forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusovi stripovi i u Makarskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 11:04:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
to ces morati pitati one koji izricu, citiram, "gluposti i poluprijetnje"

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 11:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

to ces morati pitati one koji izricu, citiram, "gluposti i poluprijetnje"
te i pitam dok. sergia sam pitao posto kila lubenica na placu jer me i to zanima, pa kad se vec osjetio prozvanim a topic ionako u banani...

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 11:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

quote:
Originally posted by Dok Lester

to ces morati pitati one koji izricu, citiram, "gluposti i poluprijetnje"
te i pitam dok.





sorry, ali izgleda da sam danas malo plav pa ne razumijem neke sale i posalice. please explain yourself u vezi ovoga.

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 11:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
evo ovako dok
vi se svi vise-manje znate i suradjujete. ja sam mali covjek, obican kupac.
vidim topic "libellusovi stripovi i u makarskoj"
reko super, da vidim tko je dolje pa da mi nesto pokupi.

kad ono trenutak poslije "skidaj ovo, makni ono, ne mozes tako"
hm, reko oprez mali kupce.
ovi se svi znaju, sto to ne rijese tam-tamom vec se poteze javno?
ima li tu i poruke potencijalnom malom kupcu?

pojma nemam tko je dveribad. batinas koji otvara striparnicu ili manijak ili nesto trece.
znaci ne treba mi to. posto kila lubenica?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 11:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

evo ovako dok
vi se svi vise-manje znate i suradjujete. ja sam mali covjek, obican kupac.
vidim topic "libellusovi stripovi i u makarskoj"
reko super, da vidim tko je dolje pa da mi nesto pokupi.

kad ono trenutak poslije "skidaj ovo, makni ono, ne mozes tako"
hm, reko oprez mali kupce.
ovi se svi znaju, sto to ne rijese tam-tamom vec se poteze javno?
ima li tu i poruke potencijalnom malom kupcu?

pojma nemam tko je dveribad. batinas koji otvara striparnicu ili manijak ili nesto trece.
znaci ne treba mi to. posto kila lubenica?




amigo, koliko god da sam suradnik, toliko sam i kupac. i to ne samo libellusov kupac, vec i ludensov, bookglobeov, stripa-agentov i od belog puta

ne razumijem zasto si se ti uplasio kupovanja stripova u makarskoj, jer samo jedna osoba vice i galami, odnosno (kako si sam napisao) "izrice gluposti i poluotvorene prijetnje izdavacima"

pozivas ih da sve to rijese sa strane, a ja te pitam: sto se to ovdje treba rjesavati?. ovdje se javlja jedna nezadovoljna strana, onosno osoba, u cije dublje porive ove hajke ne bih ulazio, jer nisam imao prilike osobno s njim diskutirati o tome, pa ne znam sto ga muci. ono sto mi se ne svidja je nacin na koji ovo izvodi. po tvojim izjavama ispada da, ukoliko netko bude stajao pred npr. konzumom i derao se iz sveg glasa "bando! lopovi! ljudi, nedajte da vas pljackaju!", ti vise neces kupovati u konzumu iz straha, pozvat ces ivicu todorica da sve to rijesi sa strane sa galamdzijom i cudit ces se konzumu kakve to poruke salju malim kupcima. WTF?

ja sam te samo molio objasnjenje u vezi nasih quotanih postova. pitao si hoces li imati problema oko kupovine stripova u MA zbog necijih prijetnji, ja sam ti rekao da pitas on koji prijete, na sto sam dobio tvoj odgovor: "te i pitam dok." sorry, ali nisam shvatio salis li se ili hoces reci da ja nekog proziva. uglavnom, zao mi je ako si ti mene krivo shvatio

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."

Edited by - Dok Lester on 12/06/2007 11:49:06
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 12:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

amigo, koliko god da sam suradnik, toliko sam i kupac. i to ne samo libellusov kupac, vec i ludensov, bookglobeov, stripa-agentov i od belog puta
samo zagor je vjecan
quote:
Originally posted by Dok Lester

ne razumijem zasto si se ti uplasio kupovanja stripova u makarskoj, jer samo jedna osoba vice i galami, odnosno (kako si sam napisao) "izrice gluposti i poluotvorene prijetnje izdavacima"
cuj, plasljive sam prirode tako da javno izrecene "poluotvorene prijetnje" (iako postoji tam-tam) ne pridonose ugodjaju kupovine.
quote:
Originally posted by Dok Lester

pozivas ih da sve to rijese sa strane, a ja te pitam: sto se to ovdje treba rjesavati?. ovdje se javlja jedna nezadovoljna strana, onosno osoba, u cije dublje porive ove hajke ne bih ulazio, jer nisam imao prilike osobno s njim diskutirati o tome, pa ne znam sto ga muci. ono sto mi se ne svidja je nacin na koji ovo izvodi.
sto se to ovdje traba rjesavati? nista. bas nista sto se tice tih internih relacija izdavac-trgovac. trebaju se rjesavati pitanja kao "imate li jos taj i taj strip", "gdje to preuzeti" i sl.
nisi imao prilike osobno diskutirati o hajki? ja je necu ni imati, nit me zanima. mali kupac kojem je doslovno muka od javnig piskaranja stripofilskih velikana.
quote:
Originally posted by Dok Lester

po tvojim izjavama ispada da, ukoliko netko bude stajao pred npr. konzumom i derao se iz sveg glasa "bando! lopovi! ljudi, nedajte da vas pljackaju!", ti vise neces kupovati u konzumu iz straha, pozvat ces ivicu todorica da sve to rijesi sa strane sa galamdzijom i cudit ces se konzumu kakve to poruke salju malim kupcima. WTF?
tako je.
quote:
Originally posted by Dok Lester

ja sam te samo molio objasnjenje u vezi nasih quotanih postova. pitao si hoces li imati problema oko kupovine stripova u MA zbog necijih prijetnji, ja sam ti rekao da pitas on koji prijete, na sto sam dobio tvoj odgovor: "te i pitam dok." sorry, ali nisam shvatio salis li se ili hoces reci da ja nekog proziva. uglavnom, zao mi je ako si ti mene krivo shvatio
nisam te krivo shvatio. sve primjedbe su upucene dveribadu i libellusu. ne znaci da quotam nekoga ako se moj post nadovezuje na njegov (alo sergio). posto kila lubenica?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 12:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
what ever

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 12:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
SVE PRIMJEDBE SU UPUCENE NA ADRESU 3D!

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii

Edited by - Pavel01 on 12/06/2007 12:33:02
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/06/2007 : 14:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Doc Lester i Pavel01, svaka vam cast. Priznajem da ste super momci i tako treba. A ne kao ja, zagutam kao glamac i još se iznerviram. Ne pišem više o ovoj temi. Veliki pozdrav vama dvojici.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 14:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
pozdrav, wiskey ;-))

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 14:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
dveribad
Volio bih da nam napises zbog cega ovakva prodaja nije postena i fer, i prema kome nije
postena i fer, te me pogotovo zanima zbog cega je ilegalna?
Ima li tko u Slavoniji da prodaje nase stripove? Na zalost mi nikoga ne poznajemo.
Mozda se netko osobno organizirao ali nama to nije poznato.
U Sloveniji dakako ima, ima i u Splitu.
Samo ne znam u cemu je razlika izmedju tebe i njih?
Oni kupe i prodaju, bas kao i ti sto kupis robu i prodas dalje.
Postoji li ijedan razlog da Libellus ne proda nekome po par komada nasih izdanja,
i postoji li ijedan razlog i nacin da sprijecimo daljnju prodaju tih izdanja koja su nam uredno placena?
Ako bi ti kupio od nekog izdavaca aktualna izdanja i to po nekoliko primjeraka istih naslova, to bi vjerojatno kupio da bi ih po istoj cijeni mogao vratiti striparnicama kad se to jednom rasproda, kako bi ih podrzao?

Kad se budes vracao iz Slovenije i prolazio kroz Zagreb, ne trebas ici do Splita i
Makarske jer uredno mozes kupiti nasa izdanja i u Zagrebu, uz iste uvjete.
A ustedjet ces i nesto na gorivu, mozda i na cestarini, a i Ane ce manje brojati dane i noci...
Sto se tice poredjenja Varteksovih odijela sa stripovima, kad stripovi budu imali barem
10% prodajnih mjesta koliko ih imaju varteksova odijela onda ce se to mozda i moci porediti.
A sto se tice Njemacke i Golfa, ne znam kako stoje stvari sa Volkswagenom, no mene kao
Hercegovca zanimaju Mercedesi pa ti njih mogu usporediti.
Mercedes se dakako moze kupiti na “skladistu”, uz popust, a jos ako imas "privilegij" pa
zivis u zemlji clanici EU ni carinu ne moras platiti.
Ili ako se carina ne naplacuje skupo kao sto je slucaj sa CH, putovanje do Stuttgarta po
novi Mercedes se moze itekako isplatiti, mjerivo u tisucama eura.
Kako je sa Gorenjem ne znam, tu sam zbilja tanak sa informacijama ali kad vec budes u
SLO raspitaj se molim te i ja bih uzeo par komada ako su povoljne te perilice, pa bih
mogao koju staviti i na aukcije i nesto i zaraditi.
Naravno da ce mi to Marko dozvoliti, ipak smo mi kumovi "privilegirani",
nista ti ne brini, samo se raspitaj za cijene.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 14:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kada je Vedran 2004. otvorio strip knjizaru, njena prvotna funkcija je bila prodaja starih stripova.
Igrom slucaja, u isto vrijeme, netko je otvorio striparnicu na Jarunu, i poceo prodavati
stare stripove, samo se ne sjecam imena, podsjeti te me...
Kasnije je, navodno, striparnica ukinuta (tako kazu) a stripovi su se nastavljali
prodavati iz skladista.
Naravno to je bila velika i glavna konkurencija.
I Danas su veliki konkurenti oni koji prodaju te stripove izvan striparnica, iz raznih skladista.
Ja bih evo predlozio ukidanje aukcija, jer one zasigurno ugrozavaju strip-knjizare
koje bi to trebale prodavati.
Na tisuce starih stripova (LMS, ZS, Stripoteka…) proslo je kroz razne ruke, na tisuce
kuna i eura, a da striparnice na njima nisu zaradile ni lipu...
Svi se cude cijenama i malom ponudom, no nitko nece donjeti „dragulje“ na otkup vec samo
manje vrijedne primjerke, ostale stvari se prodaju sa strane ili na aukcijama.
Nije ni cudo sto se ne otvaraju striparnice, kad svatko hoce prodati stripove osobno,
sa strane ili na aukcijama.
Ja ocekujem dveribad kako ces ti biti predvodnik onih koji nece vise prodavati stripove
na aukcijama ili privatno iz skladista, vec ces ih odnjeti u strip knjizare da ih oni prodaju.
I na taj nacin pomoci im da i oni nesto zarade, te ih tako podrzati i omoguciti prezivljavanje.
Uvjeren sam kako ce mnogi krenuti tvojim putem.
Jer prodaja na aukcijama nije postena i fer, a upitna je i legalnost.

Sto se tice prodaje na standu, igrom slucaja sam prije par dana bio na jednom sajmu u
Njemackoj. I vjerovali ili ne, svi izdavaci su imali vlastitu prodaju, na standu.
Unatoc tome sto u Njemackoj ima na desetke strip knjizara. Da sam bio prosvijetljen kao
sto sam sada, shvatio bih da to sto oni rade nije posteno i nije fer, a i nezakonito je,
pa bi ih svakako sve odreda izruzio, a tko zna mozda i prijavio uredu za zastitu strip-knjizara.
No mozda mogu barem nesto uciniti u tom pogledu. Poslat cu dopis upravnom odboru eBaya.
Ono sto se tamo radi je uzas. Mozete li zamisliti, unatoc tome sto (kao sto vec rekoh) u
Njemackoj ima oko 100 strip knjizara, neki su se drznici usudili JAVNO po ebayu
prodavati stripove, naravno iz podruma i skladista.
Kako sad znamo da to nije posteno i nije fer, a i nezakonito, uvjeren sam kako ce uprava
eBaya poduzeti sve da se tome stane u kraj.

Takodje kako su svi online shopovi konkurentni za ducane gdje netko stvarno stoji i
prodaje, i kako se ta online prodaja uglavnom i odvija “iz skladista” smatram kako
treba ukinuti sve online shopove.

Ili jos bolje, posve ukinuti Internet pa ce se mnogi problemi automatski rijesiti.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 12/06/2007 : 14:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message







'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13112 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/06/2007 : 14:51:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
hehehe

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 12/06/2007 : 14:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ma ne ukinuti internet, kako cu onda na ovaj forum?

Što se mene tice, može i meni prodaja ispod cijene, pa makar mi davali direktno iz skladišta...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Žene vicu, Dee, tebe seksi trebam... Ajoooj!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/06/2007 : 15:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Dado, pozdrav. Inace, kako si?
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/06/2007 : 16:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Ako sam dobro razumio mogu se Libellusovi stripovi kupiti u Splitu od Columba...super!!!
Potpuno mi je svijedno hocu li ih kupiti u striparnici ili od neke osobe kojoj je to povjereno ....

"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 17:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Dado, pozdrav. Inace, kako si?


Pozdrav. A kako sam? A znas kako je, kako zena kaze...
Ali kako dobro slusam, uglavnom sam dobro.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/06/2007 : 22:31:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by senad7

Ako sam dobro razumio mogu se Libellusovi stripovi kupiti u Splitu od Columba...super!!!


pa to ti ja trubim vec par dana...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 03:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

dveribad
Volio bih da nam napises zbog cega ovakva prodaja nije postena i fer, i prema kome nije
postena i fer, te me pogotovo zanima zbog cega je ilegalna?
Ima li tko u Slavoniji da prodaje nase stripove? Na zalost mi nikoga ne poznajemo.
Mozda se netko osobno organizirao ali nama to nije poznato.
U Sloveniji dakako ima, ima i u Splitu.
Samo ne znam u cemu je razlika izmedju tebe i njih?
Oni kupe i prodaju, bas kao i ti sto kupis robu i prodas dalje.
Postoji li ijedan razlog da Libellus ne proda nekome po par komada nasih izdanja,
i postoji li ijedan razlog i nacin da sprijecimo daljnju prodaju tih izdanja koja su nam uredno placena?
Ako bi ti kupio od nekog izdavaca aktualna izdanja i to po nekoliko primjeraka istih naslova, to bi vjerojatno kupio da bi ih po istoj cijeni mogao vratiti striparnicama kad se to jednom rasproda, kako bi ih podrzao?

Kad se budes vracao iz Slovenije i prolazio kroz Zagreb, ne trebas ici do Splita i
Makarske jer uredno mozes kupiti nasa izdanja i u Zagrebu, uz iste uvjete.
A ustedjet ces i nesto na gorivu, mozda i na cestarini, a i Ane ce manje brojati dane i noci...
Sto se tice poredjenja Varteksovih odijela sa stripovima, kad stripovi budu imali barem
10% prodajnih mjesta koliko ih imaju varteksova odijela onda ce se to mozda i moci porediti.
A sto se tice Njemacke i Golfa, ne znam kako stoje stvari sa Volkswagenom, no mene kao
Hercegovca zanimaju Mercedesi pa ti njih mogu usporediti.
Mercedes se dakako moze kupiti na “skladistu”, uz popust, a jos ako imas "privilegij" pa
zivis u zemlji clanici EU ni carinu ne moras platiti.
Ili ako se carina ne naplacuje skupo kao sto je slucaj sa CH, putovanje do Stuttgarta po
novi Mercedes se moze itekako isplatiti, mjerivo u tisucama eura.
Kako je sa Gorenjem ne znam, tu sam zbilja tanak sa informacijama ali kad vec budes u
SLO raspitaj se molim te i ja bih uzeo par komada ako su povoljne te perilice, pa bih
mogao koju staviti i na aukcije i nesto i zaraditi.
Naravno da ce mi to Marko dozvoliti, ipak smo mi kumovi "privilegirani",
nista ti ne brini, samo se raspitaj za cijene.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


-Drago mi je da je netko rijecit.Cestitam na konstruktivno-poucnom tekstu.Odnosilo se na Mladena,on se uzvrpoljijo na moje neslaganje sa ovakvom prodajom "novih" stripova.Pokazujuci privrženost,vama izdavacima,zašto si se ti osjetio adekvatnim replicirat na moju štoriju o kupovini "platim u striparnici tri,a dobijem dva stripa"!?
-Da pokušam još jednom.Prvo,i dalje smatram da ste pogriješili u ovakvoj prodaji,koliko je to legalno i zakonski,vidjet cemo(mislim na sve izdavace).Ako ste (si) primjetili prvi post,iznio sam mišljenje i dobronamjernu sugestiju.-Dok Lester mi je prišio da nešto prijetim,a zaista nisam ,niti imam potrebu,a i zašto bih.Podržavam bilo kakvo izdavanje stripova,ali ne ovakvu prodaju jer po meni nije fer.Objasnit cu zašto.
-Ako je Dok suradnik,poštujem i njegovo djelo,prevodenja,mada mi se cini da bi jedan visoko obrazovani ekonomist,te,nekdašnji "lagerista" piratskih izdanja,koja je vjerojatno takoder prevodio,morao studioznije i kvalitetnije "prevest" moje postove jer sam ih pisao na materinjem,hrvatskom jeziku.Ja pirate nisam simpatizirao,pa ne znam da li su bili prevedeni na ekavštinu ili hrvatski(ijekavski) jezik.Gdje je u mojem ranijem pisanju prijetnja,procitaj ponovno par puta.
-Varteksova odjela,Dado,imaju veze sa stripovima koliko i 1 kg pšenice(Mladenova sintagma),pa sam se samo nadovezao na tu pšenicu.
-To što si se ti ,šaljivo dakako,okarakterizirao kao hercegovac,ma što god znacilo,ja ti nisam kriv,samo se sjecam da su u Zagrebu pocetkom devedesetih zbijane šale o bijelim carapama.Pretpostavljam da na vic npr.povecala se prodaja bijelih sportskih carapa,gledaš sa simpatijama.-Ja sam se rodio u Lici,pa bi i tu bilo poprilicno šaljivih dosjetki.-Kompariram,da netko ne "prevede krivo ili ne daj bože da se uvredi.
-Stripoteka na Jarunu je bila moja,pa sam ju zatvorio.Radila je kratko,ali nisam prodavao nove stripove,samo stare.Zatvorio sam ju zbog manjka vremena(bila je jedna cura koja je prodavala) i velikog poreza.Cijene stripova su ,u ono vrijeme bile velike(mislim da sam se sa globinjom nešto porijeckao javno oko cijena),ali danas bi bile više nego realne.Nisam znao da Vedran u isto vrijeme otvara stripoteku,a to što je ponuda starog stripa bila veca,ne znaci da sam mu želio napakostit.-Na prodaju starog stripa placa se puni iznos PDV-22%.Kako je sve išlo preko kase,a ja sam naveo stripove kao vlastite,mjesecni anuiteti državi su bili,ako se ne varam,jedan mjesec preko 30 tisuca kuna.Da budem iskren,mislio sam da cu placat,uz porez na dobit,samo 5%.Recimo kao kada prodaš stari,rabljeni auto,kupac prijenos vlasništva (auta) placa 5%.To je osnovni razlog zatvaranja,uz vrijeme.
-Ne shvacam što si htio reci sa stripotekom?
-Cesto je aktuelna tema HC ili SC izdanja na ovom forumu.Skupo ili ne?-I ti sam poprilicno puta ucestvuješ u debati i braniš što radiš.Pa davno ste mogli napisat,-tvrdokoriceni stripovi se po zakonu tretiraju kao knjiga i na njih se,kao i na knjige,primjenjuje nulta stopa(0%)poreza,a to je jedini razlog zbog kojeg se stripovi izdaju u tvrdim koricama.-Eto,kraj svih rasprava,a ne da nekakvi suradnici brane vašu stranu ili da Alen otvara topic i edukativno docarava opravdanost skupih novih izdanja,negirajuci stari strip,skup je,ništa ne valja,kreteni su to radili,a mi "kumovi" cemo vama ovcama to zorno pokazat uz mogucnost da slobodno iznesemo svoje blejanje!!
-Ti si takoder kolekcionar starih edicija,ako se ne varam.Pretpostavljam da ih ne kupuješ da bi ih bacio u smece!?
-Na aukcije sam stavio stripove nakon zatvaranja stripoteke,a to što sam ih postavio po 1 kunu je tada bilo relativno riskantno(novcano gledajuci).Ostala legenda je poznata,nikada nisam varao i samo sam bio fer(mislim na ocuvanost stripa).Niti danas ne prodajem stripove van aukcija,po ,kako si napisao skladištima,izuzev ukoliko netko ne kupuje komplete.Što sam ovdje htio rec,pitaj vlasnika sajta.
-Poprilican broj javno eksponiranih ljudi sakuplja stripove,imaju novca i nje tajna da su poneki kompleti dosezali vrtoglave iznose.Isti ti doktori,umjetnici,glumci,politicari,financijski inspektori,direktori i ini,kupuju i nova izdanja,pa se zna dogodit da ja u Vedrana kupim za nekoliko ljudi tvoja izdanja pa ih uz put dostavim.Takoder nije tajna da za sebe kupujem i slažem nekoliko kompleta.E sad,da li ih kupujem za kasniju prodaju,kako bi zaradio na njima,što si ti aludirao,a ja ti zahvaljujem ako me nakon svega tako doživljavaš,uz opasku da danas postoji puno boljih investicija od ove.
-Na kraju ove kobasice od posta,pretpostavljam da si se iznenadio da sam baš ja sve ovo pisao,ali siguran sam da ste pogriješili .Normalno da ce potencijalni kupci biti na vašoj strani,kao što je sigurno da ce bit protiv mene(mislim na normalne kupce stripa,a ne na dupelisce-prepoznat ce se),ipak ste vi D&D,ikone izdavaštva u nas,i šire.
-Reci ti meni Dado,ako si poduzetnik,da li je tržišno fer,ako ti kao izdavac,prodaš covjeku koji živi od stripoteke,recimo 150 komada novog stripa,koji košta po 50 kuna, isto napraviš i prodaješ u skladištu po jedan primjerak tog istog stripa potencijalnom kupcu.Ako je to tebi normalno i fer,svaka vam cast.To je bit onog zašto?-Meni,recimo nije fer da moderatori prodavaju stripove na aukcijama i ništa ne placaju,pa u vetrini završi smece od stripa,ocuvano za 2,po dvije kune.Dveribad stavi stripove i recimo plati 3000 kuna.Alen ,ljut i iznerviran,.....Zole bida poster od VJ,talijanski, do 250 kuna,kao treba mi,meni talijani kada su poklanjali u Milanu nisu dali po 5 komada...i to je fer....
-Ma vi moderatori ste jednostavno bogovi.Sve vi možete,kumovi ste,nitko ne smije ništa zucnut protiv vas .Hrpa je primjera,ima toga još puno,sve što ste vi zamislili je ok.Ako nismo u istom kolu,van sa sajta,barem 7 dana.-
-Što se tice aukcija,one su zakonski pod povecalom,velika se tu lova okrece.Sigurno da bi to trebalo,kao i moje aukcije,oporezovat.Ja sam za.Ako te to veseli,bum se i ja povukao sa aukcija,ali meni ti to više i ne treba,iskreno,ovaj nesretni nick je vec legenda sam po sebi-dveribad.-Eventualno,nešto u humanitarnom vidu mogu stavit,ako mi dozvolite.
-Još uvijek tvrdim da nije fer,ali hvala što ste mi posvetili pažnju,ocito da ne pišem samo gluposti.
-Uvijek možete angažirat "dupelisca"(ili dva),da se izvrijedaju i vi ljepo zakljucate topic,što ce se vjerojatno i dogodit.
-Na aukcijama se necu pojavit,ali na forumu da.Cesto cu vam pisat,sve dok me ne izbacite,uz opasku da cu nastojat,ne dat vam povoda.-"Kumovi" moji,sve vas volim.Nadam se da ce Zole uspjet dobro organizirat iduci CRŠ u Zagrebu!-Nadam se da ce se Libellus izvuc iz ove dubioze,te postat najcijenjenija izdavacka kuca.
-Ima još materijala,samo mi dajte povoda.-dveribad-
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 03:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

hehehe

____________________________________
Tako je govorio Zagortustra.


-Evo,kad se covjek potrudi i fino sroci tekst,cak pokupi simpatije i od ovakve velicine.
-Cak ni stinky-jujuju,više HC nije skup!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 03:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Znam samo jedno. Kada netko želi provesti svoje mišljenje, a nema argumenata, onda ili vice (u razgovoru) ili se ovako raspiše, a ništa ne kaže, samo gluposti. Nisam protiv trgovine, samo sam protiv zarade prodavaca vece nego zarade proizvodaca. Valja pažljivo procitati tekst, a ne se živcirati.


-Ja se ispricavam ako sam vikao u razgovoru na tebe,ali se ne sjecam tog razgovora.Ako moj tekstualni izricaj doživljavaš kao vikanje,ne znam što bih ti rekao,ignoriraj me.
-Kakvi argumenti,iznosim svoje razmišljanje,pobogu,svoj stav o ovakvoj prodaji.Da bih podrobnije objasnio gluposti koje pišem,trebam više prostora,zašto mi to zamjeraš.Cak i ako ništa ne kažem,a ne živciram se i zašto si kontradiktoran.Niže od ovog posta si napisao da si iživciran.-
-Što mogu,raspišem se.Volio bih ja bit kratak,jasan i direktan kao ti Mladene,ali nisam.Nemam mota za to.-Inace,kako si ti?Javi kada budeš u MILIJUNAŠU ,da te bodrim!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 13/06/2007 : 04:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
mogu mislit kakvi ce dado ostavitti post nakon ovakvoga

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 04:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Sjetio sam se još jednog (nažalost stvarnog) dogadaja. Prije 30-tak godina u ondašnjoj Jugi nisi mogao legalno kupiti ništa izvana, samo preko uvoznih firmi. Te firme su samo vrtile papire, a ti si SVE morao SAM uraditi. I privatno i službeno. Tako je npr. "Slobodna Dalmacija" pisala da su u Koteks došle VHS kasete. Napominjem da ih onda NIGDE nisi mogao kupiti, a danas možeš u svakoj trafici. Odmah odem u Koteks i stvarno, kasete u futrolama. Uzmem jednu, otvorim, a ona pošarana i iskrzana. Pa ovo je druga ruka, pitam. Da, to je uzeto od jednog švercera na granici i sada mi prodajemo. Koliko? Cijena je bila kao za novu kasetu u Trstu. Eto, pohlepi NIKAD kraja. Kada me netko uvjeri da je teže sjediti i cekati da ti kupac SAM dode, uzme i plati, nego ici vani, sklopiti ugovor, platiti prava, platiti prijevod, platiti tiskaru, snositi rizik proizvodnje itd itd, onda povlacim ove svoje tekstove i izvinjavam se dveribadu i ostalim istomišljenicima.


-Nešto si u krivu,svrsto si mene u nešto što nisam.O kakvoj pohlepi pricaš(pišeš)?Zašto bi se ti meni izvinjavao,ne razumijem u kakvoj si ti "brijacini"?Kakvi istomišljenici,pa vidiš da nitko ne misli kao ja......pazi stvarno!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 04:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu




-prevedi!?



reci samo na koji jezik




-..dobar si!-Pa može na Hrvatski,pretpostavljam Dok,da prevodiš na naš jezik.-Može ina Srpski,ako ti bolje leži.-Zbunio si me sa isprikom,napisa----kuPcu---,a ja pomješo cirilicu i latinicu!
-A i ti Srbi,sve naopako,njima je P ustvari R!Svašta,a nama se rugaju zbog "griješke"!



jebes sve ako ja razumijem sto ti ovdje pokusavas postici

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


-Pa ne razumijem ja koji pišem da bi ti.
-Dobro,ako se izvuce iz konteksta(simi-jev post),djeluje kao "polupretnja",ali je jasnije ako procitaš prvi post.-
-Polupretnja?-ma hajte,molim vas!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000