forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex od prvog broja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 19:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

Bruce samo još da mi kažeš ko ce to da kupuje...a i cena od 800dinara za HC kako bi izgledao,vidiš da deru za luksuznija izdanja,izuzetak je Ludens...



Isti oni koji kupuju i druga Libellusova izdanja,npr.Kit Carson,Kico,srdjandj,Renky,tex2,superciuk,ja...
ma ima nas dosta inace bi se Libellus vec ugasio,a kako vidis uspesno guraju ludackim ritmom.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 27/12/2008 : 19:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by profesor-inz

Bruce samo još da mi kažeš ko ce to da kupuje...a i cena od 800dinara za HC kako bi izgledao,vidiš da deru za luksuznija izdanja,izuzetak je Ludens...



Isti oni koji kupuju i druga Libellusova izdanja,npr.Kit Carson,Kico,srdjandj,Renky,tex2,superciuk,ja...
ma ima nas dosta inace bi se Libellus vec ugasio,a kako vidis uspesno guraju ludackim ritmom.



Narvno, i ja uzimam Libellusova izdanja M.No, Tex, MM, ali na žalost nemam sve brojeve, ali dobro držim neki tempo! Moj drug iz Lebana ima gotova sva Libellusova izdanja Texa, M.No, MM, MV. Znaci kad ima na krajnjem jugu Srbije ljudi koji to uzimaju, sigurno je takvih još dosta po celoj bivšoj Jugi
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/12/2008 : 20:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Nebi baš tija biti totalni pesimist ali pomalo je iluzorno uopce razmišljati o necemu što je, ako se i dogodi... ikad, jako daleko. Buduci da ima još neobjavljenih epizoda.
Nekako san uvik za opciju kako je bolje usporiti, kako je bolje objaviti nešto komercijalno, kako je bolje... bilo šta osim grlom u jagode.
A sada najiskrenije pitanje... Tex nikad nije ima bolji staff, tu su neki od vrhunskih autora i van Bonellija, ide na kioske, ide u HC knjigama, idu Texone izdanja... Znaci kvalitetan autorski ( koliko se to u Bonelli okvirima može biti ), dobro zastupljen na tržištu ( prema broju objavljenih tabli cak jako dobro ) a opet se loše prodaje...
E ono pitanje... zar se icim kvaliteta prvih brojeva može usporediti sa ovim danas?
Rade nebi riskira da se krah sa Texom odrazi na postojanost drugih izdanja. Jednog dana, kad novo izdanje takve vrste nebi bilo opterecenje po izdavaca... onda možda.
Ali "možda" samo zato što jedan "mali" iz jedne izdavacke kuce voli Texa a što ga ( i nas ostale ) drugi bombardira upitom...

Kad ce _________ ( umetnuti po izboru ) od prvog broja?

PS
No s obzirom šta se sve pojavljuje na tržištu, ništa me više ne može iznenaditi

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 21:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


A sada najiskrenije pitanje... Tex nikad nije ima bolji staff, tu su neki od vrhunskih autora i van Bonellija, ide na kioske, ide u HC knjigama, idu Texone izdanja... Znaci kvalitetan autorski ( koliko se to u Bonelli okvirima može biti ), dobro zastupljen na tržištu ( prema broju objavljenih tabli cak jako dobro ) a opet se loše prodaje...
E ono pitanje... zar se icim kvaliteta prvih brojeva može usporediti sa ovim danas?



Ne,zato i ne ocekujem da to pokrene Ludens,VC ili neko ko bi pokusao sa vecim tirazom. Jedina nada mi je taj "mali" iz Libellusa

quote:
Originally posted by Renky

Rade nebi riskira da se krah sa Texom odrazi na postojanost drugih izdanja. Jednog dana, kad novo izdanje takve vrste nebi bilo opterecenje po izdavaca... onda možda.
Ali "možda" samo zato što jedan "mali" iz jedne izdavacke kuce voli Texa a što ga ( i nas ostale ) drugi bombardira upitom...

Kad ce _________ ( umetnuti po izboru ) od prvog broja?

PS
No s obzirom šta se sve pojavljuje na tržištu, ništa me više ne može iznenaditi



Oni koji uzimaju ovog Texa(mislim na manji broj ljudi koje poznajem licno) uzimao bi i Texa od prvog broja 100%.
A bas zbog Texa koga gura Libellus ja uzimam i skoro sve ostalo(cak i ono sto ne mirisem bas mnogo - npr.NN) u znak podrske "tovarima"(kako ih od miloste oslovljavate,a drago mi je da imaju osobine tovara inace bi strip-scena bila puno siromasnija).
Cak sam pokupovao i dobar deo strip-albuma(doduse,tu nisam pogresio nimalo,jer su stvarno dobri) koje ne bih uzeo da nije bilo ovih drugih izdanja.
A mozda ne bi bilo lose resenje kao sa NR - jedan od prvog broja i tri knjige neki best of po njihovom izboru.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 21:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen


Narvno, i ja uzimam Libellusova izdanja M.No, Tex, MM, ali na žalost nemam sve brojeve, ali dobro držim neki tempo! Moj drug iz Lebana ima gotova sva Libellusova izdanja Texa, M.No, MM, MV. Znaci kad ima na krajnjem jugu Srbije ljudi koji to uzimaju, sigurno je takvih još dosta po celoj bivšoj Jugi



Ma ima nas..
I znam da je jedan broj ljudi(izmedju ostalih moj burazer i kum)tek u skorije vreme poceo da uzima Libellusova izdanja.
Iskreno,mislim da tu velike zasluge ima VC koji je oziveo strip-scenu u Srbiji,pa se sad po inerciji nabavlja i ono sto se izdaje van Srbije.
Do skora je samo mali broj forumasa uzimao ta izdanja,mislim da sad situacija ide nabolje.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/12/2008 : 21:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Svete reci sotono!

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 27/12/2008 : 21:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Ako nekome znaci, i ja sam ZA, recimo nesto u smislu Odabranih prica od Veselog cetvrtka.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 27/12/2008 : 21:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Da, opcija ima ali lako je nama nagadati... Ja recimo uzimam ovog, "onog" nebi osim ako bi priteklo para. A to teško Ono, tržište je varljivo jer ga u ovom slucaju cine ljudi, jbga A cifre su u diru, kriza nas pomalo vec obgrlila...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/12/2008 : 08:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Renky je u pravu u dosta stvari, treba bit oprezan, pogotovo u ova je...na vremena, ali zašto
Libellus nebi probao sa jednom knjigom prvog Texa (recimo prva tri broja) uz ostale 2 ili 3 nove.
Ako bi se ta dobro prodala, svi sretni i zadovoljni išlo bi se dalje, ako ne izdavac nebi mnogo
izgubio(prije ili kasnije bi se ipak prodala), a mi bi prestali gnjavit onom KAD CE TEX OD PRVOG BROJA? Valjda se da dogovorit sa SAF-om za neki kao probni-izpitivacki prvi broj.
Ako sam dobro razumeo na taj nacin trebao bi skoro krenut Nick Reider.Mislim, volim i Nicka, ali da može Nick, a ne može Tex-TU MI NEŠTO NE ŠTIMA.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/12/2008 : 11:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Taj stari Tex je loš i naivan. Nik je pak nezastupljen žanr sa par odlicnih autora a što je najbitnije nema ga na tržištu. Osim almanaha naravno, ali to smatram pod ovaj projekt 3u1.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/12/2008 : 11:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa probali su i sa Nik Rajderom(Almanah 1 i 2), ali se jako loše prodaje(ja sam kupio), cak sam pre neki dan u Darkvudu video da mu je Sloba smanjio cenu.
Takvu sudbinu, na žalost, bi doživeo i Teks od prvog broja. Nadam se da grešim!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 28/12/2008 : 11:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
To sa smanjenjem cene sam ija primetio...jednostavno nije Nik Rajder junak za tako kvalitetno izdanje to mora da se shvati...na kraju ce ga poklanjati...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 28/12/2008 : 12:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Pa probali su i sa Nik Rajderom(Almanah 1 i 2), ali se jako loše prodaje(ja sam kupio), cak sam pre neki dan u Darkvudu video da mu je Sloba smanjio cenu.
Takvu sudbinu, na žalost, bi doživeo i Teks od prvog broja. Nadam se da grešim!



Uzimace se Nick jos,jednostavno je bilo dosta boljih stripova pa dok dodje na red.
Naravno,ne vredjam one koji vole Nicka jer sam i ja medju njima
A neki(npr.burazer nisu hteli da uzimaju almanahe jer nema regularne serije i onda kao sta ce mi samo almanasi?)
I veruj mi,tek ce se kupovati izdanja Libellusa,neki kaskaju zbog finansija,a neki tek sad krecu od kako ih je vratio VC u vremena kad su voleli stripove.
Pa,gledaj samo koliko novih forumasa ima od pojave VC i ozivljavanja strip-scene u Srbiji.
A doskora smo bili samo mi zaludjenici koji su sve pratili i saznavali preko foruma
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 28/12/2008 : 12:42:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Nisu smanjili cenu, oduvek je nizha. Sloba je naterao Dade da izdaju taj almanah, te im uzvraca time shto ih prodaje sa nula marzhe, takoreci zadjabe.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/01/2009 : 10:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
kad ce prva knjiga Texa od pocetka...malo kasni?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/01/2009 : 10:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by teller

kad ce prva knjiga Texa od pocetka...malo kasni?


Nadam se nikad.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 28/01/2009 : 11:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
što si ti danas naoštren i brzoplet na jeziku...insistirat cu kod moderatora da te zbog tih reci
baniraju na 3 mjesece.Za pocetak...i da se nebi ponovilo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/01/2009 : 17:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
puno je topica o texu.izabrao sam ovaj ,da pohvalim svoj dzep.sutra ili ponedeljak stize mi tura tex libellus 1-16 osim broja 2.ispunio sam obecanje iz 2008,sad cekam texa od prvog broja.inace imam i sve gigante sem zadnja cetri za koje mi se dzep ispraznio.kod slobe nova tura danas ili sutra(mozda bude novih texsova 17-18 i almanah 3).toliko o hvalisanju odo da tucem pivdzana.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 29/01/2009 : 18:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

puno je topica o texu.izabrao sam ovaj ,da pohvalim svoj dzep.sutra ili ponedeljak stize mi tura tex libellus 1-16 osim broja 2.ispunio sam obecanje iz 2008,sad cekam texa od prvog broja.inace imam i sve gigante sem zadnja cetri za koje mi se dzep ispraznio.kod slobe nova tura danas ili sutra(mozda bude novih texsova 17-18 i almanah 3).toliko o hvalisanju odo da tucem pivdzana.

Dobro imaš para za pivkana, nakon ove investicije.Ja ozbiljno razmišljam da u kredit udem.Jebala me ovisnost o stripovima.Droga je kita prema ovome.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
sad cu da postim i kad je uskrs i posle njega jos dugo,osim ovih v.c kiosk izdanja.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

puno je topica o texu.izabrao sam ovaj ,da pohvalim svoj dzep.sutra ili ponedeljak stize mi tura tex libellus 1-16 osim broja 2.ispunio sam obecanje iz 2008,sad cekam texa od prvog broja.inace imam i sve gigante sem zadnja cetri za koje mi se dzep ispraznio.kod slobe nova tura danas ili sutra(mozda bude novih texsova 17-18 i almanah 3).toliko o hvalisanju odo da tucem pivdzana.


Uživaj!

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Kako kad nema br.2?

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
number two je nevidljiv i negde se skriva.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/01/2009 : 18:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

number two je nevidljiv i negde se skriva.


Prati aukcije. Vid'o sam ga par puta.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/01/2009 : 08:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
cestitke cronos za dobar odabir kamo s parama.ako ti je u utjehu-nisi pogrešio.
Nadam se da dohvatiš i taj famozan broj 2.Bravo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000