forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 STARA KRAMA vs NOVA IZDANJA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 17:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Opcenito u zadnje vrijeme ovdje na forumu kola prica kako su NOVI stripovi preskupi, kako izdavaci forsiraju luksuzna izdanja kako bi sto bolje "omastili svoj brk", dosli do brze i lake zarade. Tim izdanjima se krece cijena od 50-ak kn do 250 kn. Naglasak je cesto, zapravo pre cesto da potenicijalni kupci nemaju dovoljno novaca za ta izdanja, kako s kupci jadni, dovedeni i neugodan polozaj da sve to ne mogu sebi priustiti.

Sa druge strane STARI stripovi u velikom broju slucajeva postizu vrtoglave cijene koje cesto premasuju po nekoliko puta cijenu novih stripova i bez podizanja bilo kakve prasine se prodaju sa naglaskom da se ne spominje kako su pre skupi i kako jadni kupci nemaju novaca da ih kupiju.

Najzanimljiviji detalj je da oni koji prodaju te stare stripove najglasnije zagovaraju kako su nova izdanja pre skupa i da ih ima previse. Pa zar ova prica "drzi vodi"?!

Moje osobno misljenje je da je cijena novih stripova realna za ono sto nude. Tehnicki su izradjeni jako dobro, bez ikakvih cenzura, cupanja stranica, originalnog prijevoda, itd. Mogao bih do sudnjeg dana nabrajati prednosti.
Sa druge strane stari stripovi su definitivno precjenjeni, jer osim sto su tiskani na puno losijem papiru, puno losije su tehnicki izvedeni, gotovo svaki je cenzuriran i masakriran. Samo 2 primjera da navedem. Kultna epizoda ZAGOR zss 13: "NASILJE U DARKWOODU je izmasakrirana tako da nedostaje zadnjih 60 stranica u komadu. Bok uz ovu epizodu slijedi legendarna epizoda MISTER NO lmm 521 "POSLEDNJI KANGACEIRO kojoj nedostaje 50 stranica u komadu. I onda me netko pita zasto ovakva izdanja zovem starom kramom!?

Zanima me vase misljenje, koji su po vama stripovi preskupi i zasto!?


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"

Edited by - Darkwood Devil on 12/06/2007 17:30:07

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 12/06/2007 : 17:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
meni su svi preskupi. ja bi da se svi dijele mukte.

ali sto se tice stare krame (a jos sam i alergican na prasinu) - to je puki fetis. to se ne kupuje radi citanja. ja uvijek radije listam nesto novo, cisto i dobro tiskano nego staro, prljavo i razmazano.

_________________________
www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 12/06/2007 : 17:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Devilova teorija drži vodu...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 17:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Devilova teorija drži vodu...

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day




Pusti mene, reci koji su ti skupi i zasto, samo to.

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 12/06/2007 : 19:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Pa, bilo je puno prica o tome, razlozi cijena su vec receni, po meni oni su prihvatljivi i to je to.

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/06/2007 : 19:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Beh, osim otkrivanja tople vode i prežvakavanja vec tisucu puta recenih stvari na ovom forumu, darkvud devil nikad nema što zanimljivog ili interesantnog za rec.

still amazes...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25184 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/06/2007 : 20:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Da baš su glupi ovi Ameri kad daju za prvi broj Supermana pola milioncica, a ove nove prodaju za 5 dolara...To bi trebalo obratno pa da vidiš kako bi bilo..;-))

Dios no juega a los dados

Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/06/2007 : 20:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Sto se tice starih stripova,meni su svi skupi koje ja licno neskupljam.Npr.kad vidim neki stari strip za kojeg sam mozda samo cuo i pocetna cjena tog stripa je 150 kuna i poslije zavrsene aukcije se taj strip prodao za 255 kuna onda se zapitam da li je moguce da je neko platio za taj strip 255 kuna , a smatrao sam da je i 150:- previse.Znaci da za mene taj strip nema nikakve vrijednosti , dok za neke taj strip i jeftino kupljen.
To mi je misljenje o starim stripovima.

Sto se tice novih izdanja nije mi niti jedan skup(Mozda je razlog da u Svedskoj stripovi kostaju duplo vise nego u Hrvatskoj).


"Pupoljak"
$€N@D
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
815 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 20:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message
Neki novi stripovi su preskupi, naravno to je objasnjeno tvrdim koricama, kvalitetnim papirom, unutarnjim naslovnicma u boji itd. Sve to stoji i to stvarno podize cijenu izdanja ali moje misljenje je da je dosta tih stvari nepotrebno.
Pogledajmo recimo Ludnensova Maxi HC izdanja koja su na 320 stranica i tvrdim koricam a kostaju 50 kuna i to usporedimo sa recimo Libellusovim Texom br. 1 sa 380 stranica i cijenom 150 kuna. Nitko nece reci da je Maxi lijepsi ili kvalitetniji ali ja bi radije da je i taj Tex na malo losijem pairu(koji meni osobno bolje izgleda i drazi mi je od Libellusovo sjajnog bijelog) i da nema unutra naslovnice u boji pa da kosta 60-80 kuna!

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/06/2007 : 20:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Da mi je netko prije 2 godine rekao da cu platiti strip 250 kuna pomislio bih da je lud...
A platio sam 4 takva i ne žalim ni najmanje. Dva Comanche, dva Metabaruna, 1000 kuna. Da li mi je to puno novca. Za moje prilike je. Vrijede li ti stripovi toliko. Nemam pojma, meni vrijede jer su prekrasni. Ne bih se žalio ni da sam platio recimo 180 kuna komad, ali šta da se radi. Izdavaci sigurno rade da zarade, ali odluka o kupovini je samo naša i nemamo se pravo buniti.
Što se tice basnoslovnih suma koje neki ljudi pljuju za ZS i LMS, teško mogu naci rijeci bez da nekoga uvrijedim. Reci cu samo: drago mi je što imaju novca da to plate... Meni osobno takvi stripovi ne vrijede ništa (osim u smislu da nekoga oderem ako me nešto takvo zapadne).

Mjenjam stripove, nudim druge stripove, knjige i sl.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 20:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Beh, osim otkrivanja tople vode i prežvakavanja vec tisucu puta recenih stvari na ovom forumu, darkvud devil nikad nema što zanimljivog ili interesantnog za rec.

still amazes...



A da se naucis prvo pisati pa da mi spominjes nick!?

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/06/2007 : 21:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Nisi ti toliko vrijedan da te se ispravno piše.

still amazes...
Go to Top of Page

simi
Average Member

812 Posts

Member since 07/09/2005

Posted - 12/06/2007 : 21:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send simi a Private Message
ja sam uvijek tvrdio da su stare epizode zs/lms bezvrijedne iz prostog razloga što nisu citave - ocito ljudi daju grdne pare za korice - i ja ispadoh budala jer sam gomilu cak i glancera starih brojeva zs dao u razmjeni jedan za jedan za neke druge stripove koji su mi znacili daleko više ...da sam bio "pametan" kao neki danas bi to prodao na aukcijama i kupio koješta drugo ali nije mi žao...za 3 zagora ljudi bi danas dobili kompletne edicije (uistinu limitirane) a ne ko zagor "daleke planete" ili "storma" a da ne napominjem razliku u kvaliteti...kožne korice naspram olovna tiska koji ti ostaje po rukama...nešto je ovdje naopak postavljeno, a najveci bukaci znaju što i bore se za to...ko ce kupiti komplet mr .no od lms kada vidi libellusov ili kena parkera ili marti misteriju...
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 21:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Nisi ti toliko vrijedan da te se ispravno piše.

still amazes...



Frajer koji se povlaci po Makarskoj na distanci od svih, nema muda ikome ista reci uzivo, a onda se kurci iz svoje jazbine iza monitora.

Ccccc Ccccc Cccccc

Amebo, nemoj biti tako glasna, mogla bi se rasprsnuti!




BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 21:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Tomislav

Neki novi stripovi su preskupi, naravno to je objasnjeno tvrdim koricama, kvalitetnim papirom, unutarnjim naslovnicma u boji itd. Sve to stoji i to stvarno podize cijenu izdanja ali moje misljenje je da je dosta tih stvari nepotrebno.
Pogledajmo recimo Ludnensova Maxi HC izdanja koja su na 320 stranica i tvrdim koricam a kostaju 50 kuna i to usporedimo sa recimo Libellusovim Texom br. 1 sa 380 stranica i cijenom 150 kuna. Nitko nece reci da je Maxi lijepsi ili kvalitetniji ali ja bi radije da je i taj Tex na malo losijem pairu(koji meni osobno bolje izgleda i drazi mi je od Libellusovo sjajnog bijelog) i da nema unutra naslovnice u boji pa da kosta 60-80 kuna!




Tomislave i to je pojasnjeno.
HC Libellus izdanja i HC Ludens se po cijeni ne mogu porediti, zbog kolicine naklade.
A naklada je za cijenu sve, ona ju odredjuje.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2007 : 21:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Sto se tice teme topica, moje misljenje sam odavno rekao, pa cu ponoviti...
Stari stripovi imaju svoju vrijednost, zbog sentimentalnosti, zbog starosti, zbog trazenosti,
zbog nedostupnosti... dakle ponuda i potraznja ce uvjetovati cijenu.
Novi stripovi imaju svoju vrijednost zbog kompaktnosti, potpunosti, dizajna i ukupno vecoj razini
kvalitete a visoku cijenu uvjetuju ukupni visoki troskovi proizvodnje i male naklade.
Na kraju svatko ce se za sebe odluciti koliko mu nesto vrijedi i to ce imati u svojoj kolekciji.
A to su uglavnom poprilicno subjektivne stvari.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 12/06/2007 : 21:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by kiky

Nisi ti toliko vrijedan da te se ispravno piše.

still amazes...



Frajer koji se povlaci po Makarskoj na distanci od svih, nema muda ikome ista reci uzivo, a onda se kurci iz svoje jazbine iza monitora.

Ccccc Ccccc Cccccc

Amebo, nemoj biti tako glasna, mogla bi se rasprsnuti!




Opa, netko me pozorno promatrao u Makarskoj... mora da su one glasine što kolaju o tebi istinite.



still amazes...
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 12/06/2007 : 21:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
Ne bi reka da su stari stripovi skupi. Postoji neki koji dostižu lude cijene ali to je kolekcionarska strast i o tome je suvišno razgovarati.

Na aukcijama ima gomile ZS, LMS, SD, Ludens i SA stripova, korektno ocuvanih kojima se cijena krece od par kuna do 10-ak kn.

Za 1000 kn lako se s nakim dogovoriti da ti proda 100-200 stripova.

A, sad, da li su ovi novi fensi HC skupi?

Zavisi kako se gleda. I jesu i nisu.

Ako ih gledamo kao izdanje namjenjeno kolekcionarima, onda nisu. Svako "limited" izdanje izdanje bilo cega u svijetu ima vecu cijenu, koja je opravdana kad se uzme u obzir kvaliteta i slicno.

Problem kod nas je što ovi stripovi nemaju alternativu pa je i prosjecni strip citatelj osuden na njih a onda su njemu skupi.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 21:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by kiky

Nisi ti toliko vrijedan da te se ispravno piše.

still amazes...



Frajer koji se povlaci po Makarskoj na distanci od svih, nema muda ikome ista reci uzivo, a onda se kurci iz svoje jazbine iza monitora.

Ccccc Ccccc Cccccc

Da svima nam se dize na tebe pa nista drugo nismo radili nego skicali u tebe.

Amebo, nemoj biti tako glasna, mogla bi se rasprsnuti!




Opa, netko me pozorno promatrao u Makarskoj... mora da su one glasine što kolaju o tebi istinite.



still amazes...



BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 12/06/2007 : 21:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Osobno ne skupljam nikakva Dnevnikova izdanja iz nekoliko razloga. 1) pošto sam nešto mladi nisam u stanju nabaviti ta stara izdanja u potpunosti; 2) necitljiva, osakacena, masna... (sukladno ondašnjoj tehnologiji); 3) sva ta stara izdanja ponovno izdaju sasvim kvalitetno Ludens & kompanija.
Medutim ne uzimam ni HC jer: 1) mi je skupo; 2) volim kvantitetu, 3) ne palim se na finocu stripa i otkad sam procita prvi strip moje se želje što se ticu poboljšanja stripa nikad nisu ticale toga; 4)HC može imat estetsku kvalitetu, ali ne mora imati stripovsku kvalitetu koju smatram važnijom; 5.) Tu je Ludens & company koji nude jeftine i fine stripove, stripove u njihovom pravom smislu. Dakle, na kraju, ja sam poklonik samo novih kiosk strip-izdanja. To je moje mišljenje (moje kritike) i ne pada mi na pamet ulaziti u tude odluke. Neka svatko uzima što voli i koliko je sposoban.
Rekao sam da ne skupljam LMS i ZS, ali ima ljudi koji te osakacene stripove kupuju po basnoslovnim cijenama. Mislim da tu nema nekog licemjerja (protiv su HC-a), vec je glavni razlog da se upotpunu rupe u kolekciji (kolekcionari ce znati koliko ta rupa boli).
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/06/2007 : 23:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Darkwood Devil

quote:
Originally posted by kiky

Nisi ti toliko vrijedan da te se ispravno piše.

still amazes...



Frajer koji se povlaci po Makarskoj na distanci od svih, nema muda ikome ista reci uzivo, a onda se kurci iz svoje jazbine iza monitora.

Ccccc Ccccc Cccccc

Amebo, nemoj biti tako glasna, mogla bi se rasprsnuti!




Opa, netko me pozorno promatrao u Makarskoj... mora da su one glasine što kolaju o tebi istinite.



still amazes...



a svima nam se dize na tebe pa nista drugo nismo radili nego skicali u tebe.

Amebo, nemoj biti tako glasna, mogla bi se rasprsnuti!

BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 13/06/2007 : 01:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
I pored sve sentimentalnosti, ja glasam za nova izdanja.
Meni je u stripu važna sadržina, i ja stripove citam. Može neko da se ljuti koliko hoce, ali Nasilje u Darkvudu po kvalitetu stripa ne vredi ni dve pare. taman i da ima sve stranice. Druga je stvar što je to star strip, što je redak i tako dalje.
Ja nisam sumanuti kolekcionar, ja stripove kupujem da bih imao, ali mi ne trebaju ako necu da ih citam, nego samo imam.

U Kosovskoj Mitrovici je nocas padala kiša, ali je ponovo je sve bilo puno kao oko mladih damica.

Živeli
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 13/06/2007 : 04:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

Opcenito u zadnje vrijeme ovdje na forumu kola prica kako su NOVI stripovi preskupi, kako izdavaci forsiraju luksuzna izdanja kako bi sto bolje "omastili svoj brk", dosli do brze i lake zarade. Tim izdanjima se krece cijena od 50-ak kn do 250 kn. Naglasak je cesto, zapravo pre cesto da potenicijalni kupci nemaju dovoljno novaca za ta izdanja, kako s kupci jadni, dovedeni i neugodan polozaj da sve to ne mogu sebi priustiti.

Sa druge strane STARI stripovi u velikom broju slucajeva postizu vrtoglave cijene koje cesto premasuju po nekoliko puta cijenu novih stripova i bez podizanja bilo kakve prasine se prodaju sa naglaskom da se ne spominje kako su pre skupi i kako jadni kupci nemaju novaca da ih kupiju.

Najzanimljiviji detalj je da oni koji prodaju te stare stripove najglasnije zagovaraju kako su nova izdanja pre skupa i da ih ima previse. Pa zar ova prica "drzi vodi"?!

Moje osobno misljenje je da je cijena novih stripova realna za ono sto nude. Tehnicki su izradjeni jako dobro, bez ikakvih cenzura, cupanja stranica, originalnog prijevoda, itd. Mogao bih do sudnjeg dana nabrajati prednosti.
Sa druge strane stari stripovi su definitivno precjenjeni, jer osim sto su tiskani na puno losijem papiru, puno losije su tehnicki izvedeni, gotovo svaki je cenzuriran i masakriran. Samo 2 primjera da navedem. Kultna epizoda ZAGOR zss 13: "NASILJE U DARKWOODU je izmasakrirana tako da nedostaje zadnjih 60 stranica u komadu. Bok uz ovu epizodu slijedi legendarna epizoda MISTER NO lmm 521 "POSLEDNJI KANGACEIRO kojoj nedostaje 50 stranica u komadu. I onda me netko pita zasto ovakva izdanja zovem starom kramom!?

Zanima me vase misljenje, koji su po vama stripovi preskupi i zasto!?


BOBA FETT: "WHAT IF HE DOESN'T SURVIVE? HE'S WORTH A LOT TO ME"



O tugo jesenja.Što bi ovo?Jel se zajebavaš ili ti stvarno nije jasno?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 13/06/2007 : 06:24:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja nikada ne bih dao veliki novac za ZS i LMS izdanja. Shvatam ljude koji daju puno love, npr. za Nasilje u Darkvudu itd., no ja taj strip ne bih uzeo ni za 5 eura, jer u ponudi imam bolje i kvalitetnije izdanje (SD/Ludens). Od LMS/ZS imam kompletnu kolekciju M No-a i MM te 100tinjak Teksova. M No i MM cu prodati cim ih Libellus izda. A izdanja Libellusa mi nisu skupa jer su kvalitetna, dobro uradena i opravdavaju svoju cijenu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15539 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/06/2007 : 07:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
mislim da je ova usporedba bez veze

stari stripovi - pogotovo oni rijedi -- uvijek bu puno skuplji od novih

a gigant mm-a 2057 godine bu na aukcijama koštao 1000-1500 eura (pa vec je danas 3-4 puta skuplji a da ne govorimo o ken parkeru )

tako da je ova rasprava zapravo bez veze sama po sebi osim za izgubljene u svemiru

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/06/2007 : 09:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Darkwood Devil

Opcenito u zadnje vrijeme ovdje na forumu kola prica kako su NOVI stripovi preskupi, kako izdavaci forsiraju luksuzna izdanja kako bi sto bolje "omastili svoj brk", dosli do brze i lake zarade. Tim izdanjima se krece cijena od 50-ak kn do 250 kn. Naglasak je cesto, zapravo pre cesto da potenicijalni kupci nemaju dovoljno novaca za ta izdanja, kako s kupci jadni, dovedeni i neugodan polozaj da sve to ne mogu sebi priustiti.



Muka svakog kolekcionara koji ima i društveni život, svadbu na pomolu i ujedno je i podstanar... Ne mislim da želite samo brzu i laku zaradu, vec samo zaradu jer je to jedino opravdanje za ulaganje u biznis. Mislim da svako na ovom forumu kuži da neke stvari nejdu u velikim nakladama i na kioscima i da se vaša izdanja jedino tako isplati za izdavati. Ajde, dobiješ relativnu bolju vrijednost i kvalitetu u zamjenu za vecu cijenu, no to ne mijenja cinjenicu da su skup(lja)a izdanja. Razlika izmedu 16 i 60 kn je ocita. I ne, to nije osobno protiv Libellusa ili DD ili Dade ili Bookglobeovih Dampyra ili ne znam cega sve, vec protiv same cinjenice što su skup(lj)i... Shvacate to (pre)osobno jer je kao stripovi.com vaš teritorij i nije lijepo napadati domacina na vlastitom terenu.

quote:

Najzanimljiviji detalj je da oni koji prodaju te stare stripove najglasnije zagovaraju kako su nova izdanja pre skupa i da ih ima previse. Pa zar ova prica "drzi vodi"?!



Ja mrzim preprodavace...

quote:

Moje osobno misljenje je da je cijena novih stripova realna za ono sto nude.
Zanima me vase misljenje, koji su po vama stripovi preskupi i zasto!?



Nekome je previše davati toliko za stripove, no tko želi može davati. I daje... I ja dajem. I to opet ne mijenja cinjenicu da je skuplje, ako razmišljamo na onoj primitivnoj najdonjoj razini gdje je novac osnovno mjerilo. Možda to drugacije doživljavam jer kao strip gledam kroz prizmu Bonellija na koje sam naviknut da ih kupujem relativno jeftino (sad mi je 16kn jeftino npr.) Ajd devilko, kad su pare u pitanju, svi su osjetljivi, i potrošaci i prodavaci odnosno izdavaci...

Ja se znam, al nesmem nikaj reci, jooj...
supermark je ultramega simpa kompa i svaka koka bi ga htjela za jebaca ;)
HC! je zakon, živijo HC!
Žene vicu, Dee, tebe seksi trebam... Ajoooj!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000