forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Robovanje idolima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/10/2007 : 21:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Elem, jednostavno pitanje: koliko vam je važno da pratite rad nekog autora ili razvoj nekog lika iz stripa? Dali vam je važnije da nabavite poslednji rad Gaimana za koji su svi rekli da je bezveze, ili da izaberete sasvim nepoznat strip koji je dobio odlicne kritike? Da li ste u stanju da kažete za vašeg omiljenog scenaristu da ima i katastrofalnih radova ili cete ga hvaliti pred svima i sami sebe ubedjivati da to, jednostavno, nije moguce? Da li su Pratt, Milazo i Moore baš stvarno toliki genijalci, ili su se i oni ponekad "provlacili" na racun stare slave? Da li je stvarno da Vertigo i Image izdaju odlicne stripove, a Bonelli samo sra#ja??
Koliko robujete nekom stripu(junaku, scenaristi, crtacu, izdavackoj kuci)?
Naravno, primeri su proizvoljni, možete da stavite bilo koje drugo ime.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 25/10/2007 : 21:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
Ja nikad ne bih mogao reci da je Nolitta napravio lošu pricu ili da je Ferri loše crtao.Nitko mi ne može utupiti u glavu da su stare Zagorove price naivne, a da su nove nekvalitetne.E, sad pitam se što bi bilo kada bi poceo citati neki drugi strip!!!!???
Go to Top of Page

Gutrum
New Member



Croatia
230 Posts

Member since 20/06/2007

Posted - 25/10/2007 : 21:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Gutrum a Private Message
Ja bi radije izabrao strip koi je dobio dobre kritike, nisam vezan ništa posebno za niti jednog scenaristu niti za crtaca (dobro možda za neke crtace:-)ali oni uglavnom manje variraju od scenarista tj. ako kupim strip samo zbog crtaca (to je stvarno rijetko) onda i ne mora biti predobar strip. Ustvari kad malo bolje razmislim Hermanna kupujem više iz neke lojalnosti nego da su mu novi stripovi dobri (crta još uvijek dobro, pa je valjda zato :-))))
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 25/10/2007 : 21:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Idolatrija mi nije u prirodi a i na malo što u životu gledam kroz ružicaste naocale (se to tak kaže?) a ponajmanje na strip junake, scenariste, crtace... Sclavijev dobar rad sam pohvalio, loš iskudio. Moje recenzije (i komentari) govore tome u prilog, molicu lijepo.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 25/10/2007 : 21:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Nikad nisam držao do tzv. autoriteta pa tako ni kod stripova. Doduše, ima par autora koji su mi sinonim za kvalitetan strip, ali ni za jednog od njih ne bi stavio ruku u vatru jer kad tad oni mogu zakenjat, odnosno, zaredati seriju bedastih uradaka.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 26/10/2007 : 09:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Da li je stvarno da Vertigo i Image izdaju odlicne stripove, a Bonelli samo sra#ja??


ne. i Vertigo i Image uglavnom (ali bas UGLAVNOM) izdaju sra#ja.

ali voljeti i iscekivati rad nekog Autora nije idolatrija. promisljeni autori koji objavljuju kada imaju nesto za reci, a ne stancaju stripove jer moraju od necega zivjeti (kao vecina zaposlenih u tri izdavacke kuce koje si spomenuo), rijetko omanu.

sigurno cu kupiti prvi sljedeci strip primjerice Chrisa Warea ili Dana Clowesa koji se pojavi. Wareova nova serija (do sad dva sveska Rustya Browna) nije ni sjena Jimmya Corrigana, ali je jos uvijek miljama ispred svega cega se momentalno mogu sjetiti da je objavljeno u Vertigu. Clowes je u stalnoj uzlaznoj putanji. objavljuje sve manje, ali sto objavi je odlicno (Ice Haven, Death Ray).
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10256 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2007 : 10:03:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Dobra tema.

Mislim da ne treba imati svetih krava. I Miller i Moore su svašta pisali. Miller na primjer se dosta razlikuje u kvaliteti po pojedinim nastavcima Sin City-ja. Ovaj posljednji "trade" (cini mi se Hells and Angels) ne bih uzeo ni da mi ga netko pokloni, a i nastavak Dark Knight returns mi je promašaj, a Moore ima takoder šarolik opus koji teško da se u cjelosti može nekom dopasti, da sad ne nabrajam i opisujem što je sve radio.

Da ne bude nesporazuma izuzetno cijenim obojicu i imam veliki broj njihovih stripova. Ipak i oni su ljudi i nije im mrska lova, a i inspiracija nije neiscrpna.

Mogli bi se uzeti za primjer i drugi autori i stripovi, npr. Asterix, Lucky Luke ili Tintin kao primjeri velikih razlika u kvaliteti izmedu pojedinih epizoda.

Kao zakljucak, ne treba slijepo slijediti pojedine autore ili naslove osim ukoliko su vam novci i vrijeme nisu problem.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/10/2007 : 11:52:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ako na koricama piše Moore, Morrison, ili recimo Sclavi - kupujem. Ali to ne znaci i da hvalim po svaku cenu. Sva trojica imaju neke mane, a svi su napisali i gomilu krša - i reci da su oni "bezgrešni" je smešno.

To po strani, Franquin je bog.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 26/10/2007 : 12:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
otkad nema Elvisa i Bruce Lee-ja,svi moji idoli su mrtvi!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10256 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2007 : 14:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by Djole


To po strani, Franquin je bog.



Franquin, Jije, Giraud ...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10256 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/10/2007 : 14:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Baš sam zaboravan i Peyo naravno ...
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 26/10/2007 : 14:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
meni su idoli više strip-junaci nego autori... autori tako-tako, nisu mi tolko važni tj. ne pratim to tolko (ajde, ako mi se crtež jako svida kad vidim strip ili ako znam da mi je neki crtac dobar, možda procitam strip samo zbog toga)... ali se zato cesto valjda dogodi da procitam loš strip junaka kojeg inace pratim, umjesto neki novi koji je puno bolji... stvar navika, likova koje voliš i slicno, jebiga...
Go to Top of Page

William_Wallace
Advanced Member



Serbia
3173 Posts

Member since 25/04/2007

Posted - 26/10/2007 : 14:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send William_Wallace a Private Message
Ja na primer obozavam Kena i Berardija i Milaza ali isto tako kazem da ima stvarno katastrofalnih epizoda Kena.
Mislim da je ne moguce da neki junak ima sve super epizode!

Every man dies,
not every man really lives.
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 26/10/2007 : 23:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
cesto kupujem strip zbog imena scenarista (crtaca nešto rijede), ali ako mi se ne svidi nije mi to nikakav problem reci...

Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals of time.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2455 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 27/10/2007 : 09:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Svi mi robujemo idolima...to je jedina istina.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000