forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najkvalitetniji "redovni" zs/lms junak
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 16/09/2007 : 22:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Poll Question:
1. Ovo nije topik/poll o vašem omiljenom Bonelli junaku, ovo je topik o najkvalitetnijem Bonelli zs/lms junaku prema vašem mišljenju.

2. Ekstra izdanja poput Dilana Doga i Marti Misterije nisu uvrštena jer nisu izlazili u okviru redovite zs/lms serije.

3. Moj omiljeni junak se razlikuje od onog za kojeg smatram najkvalitetnijim

4. Kljuc tj. kriterij po kojemu ste glasovali je nebitan, odnosno možete glasati i za Marka što se mene tice

5. Poll je anoniman, stoga možete glasati onako kako zbilja mislite da je najispravnije........u konkretnom slucaju to znaci da ako najviše volite Zagora a smatrate da je pak najkvalitetniji Mark dajte glas Marku - to nitko nece znati osim vas samih.

.....................................

Neka najkvalitetniji pobjedi!


Results:
Mark [2%] 4 votes
Blek [1%] 3 votes
Kit Teller [1%] 2 votes
Zagor [30%] 71 votes
Ken Parker [26%] 62 votes
Mister No [18%] 42 votes
Džudas [1%] 3 votes
Kapetan Miki [2%] 5 votes
Tex Willer [14%] 33 votes
Tim i Dasti [0%] 0 votes
PsDZ [5%] 12 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 237 counted »» Last Vote: 18/08/2011 02:47:58

Moje aukcije u prodaji

Edited by - King Warrior on 03/05/2010 17:32:13

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/09/2007 : 22:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ken

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 16/09/2007 : 22:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Kenissuaq!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/09/2007 : 22:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Mister No.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 16/09/2007 : 23:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Mister No - jer ima fantastican setting (lokacija, imid, povijesne okolnosti, likovi...).
Premda mi je najkvalitetni s ove liste, nije mi najbolji zbog par mana, a ticu se Mister Noevog karaktera i par scenaristickih riješenja. Kao prvo, smeta mi Jerryievo redovito skupljanje batina, njegova pocetna pretjerana naivnost (ali svida mi se njegova nemilosrdnost i ozbiljnost kad otkrije u kojoj je gabuli) i smeta mi njegova ljubav za jazzom - kojeg ja, eto, ne volim!

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

HarryBlock
New Member

160 Posts

Member since 21/04/2006

Posted - 16/09/2007 : 23:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send HarryBlock a Private Message
PSDZ, pa Ken Parker.

... Sveti Sava nego ko drugi bre! Kad sam upoznao coveka, imao sam religiozne vizije majku ti jebem! Halucinirao sam ko da sam pio nitro farbu. ("Velja Ilic" - Nikad Izvini)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 16/09/2007 : 23:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Price sa divleg zapada.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 17/09/2007 : 00:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Mr. No i Ken. Dobre su i Price sa divljeg zapada.
Mrzim skracenice!

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 00:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ohoho....mrtva trka izmedu Ken Parkera i MN.........tko bi to pomislio.
Svaka cast, forum je definitivno napucen stripofilima sa dobrim ukusom

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/09/2007 : 05:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Za Kena se slaze, ali za Mister Noa nikako. No, interesantno je da ovi koji za sada vode vise ne izlaze, posebno ovaj drugi koji ne izlazi zbog lose prodaje u Italiji... mozda ni Italijani ne znaju sta valja
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26454 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/09/2007 : 07:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
tu ih ima par koji nisu iz Bonellija.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 17/09/2007 : 10:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Tex...

Razlog? Kena i Price s divljeg zapada nikad nisam ni citao (valjda ce na stripovi online staviti Kena interaktivno) pa ne mogu suditi, a Mister No je bio blizu, ali ipak...

Blek, Mark i Miki su kvalitativno dno dna...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 11:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

tu ih ima par koji nisu iz Bonellija.



Sorry ne glasati za njih onda....

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 17/09/2007 : 11:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message
iako Kena smatram najkvalitetnijim iz zs/lms omiljeni mi je lik Judas oliti Džudas

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/09/2007 : 14:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

tu ih ima par koji nisu iz Bonellija.



nije bitno ako misli na zs i lms

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 15:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ma ja sam zafrknuo stvar, napisao sam gore u naslovu zs/lma pa onda Bonelli na pocetku topika pa nije niti cudno što sam doveo ljude u dvojbu.
Sad....... što je tu je

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 15:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Eto donekle sam ispravio nepravdu sa editiranjem topika

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 17/09/2007 : 17:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Tex
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2007 : 17:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Valjda je omiljeni junak jednak osobno najkvalitetnijem junaku?! Bilo bi malo licemjerno dati glas nekom kao kvalitetnom junaku jer ga je neki drugi tako žigosao, a onaj koji glasa u ovoj anketu uopce tog najkvalitetnijeg nije citao... Sad, mogu ja dati glas Ken jer se vodi kao najkvalitetniji, no nisam mjerodavan osobno jer ih nisam previše ni procitao.

zato cu dati glas junaku koji mi je je bio najomiljeniji kao djetetu, (kad sam citao dnevnik, a nalazi se na ovoj listi) - Zagoru!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 17/09/2007 : 17:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message
Tex mi je nekako najkvalitetniji a Zagora najviše volim da citam.

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2918 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 17/09/2007 : 18:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Mister No definitivno...

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 18:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ma ja sam ih citao sve.....nisam apsolutno sve epizode naravno, ali recimo da sam ih citao dovoljno da mogu dati svoj sud

Glasao sam za MN..........Ken Parker je dobar strip ali mi nikada nije legao.
PsDZ je isto kvalitetna stvar ali isto kao i Ken (nisu mi baš legle 100%).

Kit Teller mi je vjerojatno najomiljeniji, Zagor isto tu negdje, medutim glasao sam za MN.

Mislim tip je unikatan, dobija batine, puši i pije i je** *peep* oops za sve ostale u zs/lms

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

senad7
Senior Member



Sweden
1713 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 17/09/2007 : 19:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send senad7 a Private Message
Zagor je dobio moj glas.Jako blizu njega je Tex Willer, pa Ken i na kraju Mister No.
Steta sto nema MM(Znam da nije izlazio u ZS i lms)Ali one prve epizode od dnevnika su mi bile fantasticne...Ovih novijih sam samo nekoliko procitao i bile su puno slabije od onih prvih epizoda.Inace bi stojao rame uz rame sa Velikim Zagorom.

Sudbina stripa ovisi o intiligenciji citatelja.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/09/2007 : 21:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by DKoor

Ma ja sam ih citao sve.....nisam apsolutno sve epizode naravno, ali recimo da sam ih citao dovoljno da mogu dati svoj sud

Glasao sam za MN..........Ken Parker je dobar strip ali mi nikada nije legao.
PsDZ je isto kvalitetna stvar ali isto kao i Ken (nisu mi baš legle 100%).

Kit Teller mi je vjerojatno najomiljeniji, Zagor isto tu negdje, medutim glasao sam za MN.

Mislim tip je unikatan, dobija batine, puši i pije i je** *peep* oops za sve ostale u zs/lms



Pa zar nisi rekao da glasamo za najkvalitetnijeg a ne za omiljenog (tj. onoga koji nam vise "lezi" od drugih)? Ja sam glasao za Kena, iako nisam procitao ni 10 epizoda ukupno, jer mi je za Kena potrebno citanje sa paznjom kako bih uzivao u svim njegovim kvalitetima, sto nemam bas cesto priliku. Uz to, sam svojom strip kulturom nisam na dovoljnom nivou da bih u potpunosti "osetio" vrednost nekih strip dela (ne mislim na Bonellija, naravno) i vise spadam u prosecnog konzumenta stripova, ali i pored toga smatram Kena najkvalitetnijim, iako mi on uopste ne "lezi". No, vidim da je i sam autor ankete glasao za strip koji mu vise "lezi". U tom pogledu, treba preformulisati pitanje, ocito neki ne shvataju znacenje pojma "kvalitet". Za razliku od ukusa koji su razliciti, pojam "kvaliteta" je ipak nesto sto nije toliko relativno.
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/09/2007 : 21:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---
Pa zar nisi rekao da glasamo za najkvalitetnijeg a ne za omiljenog (tj. onoga koji nam vise "lezi" od drugih)?
Jesam.....a ti mi fino pojasni zbog cega si postavio ovo pitanje? Na što se to odnosi?

quote:
Ja sam glasao za Kena, iako nisam procitao ni 10 epizoda ukupno, jer mi je za Kena potrebno citanje sa paznjom kako bih uzivao u svim njegovim kvalitetima, sto nemam bas cesto priliku.

quote:
Uz to, sam svojom strip kulturom nisam na dovoljnom nivou da bih u potpunosti "osetio" vrednost nekih strip dela (ne mislim na Bonellija, naravno) i vise spadam u prosecnog konzumenta stripova, ali i pored toga smatram Kena najkvalitetnijim, iako mi on uopste ne "lezi".


quote:
No, vidim da je i sam autor ankete glasao za strip koji mu vise "lezi". U tom pogledu, treba preformulisati pitanje, ocito neki ne shvataju znacenje pojma "kvalitet".


quote:
Za razliku od ukusa koji su razliciti, pojam "kvaliteta" je ipak nesto sto nije toliko relativno.


Broj upitnika kraj svakog quota oznacavaju moju zacudenost tvojim konstrukcijama.

Iskreno pomislio bih, dp, kako su stvari koje ti pišeš pomalo motivirane nekim osobnim razlozima, ali pošto se ne poznamo onda mi stvarno nije jasno.....

Da te podsjetim sa izvatkom iz jednog nedavnog topika;
quote:
Nisi citao ovo, nisi sve citao ono, za nesto trece ne znas... Pa kako onda iznosis takve tvrdnje, pa makar one bile samo tvoje misljenje... Druga je stvar ako ciljas na velike cene starih brojeva koji su postali antikviteti, ali onda je to neka sasvim druga tema...


Stvar je u tome da to što ti pišeš nema veze sa onim što ja pišem na ovom forumu, odnosno ti namjerno ili nenamjerno, ne da vadiš iz konteksta, nego potpuno konstruiraš nešto što ja uopce nisam rekao.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 18/09/2007 : 10:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Valjda je omiljeni junak jednak osobno najkvalitetnijem junaku?! Bilo bi malo licemjerno dati glas nekom kao kvalitetnom junaku jer ga je neki drugi tako žigosao, a onaj koji glasa u ovoj anketu uopce tog najkvalitetnijeg nije citao... Sad, mogu ja dati glas Ken jer se vodi kao najkvalitetniji, no nisam mjerodavan osobno jer ih nisam previše ni procitao.

zato cu dati glas junaku koji mi je je bio najomiljeniji kao djetetu, (kad sam citao dnevnik, a nalazi se na ovoj listi) - Zagoru!



zašto bi to bilo tako? pa ne treba ti netko drugi da ti kaže da je ken kvalitetniji uradak od judasa ali je potpuno druga stvar to što se meni judas svida zbog odredene mracne, pesimisticne atmosfere koja mi više leži...to ti je isto kao kad bih rekao da je kum kvalitetniji film od ratnika podzemlja ali jebiga, ovaj drugi mi je omiljeniji zato sam ga i gledao dvajst puta

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000