forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kako funkcionira
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 07/06/2007 : 16:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Zanima me kako funkcionira jaka strip izdavacka kuca Poput Bonellia ili Dargauda. Zapravo, koliko Bonelli ima zaposlenih i šta ko radi. Kolike su im place. Jel dobijaju placu po 1)vremenu rada; 2)poslu kojeg su obavili; 3)kvaliteti rada. Negdje sam procitao da Marcello dobije (dobivao) 300 Eura (!) po stranici stripa. Procita sam i to da Ferri nije pod ugovorm sa Bonelliem; je li to istina i zašto? Koliko okvirno dobijaju od prodaje prava u inozemstvo?

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/06/2007 : 01:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Za Marcella je taj podatak moguc s obzirom na kvalitetu rada i ugled koji ima u Europi. Meni je jedan od dražih europskih crtaca.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/06/2007 : 08:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Mislim da je Markos najkompetentniji da odgovori, a iz ovih pitanja bi se mogao složiti jedan dosta zanimljiv tekst jer mislim da ljude to zanima(posebno za Bonelli)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 08/06/2007 : 09:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
Citao sam da crtaci Marvell-a i DC-comicsa dobijaju 120-200 US$. Mislim da Marcello ne dobija toliko mnogo ali preko 150 eura to je sigurno.
Koji crtac gde radi mozete procitati na
http://lambiek.net/artists/index.htm
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/06/2007 : 10:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by ljuso

Citao sam da crtaci Marvell-a i DC-comicsa dobijaju 120-200 US$. Mislim da Marcello ne dobija toliko mnogo ali preko 150 eura to je sigurno.
Koji crtac gde radi mozete procitati na
http://lambiek.net/artists/index.htm


Odlican link! Hvala!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/06/2007 : 10:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Ovo je segment teksta sa stripovi.com o Lazarus Leddu gdje sam našao podatak o Marcellu:


"Na Lazarusu su svoj debi doživjeli mnogi mladi crtaci, nažalost, ne iz neke smišljene politike izdavacke kuce Star Comics, nego zato jer nisu u mogucnosti platiti poznate i priznate crtace kao npr Sergio Bonelli (za usporedbu navedimo samo da Carlo Rafaelle Marcello za jednu stranicu Texa u Bonelliju dobije 300 Eura, dok se za stranicu Lazarusa dobije otprilike 40 Eura, a Marcello je još medju srednje placenim crtacima u SBE)."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29259 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/06/2007 : 10:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Crtaci su placeni po stranici stripa, uglavnom. Novac jako varira, zavisi od komercijalne "tezine" crtaca, tj. popularnosti, popularnosti stripa, broju godina koji radi u istoj kuci. Cijene za naslovnicu su uglanvom nekoliko puta vece od cijene za tablu. Najpoznatiji crtaci u npr. Bonelliju mogu dobiti i 500 eura po tabli, pa i vise. Itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/06/2007 : 10:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A Marcello svakako ima "težinu"! Jbte, zašto nitko meni ne viruje??

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/06/2007 : 10:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Marcello je i meni prva klasa. Cita sam ga još od serije "Otkrice sveta u stripu"!
Baš me zanima kakav je odnos medu svima njima kad imaju razlicita primanja? Meni ne bi bilo baš drago razlikovat se po placi; to zapravo znaci da je neko sposobniji i popularniji od mene. Ali, možda je dobro i to trpiti, jer bolje vrabac u ruci nego slavuj na grani!
Je li jedan od kriterija z veca primanja detaljnost crteža? Netko crta 4 godine jednu epizodu, a nekima je dosta i pola godine!
Što je sa tekstopiscima? Kolika im je placa?
Što znaci "U izvedbi "tog i tog""?

Edited by - Inferno on 08/06/2007 10:52:55
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 08/06/2007 : 10:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
To su zaista strasne pare
To znaci da je SB mozda najbolji poslaodavac na svetu (sa crtace)

Kad sam video Markosa da je tu pitao bih ga da li zna ko su najveci kreatori stripova (ne printeri) u Evropi.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 08/06/2007 : 11:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
To su nemoguce pare. Marcello "Carsonova prošlost", estimirajuca zarada: 300Eura X 112str. X 3stripa = 100800 Eura (!!!) za 1.5 godišnji posao. I da placa puste poreze može živit ko lord. S druge strane, to mi je i drago. To je dokaz da se likovne, stripovske, crtacke (meni najdraže) sposobnosti i te kako cijene (barem u inozemstvu). Villa je sigurno zbog svojih nadsposobnosti za samo 4 svoja Texa sigurno zaradio par miljuncica.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 08/06/2007 : 15:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Moguce, pa ako je tiraž Texa oko 300 000, a to su tri stripa 100 000 nije nešto kad se sve to proda!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/06/2007 : 15:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ovo su vrlo moguce cifre, bonelli placa puno svoje crtace, ali oni puno i vrijede (pozdrav iznimkama :)),
ostali talijanski izdavaci (a i sire) ne placaju svoje crtace toliko
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 09/06/2007 : 17:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
>>Citao sam da crtaci Marvell-a i DC-comicsa dobijaju 120-200 US$. Mislim da Marcello ne dobija toliko mnogo ali preko 150 eura to je sigurno.

evo bas citao pred neki dan da nas genijalni esad ribic dobiva 400usd po tabli,
tako da u americi mislim da nije strogo ograniceno na gornju granicu 200, ali je sigurno neki prosjek,
bas me to uvjek zanimalo,
pa sam bas pred neko vrijeme naletio slucajno na to kada trazio nesto o esadu,
a inace to za ll sam znao da je 40e,


> >Marcello dobije (dobivao) 300 Eura (!) po stranici stripa.
>>To su nemoguce pare. Marcello "Carsonova prošlost", estimirajuca zarada: 300Eura X 112str. X 3stripa = 100800 Eura (!!!) za 1.5 godišnji posao

pa neznam zasto bi bile cudne te cifre,
meni je bilo takodjer prvi puta kada naletio na njih ali kada se razmisli vidi se da je to u najrealnijim granicama realnog,
kao prvo njima se visestruko to svejedno vraca a bez crtaca nemaju ni oni tu zaradu a crtaca trebaju da cjene,
ajde di ces naci npr. kada smo vec kod esada ribica, di ces naci jednoga lika za slikanje loki-ja za neke manje pare, sta mislite da bi neko ono naslikao za 20e po tabli, nema sanse, teski je posao i fala bogu da se posteno plati,

to je kao i kod svih ostalih stvari ako je neki nezamjenjljiv inžinjer ili sta ti ga ja znam normalno da ce imati pripadajucu platu,,

ako nije problem da koji profesionalni strip crtac sa foruma kao sta je
dzuka da pojasni, ako mu nije problem o parama pricati

.
.
up the irons..
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000