forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bojkot pojedinih izdavaca
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/06/2007 : 07:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Sorry, ali uzeo si glup primjer


ne, nego si ti prije toga glupo odgovorio

if you only knew the power of the dark side

Nisam ja glupo odgovorio nego ti sve bukvalno shvataš (ovdje mislim na moju izjavu da imam pravo da bojkotujem ono što želim).

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/06/2007 : 12:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

izadi u tom Becu na glavni trg i pozivaj ljude da bojkotiraju placanje poreza. Lobiraj za to i na svakom cošku to istici.

Ako te nitko ne privede, necu ti više ništa reci. Dapace, pokloniti cu se i reci Sejo care, sjebi i Beli Put i Bookglobe zajedno


mozda nije isti, ali svakako nije ni sasvim razlicit primjer (mislim da je upotrebljiv): http://www.filmski.net/vijesti/dokumentarni-film/4730/ukradite...pardon,_presnimite_film

znaci, Svedjani imaju STRANKU koja se bori protiv intelektualnog vlasnistva i u demokratskim okvirima sasvim normalno funkcionira. mislim da bi i Sejo, da mu je to u interesu i da to zeli, mogao osnovati stranku sa programom NEPLACANJA POREZA. ne mogu 100% tvrditi, ali osobno sam prilicno uvjeren da bi mu to sasvim normalno proslo.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 14/06/2007 : 16:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
mislim da ne bi
ako u ustavu piše da gradani financiraju državu ( ne tako seljacki navedeno ), onda on ne može zagovarati ( legalno ) protuustavno djelovanje ?
ode u Vrapce u najboljem slucaju :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

mrcog
Starting Member

8 Posts

Member since 27/10/2005

Posted - 14/06/2007 : 17:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mrcog a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by mrcog

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by mrcog
... po mom skromnom misljenju ...



pa, mišljenje ti je zaista skromno, te ga je zato lako oboriti primjenom modalne logike

bez obzira jesi li samo podli spletkaroš (koji nastupa tobože "objektivno", ali sa svom silom sofizama i opcih mjesta, i kao takav si procitana knjiga ili jucerašnja vijest) ili pak "logicar iz dokolice" (koji nastupa sa kakti "skromnim mišljenjem" za koje insinuira da zapravo nije skromno dok mu se ne pokaže da ono to zaista i jest), tvoje obaranje ide ovako:

tocka na koju se cijeli tvoj apologetski post fokusira je: proširiti problematicne izjave (u ovom slucaju spomenutog bobana) i to nazvati - politicki stavovi. Ovo je dobra, ali ujedno i najopcija taktika. Za masu funkcionira, ali izvježbano oko odmah prodire i pojašnjava u cemu se sastoji trik. Naime, pojam "politicki stavovi" je preširok i obuhvaca toliko toga da vecini više nije jasno o cemu se tu zapravo radi - taj pojam je bez stvarnog sadržaja, on je prazan. Teško ga je razumijeti razgovijetno, jer pod sobom može obuhvacati kako prihvatljivo, tako i neprihvatljivo itd.

E tu nastupa kobni obrat! Svesti problematicnu izjavu na konkretan sadržaj, tako je suziti i onda to napadati. U spomenutom slucaju, izjave problematicne osobe svesti na neprihvatljive stavove, pokazati da nastupa kao neprijatelj (u strogom smislu) i da se to ne shvaca više pod ispraznim pojmom "politicki stavovi" vec napad na egzistenciju, poricanje vlastite osobe: narodskije receno, ovaj ti ugrožava dom i život, pa je sasvim prihvatljivo, štoviše, poželjno, osporavati takvu personu te otud svakako proizlaze svi oblici otpora - tj, dozvoljeno je "agitiranje", samo što ti nisi došao do toga, ne držeci se reda filozofiranja

lijep pozdrav

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.



Uh, podli spletkaros, logicar iz dokolice, obaranje nekih teorija koje ni u snu nisam hteo postavljati...Ni slucajno nisam hteo biti tako konspirativan :) Sve sto sam zeleo reci je - da nije malo preterano stavljati na sub srama celo jedno preduzece, bez obzira cime se bavilo, samo zbog toga sto se medju zaposlenima, pa makar bio i nekakav urednik, nalazi jedna crna ovca? Mozda i ne bi bilo ako bi prodavali politiku, a ne stripove. Moze neko biti i potpuno lud, imati najdestruktivnije ideje, mrzeti neki narod, ali takvih ima posvuda, ima ih vise nego sto se to na prvi pogled cini. Kada bih se svaki dan opterecivao time koliko takvih "hranim", znao ili ne znao za njih, ne verujem da bi mi bilo sna. Da li ne bi trebao da se tusiram zato sto moj ludi komsija radi u vodovodu, i "puni dzepove" zahvaljujuci meni? Ma haj'te molim vas.Ako je taj Boban stvarno takav, ok, otvoris topik koji bi bio "Hate club" Bobana, prizivas da propadne firma gde radi, seme da mu se satre ako mislis da je u redu, tvoja volja. Ali ako vec neko pokusa da progura takvu temu kao topik o stripovima, obrazlazuci time da zeli da cuje misljenje drugih, pa eto ga i moje, ma koliko skromno bilo.

Još jedan bezvezan primjer usporedenja. Voda je covjeku neophodna za život a ja još nisam upoznao osobu kojoj su stripovi neophodni za život.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood



Namerno ignorises moju poentu, bilo ona ispravna ili ne. Pravo ti niko ne spori - tvoje je pravo ne kupovati neki strip i zbog boje majice pomocnog portira u firmi. Ono sto pokusavam da kazem je da svaki covek ima pravo biti "lud" u svoje slobodno vreme. Da je vlasnik, glavni i odgovorni urednik ili tako nesto, ili da istupa na takav nacin u ime preduzeca u kome je zaposlen, mozda bi i imalo to sto on govori neku tezinu. Verujem ti da je bio uvredljiv, ali takodje i verujem da to sto on radi nema nikakve veze sa BP. Ili se varam?

Kao sto vec 100x rekoh, siguran sam da "punim dzepove" ogromnom broju ljudi ciji su stavovi za mene potpuno neprihvatljivi. A kako su oni najgori cesto u vrhu svojih preduzeca, verovatno bih morao da se odreknem mnogih omiljenih proizvoda. Moje iskustvo kaze da je bar jedan od deset nacionalista (ako ta rec uopste moze da se stavi u negativan kontekst) i sovinista. Da li to znaci da zbog toga treba da se okrenem manufakturi?

Ja licno izdavace mogu da bojkotujem samo zbog losih stripova. Ok, ili ako bi se nekim ispadom same firme/nekoga u ime firme licno uvredio. A brljavih pojedinaca je uvek i svugde bilo.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 14/06/2007 : 19:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by mrcog

Kao sto vec 100x rekoh, siguran sam da "punim dzepove" ogromnom broju ljudi ciji su stavovi za mene potpuno neprihvatljivi ... ... preduzeca ... ...




nije ni to baš tako "zdravo za gotovo" kako ti to predstavljaš
opet se stvar gura pod tepih ispod "poduzeca"
poduzece? a gdje se skriva...

nije baš nužno brkati npr. prehrambenu industriju (sa tisucama zaposlenih pa onda u piramidi odgovornosti) sa izdavaštvom nekih tamo stripova. ej, stripova!
govorimo o dva-tri covjeka (koji se medusobno vrlo dobro znaju obicno). jedan od tih je urednik ili što vec, uglavnom, tip koji izlazi u javnost sa debilizmima (ali neprihvatljivog tipa - barem za odredene grupacije, pa i šire od toga). prica li on to privatno ili prezentira firmu, postaje irelevantno - svi ga uzimaju kao sinonim firme, jer, on i jest firma (+ još dva tipa). dalje preostaje uzeti, da su svi oni (sva trojica) slizani i vrednovati ih kao - nesimpaticne (za prvu ruku).

pa zašto im onda ne uzimati izdanja... to je baš ekvivalentan odgovor

pri tome, nitko nema protiv što taj ili oni privatno misle, niti koliko god ludi bili, guraju li si žive pilice u dupe ili crtaju zemljivode kutnim šestarom u ekstazi - njihova umna, fizicka i moralna slabost im se ne osporava.

ali, njihovo javno djelovanje (promatrano kao prodaja stripova) poluci upravo javni odgovor prikladnom mjerom (promatrano kao nekupovina stripova) - i svi sretni i zadovoljni, jer je postignuta ravnoteža, baš harmonija

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/06/2007 : 20:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ako u ustavu piše da gradani financiraju državu ( ne tako seljacki navedeno ), onda on ne može zagovarati ( legalno ) protuustavno djelovanje ?
ode u Vrapce u najboljem slucaju :)



a ja i dalje mislim da grijesis.
cak ni Ustav nije Sveto pismo. i on se moze mijenjati. doduse, dvotrecinskom vecinom u Saboru, ali opet... ako se nitko ne bori za izmjenu Ustava, nikad se ne bi ni mijenjao, aliti - bio bi vjecan i nepromijenjen.

a ostaje i cinjenica da bojkotiranje strip izdavaca nije navedeno nigdje u nasem Ustavu kao tezak i neoprostiv prekrsaj :-)

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 14/06/2007 : 22:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
jurice

dobar dio tih prosvjednika
su sve samo ne nenasilni
bar po onome što vidim na teveju

ka i oni tucari što se nazivaju navijacima
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 15/06/2007 : 07:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
a ostaje i cinjenica da bojkotiranje strip izdavaca nije navedeno nigdje u nasem Ustavu kao tezak i neoprostiv prekrsaj :-)



ma ne govorim ja o tome, niti me to zanima

govorim da se na ovom forumu postavljaju topici maltene kada netko dobije mengu, kada netko ide na kiosk nešto kupiti, ili koliko ce tko potrošiti, i pjevaju se epske pjesme i hvalospjevi... o stripu najmanje

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 15/06/2007 : 12:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho

bar po onome što vidim na teveju

...sam si rekao. TV ima malu sliku. vidi se samo ono uokvireno.

quote:
Originally posted by darth-vader

o stripu najmanje

pa da. tako je na svim forumima koje posjecujem. skupi se ekipa, raspravlja neko vrijeme o temi, a onda sve manje i manje dok cijeli forum ne postane mjesto za druzenje (i podjebvavanje) preko interneta umjesto mjesta konstruktivne rasprave...

sto se tu moze? najgore nakraju zavrsi ako pocnes poducavati druge o cemu i kako bi TREBALI raspravljati. to neminovno vodi svadjama i zloj krvi. i meni se dogodilo na jednom forumu koji vise ne posjecujem.

barem su moja iskustva sa svih foruma na kojima sam do sad bio clan bila takva.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 15/06/2007 : 12:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

mislim da ne bi
ako u ustavu piše da gradani financiraju državu ( ne tako seljacki navedeno ), onda on ne može zagovarati ( legalno ) protuustavno djelovanje ?
ode u Vrapce u najboljem slucaju :)

if you only knew the power of the dark side



Prema Ustavu, svatko je dužan sudjelovati u podmirenju javnih troškova, u skladu sa svojim gospodarskim mogucnostima. S druge strane, protuustavne su politicke stranke koje svojim programom ili nasilnim djelovanjem smjeraju podrivanju slobodnoga demokratskog poretka ili ugrožavaju opstojnost Republike Hrvatske. Tako da, teoretski, stranka koja bi u svoj politicki program zeljela uvrstiti neplacanje poreza... mogla bi to uciniti. Konstruiram: ako bi se za to zalagala redovnim, demokratskim putem (promjenom Ustava i drugih propisa u zakonodavnom tijelu), a ne silom ili drugim nedopustenim i neprihvatljivim nacinom; ako bi ponudila drugo (bolje) rjesenje za financiranje javnih troskova; i ako bi iz programa proizlazilo da se za ukidanje poreza zalaze radi smanjenja troskova koje gradjani moraju snositi ili nekog drugog prihvatljivog razloga, a ne zbog eventualnog poziva gradjanima da ne daju novce Republici Hrvatskoj (sto moze predstavljati i kazneno djelo utaje poreza i drugih davanja). Drugo je pitanje koja bi stranka bila tako luda :)...

Progress, changing
Growing then giving up
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 15/06/2007 : 17:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
u normalnim okolnostima

u našim okolnostima u kojima se prijeti predsjednicima sindikata da potpisuju ugovore i slicno, baš i ne
hocu reci, takav bi nestao :)


quote:
pa da. tako je na svim forumima koje posjecujem. skupi se ekipa, raspravlja neko vrijeme o temi, a onda sve manje i manje dok cijeli forum ne postane mjesto za druzenje (i podjebvavanje) preko interneta umjesto mjesta konstruktivne rasprave...


ma slažem se, ali da najavljujemo tko ce koliko potrošiti?
Kao mala djeca s onom moj tata je jaci od tvog tate :)

Edited by - darth-vader on 15/06/2007 17:25:51
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000