forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Još jedna "analiza"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 23/09/2007 : 16:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Domaci rad: koliki su tiraži i kakva je situacija u Nizozemskoj?


ne vjerujem da su tiraži HC izdanja veci od 1000-2000 komada i da im treba 3-5 godina da prodaju dovoljno da udu u plus

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25139 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/09/2007 : 16:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ako smem na casak da primetim: Slobin posao(i interes) je da te stripove plasira u što vecem broju i na što više prodajnih mesta, a prodavci bi trebalo njega da jure???? Ja sam bo ubedjen da je trebalo da bude upravo obrnuto, da on treba njih da juri, ako želi da "svoj" proizvod plasira što bolje na tržište?? Izgleda da mi nije jasan pojam distributera.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 23/09/2007 : 18:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
joj problema, kad svi radite knjige. dajte koji strip. kioska na svakom cosku biblioteka bla, biblioteka blabla, biblioteka bolje da sutim biblioteka

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/09/2007 : 20:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

Markos je sa Fibrom napravio neke etalonski pogrešne korake.
Recimo, odredio je da se u Srbiji njegova izdanja mogu prodavati jedino u Darkwoodu.
To je tako besmislen potez i ako su potezi po Hrvatskoj u rangu toga, ne cudi me odsustvo ocekivanih rezultata.
Darkwood, iako se nalazi samo 150 metara od Terazija u Beogradu, znatna vecina potencijalnih kupaca stripa, a posebno kupaca Fibrinih izdanja, NIKADA nije posetila i ne zna da postoje. Ja znam trojicu ljudi koji imaju SVE stripove sa ovih prostora a nikada u životu nisu culi za Darkwood i tek jedan od njih jednom godišnje svrati u Alan Ford.
Dalje, Darkwood kada šalje knjige poštom cini to tako da stižu slomljene, iscepane i oštecene, Alan Ford kada ih pakuje stižu u besprekornom stanju.
Dakle, Markosov izbor da mu Darkwood bude JEDINI prodajni punkt u Srbiji prepolovio mu je prodaju.
Primer Belog Puta: Knujižare Alan Ford i Darkwood, bez obzira što nude stripove po najnižim cenama (recimo Propovednik 2 kod njih košta 800-850 dinara a u gradu 980) ne da nisu na prvom mestu po prodaji, nego nisu ni u prvih deset knjižara po prodaji.
Budu oni u vrhu prvog meseca kada na njih skoce "kolekcionari" i stari kupci koji su navikli da tamo dobijaju popust, ali onda se ritam usporava i uskoro potpuno staje.
IPS knjižara u centru prodaje prvi izdat strip BP: Hellblazer pet do deset komada mesecno evo i sada posle dve godine i verovatno ce ga tako prodavati ZAUVEK, svakog meseca; a Darkwood verovatno nece u ovoj godini ukupno prodati više od tri komada.

Istina je jedna: kada ne bi bilo prodaje u Alan Fordu i Darkwoodu, ukupan prodati tiraž bi neznatno ili nimalo pao. To je suština; vreme ekskluzivnih striparnica po podrumima koje posecuju samo posveceni je prošlo; što pre to ljudi poput Markosa shvate, pre ce se izvuci iz problema koje verovatno imaju.



-...pa jebo ga dan,s cim se vi i ti hranite.De pokupiste ovakvo iskustvo i znanje!-Zajebi zajebanciju,šta napisa ovo,"anacionalni" lafcino?-Kome se ti "plagijatu" uvlaciš u "šupcinu"?-Znaš trojicu(di ih nade,baš trojicu) kolekcionara,i baš SVE imaju!???-A ne znaju za stripoteku?--A jel izlaze iz kuce?--
-Meni bi npr.bilo drago ukoliko bi mi ti,licno(osobno),zapakirao paket stripova od Belog Puta.Kladim se da ce bit u bezprijekornom stanju!-Iz koje pobude sereš po jednom,a hvališ drugog?Eto,urednik tj.predstavnik.Stvarno prozirno.Evo ti prilika,objasni,ali nemoj ponavljat kao papagaj da te netko napada.
-Svi vi ostali,bilo izdavaci,prodavaci,distributeri,preprodavaci,pisci,scenaristi,crtaci,kolekcionari,obicni citaci i ini,ukoliko vam nešto nije jasno,samo pitajte Bobinja.Covek,brate,sve zna.Ukoliko se,eventualno,ne složite sa njegovim stavom,vrijeme ce pokazat da je on u pravu(recimo za 10 godina),garant!--
-P.S.-nastavit cu kasnije.Nužda,velika!
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/09/2007 : 20:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
-Uh,ne ide.Možda sam napravio nekakvu "etalonsku" pogrešku.Idem opet,ali sa stripom..
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 23/09/2007 : 20:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

-Uh,ne ide.Možda sam napravio nekakvu "etalonsku" pogrešku.Idem opet,ali sa stripom..




Ratko du bist der KÖNIG hier,mach weiter so junge...Gruß aus Deutschland

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

Boban
Junior Member



Serbia
485 Posts

Member since 05/11/2002

Posted - 23/09/2007 : 20:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Boban's Homepage  Send Boban a Private Message
dveribad, ja tebe niš ne razumem, ali nema veze, vidim da ni ti mene ništa nisi razumeo.

__________ Put cemo naci, ili cemo ga napraviti.
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 23/09/2007 : 21:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by Boban

dveribad, ja tebe niš ne razumem, ali nema veze, vidim da ni ti mene ništa nisi razumeo.



Eh.....
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16813 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/09/2007 : 13:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Najveci problem je distribucija. Domace knjizare su apsolutno nezainteresirane za strip. Ono malo sto bi ga i htjele imati ti nece platiti, pa im ga onda nema smisla davati na prodaju. Ja pokusavam raditi neke promjene u tom smjeru, ali sam cu napraviti nista ili zanemarivo malo. Da se moze bolje pokazuje nam Beli Put i Srbija. Kao prvo, ono cime se oni (s pravom) vole hvaliti su tirazi od minimalno 2000 primjeraka, plus prisutnost od Han pijeska do Milislavaca.


Trebao si naci neki drugi primjer, ne vjerujem bas da u Han Pijesku ima tih stripova.

Edited by - delboj on 24/09/2007 13:42:21
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/09/2007 : 20:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Interesantan topic.Priznajem da sam i ja imao svoju analizu(koja se temeljila na tome da je glavni problem nedostatak novaca) koja je pala u vodu nakon ove i analize g.Radica.

1.Kad sam ovo procitao,ostao sam paf.Pa ne mogu vjerovati da ovaj strip nije prošao.Maksimalno povoljna cijena, interesantni stripovi(dobro,ruku na srce-procitao sam samo prvih 6 sveski i ne mogu reci da sam pao na guzicu ali ipak je bilo OK),uz lijepe dodatke(pin-upovi,kratki stripovi).Ujedno i dokaz da pare nisu jedini faktor.

2.Srce me boli kad vidim koliko se Fibrinih stripova prodalo.Pa ne mogu vjerovati da tako slabo idu jedni Metabaruni,Spaghett,Basne.Priznajem da mi se L&R uopce ne svida,ali ovi drugi su uglavnom mala remek-djela.Budimo realni-Fibra je potrebna ovom tržištu,Fibrini stripovi daju nam nešto novo i treba podržati Markosa bez obzira na sve.Slažem se da je problem u distribuciji i da bi tu trebalo najviše poraditi ali kako nisam izdavac,takve me stvari i ne zanimaju pa ne želim ulaziti u to.Samo znam da meni kao citatelju treba stabilna i jaka Fibra jer mislim da je ona itekako potrebna za širenje strip-horizonta sviju nas.

3.Ne slažem se s ovim nikako.Dovoljno je pogledati tocku 1 i sve je jasno.

Nakon svega navedenog,mogu reci da vidim dva problema:
1.Interesa za strip nema i u konstantnom je padu
2.Oni malobrojni koji se za strip interesiraju nemaju dovoljno novaca

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000