forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najvece strip razocaranje ljeta krivnjom izdavaca
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/09/2007 : 23:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Poll Question:
Evo ljeto je završilo, puno stripova je izašlo, a dosta tih izdanja me je dobro naljutio.
Stavio sam ih redosljedom od, za mene, najgoreg poteza izdavaca.
Dakle, bez premca mi je potez Van Gogha i povecanje formata Julije.
Imamo još i 4 Ludensova poteza, od kojih mi je broj 1 na Gigantu najgori, slijedi nepotrebni KM Spec. i pljacka zvana DD Almanah.
Zadnja 2 su tu iz estetskih razloga.

Možda sam nešto zaboravio, pa ako jesam...



Results:
Nevjerovatni format novih brojeva Julije [19%] 18 votes
Numeracija DD Giganta [4%] 4 votes
Komadant Mark Specijal [22%] 20 votes
DD Almanah [12%] 11 votes
Grube korice Ludensovih izdanja [10%] 9 votes
Krivi naslov Mr. Noa - Južnjacka krv [12%] 11 votes
Prijevod Maxmagnusa [15%] 14 votes
Nešto osmo (navedi što) :-)) [6%] 6 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 93 counted »» Last Vote: 13/06/2009 20:23:01

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/09/2007 : 23:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Južnjacka krv - tko je to napisa pravac Vrapcev.
Vidjet cemo kako ce prevesti novi ZEX

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 25/09/2007 : 00:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Bilo se je teško odluciti. Glasao sam za blesavo izdanje Komandant Markovog Specijalca...
Go to Top of Page

boromir
New Member



Serbia
196 Posts

Member since 21/01/2007

Posted - 25/09/2007 : 00:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send boromir an ICQ Message  Send boromir a Private Message
Od svih gluposti i gafova ovog leta nisan se moga opredelit.Glasovao sam za Mister Noa tog koji je to uradio odma triba otpustit jer naklada nekoliko 1000 primjeraka nije mala,drugo je cista pljacka ludensa DD almanahom sa tricavih 90 i kusur stranica,o numeraciji kod giganta nisam upucen pa nebih no ne sumnjam da je biser veliki i na kraju nepostojeci specijal Komandant Marka..E svaka cast!
Juliju ne citam tako da nebih komentarirao...

Alessandro Chiarolla za predsjednika Italije!!!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/09/2007 : 00:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Dvoumim se izmedju Komandant Marka i DD?
ipak glas za ``mark specijal`` - sta li su ljudi hteli ovime?
`mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo?`

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/09/2007 : 05:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Eh, kad bismo glasali za "Dnevnikove" gluposti, anketa bi imala 1000 razlicitih i jednako interesantnih odovora
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/09/2007 : 06:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Definitivno tzv. Mark specijal!

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/09/2007 : 07:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
glasao za juliju, ali ne zato što je to 'nevjerojatan' format, nego zato što su table razvucene u visinu da bi se upasale u taj format

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 25/09/2007 : 07:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Da, bilo je ovog ljeta nevjerovatnih gafova koji su me uvjerili da:

- Bernard nije ljubitelj stripa nego je od toga napravio industriju. Svjestan je toga da je neka kronologija i numeracija kolekcionarima bitna, a izdao je taj Mark Specijal. U prvi tren sam se cak i obradovao jer sam mislio da je rijec o pravom specijalcu (jel ono prvi Tigar s Martinika?)

- Cemu onaj format Julije? Police su mi custom made i medju Bonellije ne stane. Drzim je s trejdovima. Na stranu kvalitet stripa ali ovaj format je zakurac.

- Numeracija DD Giganta - opet Bernardov gaf, bolje da je ostavio bez numeracije ko specijalce i sve 5.

- Juznjacka krv - i dalje ne kuzim

- tzv. "The Maxmagnus shit" - e za ovo remek djelo sam glasao. Glup, glup, glup prijevod. Mozda bi me jedino vise raspigalo da AF Klasik izlazi bez Brixyja u oblacicima. Zapravo me najvise zabrinulo sto bi mogla i DOV izici s tako nekakvim prijevodom, ali srecom je netko plasirao info da ga Bernard nece izdavati. Jel ima zainteresiranih izdavaca, ja placam prava za DOV?

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 25/09/2007 : 09:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
numeracija giganta i almanah.

Till I Collapse
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/09/2007 : 09:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Dnevnik je toliko gluposti pravio da im je to na kraju postalo zastitni znak, a vest je bila da je Dnevnik nesto uradio kako treba, slicno onome - Savicevic je igrao !?!
taman kad su poceli da rade valjano?? - ugasili su se....

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/09/2007 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Cijena DD Almanaha... pljacka bez premca u novijoj strip-izdavackoj povijesti!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 25/09/2007 : 10:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Nevjerovatni format novih brojeva Julije
Nisam provjerio, no to bi me najmanje smetalo. Ja bih rade SC sa manjom cijenom...

Numeracija DD Giganta
Ovo dokazuje kako su stripaši (spock posebno) veelike picajzle. Jedna brojka na hrbtu mi svakako najviše smeta. Prišt na guzici, e to je vec problem!

Komadant Mark Specijal
Specijal ili klasik, ne kupujem ni jednog ni drugog

DD Almanah
Ah, vec mi je svejedno, ak mogu dati 70kn ili 100kn za neki HC, onda mi i 25 za neki almanah ne smeta (a nisam ga kupio jer ima pirat, psst!).

Grube korice Ludensovih izdanja
To me najviše ražalostilo radi svih onih stripaša koji i dandanas rado rabe korice Zagora umjesto wc papira.

Krivi naslov Mr. Noa - Južnjacka krv
Kriva je tiskara 100%, jer vec na drugoj unutarnjoj stranici stoji Junacka krv. Znaci, prevoditeljica ipak nije kriva.

Prijevod Maxmagnusa
Meni je dobar. Razbojnika Santea jedino treba mijenjati, a s vremenom uci ce i mala u grif.

Nešto osmo (navedi što) :-))
Za to sam ja glasao! Skupa HC izdanja! Ocu SC na kioske!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/09/2007 : 10:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Idemo redom:

Glasao sam za Juliju!
Jer:-objašnjenje izdavaca zašto je Bonelli format promaknuo u b5 format jest da je crtež bolji i da je b5 poklon citatelju.
Ma,molim te.....ne nasmijavaj me.

DD Almanah
Cista pljacka kupca.Šta dobiješ za to?Strip na 85 stranica i bezvezan tekst o LoveCraftu koji je uzgred loše preveden.

Mark Specijal
"Odlican" Bernardov potez!Mark ide i ovako i onako,a taj isti broj
ce se štampati u redovnoj seriji za godinu dvije tri nije važno.Ovo je pravi primjer kako izvuci što više love na ljeto od potencijalnog kupca.

Krivi naslov Mister Noa
Berni je na to popizdio!Nije njegova greška,vec je greška tiskare.

DD Gigant 1
Ne smeta mi toliko taj famozni broj jedan.Vec nešto drugo.Specijalci svih Bonelli junaka u Ludensovom izdanju nisu nikad bili numerirani da se to vidi prilikom kupnje.Numeracija je bila iznutra,sasvim nevidljiva za slucajnog kupca,a vidljiva oštro u imressiumu za picajzlu kakvi su kolekcionari.Ovaj Gigante je numeriran izvani.Sjetimo se samo brilijantnog poteza sa numeracijom oko Torpeda ili Talicnog Toma.Ništa cudno.....

Prijevod Maxmagnusa
Kome se ne svida,još uvijek može nabaviti staru Vijesnikovu kolekciju za male pare.Nece cekati nove epizode(koje kasne)vec ce procitati sve u dahu.Tocka.

Grube korice.
Opet greška tiskare,nema veze sa Ludensom......


Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 25/09/2007 : 11:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
-Julia - ne citam
-DD almanah - ne kupujem
-Mark specijal - imam tek jednog Ludensovog Marka, ne znam kako bi ga se riješio
-Mr No - to kupujem; pa i da prevoditeljica nije kriva, treba provjeravati i jel tiskarski stroj na mjestu. Odtiskaš jedan primjerak, pa provjeriš...
-DD gigant ne kupujem
-Maxmagnus - ne kupujem
-Vidjet cemo sada što ce biti sa Zelenom Mrljom.


Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/09/2007 : 12:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Sve od navedenog!



Doduše...

-Julija, pa šta se bunite??? To je samo potvrda da je Libellus pokrenija trend kad su ¨povecali format Giganta da bi dobili veci broj stranica i skuplje naplatili strip¨.

-DD almanah je takav samo zbog Kice

-Mark specijal je komercijalni potez. Zašto ne pustiti u prodaju nešto što se može prodati. Ovo ce ionako biti objavljeno za par godina u redovnim izdanjima a do tada ce se specijal rasprodati. Možda bi i mi ponekad mogli promisliti kako osim zadrtih kolekcionara postoje i vikend citaci. Kupim, procitam na plaži, bacim.
P.S.
Za neupucene, da je Ludens ubrza izdanje tokom lita želeci ¨uhvatiti¨ vikendaše ne bi bilo efekta jer bi izlaskom svakog novog broja, prethodni bija povucen sa kioska. Dakle nema efekta. Ovako kao posebno izdanje stoji u izlogu uz bok regularnoj seriji.

-MrNO... ma ovi u tiskari cim vide ric ¨junacki¨ to povezali sa jugom

-DD Gigant... ma to se jednostavno riješi. Uzmete korice od Systemova izdanja ( koja nemaju sve stranice ) i u njih ubacite kronološki Ludensova izdanja ( koja nemaju originalnu numeraciju ). Prosto, zar ne? Uvik me oduševljavala koordinacija izdavaca na ovim prostorima.

-Maxmagnus... slatko malo izdanje, za malo para i još manje muzike. Neka ga. Taman iman jednu malu policu za popuniti.

-Prema grubim koricama postupajte fino. S vrimeno ce se pripitomit i postat fine.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/09/2007 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


-DD almanah je takav samo zbog Kice




Zna sam da ceš mene spomenit.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/09/2007 : 14:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Markos je u jednom topicu spomenuo da je i u Italiji ovaj Mark izašao kao specijal pa ako je to istina Bernard nije kriv.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 25/09/2007 : 14:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ma dobro, kako to KRIV???

Prvo, radi se o Ludensu, dakle zašto prozivati Bernarda?
Drugo, netko bi triba biti kriv jer je objavija strip. Mislim da razgovaramo o kvaliteti/nekvaliteti, opravdanosti/neopravdanosti i tako to, zar ne?
Trece, zar vi ne citate postove koji drugi pišu. Ili se samo šalta po svome.
Cetvrto, triba je izac i Blek specijal. Ozbiljno. Ali san zaboravija razlog zašto nije

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/09/2007 : 14:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho


Markos je u jednom topicu spomenuo da je i u Italiji ovaj Mark izašao kao specijal pa ako je to istina Bernard nije kriv.

Mislim da je Markos poslije demantirao tu izjavu.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

sed1
Advanced Member



Germany
3437 Posts

Member since 01/09/2006

Posted - 25/09/2007 : 14:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit sed1's Homepage  Send sed1 a Private Message
Kom.Mark specijal

www.bhfanaticos.com
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 25/09/2007 : 14:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Mark Specijal. Nepotrebno izdanje...
Ni ovo s Julijom mi se ne svida
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 25/09/2007 : 14:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Renky


Cetvrto, triba je izac i Blek specijal. Ozbiljno. Ali san zaboravija razlog zašto nije


Istina,istina....
Zanimljivo,ali i ja sam zaboravio zašto nije.
Možda nam je Berni rekao,a onda u pašticadu stavio serum zaborava da ne otkrijemo drugima tu veeeeeliku tajnu.
Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 25/09/2007 : 15:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
nesto osmo: desetljetna stagnacija vani vani vani

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 25/09/2007 15:35:50
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 25/09/2007 : 15:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
Mark specijal definitivno...iako ni DD almanah ne zaostaje puno za njim...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 26/09/2007 : 12:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
glasah za mister no-a,
nevjerojatna greska kakva se ne bi smjela dogadati
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000