forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prijedlog za objavljivanje: ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 16/10/2007 : 08:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Powers - B.M. Bendis - M.A. Oeming

Potaknut pricom o Springville-u, malo sam razmišljao o tome što bi bilo dovoljno svježe i drugacije za objavljivanje kod nas, ali ipak ne previše svježije i drugacije:)

Domaca publika je nedovoljno izložena i scenaristickom geniju Bendisa i crtackom stilu kojeg je u novije vrijeme "patentirao" Bruce Timm (OK, Bendis je scenarist USM-a, koji dobro ide i ovdje, a prije desetak godina Batman i Superman Adventures su takoder bile na kioscima, ali to je malo za njihov stvarni udjel u mainstreamu). Takoder, s obzirom na profil domace publike i tiraže izdanja, malo odraslije tretiranje superheroja nebi napravilo tržišnu štetu:)

Dakle, Powers. Nezavisni superherojski universe, gdje su heroji sa supermocima ili ilegalni ili registrirani, desetak godina prije Marvelovog Civil War-a, ispricana kroz prizmu policijskih proceduralnih serija koje Bendis toliko voli. Desetak šarenih trejdova koji ni u Americi nisu baš superkvalitetno napravljeni, što je kod nas još jedan dodatni plus za objavljivanje, s obzirom na udjel perfekcionista u tih 200-300 sigurnih kupaca:)

Bendisa se ili voli ili mrzi, ja ga obožavam. Prvak dekompresije u USA, igra se s medijem, a Marvelov EIC Joe Quesada mu je dao cijeli Marvelov arsenal junaka na raspolaganje. Zapoceo je kao nezavisni autor krimi-stripova, i kao crtac i kao scenarist, a legendarna mi je anegdota da kada ga je Quesada (inace i sam fenomenalan crtac) pozvao da radi za Marvel, a Bendis se cudio: "Ti želiš da ja crtam za Marvel?"; Quesada: "Jesi li ti normalan?!? Pisati, a ne crtati!".

Izdavaci?

www.stripgen.com

jaki
Advanced Member



Croatia
26650 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/10/2007 : 08:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Puca te,a?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/10/2007 : 09:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
200-300 sigurnih kupaca? U kojem paralelnom svemiru?

Trouble will find me
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 16/10/2007 : 09:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

200-300 sigurnih kupaca? U kojem paralelnom svemiru?



Covjece, šta su pala ocekivanja. Nije dobro, nije.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/10/2007 : 09:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Jebiga, life sucks and then you die.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/10/2007 : 12:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ako prava drži Panini - otplata na 200-300 komada bi znacila toliku cenu da se svakako ne bi prodalo 200-300 komada. ;)

A ima i nekih koji su prilicno ravnodušni prema Bendisu. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 16/10/2007 : 13:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ako prava drži Panini - otplata na 200-300 komada bi znacila toliku cenu da se svakako ne bi prodalo 200-300 komada. ;)

A ima i nekih koji su prilicno ravnodušni prema Bendisu. ;)



...ne mogu, moram, jace je od mene...


Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/10/2007 : 13:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ajde ajde Aco, dok ne vidim "HEJT", dobro ti ide... ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12907 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/10/2007 : 16:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Prava za Marvelova izdanja drži Bookglobe (iako tehnicki prava za Powerse ne drži Marvel) pa se nikad ne zna, možda se i odvaže objaviti ih.
Tko god da objavi Powerse ima moj novac.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26650 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/10/2007 : 16:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Prava za Marvelova izdanja drži Bookglobe (iako tehnicki prava za Powerse ne drži Marvel) pa se nikad ne zna, možda se i odvaže objaviti ih.
Tko god da objavi Powerse ima moj novac.


Marvel!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 16/10/2007 : 17:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

200-300 sigurnih kupaca? U kojem paralelnom svemiru?



Malo sam razmišljao i o ovom broju. To je toliko mikroskopski broj primjeraka da se prakticno može reci da jednostavno nema zainteresiranih za strip u Hrvatskoj i bližoj okolici, barem ne na ovaj nacin kako se najcešce radi kod nas.

Znam da su razvijene razne teorije da niža cijena nema veze, ali ocigledno ni sa visokom ne ide, s tim da je strip po definiciji skoro kroz cijelu svoju povijest bio serijalizirana šund literatura i kao takav prirodnije mu je stanište u nižem cjenovnom razredu.

Gledam Politikin Zabavnik i baš guštam u ovom serijaliziranom Van Hammeovom Wayne Sheltonu. Standardi za šund papir su razvojem tehnologije u zadnjih 50 godina ipak porasli i ovaj Zabavnikov papir je bezobrazno dobar za tu namjenu, a boja se danas podrazumjeva.

Možda je to iluzorno ocekivati, ali dok se ne pojavi kakav magazin na shit papiru za 21. stoljece, kakav je danas u PZ-u, na šezdesetak stranica u boji za max. 30-tak kuna; kad izdavac shvati da i naslovna prodaje casopis i gdje je potrebno prepoznati trendove i boriti se za publiku kakvu se želi imati, nece biti novih citalaca.

Ne predbacujem ništa nikome, znam da je vec bilo price o tome i zatvorenim krugovima koje se ne može probiti. Pricam o tome da dok neko ne sukne znacajnu lovu i riskira na taj nacin, strip-izdavaštvo kod nas ce se vrlo brzo ugušiti jer vec sada stripovi u ovom obliku nikoga ne zanimaju, jer tih 200 ili manje kupaca stvarno su ništa s obzirom na populaciju.


www.stripgen.com
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/10/2007 : 17:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam govorio o TPB HC obliku, s obzirom na tvoju cifru. Ako ces raditi sveske tipa ASM, UXM, nekoliko prica u jednoj sveski ili ga ubaciti u npr. SMG, naravno da ce imati puno vecu publiku. Ali TPB, SC ili HC, teško.

Sto se revija tice... pa imaš SMG, to je dobar pocetak.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 13:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Malo sam razmišljao i o ovom broju. To je toliko mikroskopski broj primjeraka da se prakticno može reci da jednostavno nema zainteresiranih za strip u Hrvatskoj i bližoj okolici, barem ne na ovaj nacin kako se najcešce radi kod nas.


Ma daj, koliko stanovnika ima USA, a koliko se primeraka Powersa tamo proda? Jel' procentualna razlika, potpuno izbacujuci stadnard kao faktor, toliko velika?

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/10/2007 : 13:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by The Hammer of Hell

Malo sam razmišljao i o ovom broju. To je toliko mikroskopski broj primjeraka da se prakticno može reci da jednostavno nema zainteresiranih za strip u Hrvatskoj i bližoj okolici, barem ne na ovaj nacin kako se najcešce radi kod nas.


Ma daj, koliko stanovnika ima USA, a koliko se primeraka Powersa tamo proda? Jel' procentualna razlika, potpuno izbacujuci stadnard kao faktor, toliko velika?



Diamond 07 2007
115 Powers 25 $3.95 Marvel 21,348

Oš 300M prema 5 ili 15 ili 25, ne racunajuci standard, 115 mjesto od Xsto koliko ih mjesecno izade, ili cinjenicu da 25 broj po $4 ima manji tiraž od prvog po $3.

Neka gruba srednja projekcija bi bila 1000-1500 primjeraka.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 13:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Zaboravljate na cinjenicu da prodaja ovisi i o upoznatosti ciljane publike sa produktom. Pokušajte plasirati neki od dobro prodavanih Bonellijevih stripova u HR na tržište USA. Hoce li se i tamo prodavati u istom postotku? Sumnjam da bi Ken Parker proša postotno dobro kao u HR.
U prilog tome govori i ( prica sa drugog topica ali primjenjiva ovdje ) podatak o boljoj prodaji MR od Julije. Kupujemo staro i vec videno ( ne želim namjerno napisati provjereno ) jer znamo šta ocekujemo/dobijamo.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 14:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
300.000.000 prema 22.000 je roughly isto što i 4.500.000 prema 330.

Dakle, ako se na tražištu od 300 miliona stanovnika proda oko 22 hiljade komada, na tržištu od 4.5 milona bi se prodalo oko 330 komada. Kad bi svi ostali uslovi bili potpuno isti.

A nisu - standard opet na stranu, Powers i Bendis su brend u USA, kakav-takav. Adekvatno bi bilo videti koliku je prodju imao recimo prvi broj Walking dead kad je izašao.

Opet, kupovna moc, GDP, prosecna zaduženost gradana i sve ostalo na stranu.


DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 17/10/2007 : 14:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
konkurencija (broj ponudjenih naslova) je u Americi takodjer visestruko veca.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 15:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Naravno. A i dostupnost ciljnoj grupi je bolja.

A i Diamondovi podaci nisu podaci o stvarnoj prodaji, ali dobro.

Mislim, možemo sad da krenemo da radimo detaljnu analizu, ali svešce se na to da je brojka od 300-400 primeraka sasvim logicna.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 17/10/2007 : 17:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Adekvatno bi bilo videti koliku je prodju imao recimo prvi broj Walking dead kad je izašao.




oko sedam hiljada.

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 18:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dakle, tri puta manje od sadašnje prodaje Powersa.

Što nas dovodi do cifre od 110 prodatih primeraka Powers u Hrvatskoj.

Tako samoubilacki projekat sa ongoing serijom ni Markos ne bi pravio. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/10/2007 : 18:39:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
Koliko logickih promašaja na tako malo mjesta.
Od moje izjave da 200 primjeraka znace da stripovi prakticno nikog kod nas ne zanimaju, ti zakljucuješ da su identicne proporcije u Americi, da je Walking Dead idealan model za novopokrenuta izdanja kod nas i dolaziš do brojke od 110 primjeraka. Zadivljujuce.

Tragicno je šta si usprkos greškama u logici, najvjerojatnije u pravu:), ali mislim da su tome drugi razlozi.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 18:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ništa od ovoga nije naucno postavljena analiza - niti sam ja ikada tvrdio da jeste. To je samo najgrublja moguca aproksimacija.

Ali jedva cekma da cujem greške u mojoj logici i razloge zbog kojih ti misliš da je rezultat tacan, iako je moja logika manjkava.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 17/10/2007 : 19:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ništa od ovoga nije naucno postavljena analiza - niti sam ja ikada tvrdio da jeste. To je samo najgrublja moguca aproksimacija.

Ali jedva cekma da cujem greške u mojoj logici i razloge zbog kojih ti misliš da je rezultat tacan, iako je moja logika manjkava.



Tržišta su previše razlicita za takve direktne korelacije. Zašto Walking Dead i 7000 US primjeraka, a ne neki prosjek solidnog naslova od 30.000 do 40.000 sa najprodavanijim od oko 200-300.000.

A rezultat bi mogao biti tocan, jer je svejedno ako uzmeš takve neprecizne brojeve i dovoljno ih puta podjeliš da dodeš do približne nule, ili ako zbog trapave distribucije i reklame, za koju mislim da je glavni razlog tih nikakvih tiraža, dobiješ istu nulu ili 110 primjeraka necega.

Ne mislim da bi brojke skocile na nekadašnje, ili bi se mjerile desetcima tisuca, ali uz ozbiljnu distribuciju i kakvu takvu investiciju u reklamu, mislim da bi te brojke kojih 2-3000 primjeraka bi trebala biti realna brojka koja bi se mogla izmusti za novo izdanje.

I jopet, to ne znaci "If you build it, they will come", nego da su to brojke koje bi bile normalne za ovo tržište, druga je stvar kako to napraviti isplativim i tko to može.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/10/2007 : 20:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Tržišta _jesu_ razlicita, naravno, ali publika je veoma slicna - getoizirana (direct market), previše stara, sa slabim obrtom, i odbojna kad su u pitanju nove stvari.

Waling dead sam uzeo kao primer zbog toga što je to bio strip u to vreme relativno nepoznatog autora, sa ne-superherojskom tematikom.

Ali nemam ništa protiv, uzmi bilo koji drugi ne-superherojski strip relativno nepoznatog autora, prvi broj. Bice podjednako reprezentativan kao i Walking dead. I cifre ce mu biti slicne.

Sve ovo podrazumeva da se ne uleti u neki marketinški push - kao što i u USA retko koji strip ima takav push ka mainstreamu, ako nije u pitanju Moore-Gaiman-Miller, ili brand name kao što je Dark Tower.

Ako pak praviš marketinški push, that's a whole new ballgame. DM/F4 pokazuju da takve stvari funkcionišu i da se uz dovoljno promocije može napraviti novi brend. E sad, koliko je to isplatljivo, ne bih znao, ali sumnjam da je puno, ako uopšte. Ali indikativno je da su se obe firme koje ulažu prilicno u marketing svojih izdanja (Luxor i Beli put) pojavile u Srbiji, ne u Hrvatskoj. Zašto je tako ne znam, ali neki razlog svakako postoji. A pošto mi pricamo o situaciji u CRO - ja bih izbacio marketing kao mogucnost.

No, ni marketing ne može da pravi cuda ako nemaš ciljnu publiku. Koja je ciljna publika za Powers? Klinci koji kupuju USM? Ne. Vertigo fanovi koji se lože na Sandmana? Ne. Noir fanovi koji kupuju Grad greha? Ne.

Powers se u USA lepo uklopio u taj "super-heroes, but in a mature way" trend koji je bio aktuelan, i sa kojim je i Marvel u Marvel knights doba koketirao - ali toga više nema, sada ide na Bendisovo name recognition (toga ovde ima u smešno maloj meri), i na staru slavu (koje ovde opet nema).

drugim recima, Powers ovde nema ciljnu grupu jer nema generacije koja je odrasla na nevinim super-herojima, pa onda prešla na mracne super-heroje kroz aolescentske/studenstke dane, da bi nakon toga uživala u cinicnom prikazu super-herojština koje su tada gurali Bendis, ali i Millar i Ellis. Powers se igra sa stereotipima kojih ovde nema. Iz istog razloga bi recimo i Mooreov Supreme imao problema sa nalaženjem ciljne grupe da ga nije pisao Moore - poziva se na nostalgicne dane silver age Supermana za kojima ovde nostalgije nema.

Distribucija je takva kakva je, i apsolutno van ruku svakog stripadžije, profi ili amatera, tako da bih to ostavio po strani.

Drugim recima - da, tržišta jesu razlicita, ali ne u tolikoj meri da se neke paralele ne mogu povuci (i naravno, znam da mojoj tezi ide na ruku što povlacimo paralele sa USA, a ne sa Francuskom, Italijom, ili ne dao Bog, Japanom), narocito kad je u pitanju prijemcivost publike za nove i neuobicajene stvari; distribucija je out of our hands; i uz marketing se vecina stvari može prodati, ali ne i nešto što nema ciljnu grupu, niti bilo kakav faktor prepoznavanja proizvoda.

Cekaj da naprave film. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/10/2007 : 09:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Sto se revija tice... pa imaš SMG, to je dobar pocetak.



Je, navalio nešto taj SMG, evo treci broj se vec rasprodao, nigdje ga nema.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 20/10/2007 : 11:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Da, gle SMG!_03 je stvarno nestao sa kioska! Koja brzina?! Sigurno je to zbog novog ekskluzivnog clanka o jednom novom stripheroju! Nismo niti znali da ima toliko stripoljubaca!?

Tally
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000