forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusovi stripovi i u Makarskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 14/06/2007 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad


-Drago mi je da jesmo,ali ceš mi oprostit što se ne sjecam,mada bi mi bilo drago da javno imenuješ tko mi proda i što.Samo to.Nema ništa loše u pisanju,jedino što ja volim javne rasprave.



Oprosteno

nema svrhe imenovat onoga od koga sam cuo, isto kao sto ni je tebe nisam trazio da imenujes onoga tko ti je rekao da sam ja prevodio one stripove. ljudi pricaju svasta i ja se ne bih ni sjetio te price o kupovini da me nisi povukao za jezik. izgleda da smo i ja i ti nasjeli seoskim tracevima. znas sto kaze stari Djoka Balash? "Lajte kere varoshanke..."

apsolutno nista lose nema u pisanju. rasprave volim i ja, ali licem u lice.

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
647 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 14/06/2007 : 23:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
gaston!

Ne pij prevec, jutri te caka dolga vožnja!
Lp, Sandi in cetrtkovi pacienti

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 12/12/2009 : 19:36:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

dveribad
Zasto sam se osjetio adekvatnim replicirati?
Zato sto ti o nama govoris kao o nekome tko nije fer, tko je neposten i tko radi ilegalne stvari.
Ako si ti zelio nekome drugome nesto odgovoriti, onda bitte ne preko nasih ledja.

Za Hercegovce ne brini, ja sam ponosan na bijele carape!
Vjerujem kako je neka firma i zaradila nesto proizvodeci na tone bijelih carapa.
Jedino sto se pitam, jesu li ih mozda prodavali na skladistu, mozda sam mogao
nabaviti stotinjak pari nesto jeftinije.
Hajde molim te raspitaj se imali kakva prodaja carapa na skladistu, pa mi javi.
Inace nisu se sa Hercegovcima sprdali samo zbog carapa, meni su se recimo pocetkom
devedesetih u ZG sprdali i zbog mobitela. Danas u ZG svi nose mobitele.
Sto nije ni cudo obzirom na broj Hercegovaca u gradu. Oni koji imaju 2-3 mobitela
su valjda malo veci Hercegovci od onih obicnih...

Vidis, mi isto placamo masu poreza. Poreza za koje do nedavno nisam znao niti da postoje.
Poreze i na prava (pa cak i kad maticna drzava vlasnika prava ne zahtejava porez),
poreze na autorske honorare i jos puno toga da ne nabrajam.
Mi ne mozemo zatvoriti Libellus zato sto moramo platiti porez. Jer ako bi zatvorili
onda je to kraj firme. Mi nemamo gdje kupiti izdanja koja mi radimo i koja zelimo raditi,
pa zatvorimo firmu i onda mozemo sa strane i preko aukcija prodavati izdanja.
Ne mozemo, moramo proizvoditi, a proizvodnja kosta. Poreza i vremena.

Sto sam htio reci sa striparnicom. Nista, samo to da strip knjizare ne prodaju samo
nova izdanja vec i stara. Dakle njihova egzistencija je ugrozena i kad netko prodaje stare stripove
izvan tih strip knjizara, bilo sa strane iz skladista, na aukcijama ili na neki treci nacin.
Ja vjerujem kako ti za svaki stari prodani strip odvajas dio zarade i ulazes u udrugu
za zastitu strip knjizara, koja ce im pomoci u odrzavanju egzistencije.

Prica o tome kako se stripovi rade u HC izvedbi zbog nulte stope poreza je bajka za malu djecu.
Ako te je netko u to uvjerio onda si dobio krive informacije. Raspitas li se malo bolje
vidjet ces kako nisu sve knjige HC, a niti je to uvjet da bi se neko djelo klasificiralo pod knjigu.

Reci ti meni tko je taj sto od nas kupuje 150 komada? I reci mi tko je taj
potencijalni kupac sto je kod nas direktno kupio po jedan primjerak bilo
kojeg stripa, po cijeni koju imaju distributeri?
Evo neka se slobodno javi ta osoba ili vise njih.
Kad se jave onda mozes nastaviti sa optuzbama takve vrste.

Jesam li kolekcionar starih izdanja? Naravno da jesam i ponosan sam na moje kolekcije.
Cak mi i neke fale, pa cu te morati kontaktirati u vezi toga, ako mi budes voljan prodati.
Meni te kolekcije emotivno znace puno i nista mi ih ne moze zamjeniti.
Samo ne znam kakve to veze ima sa cijelom ovom pricom?

Sto se tice moderatora koji prodaju po aukcijama, opet tema koja nema veze sa
Libellusom a niti sa mnom. Osobno nisam do sada niti jedan strip stavio na aukcije.
A sve da jesam ni ovdje ne mogu shvatiti kakve to veze ima sa prodajom Libellusa.

Sto se tice aukcija. Nemam ja nista protiv njih, dapace. U cijelom svijetu postoje.
I najpoznatiji eBay nudi masu stripova na raznim jezicima i u raznim formatima.
Samo ako ce mi netko reci kako ce online prodaja u Makarskoj nastetiti strip knjizarama
a sam je prodao ili prodaje tisuce starih izdanja izvan strip knjizara,
onda se mogu samo nasmijati na tu opasku kako smo mi neposteni i radimo nelegalne stvari
Slobodno ti nastavi prodavati stripove i na aukcijama i kolekcije iz skladista ili kako god hoces.
Ja to nikada nisam dovodio u pitanje. Kao sto nisam dovodio ni tvoj fer odnos prema svojim kupcima.
Za razliku od tebe koji nas nazivas nepostenima, nefer i osobama koje rade izvan zakona,
te navodis nepotpune ili posve krive informacije.

A tebe zbog ovoga nitko nece izbaciti pa na ono trabunjanje na kraju posta cu se samo nasmijati.
Sto se tice dupelizaca, u mom ih drustvu i medju mojim prijateljima nikad nije bilo,
ne znam s kakvim si ti ljudima okruzen?
Ako se mora imati po jednoga, ako je to u trendu, reci gdje se mogu nabaviti, mozda na nekom skladistu?

I za kraj mogu ti samo reci da je tvoja kobasica mozda malo sira ali mislim kako je moja duza.
Lako se to moze provjeriti...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne





...jadno....EVO CITAT GORNJEG POSTA;
"I reci mi tko je taj potencijalni kupac što je kod nas direktno kupio po jedan primjerak bilo kojeg stripa,po cijeni koju imaju distributeri"?.........

.......bilo bi ljepo da se sami jave,a ako ne,možda bih ja mogao navest listu spoznaje u zadnjih dve i pol godine od ove prepiske...vrijeme cini cuda,a laž je uvijek laž-i ništa više!

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000