forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skenirani stripovi - obavijest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 09:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pošto je dogovor koji smo imali, da se nova izdanja ne skeniraju najmanje godinu dana od objavljivanja opetovano prekršen, od sada, nadalje i ubuduce je zabranjena razmjena skeniranih stripova preko foruma na www.stripovi.com.

Trouble will find me

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 10:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2007 : 11:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Sta su postavili na net, original ili tvoja izdanja?

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/09/2007 : 11:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.



A zasto,ne vidim apsolutno nikakovu prijetnju izdavaštvu ako se stripovi skenirani.mislim da to samo poboljšava prodaju..
ko ga je htio kupit kupio je odmah,ko nije nije a bar 20 ili 30 % ljudi je kupio kad je vidjelo na skenu kako izgleda..zato jednostavno misli da skenirani stripovi nemaju veze s prodajom doticnih izdanje..

inace ako nisi znao prevedeno je bar 7 ili 8 epizoda mladog bluberija koje nikad nisu bile kod nas i upisan je tekst u skenove tako da ljudi mogu pricitati..da li znas koji turd i vrijeme treba za to..a da ne pricam o hrpi drugih stvari koje su napravljene..
zato molim te nemoj podilaziti marku sa izjavama jer ti mladog bluberija mozes procitati na njemackom a masa drugih ljudi nemože..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/09/2007 : 12:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Moram da se slozim s jgoran5 da nema sanse da stripofil odustane od kupovine nekog izdanja zato sto isti postoji u skeniranom obliku.
Upravo je kontra - moze te povuci na kupovinu istog.
Jedine skenirane stripove koje cuvam na disku su oni koje ne mogu da nadjem na nekom od ex-yu jezika- npr.Modesty,Simpsons comics...
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 19/09/2007 : 12:27:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
plus, ispada da ih benash samo zato jer su i 'tvoji' skenirani.
jebga:)

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 12:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by SejoSexon

Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.



A zasto,ne vidim apsolutno nikakovu prijetnju izdavaštvu ako se stripovi skenirani.mislim da to samo poboljšava prodaju..
ko ga je htio kupit kupio je odmah,ko nije nije a bar 20 ili 30 % ljudi je kupio kad je vidjelo na skenu kako izgleda..zato jednostavno misli da skenirani stripovi nemaju veze s prodajom doticnih izdanje..

inace ako nisi znao prevedeno je bar 7 ili 8 epizoda mladog bluberija koje nikad nisu bile kod nas i upisan je tekst u skenove tako da ljudi mogu pricitati..da li znas koji turd i vrijeme treba za to..a da ne pricam o hrpi drugih stvari koje su napravljene..
zato molim te nemoj podilaziti marku sa izjavama jer ti mladog bluberija mozes procitati na njemackom a masa drugih ljudi nemože..

Ti odobravaš krivicno djelo. Objavljivanje stripova bez dozvole autora je krivicno djelo, a to što ja neke stripove mogu nabaviti na njemackom jeziku nema veze sa tom cinjenicom.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2007 : 12:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ako su Fibrini stripovi postavljeni na net i ja bi kao izdavac odmah zatvorio topic. No kao sto tony rece sada je topic zatvoren samo zato jer su to iskljucivo bili Fibrini stripovi a vlasnik sajta je slucajno i vlasnik Fibre pa tako odmah moze da zakljuca topic. Bilo je i izdanja: Bookglobe, Beli Put,Ludensa itd. .
Ponavljam, razumijem zatvaranje jer bi se i ja bojao prodaje mojih stripova no pitanje je da li ti skenovi stvarno stete prodaji ?
Ne znam, ali znam da sto vise skeniranih stripova procitam sto vise stripova kupujem! Mozda sam ja izuzetak...
Kao sto goran rece neki su prevodili&skenirali do sada neobjavljene stripove. To je ogroman posao a njihov profit je bio nula!


"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2007 : 12:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ako cemo sve doslovno pratiti diskusija se ovdje zavrsava jer si u pravu :-)! Jeste krivicno djelo, tacno.

Ja mislim da u pravilima foruma pise da je zabravljeno postavljati bilo sta ilegalno. Skenirani stripovi su ilegalni i prema tome topic se odmah trebao zakljucati. To nije bilo uradeno mozda zbog toga sto moderatori ne znaju pravila foruma :-))) a mozda zbog toga sto nije bilo Fibrinih izdanja tada.

Ima samo jedno rijesenje,rapidshare zabraniti jer je to korijen svih wareza :-)! No mozda da pocnemo drugi topic gdje mozemo da pricamo o skeniranim stripovima i prodaji jer je moj prijasnji post bio o tome.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 13:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Gorane, od svih izdavaca, jedini ja stavljam na web podeblje previewe, bas da bi se ljudi lakse odlucili. Ima li sto postenije sto ja kao izdavac mogu napraviti? Stavio sam CIJELI PRVI albume Metabaruna. Po 50 stranica vecine ostalih stripova? Sto jos trebam?

Dozvolio sam razmjenu starih skeniranih stripova, dok sam za nove zamolio da prodje godinu dana od objavljivanja do skeniranja. Vec je prije bilo slucajeva krsenja te zabrane i upozorio sam nadlezne da o tome vode racuna. Posto je to ocito nemoguce, ne zelim to vise tolerirati ovdje. Da se razumijemo: meni je savrseno jasno da ja to ne mogu sprijeciti, niti se protiv toga boriti. To mi nije ni namjera. No, ako nista drugo, ne zelim u tome pomagati i ne zelim to gledati pred svojim nosom.

I da, napravio sam to u prvom redu zbog Svagdanje Borbe.

Trouble will find me
Go to Top of Page

nebody
Average Member



Fed Rep Yugoslavia
598 Posts

Member since 04/01/2005

Posted - 19/09/2007 : 13:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nebody a Private Message
Markos, ako ti nije problem, ako si vec odlucio da ne dozvolis dalje da se pise po forumu, da makar ostavis temu vidljivu a zakljucanu dan-dva da iskopiranmo podatke iz nje, tu ima dosta tutorijala, spiskova, objasnjenja i sl. dokle se stiglo sa cime.
To ne bi moglo da te ugrozi.
Hvala.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2007 : 13:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
ukucaj "Skenirani stripovi i scanlation" u google in onda klikni na "in cache".

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 19/09/2007 : 13:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.

Tu se u potpunosti slažem........

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

Aftermath
Junior Member



Croatia
420 Posts

Member since 30/06/2006

Posted - 19/09/2007 : 13:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Aftermath a Private Message
ne želim dolijevati ulje na vatru, ali da je prošlo godinu dana od objavljivanja svagdanje borbe ti bi odobrio da tu netko stavi link za skinut?
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/09/2007 : 13:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
Pa nekako imam osjecaj da su pravo klinci najviše citali ta skenirana izdanja, pošto nisu imali novca za prave stripove. Teže zamišljam nekog starijeg clana koji bulji u ekran... Stoga upravo ce ove izdavacke firme biti na gubitku, klinci nece imati gdje procitati strip pa ih nece imati želju ni kupiti, to je cinjenica.

To je valjda pitanje mentaliteta, da ja naprimjer snimim neki film ili izdam neki strip, dozvolio bi ljudima koji nemaju novac da se slobodno služe piraterijom, na vlastitu moralnu odgovornost. Više bi ih na taj nacin privukao nego tim nekim natjeravanjem na kupnju, pravljenjem zabranjenog voca od toga.

BTW; o kojem topiku se radi? O onom tipu @themaddraftsman? Ukoliko je clan nov, možda nezna sva pravila.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/09/2007 : 13:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Topic je : Skenirani stripovi i scanlation i themaddraftsman i svi ostali koji imaju skenirane stripove!

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/09/2007 : 13:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Nema gušta kod citanja stripova na ekranu!
Ponekad pogledam scan, ali nikad nisam nijedan strip procitao na taj nacin.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 13:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aftermath

ne želim dolijevati ulje na vatru, ali da je prošlo godinu dana od objavljivanja svagdanje borbe ti bi odobrio da tu netko stavi link za skinut?


Pa u principu, ne bi mi bilo bas pretjerano drago, ali svakako ne bih ovako reagirao.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 13:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

Pa nekako imam osjecaj da su pravo klinci najviše citali ta skenirana izdanja, pošto nisu imali novca za prave stripove. Teže zamišljam nekog starijeg clana koji bulji u ekran... Stoga upravo ce ove izdavacke firme biti na gubitku, klinci nece imati gdje procitati strip pa ih nece imati želju ni kupiti, to je cinjenica.

To je valjda pitanje mentaliteta, da ja naprimjer snimim neki film ili izdam neki strip, dozvolio bi ljudima koji nemaju novac da se slobodno služe piraterijom, na vlastitu moralnu odgovornost. Više bi ih na taj nacin privukao nego tim nekim natjeravanjem na kupnju, pravljenjem zabranjenog voca od toga.


Svi se moji stripovi mogu slobodno posuditi u bibliotekama svih vecih gradova u Hrvatskoj i procitati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/09/2007 : 13:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
Svi se moji stripovi mogu slobodno posuditi u bibliotekama svih vecih gradova u Hrvatskoj i procitati.

Lijepo i pohvalno, medutim klinci nisu ludi za knjižnicama. Tako da si opet ti na gubitku.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 13:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Marko ovo je tvoj propust, da si skenirane stripove od pocetka zabranio danas ne bi bilo diskusije. Ovako ispada da si zabranio skenirane stripove samo zbog svojih a ne i zbog drugih izdanja.

Kršenje prava je krivicno djelo no izgleda da u ex YU nije bilo masovnih hapšenja kao na Zapadu pa vecina ljudi pirateriju ne smatra lopovlukom i kriminalom.


But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 19/09/2007 : 14:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by SejoSexon

Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.



A zasto,ne vidim apsolutno nikakovu prijetnju izdavaštvu ako se stripovi skenirani.mislim da to samo poboljšava prodaju..
ko ga je htio kupit kupio je odmah,ko nije nije a bar 20 ili 30 % ljudi je kupio kad je vidjelo na skenu kako izgleda..zato jednostavno misli da skenirani stripovi nemaju veze s prodajom doticnih izdanje..

inace ako nisi znao prevedeno je bar 7 ili 8 epizoda mladog bluberija koje nikad nisu bile kod nas i upisan je tekst u skenove tako da ljudi mogu pricitati..da li znas koji turd i vrijeme treba za to..a da ne pricam o hrpi drugih stvari koje su napravljene..
zato molim te nemoj podilaziti marku sa izjavama jer ti mladog bluberija mozes procitati na njemackom a masa drugih ljudi nemože..

Ti odobravaš krivicno djelo. Objavljivanje stripova bez dozvole autora je krivicno djelo, a to što ja neke stripove mogu nabaviti na njemackom jeziku nema veze sa tom cinjenicom.



ti malo predugo živiš vec u Austriji, cini mi se :D
da, to je krivicno djelo, i šta onda? kažnjivo je imat i piratski softver pa ga svi imaju, ko ce placat 1500 kn Microsoftu za Word i slicno? kažnjivo je i pržit cd-e i skidat mp3-e itd. itd. pa sam opet siguran da imaš sprženih cd-a kuci koliko oceš... kod nas je uobicajeno da se u vladi trpa sa strane u džep, a sad su tu skenirani stripovi problem... de molim te...
osim toga, i ja se slažem da to nikako ne utjece na prodaju stripova... ja skenirano citam samo što drugacije ne mogu nabavit ili ono što ionako ne bi kupio...

nije da sam se baš koristio preko foruma skeniranim stripovima, ali mislim da ne treba to zabranjivat...
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by SejoSexon

Trebao si odmah na pocetku to zabraniti.



A zasto,ne vidim apsolutno nikakovu prijetnju izdavaštvu ako se stripovi skenirani.mislim da to samo poboljšava prodaju..
ko ga je htio kupit kupio je odmah,ko nije nije a bar 20 ili 30 % ljudi je kupio kad je vidjelo na skenu kako izgleda..zato jednostavno misli da skenirani stripovi nemaju veze s prodajom doticnih izdanje..

inace ako nisi znao prevedeno je bar 7 ili 8 epizoda mladog bluberija koje nikad nisu bile kod nas i upisan je tekst u skenove tako da ljudi mogu pricitati..da li znas koji turd i vrijeme treba za to..a da ne pricam o hrpi drugih stvari koje su napravljene..
zato molim te nemoj podilaziti marku sa izjavama jer ti mladog bluberija mozes procitati na njemackom a masa drugih ljudi nemože..

Ti odobravaš krivicno djelo. Objavljivanje stripova bez dozvole autora je krivicno djelo, a to što ja neke stripove mogu nabaviti na njemackom jeziku nema veze sa tom cinjenicom.



ma daj molim te koje objavljivanje stripova,jel neko kupi lovu za to..siguran sam da ljudi koji skeniraju stripove to ne rade zbog profita..
to ti je isto ko kad skopiras dvd i posudis ga dvadesetorici prijatelja da ga presnime ili pogledaju..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ne kažem da oni uzimaju lovu za to. Ali onaj ko je izdao taj strip i koji je platio prava za njega nema nikakvog profita od toga, on je u ovom slucaju oštecena osoba.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:08:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Gorane, od svih izdavaca, jedini ja stavljam na web podeblje previewe, bas da bi se ljudi lakse odlucili. Ima li sto postenije sto ja kao izdavac mogu napraviti? Stavio sam CIJELI PRVI albume Metabaruna. Po 50 stranica vecine ostalih stripova? Sto jos trebam?

Dozvolio sam razmjenu starih skeniranih stripova, dok sam za nove zamolio da prodje godinu dana od objavljivanja do skeniranja. Vec je prije bilo slucajeva krsenja te zabrane i upozorio sam nadlezne da o tome vode racuna. Posto je to ocito nemoguce, ne zelim to vise tolerirati ovdje. Da se razumijemo: meni je savrseno jasno da ja to ne mogu sprijeciti, niti se protiv toga boriti. To mi nije ni namjera. No, ako nista drugo, ne zelim u tome pomagati i ne zelim to gledati pred svojim nosom.

I da, napravio sam to u prvom redu zbog Svagdanje Borbe.



To stoji, ali ne smatram da skenovi ugrožavaju prodaju..cisto moje mišljenje..neko se može složit a neko ne..

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ne kažem da oni uzimaju lovu za to. Ali onaj ko je izdao taj strip i koji je platio prava za njega nema nikakvog profita od toga, on je u ovom slucaju oštecena osoba.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000