreovom prezimenu.

Prevoditelj je možda gledao film i zakljucio da je pravi naslov konstantantin pošto to tako tamo pricaju, as simple as that

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!

Edited by - DeeCay on 06/06/2007 13:12:11
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 06/06/2007 : 13:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

to vam je britansko-americka razlika kako veli i wikipedija... -tajn je britanski, a -tiin je americki... zanimljivo, iako inace preferiram americki, ovde mi ipak više leži britanski izgovor...



Ne govoriti koješta...
Ponekad je Wikipediju bolje izbjeci
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 13:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by torca

izgovara se kao sto se izgovara i rijec tine. tko ne zna, moze provjerit ovdje

Ako cemo se prepucavati tim besplatnim rijecnicima, onda ukucaj Constantine pa pogledaj šta piše: http://www.thefreedictionary.com/constantine. Btw citiraš americki freedictionary.
quote:
siguran sam da bi engleski lingvisti rado culi od bosanskog poznavaoca engleskog jezika sta je tu nezgrapno ili neispravno. ja ne bi.

Ne, oni bi našli jezicki standard i pokazali jednom hrvatskom neznalici šta je pravilno a šta ne.
quote:

i da, constantine sam kaze kako mu se izgovara prezime u swamp thingu #73.


Šta on misli da je ispravno, ne šta je jezicki standard. Ali slažem se da je kako je Moore tako rekao, moralo da se piše i u našim prijevodima.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3834 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 13:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
opet se zamarate s glupostima!

Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 06/06/2007 : 15:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

quote:
Originally posted by torca

izgovara se kao sto se izgovara i rijec tine. tko ne zna, moze provjerit ovdje

Ako cemo se prepucavati tim besplatnim rijecnicima


necemo se prepucavat. samo sam htio definirat izgovor. rijec je mogla bit mine, wine, valentine ili bilo koja druga, kao i rjecnik.
quote:

Btw citiraš americki freedictionary.


no shit, sherlock?!
quote:

quote:
siguran sam da bi engleski lingvisti rado culi od bosanskog poznavaoca engleskog jezika sta je tu nezgrapno ili neispravno. ja ne bi.

Ne, oni bi našli jezicki standard i pokazali jednom hrvatskom neznalici šta je pravilno a šta ne.


aj dont hev tim for dis sit. toliko si me izivcirao da moram popit casu balantinsa.
quote:

quote:

i da, constantine sam kaze kako mu se izgovara prezime u swamp thingu #73.


Šta on misli da je ispravno, ne šta je jezicki standard.



quote:

Ali slažem se da je kako je Moore tako rekao, moralo da se piše i u našim prijevodima.


nije tako rekao moore, bar ne u konkretnom slucaju. tad je veitch preuzeo serijal.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 06/06/2007 : 15:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
i da rascistimo jednu stvar - niti je meni bila namjera trazit dlaku u jajetu niti je ovo "you say potato" sema. pobogu, radi se o imenu lika. ako ga nisu napisali ispravno mogli su ga slobodno nazvat i talicni dzon.

da je prevoditelj nesposoban to je jasno. balkanski standard. po meni je veca sramota urednika koji izdaje strip, a blage veze nema kako mu se zove lik cije ime stavlja na naslovnicu. nomen est omen.

Edited by - torca on 06/06/2007 15:26:13
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/06/2007 : 15:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ajd torca, ja kužim da ti nisi bad guy...

Da Srbi nemaju takav pravopis, prevoditelj, urednik i lektor bi se izvukli bez problema CONSTANTINE i gotovo!

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 16:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by torca
necemo se prepucavat. samo sam htio definirat izgovor. rijec je mogla bit mine, wine, valentine ili bilo koja druga, kao i rjecnik.


Nije mogla biti jer one imaju jasan izgovor, a Constantine nije složenica da bi se rasdvojeno odredivalo šta gdje i kako. Ili, ako ti još nije jasno, reci mi kako englezi kažu vinograd.
quote:

aj dont hev tim for dis sit. toliko si me izivcirao da moram popit casu balantinsa.


Upravo si iskoristio jednu rijec, koju englezi na ulici (pa samim tim i Constantine da smo ga culi kao izvorni lik a ne amerikaniziranu verziju) koriste u nepravilnom obliku: shit = šaajt. Licna imena se nikako ne mogu staviti u istu kategoriju.
quote:

nije tako rekao moore, bar ne u konkretnom slucaju. tad je veitch preuzeo serijal.


Moore nije napisao ali mu je rekao kako se cita.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/06/2007 : 16:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
A el vi znate da se ne cita Zagor nego CAGOR i tak se mora izgovarat. Eto vam ga na sad...

still amazes...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 06/06/2007 : 16:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ovo je Bonnelli free topic, molim nosite svoje duhove sa i bez sjekira na topice tome posvecene.

Emipa Casar, Civgolf Cetvrti od Šumecih tableta: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/06/2007 : 16:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Da, da, Emire Pejsenovicu...

still amazes...
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 06/06/2007 : 16:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

A el vi znate da se ne cita Zagor nego CAGOR i tak se mora izgovarat. Eto vam ga na sad...


DZagor tocnije...




stripovi.com vlasnik
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/06/2007 : 16:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Yes, but the D is usually silent...

still amazes...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000