forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 10/12/2008 : 14:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Ma te prve epizode su vrlo korektne, cak i imajuci u vidu današnje standarde, pogotovo ako uporedimo sa pojedinim Zagorovim epizodama... Jedino je crtež poprilicno iritantan

Košta toliko da si ga vi, s prihodima koje imate, iz Despotije Ace Velikog teško možete priuštiti.
Drž se ti svog Ace i ostavi se civiliziranog svijeta i EU, nije to za takve!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/12/2008 : 16:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by cibalia

quote:
Originally posted by alen

Citao sam ja te prve epizode, negdje su u rangu ovih Tellera od Van Gogha, samo s malo ozbiljnijim scenarijem. Nema toliko humora.




Alene prijatelju ja citam MR pa mi nece ako krene bit glupe!


Ne kažem da su glupe, samo su u duhu svog vremena. Vjerovatno je to tada bilo nešto revolucionarno. Ali opet - bilo mi je drago citati prvu epizodu gdje je Tex još nekakav odmetnik a od Carsona ni traga .

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 10/12/2008 : 17:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Ko kaze Carsonu ni traga?! Pa tu sam ja!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/12/2008 : 09:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Hocemo to docekat-Tex od prvog broja, volio bi na nacin Nicka od Libellusa, tri nove i jedna
knjiga sa prvim Texovima.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/12/2008 : 10:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Hocemo to docekat-Tex od prvog broja, volio bi na nacin Nicka od Libellusa, tri nove i jedna
knjiga sa prvim Texovima.



Ja mislim da cemo u 2009 da vidimo sve one Bonelijeve junake kojih zasad nema.
Nema vise puno izbora,morace i oni da krenu,a izdavackih kuca je sve vise.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 26/12/2008 : 10:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Jos kad bi Bernard ubrzao Texa da se u neko dogledno vreme dodje do VC i spoji kolekcija Pa kad ih stigne da krene 50 broja ispred njih pa da onda cekamo VC da se spoji sa Ludensom i tako ukrug

Edited by - Tex Willer on 26/12/2008 10:32:28
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/12/2008 : 11:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Ideja je super, samo se bojim da se pre njenog obistinenja ne završi životni krog nas fanova.
Zato ja ne pijem, ne pušim-ima da poživim bar još 40 godina.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

milan 11
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 13/06/2008

Posted - 26/12/2008 : 12:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send milan 11 a Private Message
Ja sam za reprinte starih epizoda samo ako idu kao Mark i Blek po tri u kompletu i sa cenom Marka i Bleka.Uostalom prava za reprinte trba da su jeftinija a i prevodi su gotovo odradjeni samo da se malo obrade.U slucaju gore navedenog verujem da bi takvo izdanje bilo dobrodoslo kao uostalom i Mister No.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26502 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/12/2008 : 17:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by milan 11

Ja sam za reprinte starih epizoda samo ako idu kao Mark i Blek po tri u kompletu i sa cenom Marka i Bleka.Uostalom prava za reprinte trba da su jeftinija a i prevodi su gotovo odradjeni samo da se malo obrade.U slucaju gore navedenog verujem da bi takvo izdanje bilo dobrodoslo kao uostalom i Mister No.


Zašto bi prava na nekad objavljene epizode u bivšoj nam jugi bila jeftinija??I kako misliš prevod je gotovo odraden?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/12/2008 : 17:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Možda misli na neko eventualno srpsko izdanje.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/12/2008 : 20:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Ideja je super, samo se bojim da se pre njenog obistinenja ne završi životni krog nas fanova.
Zato ja ne pijem, ne pušim-ima da poživim bar još 40 godina.


Ja i pijem i pusim - ima da pozivim bar jos 50 godina.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 26/12/2008 : 20:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Nisam postao do sad u ovu willerovu temu,eve sa' cu! I ja sam za Texa od prvog broja!! Recimo,epizoda "Satanijino cudoviste"mi je veoma draga epizoda i veze me za jako drage uspomene!Khm!Khm!Pitanje za Carsona:Je l',bre,sto uvek biftek k'o brdo u ravnici przenih krompirica,uz bure piva i tortu s' jabukama,zavisi od teksove odluke?!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/12/2008 : 23:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

Nisam postao do sad u ovu willerovu temu,eve sa' cu! I ja sam za Texa od prvog broja!! Recimo,epizoda "Satanijino cudoviste"mi je veoma draga epizoda i veze me za jako drage uspomene!Khm!Khm!Pitanje za Carsona:Je l',bre,sto uvek biftek k'o brdo u ravnici przenih krompirica,uz bure piva i tortu s' jabukama,zavisi od teksove odluke?!


Zato sto je Sotona i sto voli da je uvek u pravu i sto je uzaludno sa njim se raspravljati i sto su magarci postali tvrdoglavi ugledavsi se na
Texa i...Uh! Krvavi Metuzaleme!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 27/12/2008 : 03:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by teller

Ideja je super, samo se bojim da se pre njenog obistinenja ne završi životni krog nas fanova.
Zato ja ne pijem, ne pušim-ima da poživim bar još 40 godina.


Ja i pijem i pusim - ima da pozivim bar jos 50 godina.



A zato Carson živi vec 150 godina. Il šverca botox ili je naš kit otkrio tajnu dugog života. A tajna je puši, pij, jedi i dobro probavi uz stalno riskiranje života.
Sotoninih mu rogova!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...

Edited by - cibalia on 27/12/2008 03:12:36
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 27/12/2008 : 10:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Siguran sam da ce Tex krenuti od prvog broja, i to veoma uskoro! Sad je pitanje u kom obliku Licno sam za varijantu SC, jedna prica - jedan broj, i to mesecno. Ukoliko bi krenuo u boji, onda sam za varijantu HC. Što se tice cene, sigurno bi zavisila od broj stranica, recimo SC ne bi trebao da košta više od 400 dinara, a HC više od 800 dinara
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Siguran sam da ce Tex krenuti od prvog broja, i to veoma uskoro! Sad je pitanje u kom obliku Licno sam za varijantu SC, jedna prica - jedan broj, i to mesecno. Ukoliko bi krenuo u boji, onda sam za varijantu HC. Što se tice cene, sigurno bi zavisila od broj stranica, recimo SC ne bi trebao da košta više od 400 dinara, a HC više od 800 dinara



Mnogo je 400 dinara za 1 broj SC izdanja. Bolja je onda varijanta HC otprilike za cenu onog HC Zagora,a da ide sa 3 broja unutra.
Mada,ja i nisam bas merodavan jer bi ga uzimao kako god da izlazi
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Bumo videli! Ali cisto sumnjam da ce neko pokrenuti Texa od prvog broja, teško, jako teško, a i deca ga baš i ne vole, deci je potreban Zagor , Blek, Mark i eventualno, Kapetan Miki!
Ja bih kupovao, jer Texa volim, ali se secam da ga, kad sam pocinjao sa citanjem, nisam nešto puno gotivio, kasnije se to, naravno, promenilo.
Kao što rekoh na pocetku:"Bumo videli."

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Bumo videli! Ali cisto sumnjam da ce neko pokrenuti Texa od prvog broja, teško, jako teško, a i deca ga baš i ne vole, deci je potreban Zagor , Blek, Mark i eventualno, Kapetan Miki!
Ja bih kupovao, jer Texa volim, ali se secam da ga, kad sam pocinjao sa citanjem, nisam nešto puno gotivio, kasnije se to, naravno, promenilo.
Kao što rekoh na pocetku:"Bumo videli."



Toga sam i ja svestan,koliko god voleo Texa.
Zato i mislim da je jedina realna varijanta u HC izdanju,kao i za mnoge druge junake.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Imamo neobjavljene epizode u HC izdanju od Libellusa, pa ne vidim da se nešto super prodaju, a da li bi se prodavale ove stare reprizirane epizode, još u HC varijanti, pitanje je sad?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 27/12/2008 10:46:50
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Cak se i Ludensovi, a i Teksovi od Veselog cetvrtka slabo prodaju, ne znam zašto, verovatno invazija nekih novih, boljih stripova, nego što su Boneli!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 27/12/2008 : 11:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Bumo videli! Ali cisto sumnjam da ce neko pokrenuti Texa od prvog broja, teško, jako teško, a i deca ga baš i ne vole, deci je potreban Zagor , Blek, Mark i eventualno, Kapetan Miki!
Ja bih kupovao, jer Texa volim, ali se secam da ga, kad sam pocinjao sa citanjem, nisam nešto puno gotivio, kasnije se to, naravno, promenilo.
Kao što rekoh na pocetku:"Bumo videli."



Ja vjerujem da ce ici od prvog broja. Nije problem što djeca ne kupuju Tex stripove nego što vecina djece uopce ne cita stripove. I na forumu se može naci nekoliko maloljetnika koji citaju stripove, ali kad odem na kiosk da ni uzeo novi strip vidim da su police prenatrpane i cesto se može uzet broj izišo prije par mjeseci. Ja bi Tex volio na kiosku u SC verziji, 1500 dinara ide mjesecno.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/12/2008 : 12:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Cibalia je ovde apsolutno u pravu. Stvarno kod klinaca nije problem Tex kao strip, vec sam strip. Jednostavno ih ne interesuje. Ali, u pravu je i srdjandj kada kaze da ce se klinci pre navuci na Bleka, Mikija, Marka ili slicno, jer Tex nije po ukusu klinaca. Zbog toga, mislim da Tex od prvog broja treba da izlazi u manjem tirazu (500) u HC izdanju. Ljudi koji ga citaju bi i platili takvo izdanje.
Ma sve ovo znaju ljudi iz Libelusa, resice oni to vec,... mozda...nadam se.
A Gastone? A Dado? Dajte nam bar nadu. Izbrojte samo na forumu koliko imate "pretplatnika" za Texa od prvog broja. Ja brojao jednom i stig'o oko 20 i zabrojao se. Ali znam i neke (dvojicu) koji i sad kupuju, a ne ucestvuju na forumu. Ma ici ce prodaja. U svakom slucaju uvek mozete da tuzite Dr Texa Willera. On je zacetnik ideje.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 27/12/2008 : 13:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Pa dobro, Dade vec izdaju onog Teksa bez brojeva, upravo zato da, kad jednog dana krenu od prvog, mozhemo da ih lepo slozhimo na policu. :)
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 27/12/2008 : 16:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

Siguran sam da ce Tex krenuti od prvog broja, i to veoma uskoro! Sad je pitanje u kom obliku Licno sam za varijantu SC, jedna prica - jedan broj, i to mesecno. Ukoliko bi krenuo u boji, onda sam za varijantu HC. Što se tice cene, sigurno bi zavisila od broj stranica, recimo SC ne bi trebao da košta više od 400 dinara, a HC više od 800 dinara



Mnogo je 400 dinara za 1 broj SC izdanja. Bolja je onda varijanta HC otprilike za cenu onog HC Zagora,a da ide sa 3 broja unutra.
Mada,ja i nisam bas merodavan jer bi ga uzimao kako god da izlazi



Da, zavisi od broja stranica, recimo ako je prica sa oko 300 st., realno je da cena bude i do 400 dinara, naravno tu mislim na plastificirane korice (kao kod MR od VG) i sa originalnim naslovicama u samom stripu. Jer, kada sam pomenuo MR od VG koji ima 130 st. i košta 34 kn (340 dinara) mislim da ta cena nije nerealna za Texa. Što se tice HC, tu si u pravu ako izdanje bude u ravni sa Libellusovim, a ako bude u ravni sa Ludensovim HC onda je to nešto drugo
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 27/12/2008 : 18:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Bruce samo još da mi kažeš ko ce to da kupuje...a i cena od 800dinara za HC kako bi izgledao,vidiš da deru za luksuznija izdanja,izuzetak je Ludens...
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000