forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cigarete i alkohol u stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 28/06/2007 : 20:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Možete li zamisliti Texa bez cigarete? Ja ne mogu.
Ne bi bio to onaj pravi tex,kad si ne bi nakon što izudara 2,3 odrpanca pripalio jednu! Danas se smatra pušenje primitivnim i nekulturnim ,al mi ipak Tex,Mr.No i Marty djeluju frajerski sa cigaretama. Dobro.. možda bi Marty mogao bez, jer od te trojice najmanje puši a i vaspitan je i kulturan decko.

Ali šta mislite kakav je utjecaj to imalo na djecu prije 30 godina, kad su im to bili idoli i junaci? Mislite da su jih zloglasne navike "tjerale"(pripomogle k tomu) da i sami probaju? Ok, bile su cigarete tad i u puno filmovima danas je to skoro zabranjeno, i u nekim crticima. Znam za jednu epizodu Tom&Jerrya koju su poslije cenzurirali, jer si macak i miš pripale cigaru.Ali ipak smatram da je nekakav loš utjecaj strip mogao ostaviti što se toga tice.
Ozbiljno, i mene ponekad hvata nerazumljiva želja po cigareti nakon dobrog Texa. Ne znam,možda u svemu pretjerujem... al volim Texa kad puši.Pravi Marlboro man.

Idem pušit

Manetola
Starting Member

Kyrgyzstan
87 Posts

Member since 14/03/2007

Posted - 28/06/2007 : 20:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Manetola a Private Message
Pa sigurno da je imalo i ima nekakav utjecaj pogotovo u filmu. Baš nekidan sam gledao emisiju na hrt o pušenju, i u jednom djelu se spominje štetan utjecaj filmova na mladež. Jer vecina filmova glorificira cigarete. Kad malo bolje pogledaš nema novijeg filma u kojem glavni junak ne pripali cigaretu. Normalno je da ce onda vecina djece poželjet "zapalit" neznajuci pritom kolko riskiraju...

" Žene su zakon, a mi volimo rupe u zakonu ! "
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/06/2007 : 20:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Na mene to nikada nije imalo utjecaja... nisam tako povodljiv, a opet nikad nisam niti volio niti citao puno Texa ni Mr Noa, tako da nisam imao niti prilike da im dam šansu da me tako iskvare.

still amazes...
Go to Top of Page

Manetola
Starting Member

Kyrgyzstan
87 Posts

Member since 14/03/2007

Posted - 28/06/2007 : 21:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Manetola a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Na mene to nikada nije imalo utjecaja... nisam tako povodljiv
still amazes...



he he he
sad si me sjetio na jednog tipa kojemu se, gledajuci western, svidjela jedna scena sa vješanjem. I par minuta poslije filma želio je vidjeti kako to funkcionira u stvarnosti i demonstrirao je tu scenu na sebi... srecom u sobu mu je uletjela starija sestra i spasila mu život.

" Žene su zakon, a mi volimo rupe u zakonu! "
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 28/06/2007 : 21:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Ja ne mogu zamisliti Torpeda bez cigarete!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/06/2007 : 21:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Ja ne mogu zamisliti Torpeda bez cigarete!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.



tocno.to bi bilo suludo

Monster Factory Mertojak
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 28/06/2007 : 21:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Mister NO bez boce wiskija i dobre cigare nije Mister NO!

If I could be you I will take the world and hold it in my hand
If I could be you I will bring the sunshine after rainy day
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 28/06/2007 : 22:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message
da, i onaj cercil, s tompusom
Možda da se skupimo i napravimo peticiju da se zabrane stripovi o teksu i mr no-u i da uputimo zvanicnu notu britaniji da izbrišu tog cercila iz istorije (a on je pio i viski i konjak; strašno....)
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 28/06/2007 : 22:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Zamislite Ken Parkera sa cigarom!
Ja ne mogu!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 28/06/2007 : 22:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
A da li ste mozda primetili da nas dragi Talicni Tomica iliti Luka Sreckovic u crtacima ne pusi!?!A u stripu cepa duvan,eto...
Cenzura je to,nema zezanja...Pusenje je stetno po zdravlje...kazu tako,pa da im verujemo,eto...

...ah taj strip...
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 28/06/2007 : 22:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
...jedna ispravka,ne pusi u tv crtacima,a u onom Daisy townu cini mi se da ipak duvani,eto...

...ah taj strip...
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 28/06/2007 : 22:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

...jedna ispravka,ne pusi u tv crtacima,a u onom Daisy townu cini mi se da ipak duvani,eto...

...ah taj strip...


How High!!!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 28/06/2007 : 23:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
quote:
Originally posted by William_Wallace

Ja ne mogu zamisliti Torpeda bez cigarete!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.


A tek Corto Maltese!

When I raise my flashing sword... and my hand takes hold on judgment,
I will take vengeance up on mine enemies. And I will repay those who haze me.
O Lord, raise me to Thy right hand... and count me among Thy saints.
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 28/06/2007 : 23:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Meni su mnogo nebulozne te price o losim uticajima. Cak i kad se jadni idiot pozove na Slayer zbog sakacenja babe, ili neki klosar na Corta ili Torpeda zbog cigarete, u stvari je to samo mali vrh prevelikog ledenog brega razloga zasto je u stvari to uradio. Nazalost, taj mali vrh je ujedno i medijski najzanimljiviji, pa onda krece lavina uzrocno-posledicnih preseravanja.
Now I shall reign in blood!!!
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 29/06/2007 : 00:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message
ne vjerujem da je itko propušio zbog stripa.

iako, da budem iskren, a ja sam pušac nekih 6 godina sad vec, da više pušim kad citam corto maltesea ili hellblazera nego kad citam dylana doga.

ima to utjecaja, svakako - ali da je presudan, nije.

za primjer cu uzeti klasicni noir film. dakle cetrdesete i pedesete. Ne znam da li je tko i koliko upoznat s tim, ali gledati "double indemnity", "sunset blvd." ili "murder, my sweet" bez cigarete za pušaca je PAKAO. Pravi, bolni pakao.

Dakle, medij potice želju za pušenjem. Medutim, postoji ogroman fond ljudi koji su odrasli uz te filmove, a da nikad nisu zapalili.

Alkohol je posebna prica. Ja se ne sjecam scene (iako ih, zasigurno, ima) u Mister No-u da u kojoj bi ispijanje viskija bilo prikazano kao nešto loce. To se pogotovo odnosi na prve brojeve MN-a. Tu je stari Jerry Drake baš prikazan kao simpatican zbog svog cuganja. Njemu to leži, njemu to ide - i u tome se ne da vidjeti ništa loše ili društveno neprihvatljivo.

john Constantine barem oboli od raka. Corto, valjda, je precool za rak...

na kraju, pošto je bjelodano da mediji imaju utjecaja, pogotovo na djecu, ali da taj utjecaj ne stvara pušace i alkoholicare, postavlja se pitanje da li cenzurirati. A to je gadno pitanje; ja osobno sam jako protiv toga.

Kaže jedna lijepa poslovica (navodno poljska): "NE PIJ, NE PUŠI, NE JEDI MASNO - UMRI ZDRAV."




P.S. cool efekt strip junaka (ili anti-junaka) sa cigaretom u ruci je ocit. ali i batman je kul, pa nepuši. eto.

"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/06/2007 : 06:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Meni je Mister No uvijek bio omiljeni junak pa se nisam propušio niti sam ikada pio alkohol.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
848 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 29/06/2007 : 07:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Meni je Mister No uvijek bio omiljeni junak pa se nisam propušio niti sam ikada pio alkohol.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Pricekaj do trinajste, pa ceš vidjet.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/06/2007 : 08:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Deki86

quote:
Originally posted by SejoSexon

Meni je Mister No uvijek bio omiljeni junak pa se nisam propušio niti sam ikada pio alkohol.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood




Pricekaj do trinajste, pa ceš vidjet.

Sacekacu do 33., mada sumnjam u promjene.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 29/06/2007 : 11:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
filmovi u kojima se puši nesumnjivo utjecu jako na djecu... odmah se neizravno stvara dojam da je to cool... i to baš nije dobro, ali opet se postavlja pitanje: umjetnicka sloboda ili sprjecavanje lošeg utjecaja?
stripovi ne utjecu baš toliko pretpostavljam, jer nisu ipak toliko popularni, ali svejedno mogu utjecati...
ja sam protiv cenzure, ali možda bi se, politicke korektnosti radi, moglo smanjit pojavljivanje cigareta i u stripovima, malo pomalo...

quote:
Originally posted by axle munshine
Cenzura je to,nema zezanja...Pusenje je stetno po zdravlje...kazu tako,pa da im verujemo,eto...



quote:
Originally posted by Herr BIG BAD WOLF

Kaže jedna lijepa poslovica (navodno poljska): "NE PIJ, NE PUŠI, NE JEDI MASNO - UMRI ZDRAV."



oduvik me oduševljavalo pušacko samozavaravanje.... kao "cool smo što nas nije briga što se trujemo", "i tako cemo umrit" i te fore

Edited by - mifugo on 29/06/2007 11:11:37
Go to Top of Page

Herr BIG BAD WOLF
Junior Member



Croatia
332 Posts

Member since 27/04/2007

Posted - 29/06/2007 : 11:30:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Herr BIG BAD WOLF a Private Message
pušacko samozavaravanje je nešto zbilja vrijedno proucavanja.

I to na akademskoj razini.

pogotovo kad odeš u EU ili u Ameriku i onda ti nakelje preko cijele kutije dubrad onu lijepu "SMOKING KILLS!" naljepnicu ispod slike raspadnutih pluca.

Ali nije ni alkic-zavaravanje ništa lošije. More ljudi na ex-Yu prostorima pije za poludit, a na to se samo fino kaže da su ljudi, citiram, "VESELI".



"Judo plesacu!"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/06/2007 : 12:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
...baš ce na mene da uticu stripovi, brate, kad se ja otkacim......

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 29/06/2007 : 12:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
Iskreno sumnjam da je netko poceo pušiti i piti jer je vidio da to radi neki strip junak...svašta...
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 29/06/2007 : 14:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message
Meni je Mister No faca i gotovo!!!
Svi su neki junaci i imaju neke sposobnosti a MNo-u se živo fucka za sve. Samo su mu žene u glavi, dobra ekipa i kapljica a cigara u smislu "pustite me da uživam jer mi svega više dosta"
On ne traži nevolje al na našu radost nevolje nadu njega pa dobijemo koktel dobrih pustolovina
Go to Top of Page

Atebash
New Member



Bosnia and Herzegovina
136 Posts

Member since 11/09/2002

Posted - 29/06/2007 : 15:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Atebash's Homepage  Send Atebash a Private Message
Iskreno - nidje veze. Citam stripove i obozavam gore navedene "junake" od svoje pete godine a nikad nisam zapalio cigaru. Ni da probam.
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 30/06/2007 : 08:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
sve to potice- makar malo. ali sad mjenjati neke junake poput texa koji vec (skoro) 60 godina to rade nije potrebno. nebi trebalo forsirati na novijim junacima a narocito na na tom&jerry-u tj. stvarima koje su prvenstveno namjenjene klincima.

sto se tice "talicnog luke":)), njemu su zamjenili cigaru sa travkom, i to ima vec dugo. gledao sam jednom na tv-u o tome kako ga se nece više crtati sa cigaretom. neznam jesu li primjenili retroaktivno tj. da brišu unazad prije reizdanja???


to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 30/06/2007 : 08:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Herr BIG BAD WOLF


za primjer cu uzeti klasicni noir film. dakle cetrdesete i pedesete. Ne znam da li je tko i koliko upoznat s tim, ali gledati "double indemnity", "sunset blvd." ili "murder, my sweet" bez cigarete za pušaca je PAKAO. Pravi, bolni pakao.

Dakle, medij potice želju za pušenjem. Medutim, postoji ogroman fond ljudi koji su odrasli uz te filmove, a da nikad nisu zapalili.

"Judo plesacu!"


istina, posebno bogartovi filmovi
no, tu i tamo si covjek mora dati oduška.
ali, evo- gledajuci te filmove nikad nisam dobio zelju da pocnem piti viski, ni da probam.

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000