forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusovi stripovi i u Makarskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/06/2007 : 04:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad
Meni,recimo nije fer da moderatori prodavaju stripove na aukcijama i ništa ne placaju,pa u vetrini završi smece od stripa,ocuvano za 2,po dvije kune.Dveribad stavi stripove i recimo plati 3000 kuna.Alen ,ljut i iznerviran,.....Zole bida poster od VJ,talijanski, do 250 kuna,kao treba mi,meni talijani kada su poklanjali u Milanu nisu dali po 5 komada...i to je fer....
-Ma vi moderatori ste jednostavno bogovi.Sve vi možete,kumovi ste,nitko ne smije ništa zucnut protiv vas .Hrpa je primjera,ima toga još puno,sve što ste vi zamislili je ok.Ako nismo u istom kolu,van sa sajta,barem 7 dana.-
Kumovi" moji,sve vas volim.


ajmo sad ozbiljno...ratko,ocito brkaš slaninu i pancetu...ja nisam stripovi com"kum"...niti sam bog niti isus...niti stavljam stripove u vitrinu,...jer kad napišeš ono "moderatori"m,vecina zna se da se misli indirektno na dadu i mene,pošto jedini obavljamo tu dužnost CESTO ili VIŠE MANJE STALNO...to šta na sajtu piše da ih ima puno više,to je drugi par cipela...nikakve veze nemam niti s fibrom,niti s libellusom,niti s ostalim kucama,ja sam samo moderator...a zna se koja je funkcija moderatora,a to što saqm moderator ne znaci automatski biti kum,dupelizac i ostalo...nit kome ližem dupe,mogu jedino žensko...jer dadino je preveliko,gastonovo je premalo,markosovo je predlakavo,sudeci po dlakavosti...evo ti povod,daj navedi primjere,samo gdje se mene tice,briga me za druge...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 04:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by dveribad
Meni,recimo nije fer da moderatori prodavaju stripove na aukcijama i ništa ne placaju,pa u vetrini završi smece od stripa,ocuvano za 2,po dvije kune.Dveribad stavi stripove i recimo plati 3000 kuna.Alen ,ljut i iznerviran,.....Zole bida poster od VJ,talijanski, do 250 kuna,kao treba mi,meni talijani kada su poklanjali u Milanu nisu dali po 5 komada...i to je fer....
-Ma vi moderatori ste jednostavno bogovi.Sve vi možete,kumovi ste,nitko ne smije ništa zucnut protiv vas .Hrpa je primjera,ima toga još puno,sve što ste vi zamislili je ok.Ako nismo u istom kolu,van sa sajta,barem 7 dana.-
Kumovi" moji,sve vas volim.


ajmo sad ozbiljno...ratko,ocito brkaš slaninu i pancetu...ja nisam stripovi com"kum"...niti sam bog niti isus...niti stavljam stripove u vitrinu,...jer kad napišeš ono "moderatori"m,vecina zna se da se misli indirektno na dadu i mene,pošto jedini obavljamo tu dužnost CESTO ili VIŠE MANJE STALNO...to šta na sajtu piše da ih ima puno više,to je drugi par cipela...nikakve veze nemam niti s fibrom,niti s libellusom,niti s ostalim kucama,ja sam samo moderator...a zna se koja je funkcija moderatora,a to što saqm moderator ne znaci automatski biti kum,dupelizac i ostalo...nit kome ližem dupe,mogu jedino žensko...jer dadino je preveliko,gastonovo je premalo,markosovo je predlakavo,sudeci po dlakavosti...evo ti povod,daj navedi primjere,samo gdje se mene tice,briga me za druge...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...




Ma daj,nisam te imenovao niti sam na tebe mislio,a ispricavam se što nisam stavio opasku(ne svi).U primjerima sam imenovao.Vidiš da imam jezicinu i pišem gluposti,ali na tebe nisam apsolutno ništa aludirao,ponavljam da sam imenovao.
-Covjek samo napiše što misli,odmah frka.Pa po tom bi Feral vec davno bio mrtav list.
-Vjerojatno(tj.sigurno) bi mi bilo bolje da sam se poklopio po ušima i prodavao stripove i šutio,ali,što mogu, i meni je guzica dlakava!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/06/2007 : 04:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad
Ma daj,nisam te imenovao niti sam na tebe mislio,a ispricavam se što nisam stavio opasku(ne svi).U primjerima sam imenovao.Vidiš da imam jezicinu i pišem gluposti,ali na tebe nisam apsolutno ništa aludirao,ponavljam da sam imenovao.
-Covjek samo napiše što misli,odmah frka.Pa po tom bi Feral vec davno bio mrtav list.
-Vjerojatno(tj.sigurno) bi mi bilo bolje da sam se poklopio po ušima i prodavao stripove i šutio,ali,što mogu, i meni je guzica dlakava!


imam i ja jezicinu,možda cak i vecumeni nije frka šta si otvorio topic i temu o njemu,jer se mene ne tice...pa nitko ti ne brani iznjeti mišljenje,a to što se neki ne slažu,to je normalno...kad bi se svi slagali,di bi nam bio kraj...da,dlakava i mršava

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2007 : 05:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
dveribad
Zasto sam se osjetio adekvatnim replicirati?
Zato sto ti o nama govoris kao o nekome tko nije fer, tko je neposten i tko radi ilegalne stvari.
Ako si ti zelio nekome drugome nesto odgovoriti, onda bitte ne preko nasih ledja.

Za Hercegovce ne brini, ja sam ponosan na bijele carape!
Vjerujem kako je neka firma i zaradila nesto proizvodeci na tone bijelih carapa.
Jedino sto se pitam, jesu li ih mozda prodavali na skladistu, mozda sam mogao
nabaviti stotinjak pari nesto jeftinije.
Hajde molim te raspitaj se imali kakva prodaja carapa na skladistu, pa mi javi.
Inace nisu se sa Hercegovcima sprdali samo zbog carapa, meni su se recimo pocetkom
devedesetih u ZG sprdali i zbog mobitela. Danas u ZG svi nose mobitele.
Sto nije ni cudo obzirom na broj Hercegovaca u gradu. Oni koji imaju 2-3 mobitela
su valjda malo veci Hercegovci od onih obicnih...

Vidis, mi isto placamo masu poreza. Poreza za koje do nedavno nisam znao niti da postoje.
Poreze i na prava (pa cak i kad maticna drzava vlasnika prava ne zahtejava porez),
poreze na autorske honorare i jos puno toga da ne nabrajam.
Mi ne mozemo zatvoriti Libellus zato sto moramo platiti porez. Jer ako bi zatvorili
onda je to kraj firme. Mi nemamo gdje kupiti izdanja koja mi radimo i koja zelimo raditi,
pa zatvorimo firmu i onda mozemo sa strane i preko aukcija prodavati izdanja.
Ne mozemo, moramo proizvoditi, a proizvodnja kosta. Poreza i vremena.

Sto sam htio reci sa striparnicom. Nista, samo to da strip knjizare ne prodaju samo
nova izdanja vec i stara. Dakle njihova egzistencija je ugrozena i kad netko prodaje stare stripove
izvan tih strip knjizara, bilo sa strane iz skladista, na aukcijama ili na neki treci nacin.
Ja vjerujem kako ti za svaki stari prodani strip odvajas dio zarade i ulazes u udrugu
za zastitu strip knjizara, koja ce im pomoci u odrzavanju egzistencije.

Prica o tome kako se stripovi rade u HC izvedbi zbog nulte stope poreza je bajka za malu djecu.
Ako te je netko u to uvjerio onda si dobio krive informacije. Raspitas li se malo bolje
vidjet ces kako nisu sve knjige HC, a niti je to uvjet da bi se neko djelo klasificiralo pod knjigu.

Reci ti meni tko je taj sto od nas kupuje 150 komada? I reci mi tko je taj
potencijalni kupac sto je kod nas direktno kupio po jedan primjerak bilo
kojeg stripa, po cijeni koju imaju distributeri?
Evo neka se slobodno javi ta osoba ili vise njih.
Kad se jave onda mozes nastaviti sa optuzbama takve vrste.

Jesam li kolekcionar starih izdanja? Naravno da jesam i ponosan sam na moje kolekcije.
Cak mi i neke fale, pa cu te morati kontaktirati u vezi toga, ako mi budes voljan prodati.
Meni te kolekcije emotivno znace puno i nista mi ih ne moze zamjeniti.
Samo ne znam kakve to veze ima sa cijelom ovom pricom?

Sto se tice moderatora koji prodaju po aukcijama, opet tema koja nema veze sa
Libellusom a niti sa mnom. Osobno nisam do sada niti jedan strip stavio na aukcije.
A sve da jesam ni ovdje ne mogu shvatiti kakve to veze ima sa prodajom Libellusa.

Sto se tice aukcija. Nemam ja nista protiv njih, dapace. U cijelom svijetu postoje.
I najpoznatiji eBay nudi masu stripova na raznim jezicima i u raznim formatima.
Samo ako ce mi netko reci kako ce online prodaja u Makarskoj nastetiti strip knjizarama
a sam je prodao ili prodaje tisuce starih izdanja izvan strip knjizara,
onda se mogu samo nasmijati na tu opasku kako smo mi neposteni i radimo nelegalne stvari
Slobodno ti nastavi prodavati stripove i na aukcijama i kolekcije iz skladista ili kako god hoces.
Ja to nikada nisam dovodio u pitanje. Kao sto nisam dovodio ni tvoj fer odnos prema svojim kupcima.
Za razliku od tebe koji nas nazivas nepostenima, nefer i osobama koje rade izvan zakona,
te navodis nepotpune ili posve krive informacije.

A tebe zbog ovoga nitko nece izbaciti pa na ono trabunjanje na kraju posta cu se samo nasmijati.
Sto se tice dupelizaca, u mom ih drustvu i medju mojim prijateljima nikad nije bilo,
ne znam s kakvim si ti ljudima okruzen?
Ako se mora imati po jednoga, ako je to u trendu, reci gdje se mogu nabaviti, mozda na nekom skladistu?

I za kraj mogu ti samo reci da je tvoja kobasica mozda malo sira ali mislim kako je moja duza.
Lako se to moze provjeriti...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2007 : 05:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

mogu mislit kakvi ce dado ostavitti post nakon ovakvoga

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...




Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 13/06/2007 : 05:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by wiskey

Dado, pozdrav. Inace, kako si?


Pozdrav. A kako sam? A znas kako je, kako zena kaze...
Ali kako dobro slusam, uglavnom sam dobro.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

Nemoj da sramotiš nas Hercegovce sa takvim izjavama.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 13/06/2007 : 09:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey
Ne pišem više o ovoj temi. Veliki pozdrav.

Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 13/06/2007 : 10:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad



-Dok Lester mi je prišio da nešto prijetim,a zaista nisam ,niti imam potrebu,a i zašto bih.
-Ako je Dok suradnik,poštujem i njegovo djelo,prevodenja,mada mi se cini da bi jedan visoko obrazovani ekonomist,te,nekdašnji "lagerista" piratskih izdanja,koja je vjerojatno takoder prevodio,morao studioznije i kvalitetnije "prevest" moje postove jer sam ih pisao na materinjem,hrvatskom jeziku.Ja pirate nisam simpatizirao,pa ne znam da li su bili prevedeni na ekavštinu ili hrvatski(ijekavski) jezik.Gdje je u mojem ranijem pisanju prijetnja,procitaj ponovno par puta.



amigo, pozivas druge na pazljivije citanje topica, a sam ne cinis isto

evo opet cu copy/paste pavelovu izjavu:
dobro, vratimo se temi. imam nesto rodbine u makarskoj, budu tamo po 6 mjeseci. mogu li ih zamoliti da mi kupe koji strip, bez ikakve sumnje da ljudima stvaram zajebanciju nakon izrecenih gluposti i poluotvorenih prijetnji izdavacima/trgovcima? ili ce ih netko zatraziti racun kad odu 20 m dalje noseci "vrucu robu"? da se trgovina obavi na nekom parkiralistu ili u odvojenom separeu pod zastitom?

ako ne shvacas sto u mojem odgovoru pavelu znaci rijec "citiram" onda je potrazi u rijecniku, jer ako te je netko prozavo za prijetnje, onda to ni u kom slucaju nisam bio ja

a sto se piratskih stripova tice, istina je da sam ih preprodavao (kao i mnogi drugi), ali za tvoju izjavu u vezi mog prevodjenja mogu reci da je vrlo ozbiljna i neutemeljena kleveta pa razmisli prije nego nastavis

tvrdis da ne podrzavas pirate, a ja sam, pak, cuo da si kupio nesto od njih. ne znam sto, ne znam koliko, ali znam od koga, a mozda si ih bas i ti preprodavao (vidis, mozda ja imam krivu informaciju kao i ti za moje prevodjenje, pa sad ti mene tuzi za klevetu) pa mi se cini neumjesnim povlaciti kvaziargumente kojima skaces sam sebi u usta

kad sam u svojem postu naveo da "svakom kurcu neka dlaka smeta" nisam izricito naveo tebe, vec sam ostavio svoje misljenje o svim nadrkanim tipovima s dvostrukim kriterijima kojima uvijek nesto smeta. ako si se prepoznao u tome, sorry, tvoj problem i zato, ukoliko imas nesto protiv mene osobno, mozes mi se obratiti na dok.lester@gmail.com pa da razjasnimo u cemu je problem


"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 13/06/2007 : 10:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
vec se po 6. put pitam imamo li svi isto na ekranu, topic ludnica!

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 01:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by dveribad



-Dok Lester mi je prišio da nešto prijetim,a zaista nisam ,niti imam potrebu,a i zašto bih.
-Ako je Dok suradnik,poštujem i njegovo djelo,prevodenja,mada mi se cini da bi jedan visoko obrazovani ekonomist,te,nekdašnji "lagerista" piratskih izdanja,koja je vjerojatno takoder prevodio,morao studioznije i kvalitetnije "prevest" moje postove jer sam ih pisao na materinjem,hrvatskom jeziku.Ja pirate nisam simpatizirao,pa ne znam da li su bili prevedeni na ekavštinu ili hrvatski(ijekavski) jezik.Gdje je u mojem ranijem pisanju prijetnja,procitaj ponovno par puta.



amigo, pozivas druge na pazljivije citanje topica, a sam ne cinis isto

evo opet cu copy/paste pavelovu izjavu:
dobro, vratimo se temi. imam nesto rodbine u makarskoj, budu tamo po 6 mjeseci. mogu li ih zamoliti da mi kupe koji strip, bez ikakve sumnje da ljudima stvaram zajebanciju nakon izrecenih gluposti i poluotvorenih prijetnji izdavacima/trgovcima? ili ce ih netko zatraziti racun kad odu 20 m dalje noseci "vrucu robu"? da se trgovina obavi na nekom parkiralistu ili u odvojenom separeu pod zastitom?

ako ne shvacas sto u mojem odgovoru pavelu znaci rijec "citiram" onda je potrazi u rijecniku, jer ako te je netko prozavo za prijetnje, onda to ni u kom slucaju nisam bio ja

a sto se piratskih stripova tice, istina je da sam ih preprodavao (kao i mnogi drugi), ali za tvoju izjavu u vezi mog prevodjenja mogu reci da je vrlo ozbiljna i neutemeljena kleveta pa razmisli prije nego nastavis

tvrdis da ne podrzavas pirate, a ja sam, pak, cuo da si kupio nesto od njih. ne znam sto, ne znam koliko, ali znam od koga, a mozda si ih bas i ti preprodavao (vidis, mozda ja imam krivu informaciju kao i ti za moje prevodjenje, pa sad ti mene tuzi za klevetu) pa mi se cini neumjesnim povlaciti kvaziargumente kojima skaces sam sebi u usta

kad sam u svojem postu naveo da "svakom kurcu neka dlaka smeta" nisam izricito naveo tebe, vec sam ostavio svoje misljenje o svim nadrkanim tipovima s dvostrukim kriterijima kojima uvijek nesto smeta. ako si se prepoznao u tome, sorry, tvoj problem i zato, ukoliko imas nesto protiv mene osobno, mozes mi se obratiti na dok.lester@gmail.com pa da razjasnimo u cemu je problem


"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


---REPLIKA---
-Procito sam ponovno!
-Uzeo rijecnik i odgonetnuo "citirati".Sada znam što znaci.Hvala na sugestiji!-Prvi si spomenuo rijec "pretnja",istina,bijahu navodnici.
-Ako si prodavao,bilo bi mi drago da si i nešto zaradio.Izjavu povlacim jer je neozbiljna,a i dobro sam razmislio!
-Pirate nisam nikada podržavao,niti su mi se svidjeli,a sa kolekcionarske strane su marginalni,za mene.-Ne znam što si cuo,ali mi je drago da si za mene cuo!To mi godi.-Krivo si cuo,a ako znaš tko je to meni prodao pirate,bit ce mi drago ako kažeš tko se to pohvalio i lagao.Nisam ih preprodavao niti prodavao,a stvarno su mi odbojni uvijek bili.Budi drug,pa mi reci tko se to pohvalio,a ako sam ja kupio piratske stripove,poklonim ti svoj auto(nije loš)!
-"Svakom kurcu neka dlaka smeta"-nije direktno,ali je ocito indirektno komentiranje što sam napisao da prodaja stripova po skladištima nije fer,a stvarno nije!!!
-Protiv tebe osobno,licno i personalno nemam ništa.Uljetio si u raspravu "klizeci sa dvije noge",....jel tako!?-Tako je!(šala,citat od Ilije)!-Iskreno,ne znam tko si ti,pa ne vidim niti razloga da ti se intimno,preko mail-a,javim.Da se upoznamo,apsolutno sam za.
-Ponavljam da sam razmislio i ne "klevecem" više!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 01:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by wiskey
Ne pišem više o ovoj temi. Veliki pozdrav.




-I nemoj.Nije mi bila namjera nikog iživcirati,a najmanje tebe.Sam si se javio.Ovaj pozdrav shvacam osobno,pa odzdravljam sa rukama u zraku(mašem)!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 03:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

dveribad
Zasto sam se osjetio adekvatnim replicirati?
Zato sto ti o nama govoris kao o nekome tko nije fer, tko je neposten i tko radi ilegalne stvari.
Ako si ti zelio nekome drugome nesto odgovoriti, onda bitte ne preko nasih ledja.

Za Hercegovce ne brini, ja sam ponosan na bijele carape!
Vjerujem kako je neka firma i zaradila nesto proizvodeci na tone bijelih carapa.
Jedino sto se pitam, jesu li ih mozda prodavali na skladistu, mozda sam mogao
nabaviti stotinjak pari nesto jeftinije.
Hajde molim te raspitaj se imali kakva prodaja carapa na skladistu, pa mi javi.
Inace nisu se sa Hercegovcima sprdali samo zbog carapa, meni su se recimo pocetkom
devedesetih u ZG sprdali i zbog mobitela. Danas u ZG svi nose mobitele.
Sto nije ni cudo obzirom na broj Hercegovaca u gradu. Oni koji imaju 2-3 mobitela
su valjda malo veci Hercegovci od onih obicnih...

Vidis, mi isto placamo masu poreza. Poreza za koje do nedavno nisam znao niti da postoje.
Poreze i na prava (pa cak i kad maticna drzava vlasnika prava ne zahtejava porez),
poreze na autorske honorare i jos puno toga da ne nabrajam.
Mi ne mozemo zatvoriti Libellus zato sto moramo platiti porez. Jer ako bi zatvorili
onda je to kraj firme. Mi nemamo gdje kupiti izdanja koja mi radimo i koja zelimo raditi,
pa zatvorimo firmu i onda mozemo sa strane i preko aukcija prodavati izdanja.
Ne mozemo, moramo proizvoditi, a proizvodnja kosta. Poreza i vremena.

Sto sam htio reci sa striparnicom. Nista, samo to da strip knjizare ne prodaju samo
nova izdanja vec i stara. Dakle njihova egzistencija je ugrozena i kad netko prodaje stare stripove
izvan tih strip knjizara, bilo sa strane iz skladista, na aukcijama ili na neki treci nacin.
Ja vjerujem kako ti za svaki stari prodani strip odvajas dio zarade i ulazes u udrugu
za zastitu strip knjizara, koja ce im pomoci u odrzavanju egzistencije.

Prica o tome kako se stripovi rade u HC izvedbi zbog nulte stope poreza je bajka za malu djecu.
Ako te je netko u to uvjerio onda si dobio krive informacije. Raspitas li se malo bolje
vidjet ces kako nisu sve knjige HC, a niti je to uvjet da bi se neko djelo klasificiralo pod knjigu.

Reci ti meni tko je taj sto od nas kupuje 150 komada? I reci mi tko je taj
potencijalni kupac sto je kod nas direktno kupio po jedan primjerak bilo
kojeg stripa, po cijeni koju imaju distributeri?
Evo neka se slobodno javi ta osoba ili vise njih.
Kad se jave onda mozes nastaviti sa optuzbama takve vrste.

Jesam li kolekcionar starih izdanja? Naravno da jesam i ponosan sam na moje kolekcije.
Cak mi i neke fale, pa cu te morati kontaktirati u vezi toga, ako mi budes voljan prodati.
Meni te kolekcije emotivno znace puno i nista mi ih ne moze zamjeniti.
Samo ne znam kakve to veze ima sa cijelom ovom pricom?

Sto se tice moderatora koji prodaju po aukcijama, opet tema koja nema veze sa
Libellusom a niti sa mnom. Osobno nisam do sada niti jedan strip stavio na aukcije.
A sve da jesam ni ovdje ne mogu shvatiti kakve to veze ima sa prodajom Libellusa.

Sto se tice aukcija. Nemam ja nista protiv njih, dapace. U cijelom svijetu postoje.
I najpoznatiji eBay nudi masu stripova na raznim jezicima i u raznim formatima.
Samo ako ce mi netko reci kako ce online prodaja u Makarskoj nastetiti strip knjizarama
a sam je prodao ili prodaje tisuce starih izdanja izvan strip knjizara,
onda se mogu samo nasmijati na tu opasku kako smo mi neposteni i radimo nelegalne stvari
Slobodno ti nastavi prodavati stripove i na aukcijama i kolekcije iz skladista ili kako god hoces.
Ja to nikada nisam dovodio u pitanje. Kao sto nisam dovodio ni tvoj fer odnos prema svojim kupcima.
Za razliku od tebe koji nas nazivas nepostenima, nefer i osobama koje rade izvan zakona,
te navodis nepotpune ili posve krive informacije.

A tebe zbog ovoga nitko nece izbaciti pa na ono trabunjanje na kraju posta cu se samo nasmijati.
Sto se tice dupelizaca, u mom ih drustvu i medju mojim prijateljima nikad nije bilo,
ne znam s kakvim si ti ljudima okruzen?
Ako se mora imati po jednoga, ako je to u trendu, reci gdje se mogu nabaviti, mozda na nekom skladistu?

I za kraj mogu ti samo reci da je tvoja kobasica mozda malo sira ali mislim kako je moja duza.
Lako se to moze provjeriti...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


-E,ovo je vec izazov!Hajmo probat,ukratko.fakat!
-Mislio sam na vas,defakto.I nije fer i ne treba vam,ali da ne umaram više,ja svoje ,ti svoje-tvrdoglavi Hercegovac!!
-Možeš kupit na skladištu carape,naravno bijele,dobiješ racun i popust na kolicinu.Kupiš na firmu(jer ju imaš),pa možeš stavit u troškove!-Ako budu na poreznoj pitali zašto,reci da prilikom slaganja stripova uvijek u svoje skladište ideš u carapama,ako slucajno staneš na poneki strip,da se ne uništi!(za ovu ideju placaš rucak,moraš priznat da sam se ljepo sjetio)!
-Za Hercegovce se ne brinem,jer se ionako sami za sebe odlicno brinu!
-Ja ti to nisam doživljavao kao sprdnju,carape mislim,više kao purgersku zavist(nisam roden u Zagrebu,ali sam kroz godine stekao dojam da je zavist ovdje,karakterna osobina-moj dojam)!-Što se tice mobitela,moraš priznat da su prvi bili malo nezgrapni(veliki),a vjerojatno si primjetio da Zagrebcani vole umanjenice,tipa,"lutkice moja","šecericu moj","mišicu moj","stripicu moj"(ovako Alen vjerojatno tepa svojim novim stripovima ),...itd,pa je ljudima bilo neobicno,držiš nekakav komad u rukama i još pricaš sam sa sobom!.Imam i ja tri mobitela i sva tri na vibri,pa mi paše kad netko nazove,zbog podražaja!
-Alal kenjam,....idemo dalje.!
-Znam da placate porez.I sam sam nekoliko puta ostao zacuden na što se sve porez placa.Niti jednom rijecju nisam iskazao niti poželio zatvaranje.Ne znam zašto si to uopce spomenuo?-Podržavam izdavanje stripa,ako moja usrana podrška(usmena) uopce nešto znaci,nebitno.Vjerojatno si i primjetio unatrag dvije godine da apsolutno podržavam vaše izdavanje(najviše što mogu je da kupujem vaša izdanja),a definitivno podržavam Mafest.Sve ljude koje poznajem sam pozivao i nagovarao da dole provedemo vikend u druženju.I puno više od toga.-Zamjeram vam ovakvu prodaju.Uvjern sam da vam nije trebalo.O kojim distributerima ti govoriš?To nije fer i definitivno je loša referenca.Primorani jeste zbog lagera(leži puno para i stvara se dubioza),ali ima i za to nekoliko odlicnih ,što ideja,što dosjetki!
-Ovo o udruzi za zažtitu strip knjižara cu shvatit kao dobru posprdnu šalu.
-O stopi poreza i bajkama,kao i o prodici što sve zadovoljava uvjete,necu.Nisam strucnjak,ali znam onoliko koliko me zanimalo,a zanimalo me (poslovno).
-Ne znam tko je taj,naveo sam broj 150 u primjeru da zornije docaram što sam htio reci.Žalosno je da se ne proda 500 komada bilo kojeg stripa.Zato sam te gore pitao,koji su to distributeri?-Valjda smo se sada razumjeli?
-Normalno da si emotivno vezan za svoje kolekcije,apsolutno razumijem.Savršeno sam upoznao što ljudima znace njihovi stripovi i gušt sakupljanja odredenih edicija(da li sam to zloupotrebljavao u prodaji,pokazat ce vrijeme).Nikada mi nije bio problem uradit bilo što u svezi sa time,bilo kome,ukoliko sam bio u mogucnosti.A bio sam!Vrlo cesto.-Ako ceš i kupit nekakve "stare krame"(pozdravljam Alena),mislim kolekcije,ne samo da ceš ih "masno" platit,još cu ti i 22% pdv-a zaracunat,onako,za svaki slucaj!
-Moderatori na aukcijama(prodaju "staru kramu"-doslovno) nemaju nikakve veze sa LIBELLUS-om,istina.
-Samo se ti nasmij opasci,ali i tvoj post je prodavanje magle(jel istina da se po Mostaru spusti,tu i tamo,gusta magla?)
-Ja vas ne nazivam,bolje mi zvuci-prozivam,pozivam,nazivam ili dozivam.Pušem da otjeram maglu!
-Samo se ti smij na moje trabunjanje na kraju.Ti što su prozvani baš se i nisu oduševili.Pitaj ih.Nece se javit na forumu(iz "spondiloticnih" razloga).Javili se preko mail-a,uz objašnjenje.Objašnjenje je žalosno.O njemu drugi puta.Sigurno ce bit prilike.Usrao sam se od iskrenosti i moje eventualne degradacije(pozdravljam Zoleta,ovom prilikom).Ne da necu povuc,nego cu podvuc što sam "trabunjao"!(ovaj klaun ide mene!)
-Što se tice dupelizaca,bez njih bi sve propalo,sami se oni prepoznaju.Nisam napisao da su u tvojem društvu.Ako ih ima oko tebe,a ima,toliko se uvuku da covjek ni ne primjeti da su tu!
-Na kraju,svaka cast,ako ti je kobasica duža!Svaka ti cast,evala!!
-Postoji li mogucnost da izmjerimo u Ljubljani???
-
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/06/2007 : 03:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
ajme sad kad onaj tovar pocne njakati

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/06/2007 : 03:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
prošlo je 26 minuta i još pišeidem po metar

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
dveribad
Ako bih opet krenuo odgovarati na sve mislim kako bi tvoj opet bio siri, a moj duzi... post naravno.
Ovako bi se neprestano vrtili u krug.
Ja mislim kako tebe negdje drugo svrbi, samo nam neces reci gdje.
A mozda ima kakva dobrovoljka da te pocese...
Mafest sa cijelom spikom nema veze, ali svejedno kad si vec spomenuo mogu samo dodati
da te kao gosta na Mafestu cijenim, kao i sve ostale goste koji su prevalili put do Makarske
da bi bili sudionici tog strip festivala.
Takodje te i kao kupca Libellus izdanja cijenim, to uopce nije upitno.
Upitan je samo onaj dio gdje nas optuzujes za neposten odnos i za ilegalno djelovanje.
A mislim kako ti svakako ne mozes biti u prvom redu onih koji ce nama drzati moralne pridike
o fer odnosima prema strip knjizarama i njihovoj zastiti, iz razloga koje sam vec naveo.
A s druge strane ako ti (ili netko drugi) sumnjas u legalnost Libellusovog poslovanja
slobodno poduzmi korake koje smatras potrebnima. Hrvatska je pravna drzava.

Ako mi jednom kao kupcu ponudis neke stripove na prodaju, mozes slobodno uracunati i PDV,
jer ja sam uvjeren kako ces ga ti uredno platiti drzavi. Tako da je to uredu.
Uvijek je samo pitanje cijene, ona nekome odgovara ili ne. Pa kome odgovara on kupi. To je zakon trzista.

I da ne duzim, mjerenje mozemo i u Ljubljani obaviti, zasto da ne!
Samo ako mislis na skori odlazak e onda nista od mene, nekom drugom prilikom.

Evo ovaj put je moj nesto kraci... ali ne, nemoj to shvatiti kao povlacenje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

ajme sad kad onaj tovar pocne njakati

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


Necu Tovarcino jedna. Vidis da sam bio fin...
I kratak!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
samo ovoliko

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
I kratak!


pohvali se

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

samo ovoliko

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


Dzaba si isa po metar! Nista dat ces onoj kolegici sa posla, da bas onoj,
pa neka izmjeri ciji je veci... post naravno.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Dzaba si isa po metar! Nista dat ces onoj kolegici sa posla, da bas onoj,
pa neka izmjeri ciji je veci... post naravno.


kolegica još uvijek traži...metar

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/06/2007 : 04:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Dobro je dok trazi... metar.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 14/06/2007 : 09:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Evo ljudi, kako nešto sa ekonomske dobija seksualnu orjentaciju. Možda smo radi ovakvih situacija u našoj lijepoj ovako najebali. (Ovo je samo konstatacija, a nikako diskusija).

Edited by - wiskey on 14/06/2007 09:13:44
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 14/06/2007 : 10:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
sorry, Ratko, ali vidim da ja sumom, a ti drumom po pitanju nekih stvari

ali neka, nemam vise volje piskarati o glupostima

mozemo popricati ako se opet vidimo (da, vec smo se upoznali u tvojoj striparnici na Jarunu prije dvije-tri godine) i to je sve trenutno o mene

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 22:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

sorry, Ratko, ali vidim da ja sumom, a ti drumom po pitanju nekih stvari

ali neka, nemam vise volje piskarati o glupostima

mozemo popricati ako se opet vidimo (da, vec smo se upoznali u tvojoj striparnici na Jarunu prije dvije-tri godine) i to je sve trenutno o mene

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


-Drago mi je da jesmo,ali ceš mi oprostit što se ne sjecam,mada bi mi bilo drago da javno imenuješ tko mi proda i što.Samo to.Nema ništa loše u pisanju,jedino što ja volim javne rasprave.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 14/06/2007 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Dado
Dzaba si isa po metar! Nista dat ces onoj kolegici sa posla, da bas onoj,
pa neka izmjeri ciji je veci... post naravno.


kolegica još uvijek traži...metar

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


-Svakako ju pozdravi!!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000