forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Skenirani stripovi - obavijest
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

quote:
Originally posted by Markos

Gorane, od svih izdavaca, jedini ja stavljam na web podeblje previewe, bas da bi se ljudi lakse odlucili. Ima li sto postenije sto ja kao izdavac mogu napraviti? Stavio sam CIJELI PRVI albume Metabaruna. Po 50 stranica vecine ostalih stripova? Sto jos trebam?

Dozvolio sam razmjenu starih skeniranih stripova, dok sam za nove zamolio da prodje godinu dana od objavljivanja do skeniranja. Vec je prije bilo slucajeva krsenja te zabrane i upozorio sam nadlezne da o tome vode racuna. Posto je to ocito nemoguce, ne zelim to vise tolerirati ovdje. Da se razumijemo: meni je savrseno jasno da ja to ne mogu sprijeciti, niti se protiv toga boriti. To mi nije ni namjera. No, ako nista drugo, ne zelim u tome pomagati i ne zelim to gledati pred svojim nosom.

I da, napravio sam to u prvom redu zbog Svagdanje Borbe.



To stoji, ali ne smatram da skenovi ugrožavaju prodaju..cisto moje mišljenje..neko se može složit a neko ne..

Vjerovatno bi promijenio mišljenje kada bi ti izdavao stripove.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/09/2007 : 14:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ne kažem da oni uzimaju lovu za to. Ali onaj ko je izdao taj strip i koji je platio prava za njega nema nikakvog profita od toga, on je u ovom slucaju oštecena osoba.

Dali je realno od tebe ocekivati neko originalno, ne-inducirano, introspektivno, analiticko, pa ajde nek i pomalo subjektivno mišljenje/obrazloženje o cijelom problemu, u neko skorije vrijeme?
Ili ceš nam još 50 puta recitirati isti red iz "Vodica za uzornog zapadnjackog gradanina, koji nikad ništa ne pita i uvijek vjeruje u zakone" ?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 19/09/2007 14:16:48
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by SejoSexon

Ne kažem da oni uzimaju lovu za to. Ali onaj ko je izdao taj strip i koji je platio prava za njega nema nikakvog profita od toga, on je u ovom slucaju oštecena osoba.

Dali je moguce od tebe ocekivati neko originalno, ne-inducirano, introspektivno, analiticko, pa ajde nek i pomalo subjektivno mišljenje/obrazloženje o cijelom problemu, u neko skorije vrijeme?
Ili ceš nam još 50 puta recitirati isti red iz "Vodica za uzornog zapadnjackog gradanina, koji nikad ništa ne pita i uvijek vjeruje u zakone" ?

Ako ti smeta ono što pišem onda me ignoriši. A ne treba meni nikakav vodic niti vodic.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 19/09/2007 : 14:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon
Ako ti smeta ono što pišem onda me ignoriši. A ne treba meni nikakav vodic niti vodic.

Ukoliko nemaš šta pametnog za dodati na ovu temu - lagano prošeci dalje, svoj 'stav' si ponovio vec 4,5 puta, mislim da je dosta. Pusti ljude koji žele nešto rec da to i kažu prije nego što zatrpaš topik svojim bezobraznim nabijanjem postova. Pozdrav.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by SejoSexon
Ako ti smeta ono što pišem onda me ignoriši. A ne treba meni nikakav vodic niti vodic.

Ukoliko nemaš šta pametnog za dodati na ovu temu - lagano prošeci dalje, svoj 'stav' si ponovio vec 4,5 puta, mislim da je dosta. Pusti ljude koji žele nešto rec da to i kažu prije nego što zatrpaš topik svojim bezobraznim nabijanjem postova. Pozdrav.

A ti mene ignoriši ako ti smetaju moji postovi. I ispuni profil ako vec imaš namjeru da vodiš diskusije sa ljudima.

I ono što sam rekao na ovu temu je pametnije od onoga što si ti napisao. Ja sam u svojoj profesiji vec nekoliko puta imao problem sa piraterijom, i to baš na podrucju bivše Jugoslavije tako da znam o cemu pricam, a ti i dalje misli da klinci na ovaj nacin nece imati mogucnost da citaju stripove, mada sumnjam da klinac od 15 godina cita Svagdanju borbu. Vjerovatno ti ne smeta da ti isti klinci kradu iz butika farmerke koje žele imati a koje si ne mogu priuštiti, no mora se imati razumijevanja za njih, nema svako dovoljno love. Tvoji postovi na ovu temu su jednostavno smiješni.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 14:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5
To stoji, ali ne smatram da skenovi ugrožavaju prodaju..cisto moje mišljenje..neko se može složit a neko ne..


Ne znam, mozda. Kod jednog dijela publike, sigurno ne. Ali kod drugog, vrlo vjerojatno da.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47041 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2007 : 14:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
kako se svaka rasprava pretvori u politiku.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47041 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2007 : 14:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ sejo -ne možeš usporedivat austriju i ex yu.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 19/09/2007 : 14:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jgoran5
...Zato molim te nemoj podilaziti marku...

Ti odobravaš krivicno djelo. Objavljivanje stripova bez dozvole autora je krivicno djelo, a to što ja neke stripove mogu nabaviti na njemackom jeziku nema veze sa tom cinjenicom.


care, cemu licemjerje? krivicno djelo kazes? ti sigurno kod kuce imas orginalne windowse? sigurno sve "ogrininalne" divx filmove? sve "originalne" igre? sve "originalne" audio CD-ove? programe?
ako sve to imas u originalu i ako nikada nisi koristio nikakve piratske materijale, onda i tek samo onda imas pravo nekoga kritizirati za on-line objavljivanje stripova...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

@ sejo -ne možeš usporedivat austriju i ex yu.

Znam da ne mogu, ovdje se zakoni poštuju a u ex YU ignorišu. Ne svida se meni svaki zakon, no moja dužnost je da poštujem zakone države u kojoj živim tj. države u kojoj se trenutno nalazim.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 19/09/2007 : 14:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Marko je bio dovoljno jasan, kada je prvi put objavio zabranu objavljivanja skeniranih strip izdanja (novijih). I to koliko se secam nije bilo zbog njegovog izdanja. Zaboravljate da je i tada mogao uraditi ovo sto je uradio danas. Ali nije. Pruzio je jos jednu sansu. Postavio pravilo. Nije se igralo po pravilima,i sad - gotovo. A siguran sam da bi tako postupio i da je u pitanju bilo cije strip izdanje.

Meni je samo zao sto se to moralo zavrsiti ovako. Drasticno. Ali ljudi se nikada nece nauciti...Zao mi je sto je jedna lepa ideja(vezana za scanslatione stranih izdanja koja nisu dostupna na srpskom, ili predstavljanje starih izdanja u koloru kao i skeniranje stripova koje je tesko nabaviti) korumpirana i kao i uvek pokvarena ljudskom gluposcu.
Takodje se nadam da ovo nece uticati na lose misljenje o grupi koja je mahom stajala iza celog projekta skeniranja i scanslationa. Jer oni su postovali i uvek stajali iza zabrane skeniranja od godinu (ili bese dve) od izlaska izdanja.

Nadam se da nece ugroziti prodaju ovog stvarno fantasticnog izdanja, koje se vec sada moze, bez daljeg, proglasiti izdanjem godine.

Stvarno, Markose, kako se prodaje "Borba"? Ima li povratne informacije?
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 19/09/2007 : 14:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo
ti malo predugo živiš vec u Austriji, cini mi se :D
da, to je krivicno djelo, i šta onda? kažnjivo je imat i piratski softver pa ga svi imaju, ko ce placat 1500 kn Microsoftu za Word i slicno? kažnjivo je i pržit cd-e i skidat mp3-e itd. itd. pa sam opet siguran da imaš sprženih cd-a kuci koliko oceš... kod nas je uobicajeno da se u vladi trpa sa strane u džep, a sad su tu skenirani stripovi problem... de molim te...
osim toga, i ja se slažem da to nikako ne utjece na prodaju stripova... ja skenirano citam samo što drugacije ne mogu nabavit ili ono što ionako ne bi kupio...

nije da sam se baš koristio preko foruma skeniranim stripovima, ali mislim da ne treba to zabranjivat...


heh, tek sad sam vidio ovaj dio, vec sam odgovorio i ja nesto slicno Seji the Kingu - drago mi je da nisam jedini koji tako razmislja
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 19/09/2007 : 14:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by jgoran5
...Zato molim te nemoj podilaziti marku...

Ti odobravaš krivicno djelo. Objavljivanje stripova bez dozvole autora je krivicno djelo, a to što ja neke stripove mogu nabaviti na njemackom jeziku nema veze sa tom cinjenicom.


care, cemu licemjerje? krivicno djelo kazes? ti sigurno kod kuce imas orginalne windowse? sigurno sve "ogrininalne" divx filmove? sve "originalne" igre? sve "originalne" audio CD-ove? programe?
ako sve to imas u originalu i ako nikada nisi koristio nikakve piratske materijale, onda i tek samo onda imas pravo nekoga kritizirati za on-line objavljivanje stripova...

Windows mi je originalan , igrice ne koristim, i da, imam nekoliko piratskih cd-ova, i ne bih sebe nazvao licemjerom, na stranu to što vec nekoliko godina ne kupujem piratske cd-ove.

Gledaj: ako u ponudi imaš originalni cd od 15 eura i piratski od 3 eura onda ce vecina ljudi uzeti piratski a vlasnik prava ce biti oštecen. Eh i ja sam do prije nekoliko godina spadao u onu grupu ljudi koji su ponekad uzimali piratske cd-ove (sve što sam uzeo sam kupio u BIH), no kada sam u svojoj profesiji osjetio šta znaci biti oštecen piraterijom, onda sam digao ruke od toga, a hapšenja dilera u zadnjih par godina u Austriji su mi pomogli da se osvijestim i da shvatim da se ovdje ne radi o šegi nego o lopovluku.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25192 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/09/2007 : 14:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Sejo, dodji u CH, ovde skidanje sa neta u privatne svrhe nije kažnjivo

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

tmalin
Starting Member

Fyro Macedonia
5 Posts

Member since 04/05/2007

Posted - 19/09/2007 : 15:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tmalin a Private Message
Marko

Posto vec stoi da se mogu naci orginalni stripovi, kupiti, uzeti iz biblioteke i sl.
Evo ja na pr. bih zeleo procitati broj :

Zlatna Serija 1053. Kapetan Miki Tajno oružje

i potsetiti se malo kad sam bio klinac i citao bas ovoj broj kad je izdat. Mislim da
cu malo teze moci ga naci u tim prodavnicama, bibliotekama i sl.
Osobito jer nisam iz hrvatske.

Skenirani stripovi preskacu tu barijeru z svagda. Mozda i ovaj broj nema veze ali ipak
samo bih hteo da dam primer.

Ne znam, ljudi bi trebali postovati taj dogovor da se stripovi iz poslednih godina upste i
ne menjaju bar na ovaj forum u sceniranoj formi, ali ljudi su ljudi ako zelis to zabraniti
uradi nesto da sam forum ne prima poruke koje sodrze nove stripove, bezveze je zabraniti sve
zbog nesto.

Ali ipak webmaster je webmaster, tako da nema demokratije tu.
Jedino mozda si trebao najavite da ces zatvoriti forum, pa bi ljudi pokupili to sto
ke tamu vec receno.

Ipak je to zajednicko dobro. Ljudi su verovali forumu i pisali su ovde, treba im dati
prilika da si pokupe to sto su ovde ostavili.

Scenirani stripovi ce i dalje ziveti i biceh svuda, jedino ne znam ko bi oda i koristio ovaj
forum u buduce.

Our lost is your lost too !
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 19/09/2007 : 15:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by jgoran5
To stoji, ali ne smatram da skenovi ugrožavaju prodaju..cisto moje mišljenje..neko se može složit a neko ne..


Ne znam, mozda. Kod jednog dijela publike, sigurno ne. Ali kod drugog, vrlo vjerojatno da.



Ako te moze utjesiti ja sam se na kupovinu Spaghetti Brothersa odlucio tek nakon sto sam ih procitao skenirane, ovih dana kupit cu i Svagdanju borbu nako sto sam procitao skeniranu jer ih zelim imati. Svaka cast tvom potezu da stavis dio stripa da se pogleda i to je maksimalno posteno od tebe ali ja sam se na kupnju odlucio tek nakon sto sam ih procitao do kraja a nisam ih uopce planirao kupiti prije toga.
Naravno, ja mislim da sam izuzetak i da sam na tvom mjestu isto bi tako reagirao. To je krada tvog vlasništva. Skeniranje, po meni, ima smisla kod izdanja koja se vise ne mogu kupiti...a jos staviti link na tvom forumu za stripove koje izdajes u najmanju ruku je bezobrazno.

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 19/09/2007 : 15:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
altair, ajd mi se javi na mail, trebao bi te nesto... thnx
Go to Top of Page

kucni duh
Advanced Member



Croatia
3943 Posts

Member since 21/03/2007

Posted - 19/09/2007 : 15:11:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kucni duh a Private Message
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 19/09/2007 : 15:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
haha, propade mi zona na dsl-u

necu imat sta "daunlodat"

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 19/09/2007 : 15:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
tema je malo skrenula, pa evo o ovim "opcenitim" stavovima...
protiv svakog sam piratstva. za nadobudne - da, svi dvdovi, svi bdovi, svi audio cdovi, windowsi, tigeri, stripovi - sve je originalno sto imam. ne zato što ljubim velike kompanije, vec zato sto je alternativa loša, i što želim da ono što kupim bude "the way it is meant to be made":)). i što sam nadrastao potrebu da imam 384 stvari odjednom, vec malo, ali s gustom. ipak, dok iz znanih nam razloga razumijem da netko skine divx s neta (koji ne bih uzeo ni da mi plate jer mi kvari uzitak gledanja) ili kupi igricu piratsku (s kojom onda ima tone problema glede otkljucavanja, updatea...), piratstvo u stripovima mi je neshvatljivo. druga je prica sto samo skeniranje to nije, i nisam siguran steti li to izdavacima.
no cinjenica je jedna: što nije dopušteno, nije dopušteno, bilo to u burundiju ili austriji. budemo li stalno povlacili takve argumente, ostat cemo vjecno u burundiju. i ako se nesto dogovori, to se treba ispoštovati, u najmanju ruku.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2007 : 15:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Takodje smatram da je Markos u pravu, lepo je rekao pravila, nije se postovalo, amin.


Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

tmalin
Starting Member

Fyro Macedonia
5 Posts

Member since 04/05/2007

Posted - 19/09/2007 : 15:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send tmalin a Private Message
Marko je u pravu, ali je izegleda pobegao s nekim casovima u 'skoli za webmastere'

Kad si vec otvorio forum za SKENIRANE stripove, smesno je zatvoriti ga jer se tamu
prica o skeniranim stripovima, pod izgovoru sad je to ljudi piraterija.

Ako si postavio neka pravila, kao ne sme se postavljati stripovi sto nisu stari barem
godinu dana, kazni, ostrani one koji to ne postuju, a ne ceo ostali svet !!

Nema veze to je to, nisto strasno, ali je lakse kad se malo ispraznis zbog vakve gluposti.

Hmm mozda i ovaj forum ce zatvoriti, ljudi se bune ovde verovali ili ne.

Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/09/2007 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Ali ja svejedno ne bi dao 500 kuna za igricu koju cu igrati 5-6 dana pa odbaciti. Takav sam tip da kad bi nestalo piratstvo ne bi poceo kupovati te originale. Dakle, borba protiv piratstva nece mene nagnat da kupim original. Što se tice informatickog strip piratstva - osobno sam protiv, ali ako drugi žele neka izvole. Protiv sam zato što je to neprakticno i to onda više nije strip. Kod nas je 70% software tržišta piratizirano; ali i da nije piratizirano vecina opet ne bi kupovala original i to samo zbog standarda i cinjenice da za nemogucu cijenu dobiju jedan CD, a mogli su 15. Na kraju krajeva piratstvo nikad nece nestati - to je isto kao i klasican kriminal - možeš pobjediti koju bitku, ali ne i rat. Piratstvo ce uvijek biti korak ispred ponajviše zbog toga što pošteni kupci isto tako moraju imati pravo na nekomercijalni back-up. Bolje i ovako nego nikako. Zašto policija nikad ne pohvata sve te pirate? Sigurno postoji razlog.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47041 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/09/2007 : 15:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

Ali ja svejedno ne bi dao 500 kuna za igricu koju cu igrati 5-6 dana pa odbaciti. Takav sam tip da kad bi nestalo piratstvo ne bi poceo kupovati te originale. Dakle, borba protiv piratstva nece mene nagnat da kupim original. Što se tice informatickog strip piratstva - osobno sam protiv, ali ako drugi žele neka izvole. Protiv sam zato što je to neprakticno i to onda više nije strip. Kod nas je 70% software tržišta piratizirano; ali i da nije piratizirano vecina opet ne bi kupovala original i to samo zbog standarda i cinjenice da za nemogucu cijenu dobiju jedan CD, a mogli su 15. Na kraju krajeva piratstvo nikad nece nestati - to je isto kao i klasican kriminal - možeš pobjediti koju bitku, ali ne i rat. Piratstvo ce uvijek biti korak ispred ponajviše zbog toga što pošteni kupci isto tako moraju imati pravo na nekomercijalni back-up. Bolje i ovako nego nikako. Zašto policija nikad ne pohvata sve te pirate? Sigurno postoji razlog.



koja policija?naša?nemoj me nasmijavat.mogu jedino zajebavat penzice i dicu.a da i rade kako triba opet su sudovi od ku... ne mislin na pirateriju nego opcenito na kriminal.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/09/2007 : 15:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by tmalin

Marko

Posto vec stoi da se mogu naci orginalni stripovi, kupiti, uzeti iz biblioteke i sl.
Evo ja na pr. bih zeleo procitati broj :

Zlatna Serija 1053. Kapetan Miki Tajno oružje

i potsetiti se malo kad sam bio klinac i citao bas ovoj broj kad je izdat. Mislim da
cu malo teze moci ga naci u tim prodavnicama, bibliotekama i sl.
Osobito jer nisam iz hrvatske.

Skenirani stripovi preskacu tu barijeru z svagda. Mozda i ovaj broj nema veze ali ipak
samo bih hteo da dam primer.

Ne znam, ljudi bi trebali postovati taj dogovor da se stripovi iz poslednih godina upste i
ne menjaju bar na ovaj forum u sceniranoj formi, ali ljudi su ljudi ako zelis to zabraniti
uradi nesto da sam forum ne prima poruke koje sodrze nove stripove, bezveze je zabraniti sve
zbog nesto.

Ali ipak webmaster je webmaster, tako da nema demokratije tu.
Jedino mozda si trebao najavite da ces zatvoriti forum, pa bi ljudi pokupili to sto
ke tamu vec receno.

Ipak je to zajednicko dobro. Ljudi su verovali forumu i pisali su ovde, treba im dati
prilika da si pokupe to sto su ovde ostavili.

Scenirani stripovi ce i dalje ziveti i biceh svuda, jedino ne znam ko bi oda i koristio ovaj
forum u buduce.

Our lost is your lost too !


Ja nisam imao nista protiv da se razmjenjuju stari, davno objavljeni stripovi. Dapace, mislim da je to korisno i to sam podrzao.
Ali sam postavio razuman rok od godinu dana za nova izdanja. Kako se to nije postovalo... Grupa moze zivjeti i dalje, sto se mene tice. I mogu i dalje skenirati i stavljati moja izdanja, ja tu ne mogu nista. Ali ne zelim im u tome pomagati, niti to zelim vidjeti pred nosom. Mislim, dajte budite na trenutak iskreni, tko bi od vas na mom mjestu trpio link za svoje skenirano izdanje na svom forumu?

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000