forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusovi stripovi i u Makarskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 20:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by wiskey

Nekom se možda nece svidjeti, ali cu ipak napisati. Meni je citav život pun qrac švercera i preprodavaca i posrednika. Došlo je do toga da proizvodac manje zaradi od svoje proizvodnje nego prodavac. Npr. pšenica. Otkupna cijena jedva 1 Kn za kg. Koliko se kruha može dobiti od 1 kg? Skoro toliko. A koliko je kg kruha? Od te cijene dajte svakome koliko tko uzme, pa cete vidjeti da uzmu najviše (i najlakše)prodavaci. A ZAŠTO? Zar stvarno ima ljudi koji misle da je teže prodati nego proizvesti? Pogledajte samo otkup voca, a koliko ga posrednici prodaju na tržnici. Nemam ništa protiv da netko i tako zaraduje. Ali, ZAŠTO odmah 100%. Da on doda svoju maržu od 10-20%. Ali najmanje 30% i to još uz neke uvjete. Trebaš ga još iz zahvalnosti poljubiti i u dupe. Ma, odjebi. Cijeli ovaj topic nisam procitao i ne zanima me što drugi misle, ali PUNU PODRŠKU dajem tandemu Dado&Dado. Zašto da moram ici u Zagreb ili hajde, neka sam cesto u Zagrebu po drugom pitanju i sada, ZAŠTO da u npr. MORE COMICU moram strip platiti toliko da dobijem dva, a platim tri?




-Ja ne da dajem podršku,vec sam i fan!
-Vjerojatno i jedan od izdašnijih kupaca!
-Mladene,jel ovo "odjebi" mene ide?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 20:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message

-
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by senad7

Izvinjavam se zbog svog neznanja , mozda je to bilo prije na nekom topiku (promaklo mi u tom slucaju), a to je:Da li ima Libellusovih izdanja u Splitu ,u tom slucaju na kojem mjestu? Ove godine cu navratiti jedan dan u Split pa bi rado kupio nekoliko primjeraka.


imaš u columba...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


Pitanje da li prodaje!??! Nekosta me nista da pokusam.Hvala za savjet.


pa naravno da ih prodaje...šta misliš,da ih ima za ukras

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


-....ovo.........jel može pojašnjenje!
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/06/2007 : 21:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu




-prevedi!?



reci samo na koji jezik

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/06/2007 : 22:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Najprije da napomenem da nisam jedan od onih koji "poseru", pa poslije moraju lizati, objašnjavati, ukrašavati i tumaciti što je pjesnik htio reci. Sada da kažem da sa "odjebi" nisam mislio na tebe, nego na tu, na žalost, postojecu cinjenicu vezanu za posrednike i slicne, što se nedvosmisleno moglo zakljuciti iz konteksta moga teksta. Tim više sam zatecen time da si i pomislio da se to odnosi na tebe. KAKO I ZAŠTO? Ja nastojim pisati (ako me vec nešto zaintrigira) da ne vrijedam nikoga osobno, ali da necu reci ono što mislim da nije u redu, RECI CU.

Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 11/06/2007 : 22:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Tako je! Živio govornik! Viva la revolucion!
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/06/2007 : 22:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Zajebaješ, je li, Roko?
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 11/06/2007 : 22:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Malo.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/06/2007 : 22:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Kaže se u narodu "malo, a glupo".
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7793 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 12/06/2007 : 00:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
voli ante u zadnje vrijeme da zajebaje

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 12/06/2007 : 00:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message
Kuda plovi ova ladja....


Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 12/06/2007 : 00:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message

quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by wiskey

Najprije da napomenem da nisam jedan od onih koji "poseru", pa poslije moraju lizati, objašnjavati, ukrašavati i tumaciti što je pjesnik htio reci. Sada da kažem da sa "odjebi" nisam mislio na tebe, nego na tu, na žalost, postojecu cinjenicu vezanu za posrednike i slicne, što se nedvosmisleno moglo zakljuciti iz konteksta moga teksta. Tim više sam zatecen time da si i pomislio da se to odnosi na tebe. KAKO I ZAŠTO? Ja nastojim pisati (ako me vec nešto zaintrigira) da ne vrijedam nikoga osobno, ali da necu reci ono što mislim da nije u redu, RECI CU.




-Pa i mene je zaintrigirala ovakva prodaja.U najblažem smislu nije poštena i nije fer,a bogami nije ni zakonski.Ako u nekom fahu postoji tona zakona,postoji u trgovini.Moj stav je da ovakvo prodavanje donosi više negativnog rejtinga.
-Sredinom tjedna idem za Slavoniju,pa bih molio ,ako netko tamo prodaje te stripove nek se javi.Kupio bih si još par komada.A ukoliko netko prodaje u Sloveniji,a prodaje,smo se ne sjecam imena,podsjetite me,...kupio bih i tamo jer mi u povratku naši carinici nece zamjerit,ipak se radi o hrvatskom proizvodu!Ne bih htio kupit kod Buch-a jer cu "dva stripa platit kao da sam kupio tri",mislim,ne bih htio nikoga "ljubit u guzicu" jer mi je prodao "dva stripa,a ja platio tri"!!!!!-Možda netko prodaje tamo jeftinije,a JA volim kad je jeftinije!
-Ukoliko ne uspijem na ove dvije lokacije,oli pozicije,jer nebih htio kupit od "posrednika",radije pricekam iduci tjedan kada putujem u Dalmaciju,pa kupim u Splitu.Dogodi li se slucajno da preko Zadvarja budem primoran zaobici Split,stat cu u Makarskoj,na prvom semaforu i pricekat ili doci do kuce di se prodaje.-Fala bogu da je mreža razgranata,pa covjek ne može "omanut"!
-A kog ce nam vraga stripoteke,zar da nas nekakvi hoštopleri deru sa svojim maržama,kad možemo kupit di nam paše.!
-Odemo fino do svakog izdavaca,sve kupimo što volimo,a još prodemo jeftinije.--Samo,Mladene,kako si ti prošao jeftinije,ako je Dado napisao da je cijena ista kao u LIBELLUS-u u Zagrebu?
-Najbolje da zatvorimo stripoteke ili još bolje da ih zapalimo,da nas ne deru i varaju,pa svi mi ljubitelji strpa ljepo kupujemo stripove na skladištima izdavaca!!!!!!To je ionako zakonski ok,pa odoh si ja u Varaždin kupit sutra na skladištu Varteksa par odijela,uz put.Kad se uredim skocit cu u Njemacku po novog Golfa(mislim da je 5),sigurno imaju na skladištu.-Mislim da ne bi bilo loše preko Ljubljane ili Maribora,skocit do skladišta Gorenja,po "perilicu rublja",sigurno imaju na lageru,da iznenadim ženu sa novom mašinom,a proci cu jeftinije.Sigurno ce mi prodat na skladištu!
-Što bi meni,tamo neki "posrednici",skuplje prodavali,za moje šolde.
-Vidiš,nisam ti ni ja mandrilo.Volim i ja da u takuin-u ostane više šoldi!
-I tako sretan,obilazeci skladišta,pozdravim Zagorce u Varaždinu,Hansa u Berlinu i fantje u deželi.Normalno,tribat ce i vrimena za ovo,žena ceka,a ja sav sritan dolazim sa pismom.....meni je ova baš prikladna...."Broji Ane dane-noci......."
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 12/06/2007 : 01:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu




-prevedi!?



reci samo na koji jezik

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


-..dobar si!-Pa može na Hrvatski,pretpostavljam Dok,da prevodiš na naš jezik.-Može ina Srpski,ako ti bolje leži.-Zbunio si me sa isprikom,napisa----kuPcu---,a ja pomješo cirilicu i latinicu!
-A i ti Srbi,sve naopako,njima je P ustvari R!Svašta,a nama se rugaju zbog "griješke"!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/06/2007 : 08:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
niš ne kužim
prica se o prodaji u striparnicama
u zagrebu su prakticki dvije -- prakticki moglo bi se reci jedna od jednog izdavaca a druga od drugog izdavaca i jedni sa drugima nisu sklopili ugovore o prodaji sa suprotnim i u cemu bi bio problem da npr.zagrebacka striparnica (koja je i izdavac stripova) prodaje svoje stripove u makarskoj kod izdavaca -- pa to rade sve izdavacke kuce
svaka prodaje knjige ili stripove ako dodeš do izadavaca i sve je po zakonu a to što neki prodavaci nabijaju visoke marže na prodaju to je ipak njihov problem
snalažljiv kupac ako troši veliku kolicinu kuna uvijek bu radi uštede kupovao direktno od izdavaca i sve po zakonu

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 12/06/2007 08:14:49
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/06/2007 : 08:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Znam samo jedno. Kada netko želi provesti svoje mišljenje, a nema argumenata, onda ili vice (u razgovoru) ili se ovako raspiše, a ništa ne kaže, samo gluposti. Nisam protiv trgovine, samo sam protiv zarade prodavaca vece nego zarade proizvodaca. Valja pažljivo procitati tekst, a ne se živcirati.
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 12/06/2007 : 08:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
Sjetio sam se još jednog (nažalost stvarnog) dogadaja. Prije 30-tak godina u ondašnjoj Jugi nisi mogao legalno kupiti ništa izvana, samo preko uvoznih firmi. Te firme su samo vrtile papire, a ti si SVE morao SAM uraditi. I privatno i službeno. Tako je npr. "Slobodna Dalmacija" pisala da su u Koteks došle VHS kasete. Napominjem da ih onda NIGDE nisi mogao kupiti, a danas možeš u svakoj trafici. Odmah odem u Koteks i stvarno, kasete u futrolama. Uzmem jednu, otvorim, a ona pošarana i iskrzana. Pa ovo je druga ruka, pitam. Da, to je uzeto od jednog švercera na granici i sada mi prodajemo. Koliko? Cijena je bila kao za novu kasetu u Trstu. Eto, pohlepi NIKAD kraja. Kada me netko uvjeri da je teže sjediti i cekati da ti kupac SAM dode, uzme i plati, nego ici vani, sklopiti ugovor, platiti prava, platiti prijevod, platiti tiskaru, snositi rizik proizvodnje itd itd, onda povlacim ove svoje tekstove i izvinjavam se dveribadu i ostalim istomišljenicima.
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/06/2007 : 09:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
-Pa i mene je zaintrigirala ovakva prodaja.U najblažem smislu nije poštena i nije fer,a bogami nije ni zakonski.Ako u nekom fahu postoji tona zakona,postoji u trgovini.Moj stav je da ovakvo


ko o cemu dveribad o zakonu!!!! iako je vec prije priznao "Hvala na trudu,sve stoji,nije u tome bit.Potez je loš,nekorektan.Vidjet cemo.Skinite ovo" da to nije nezakonito...što se tice distributera oni osim obveznih primjeraka koje po zakonu moraju dati nemaju nikakvih obaveza po pitanju distribucije! to kaže zakon! i molim da se više ne dovodi u pitanje zakonitost onoga što "dadoti" rade.

Edited by - simi on 12/06/2007 09:30:02
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 09:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
e, velike face, ajd to rijesite preko maila i skinite se s one stvari i onim rijetkima kojima se jos niste zgadili (usput i strip). vjerojatno nikog normalnog ne zanima tko je kakav "dasa" i ne morate se dokazivati po forumima.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/06/2007 : 10:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
evo i ko se sve bavi prodajom knjiga
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/06/2007 : 10:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

e, velike face, ajd to rijesite preko maila i skinite se s one stvari i onim rijetkima kojima se jos niste zgadili (usput i strip). vjerojatno nikog normalnog ne zanima tko je kakav "dasa" i ne morate se dokazivati po forumima.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii


opcija ignore ima svoju svrhu...
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 10:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
i naziv topica ima svoju svrhu sergio...

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/06/2007 : 10:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

i naziv topica ima svoju svrhu sergio...

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii


pa ja se u principu i držim topica...hvala na pažnji
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 10:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

quote:
Originally posted by dveribad

quote:
Originally posted by Dok Lester

ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu




-prevedi!?



reci samo na koji jezik




-..dobar si!-Pa može na Hrvatski,pretpostavljam Dok,da prevodiš na naš jezik.-Može ina Srpski,ako ti bolje leži.-Zbunio si me sa isprikom,napisa----kuPcu---,a ja pomješo cirilicu i latinicu!
-A i ti Srbi,sve naopako,njima je P ustvari R!Svašta,a nama se rugaju zbog "griješke"!



jebes sve ako ja razumijem sto ti ovdje pokusavas postici

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 10:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by simi

pa ja se u principu i držim topica...hvala na pažnji

svi se u principu drzimo topica. posto kila lubenice kod vas na placu?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 12/06/2007 : 10:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message


"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 12/06/2007 : 10:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
dobro, vratimo se temi. imam nesto rodbine u makarskoj, budu tamo po 6 mjeseci. mogu li ih zamoliti da mi kupe koji strip, bez ikakve sumnje da ljudima stvaram zajebanciju nakon izrecenih gluposti i poluotvorenih prijetnji izdavacima/trgovcima? ili ce ih netko zatraziti racun kad odu 20 m dalje noseci "vrucu robu"? da se trgovina obavi na nekom parkiralistu ili u odvojenom separeu pod zastitom?

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000