forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto sve manje klinaca cita stripove?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 06/10/2007 : 08:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Strip je osuden na propast!
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 10/10/2007 : 16:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
MOŽDA STRIPU NIJE IZRECENA SMRTNA PRESUDA!!!!!! Danas sam vidio klince u dobi od jedno 8 godina kako sline nad Zagorom!!!!
Go to Top of Page

Akul
Junior Member

Croatia
354 Posts

Member since 08/05/2007

Posted - 10/10/2007 : 23:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Akul a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

MOŽDA STRIPU NIJE IZRECENA SMRTNA PRESUDA!!!!!! Danas sam vidio klince u dobi od jedno 8 godina kako sline nad Zagorom!!!!



To se baš cesto ne dogada...rekao bih jaaaaako rijetko...
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 11/10/2007 : 21:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Ma bas me briga sto ne citaju, za mene ce ih biti dovoljno :)))))
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 12/10/2007 : 00:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
Odgovor:

* sve moguce novine su danas u boji, a stripovi crno bijeli ko u 19 vijeku...
* sve te moguce novine u boji su na boljem papiru i jeftinije...
* stripove je treba kupiti a ne besplatno downlovdati sa e-mula...
* stripove je treba procitati i cekati sledeci broj...ako ga uopšte nadeš!
* stripovi u kioscima su uvijek u najtamnijem kutu i izgužvani ko star papir!
* ko je uopšte Zagor, Dylan Dog, Tex i Martin Mystere????

***u kojem su jeziku, sto mu gromova, štampani stripovi na kioscima u Sloveniji????? Kako klinac od 10 godina može procitati strip na hrvatskom? Ne može, pa i da mu je tata hrvat, jer je tu toliko novih izraza, da mu i tata ne može pomoci.

*****strip a'la Bonelli izumire...crno bijelo u 21 vijeku???? Ko ima još crno-bijeli TV? Niko!!! U zlatnim godima LMS i ZS 90% ljudi je imalo CB TV. Crno bijeli strip i to za 2 € i još nešto???? I još je papir nemoguce loš i još se razpada...revija BRAVO košta 1 €...a u njemu može svaki klinac naci nešto za sebe, još je boji, sa posterom i ne raspada se!!! Uz to i na svom jeziku! Koga boli za gospodara mocvare u nepostojeci šumi u bizarnim epizodama, koje su glupije o najglupiji crtanih filmova na Cartoonu???? Nikoga!!!! Zagor je vec debilan i za mog sina koji ima 4 godine...

Dragi moji, kad mi odemo, ode i strip...vec su sada naklade bizarne, a neki vicu da je to "zlatna doba"...9000 primjeraka Zagora prije 20 godina nikad ne bi štampali! Zbog male naklade!!!

Ali IQ ljubitelja stripa ostao je na razini izpred 20-30 godina...Zagor..Zagor...i Zagor!!! Mali IQ, mala naklada!!! Sve što je dobro ne može se prodati, ali zato ce biti Zagor za godinu-dvije "Poslednji strip mohikanac na Balkanu".

Matematika?

Zagor 1970: 150.000.
Zagor 1980: 100.000.
Zagor 1990: 25.000.
Zagor 2000: 10.000.

projekcija:

Zagor 2010: 5000
Zagor 2020: ne izlazi više ni u Italiji!

p.s. bez zamere ljubitelji Zagora...

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 12/10/2007 : 11:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

p.s. bez zamere ljubitelji Zagora...






sad sam neki dan dobio slucajno nekog zagora, dam ga bratu, koji je cito stripove do prije 10-ak godina redovno, sad tu i tamo koji, on procito i onda je pola sata prico da kako je to glup i besmislen strip
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 12/10/2007 : 18:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
Dobro, što se tice bonellijevih stripova s njima je gotovo. Ali ultimate
spider-man/x-men i još mnogi drugi stripovi tipa toga su još na snazi.
Bar nešto.
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 12/10/2007 : 22:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

Dobro, što se tice bonellijevih stripova s njima je gotovo. Ali ultimate
spider-man/x-men i još mnogi drugi stripovi tipa toga su još na snazi.
Bar nešto.



to da... iako su neki ti marvelovi isto priglupi... sad sam procito one osvetnike u marvel adventures 2, katastrofa...
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 13/10/2007 : 21:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by mifugo

quote:
Originally posted by mali od palube

Dobro, što se tice bonellijevih stripova s njima je gotovo. Ali ultimate
spider-man/x-men i još mnogi drugi stripovi tipa toga su još na snazi.
Bar nešto.



to da... iako su neki ti marvelovi isto priglupi... sad sam procito one osvetnike u marvel adventures 2, katastrofa...

Slažem se. I još su u osvetnike stavili potpuno druge likove. zar nisu tu još i Thor, osa i drugi?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/10/2007 : 22:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

Odgovor:

* sve moguce novine su danas u boji, a stripovi crno bijeli ko u 19 vijeku...
* sve te moguce novine u boji su na boljem papiru i jeftinije...
* stripove je treba kupiti a ne besplatno downlovdati sa e-mula...
* stripove je treba procitati i cekati sledeci broj...ako ga uopšte nadeš!
* stripovi u kioscima su uvijek u najtamnijem kutu i izgužvani ko star papir!
* ko je uopšte Zagor, Dylan Dog, Tex i Martin Mystere????

***u kojem su jeziku, sto mu gromova, štampani stripovi na kioscima u Sloveniji????? Kako klinac od 10 godina može procitati strip na hrvatskom? Ne može, pa i da mu je tata hrvat, jer je tu toliko novih izraza, da mu i tata ne može pomoci.

*****strip a'la Bonelli izumire...crno bijelo u 21 vijeku???? Ko ima još crno-bijeli TV? Niko!!! U zlatnim godima LMS i ZS 90% ljudi je imalo CB TV. Crno bijeli strip i to za 2 € i još nešto???? I još je papir nemoguce loš i još se razpada...revija BRAVO košta 1 €...a u njemu može svaki klinac naci nešto za sebe, još je boji, sa posterom i ne raspada se!!! Uz to i na svom jeziku! Koga boli za gospodara mocvare u nepostojeci šumi u bizarnim epizodama, koje su glupije o najglupiji crtanih filmova na Cartoonu???? Nikoga!!!! Zagor je vec debilan i za mog sina koji ima 4 godine...

Dragi moji, kad mi odemo, ode i strip...vec su sada naklade bizarne, a neki vicu da je to "zlatna doba"...9000 primjeraka Zagora prije 20 godina nikad ne bi štampali! Zbog male naklade!!!

Ali IQ ljubitelja stripa ostao je na razini izpred 20-30 godina...Zagor..Zagor...i Zagor!!! Mali IQ, mala naklada!!! Sve što je dobro ne može se prodati, ali zato ce biti Zagor za godinu-dvije "Poslednji strip mohikanac na Balkanu".

Matematika?

Zagor 1970: 150.000.
Zagor 1980: 100.000.
Zagor 1990: 25.000.
Zagor 2000: 10.000.

projekcija:

Zagor 2010: 5000
Zagor 2020: ne izlazi više ni u Italiji!

p.s. bez zamere ljubitelji Zagora...




nema to veze s IQ nego s nostalgijom
strip ka medij jednostavno izumire

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/10/2007 : 22:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a mislin da ce zagor u Italiji pristat najkasnije do 2015. izlazit

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 14/10/2007 : 09:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..
Go to Top of Page

dyd666
Starting Member



6 Posts

Member since 10/08/2005

Posted - 14/10/2007 : 10:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dyd666 a Private Message
nemoj mi to govorit,nemoj mi to govorit
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 14/10/2007 : 11:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by dyd666

nemoj mi to govorit,nemoj mi to govorit

Moraš pogledati istini u oci dyd666.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 14/10/2007 : 11:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Nece Zagor propast tek tako jer je on postao kult. Može doc do zavrzlama s izdavanjem u Italiji, ali Zagor nece tek tako isparit s ovih prostora. William Wallaceu su osikli glavu i tek je tada steka popularnost.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 14/10/2007 : 12:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
ha, propast ce zna se zbog cega


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 14/10/2007 : 16:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

ha, propast ce zna se zbog cega

A zbog cega??
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/10/2007 : 09:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 16/10/2007 : 08:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by mali od palube

quote:
Originally posted by Spiderman

ha, propast ce zna se zbog cega

A zbog cega??



neda mi se žvakat jednu te istu temu


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 16/10/2007 : 10:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
Evo za klince...
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=27522

Moje aukcije: Pocetna od 1kn (brez rezerve)
TomDar official topic: Topic u vezi mojih aukcija

Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1899 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 16/10/2007 : 10:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.



Tako je. U zadnje vrijeme Zagor je sve neznosniji. Ista prica je sa alan fordom, kojeg bi po meni trebali prestati pisati prije 15 godina ako ne i više..
Go to Top of Page

mali od palube
Advanced Member



Mali
3136 Posts

Member since 16/09/2007

Posted - 16/10/2007 : 14:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mali od palube a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.

Slažem se.
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 16/10/2007 : 15:10:01  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.



Tako je. U zadnje vrijeme Zagor je sve neznosniji. Ista prica je sa alan fordom, kojeg bi po meni trebali prestati pisati prije 15 godina ako ne i više..



S ovim se u potpunosti slazem. Stare Zagore jos i mogu procitati, cisto zato jer me podsjecaju na mladje dane a ne zato sto su dobri. A Alan Ford kakav danas izlazi ni u proslosti ne bi imao sanse za opstanak jer je jednostavno necitljiv.

Ne govori sve što znaš, znaj sve sto govoriš
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 16/10/2007 : 16:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.


mislim da su extra serija i sd dovoljni kada su zagor i dylan u pitanju, a mr. no i posebno martin cak ni sd. drago mi je da me pocinju privlaciti drugi stripovi bazirani na kvaliteti, a ne kvantiteti, nadam se da mi je parker zadnje retro skupljanje u životu, nadalje guštam s orkom, sbros i vec kuda me put ponese. dont cry for bonelli argentina, 60 godina je dovoljno.

Till I Collapse
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 17/10/2007 : 22:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by altair

quote:
Originally posted by ordell

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by ordell

Kad ode Ferri, otic ce i Zagor polako..


Ljubitelj Zagora sam bio i ostao, ali dosta je bilo...
Vrijeme je da se prica privede kraju, ionako je vec sve ispricano.



Tako je. U zadnje vrijeme Zagor je sve neznosniji. Ista prica je sa alan fordom, kojeg bi po meni trebali prestati pisati prije 15 godina ako ne i više..



S ovim se u potpunosti slazem. Stare Zagore jos i mogu procitati, cisto zato jer me podsjecaju na mladje dane a ne zato sto su dobri. A Alan Ford kakav danas izlazi ni u proslosti ne bi imao sanse za opstanak jer je jednostavno necitljiv.



zagori su bili podnošljivi/u redu u vrijeme slobodne dalmacije, i pocetkom 90-ih dnevnikovi, bar meni, extra je katastrofa, nije mi jasna ta nostalgija... ove nove baš ne pratim, ali tih par koje sam vidio nisu baš...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000