forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellusovi stripovi i u Makarskoj!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 11/06/2007 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Ja bi volio ukrasit sobu sa 10-ak MM giganata br. 1! Mislim da bi mi soba izgledala prekrasno.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/06/2007 : 00:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Predbiljezit cu te, ako jednom budemo radili reprinte...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29218 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/06/2007 : 10:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Bio sam odsutan preko vikenda pa se nisam mogao javiti.
Konkretno, dveribad zamjera izdavacima koji prodaju stripove van striparnica, bilo na standovima, bilo prijateljima jer smatra da se na taj nacin steti striparnicama koje se bore za opstanak. Tema je kompleksna i nije je lako razrijesiti, tako da u to ne bih ulazio, neka svaki izdavac radi kako misli da je najbolje.
Sto se sticky-a tice, Dado ima odrijesene ruke staviti sticky sto god hoce vezano za libellus, mojim dopustenjem.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 11/06/2007 : 11:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
kužim dveribada ali meni je puno puta jako dobro došlo što mi je dado izašao u susret i u makarskoj davao stripove...kako nisam iz zagreba a u rijeci je pojam striparnica = prazan skup meni je to bilo iznimno važno, da ne spominjem još neke druge detalje...uglavnom sa stanovišta kupca to mi je iznimno važno...tim više što sam cesto dole a gotovo nikada u zgb...
sa stanovišta kupca to podržavam - tim više što oni izlaze u susret ljudima koji su u slicnoj situaciji i ja....
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 11:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-To stoji,ali nikada se i nece otvorit ako izdavaci prodavaju stripove u skladištima.Definitivno da je tema kompleksna.
-Na kraju,krajeva,zašto recimo nema LIBELLUSOVIH stripova u MC?
-Da li je zakonski dozvoljena ovakva prodaja?Ipak se radi o novom proizvodu,smije li se na ovakav nacin,javno,prodavat stripove po skladištima?
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 12:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ja mislim da bi izdavaci (ne svi) trebali placati reket!

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 12:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Krivo misliš,slika je kriva,ja mislim da bi im trebalo pomoc!
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 11/06/2007 : 12:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-To stoji,ali nikada se i nece otvorit ako izdavaci prodavaju stripove u skladištima.Definitivno da je tema kompleksna.
-Na kraju,krajeva,zašto recimo nema LIBELLUSOVIH stripova u MC?
-Da li je zakonski dozvoljena ovakva prodaja?Ipak se radi o novom proizvodu,smije li se na ovakav nacin,javno,prodavat stripove po skladištima?


dozvoljena je jer izdavac ima pravo po zakonu samostalno organizirati distribuciju svojih proizvoda...nije obavezan ici preko posrednika jedino je obavezan platiti porez po osnovi cijene koja ce morati (ili vec mora) biti otisnuta na knjizi(stripu)
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 12:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Krivo misliš,slika je kriva,ja mislim da bi im trebalo pomoc!



ne, ne, da se ti prodavaci (ne svi) izvuku ponekad iz rupa, lakse bi zivili. tenis je jako zdrav.

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii

Edited by - Pavel01 on 11/06/2007 12:10:40
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 11/06/2007 : 12:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ovo je za mene odlican potez Libellusa. Dado&Dado su još jednom pokazali da se radi o velikim profesionalcima koji svoj posao ozbiljno shvataju i koji svakom kupcu izlaze u susret. Nema svako mogucnost da ide do Zagreba, uvjeren sam da vecina kupaca pozdravlja ovaj korak.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/06/2007 : 12:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 11/06/2007 : 12:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
tim više što je ovo samo modificirana internet prodaja (ili kataloška) kako god tko želi...ti odabereš na internetu a o dostavi se dogovaraš s izdavacem....sutra ujutro cu tu postirati dio zakona koji regulira to pitanje zamolio sam u našoj pravnoj službi da mi to izvuku i po mojim saznanjima nema nikakva zakonska ogranicenja za ovo što dado&dado planiraju....
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 12:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Hvala na trudu,sve stoji,nije u tome bit.Potez je loš,nekorektan.Vidjet cemo.Skinite ovo.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 12:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
potpuno se slazem sa dveribadom i razumijem ga. koja je to pohlepa. pa jasno da se stripovi trebaju prodavati u stiparnicama a ne u nekim podrumima. izdajes i jos prodajes po maloprodajnoj cijeni. to je izdaja.

mc evo ti noga u guz pa ti zivi od zraka. to nije izdaja.

trebao bi se naci neki jaci igrac, otvoriti trgovinu, prosiriti se na cijelu hrvatsku i to prodavati. no tu treba uloziti puno truda, ja mogu samo predloziti/pomoci oko naziv(a), recimo "tisak".

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 11/06/2007 : 13:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja mislim da je odlicna ideja da se prodaju stripovi ovako preko interneta i po "podrumima"!
pa ne zive svi u zagrebu gdje su libellus i MC
osim toga, po vama koji smatrate da se stripovi trebaju prodavati iskljucivo u striparnicama - te stripove mi uopce ne bi smjeli kupovati na mafestu i slicnim dogadanjima(a siguran sam da ste ih svi kupili na mafestu)
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 11/06/2007 : 13:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Hvala na trudu,sve stoji,nije u tome bit.Potez je loš,nekorektan.Vidjet cemo.Skinite ovo.

Imaš li argumente za ovo što si napisao? Ja te nikako ne shvatam. Ne znam kome ce Libellus sa ovim potezom nanijeti štetu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 13:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ma recite sto hocete ali jednostavno nije estetski prodavati stripove po podrumima, polukatovima, festivalima, vani...

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 11/06/2007 : 13:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-To stoji,ali nikada se i nece otvorit ako izdavaci prodavaju stripove u skladištima.Definitivno da je tema kompleksna.


Sto se tice nase prodaje u Makarskoj i okolici, ona nije nastala kako bise srusila neka
strip-knjizara, vec je nastala iz suprotnog razloga jer strip-knjizare nema, a mi zelimo
olaksati nasim kupcima, u tim krajevima, nabavu i dostavu Libellus izdanja.
Mi smo duze vrijeme pokusavali organizirati prodaju preko nekih potencijalnih prodajnih mjesta,
no to nazalost nije funkcioniralo. Nemarnost u odjavljivanju robe i neplacanje racuna je ogroman problem.
Kako pomoci drugima a da ne odnemognes sebi?
Mi iz Libellusa bi bili najsretniji kada bi diljem HR postojale striparnice sa kojima
bi se uredno i redovito moglo obavljati poslovanje oko nasih izdanja. No nazalost, to za sada nije slucaj.

quote:

-Na kraju,krajeva,zašto recimo nema LIBELLUSOVIH stripova u MC?


O tome se vec pisalo. Nismo se uspjeli dogovoriti oko suradnje.
Mi smo njima ponudili iste uvjete kao i Vedranu, no ti uvjeti njima nisu odgovarali,
tako da nije doslo do nastavka suradnje.
quote:

-Da li je zakonski dozvoljena ovakva prodaja?Ipak se radi o novom proizvodu,smije li se na ovakav nacin,javno,prodavat stripove po skladištima?


Zakon ne poznaje javnu, i manje javnu, privatnu, prodaju po skladistu, docim bi jedno
bilo dopusteno a drugo ne. Kad nebi bilo dozvoljeno, onda bi to vrijedilo za oba nacina.
A sto zakon kaze je vec Simi napisao pa se necu ponavljati.
Mogu samo jos dodati kako Libellus uredno placa porez za svaki prodani strip, i to se u svako
vrijeme bez problema moze provjeriti.

To je sve sto mozemo reci na ove teme.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 13:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
ja kad bi iso prodavati stripove, prvo bi napravio petogodisnji plan. plan bih bih se sastojao od 3 faze. prvo otvoriti striparnicu, drugo pustiti par tona jeftinih stripova (dobro zasticenih) uzvodno niz savu do zagreba, osigurati ponudu i time centralizirati trziste, trece osigurati ekskluzivne ugovore sa izdavacima i ocistiti konkurenciju.
uz to pratece pojave a. online striparnica koja radi ne radi par-nepar b. bonove za gigante (obostarne) c. primanje pretplate u pismu (samo devize) d. ...

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 11/06/2007 : 13:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Makarskoj treba striparnica.
Ako ima MaFEST,može i ona proc.
Onako,po uzoru na Bookcaffe,sa mini barom i par stolica na štekatu.
Dobrovoljno se javljam za ulaganje u to.
Novcano,dakako.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 11/06/2007 : 14:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
d. organiziranje tombole!

----------------------------------
stade seeeee cvijece rosom kititiiiii
Go to Top of Page

wiskey
Senior Member



Croatia
1250 Posts

Member since 11/12/2006

Posted - 11/06/2007 : 14:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wiskey a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

Nekom se možda nece svidjeti, ali cu ipak napisati. Meni je citav život pun qrac švercera i preprodavaca i posrednika. Došlo je do toga da proizvodac manje zaradi od svoje proizvodnje nego prodavac. Npr. pšenica. Otkupna cijena jedva 1 Kn za kg. Koliko se kruha može dobiti od 1 kg? Skoro toliko. A koliko je kg kruha? Od te cijene dajte svakome koliko tko uzme, pa cete vidjeti da uzmu najviše (i najlakše)prodavaci. A ZAŠTO? Zar stvarno ima ljudi koji misle da je teže prodati nego proizvesti? Pogledajte samo otkup voca, a koliko ga posrednici prodaju na tržnici. Nemam ništa protiv da netko i tako zaraduje. Ali, ZAŠTO odmah 100%. Da on doda svoju maržu od 10-20%. Ali najmanje 30% i to još uz neke uvjete. Trebaš ga još iz zahvalnosti poljubiti i u dupe. Ma, odjebi. Cijeli ovaj topic nisam procitao i ne zanima me što drugi misle, ali PUNU PODRŠKU dajem tandemu Dado&Dado. Zašto da moram ici u Zagreb ili hajde, neka sam cesto u Zagrebu po drugom pitanju i sada, ZAŠTO da u npr. MORE COMICU moram strip platiti toliko da dobijem dva, a platim tri?

Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 11/06/2007 : 14:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
quote:
Originally posted by wiskey

quote:
Originally posted by wiskey

Nekom se možda nece svidjeti, ali cu ipak napisati. Meni je citav život pun qrac švercera i preprodavaca i posrednika. Došlo je do toga da proizvodac manje zaradi od svoje proizvodnje nego prodavac. Npr. pšenica. Otkupna cijena jedva 1 Kn za kg. Koliko se kruha može dobiti od 1 kg? Skoro toliko. A koliko je kg kruha? Od te cijene dajte svakome koliko tko uzme, pa cete vidjeti da uzmu najviše (i najlakše)prodavaci. A ZAŠTO? Zar stvarno ima ljudi koji misle da je teže prodati nego proizvesti? Pogledajte samo otkup voca, a koliko ga posrednici prodaju na tržnici. Nemam ništa protiv da netko i tako zaraduje. Ali, ZAŠTO odmah 100%. Da on doda svoju maržu od 10-20%. Ali najmanje 30% i to još uz neke uvjete. Trebaš ga još iz zahvalnosti poljubiti i u dupe. Ma, odjebi. Cijeli ovaj topic nisam procitao i ne zanima me što drugi misle, ali PUNU PODRŠKU dajem tandemu Dado&Dado. Zašto da moram ici u Zagreb ili hajde, neka sam cesto u Zagrebu po drugom pitanju i sada, ZAŠTO da u npr. MORE COMICU moram strip platiti toliko da dobijem dva, a platim tri?




pametni quotaju sebe a drugi njih u svakom slucaju ja sam onaj drugi ali potpisujem od rijeci do rijeci wiskeyev post
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 11/06/2007 : 17:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by senad7

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by senad7

Izvinjavam se zbog svog neznanja , mozda je to bilo prije na nekom topiku (promaklo mi u tom slucaju), a to je:Da li ima Libellusovih izdanja u Splitu ,u tom slucaju na kojem mjestu? Ove godine cu navratiti jedan dan u Split pa bi rado kupio nekoliko primjeraka.


imaš u columba...

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...


Pitanje da li prodaje!??! Nekosta me nista da pokusam.Hvala za savjet.


pa naravno da ih prodaje...šta misliš,da ih ima za ukras

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...



Nisam znao da ima zalihu Libellusovih stripova...Prodajeli po Libellusovim cijenama ili on puca cijenu kako on hoce?

"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 11/06/2007 : 20:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Dok Lester

ali uvijek nekom kurcu neka dlaka smeta

oprostite, htjedoh reci kuPcu

"When I do good, I feel good; when I do bad, I feel bad, and that is my religion."


-prevedi!?
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000