forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NAJBITNIJI ELEMENT KOD STRIPA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 14:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Slovenac izbaci iz svog popisa Spilberga i Bonelija pa ces dobiti umjetnika
Ova dvojica su trgovci


Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 15:20:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Dobro,generalno velikim imenima evropskog stripa ne leze bas Bonellijevi junaci,ipak su recimo "Hombre","Morgan" ili "Burton&Cyb" dijametralno razliciti od Texa,no meni Ortiz prija u svakom slucaju...tebi se recimo Krugeru ne svidja Marcello,bar kod Texa i Zagora,dok ja uzivam u njegovom crtezu jer sam ga zavoleo kroz mnoga druga njegova dela...I Bernet je radio Texa ali je mnogo drugacije kad citas "Torpedo" ili "Claire" ,kao i Fonta u "Zarobljeniku Zvezda"...skoro sam ponovo citao "Poluks" od Manfreda Sommera,njegov stil uopste nije za Bonelli fazon ali ipak privodi kraju crtanje Texonea...poenta je da svi ovi crtaci imaju razlicit stil crtanja Texa od modela koji su citaoci prihvatili kao najbolji,a to je Ticcijev,stoga ih je tesko uporedjivati sa italijanskom skolom...Alessandrini mi je ranije bio puno bolji,sad mu je nekako stil isuvise pojednostavljen,naslovnice MM su nekako nevesto nacrtane i cesto izgledaju banalno..U pravu si za Castellinija,inace je nacrtao 2 DD(30 i 48) i naslovnice NN od 1-59 i prvi broj,odlican crtac,steta sto je tako brzo presao u Marvel...Torricelli mi je zaista odlican,ne znam sta ti se ne svidja kod njega....Ferri i Bignotti su ipak serijski crtaci,kao sto su recimo Letteri,Fusco,Montanari&Grassani,Donatelli,Bagnoli,Chiarolla,Nicolo itd,znaci vrlo dobar kvalitet ali nisu u vrhu...Medju sjajnim crtacima bih izdvojio i Roberta De Angelisa koji po meni odlicno radi naslovnice za NN a i koliko sam video dosta dobro crta epizode...Ricci se 93 povukao iz Bonellija i radi za manje izdavacke kuce....

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 17:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Torricelli je zaista izvrstan crtac ali mislim da se ne razlikuje dovoljno od Ferrija da bi za njega mogao da kazes da je izvanredan a pritom Ferrija da smestis u nizi rang.Alessandrini je meni oduvek bio odlican,po meni je on za Martija isto sto i Ferri za Zagora.A nekako mi se vise svideo i njegov Ken Parker(od Milazzovog)...Inace pregledao sam Nathanove naslovnice i stvarno mislim da je Nathan mnogo izgubio odlaskom Castellinija.Angelis ipak to radi znatno losije mada ume da iznenadi ponekad(npr. 100.).

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 21:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Nisam rekao da je Ortiz lose radio Teksove specijalce ali primjecuje se da nije navikao na dugometrazne price i da je malo podbacio i dalje mi je jedan od vrlo dragih crtaca
Tici je svakako jedan od najbolji Teksovih stariji crtaca a ni Nicolo nije los neznam zasto si ga stavio u drugi red pa i on je za ono vrijeme dosta detaljan
Toriceli je kako kaze ddfan slican Feriju ali po meni losiji
Nisam vidio novije crteze pa cu da sutim ali ovo sto sam dosad vidio nije me imresioniralo
Istina je da neki crtaci leze za neke strip junake
Naprimjer Motanari Grasinijevi ctrezi Kit Telera su mi bolji od samog Dilanovog crtanja
Bas su od Ken Parkera ponikli realisticniji crtaci pout Milaza i Alesandrinija pa i Trevisana koji je na oko ocajan ali realistican i usporen prikaz dogadjaja su savrseni
Meni je Font svakako svoj posao dobro odradio i u Teksu i u prijasnjim svojim radovima a Bernet je za meni isto podbacio mada mi je za Torpeda savrsen i li za bilo koji strip tog stila a Kela me je razocarala nije mi se svidjela a mozda je to i navika na Torpeda
U svakom slucaju tesko je usporedjivati razne crtace kad ih ima puno naravno neki su savrseniji a neki manje savrseni
A jako mi se svidjelo to sa Teksonima to sto ih crtaju crtaci koji pripadaju nekom drugom stilu

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 21:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
Kada sam negde ranije spominjao Tex-ove crtace, tipa Ville, Ticci, i druge, tada nisam spominjao Alfonso Font-a, …priznajem do tada nisam imao poima za njega, no, kada mije palo u ruci maxi Tex 2001 “Nel Territori del NorOvest” i procitao pricu koju je maestralno oslikao spomenuti tip ja od tog momenta njega smatram pravu kunkurenciju i za legende SBE-ja

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 00:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Melina,sve mi se cini da je ona prva slika bila verodostojnija...
p.s.
Jel imas neku noviju od Pamele Anderson da postavis?

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 10/01/2002 : 00:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
e krugeru kad si vec spomenuo kit telera, od koje do koje epizode je onaj odrasli, bolji crtez, mislim na ono poslije onog razdoblja kad lici na djetesce, koji se na kraju i reprintovao u LMS?
PS: Melina, dobro ti ide jahanje, volis li texa? :)

|Top|
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 00:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
DD Fan: Castellinijeve NN Naslovnice - ima odlicnih ('Ja, robot' je moj favorit), ali ima i nekih koje izgledaju totalno bezveze, kao da ih je crtao pod velikim odmorom ('Zabranjena zona'). Meni se posebno svida kad se igra s vlastitim potpisom ('Izgubljeni svijet').

Broj 100? Dobra naslovnica? :)))))))


Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 10/01/2002 : 01:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Castellinijeve naslovnice NN su mi, uz Villinog Texa, najdraze i najljepse naslovnice.
Slazem se s tobom za "Ja,robot" - stvarno je vrhunska. Osim toga: "Gabrijelova zagonetka", "Prljava ulica", "Djeca noci", "Lovci i lovine"...
Sto se tice naslovnice "Izgubljeni svijet", dobra je, ali bih se htio osvrnuti na nesto drugo. U novom NN "Satelit ubojica" izravno se nastavlja prica iz "Izgubljenog svijeta" i "Strava nad nama". Zanimljivo je usporediti naslovnice "Izgubljeni svijet" i "Satelit ubojica". "Izgubljeni svijet" na naslovnici ima neku idilicnu sliku svijeta dinosaura, a "Satelit ubojica" iste te dinosaure u panicnom bijegu tijekom udara satelita. Svidja mi se to sto je sama naslovnica kao jedna mala zasebna prica dobila svojevrsni nastavak. Bilo bi dobro kada bi se crtaci malo vise tako "igrali" sa naslovnicama.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 15:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa negdje oko 300 broja s tim da je Bignoti ctrao neke epizode koje su kod nas izaslei oko 150 broja pa nadalje
i bas stim zrelijim stilom K Telera Bignoti vise nije ctrao Kita osim jedne epizode
Jos bi mogao spomenuti Bufalonea valjda se tako zove to je onaj sto je poslje zavrsio Marka

Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5944 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 16:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Nije "onaj" nego "ona", Lina Buffolente.

.:|VJ|:.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 16:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ehh, da se i ja vratim temi koju sam prije nekog vremena zapoceo.
NATHAN NEVER mi definitivno ima najbolje naslovnice. U prvom redu zahvaljujuci odlicnom dvojcu koji je do sada odradio maestralan posao. Naravno Castellini i De Angelis su imena vrijedna spomena. Kod mene je takoder prisutna velika tuga sto je Castellini relativno brzo otisao u Ameriku raditi stripove. Ipak De Angelis ga je dostojno zamjenio i do danas napravio fenomenalne naslovnice. Ne treba nikako zapostaviti jos jednog velikana, Claudio Villa takoder povremeno radi na naslovnicama NATHANA. To su specijalci i almanasi. Ipak Villi kao ni DYLAN DOG ne odgovara tako kao sto mu odgovara TEX.

-DD-
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2002 : 22:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Da ona nisam bio siguran pa nisam htio blebnuti
Devilce tema je bila najbitniji element kod stripa a ne najbolja naslovnica NN
Moraces zapoceti drugi topic vezano uz tu temu ili cemo nastaviti uopce nije bitno

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/01/2002 : 10:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Mislim Krugisa da nije potrebno otvarati novi topic jer naslovnice spadaju u jedan od temeljnih elemenata stripa. Zar nismo prije nekog vremena raspravljali upravo o naslovnicama.
Ako neki mogu spominjati hranidbene artikle u topicima o stripu, mozemo i mi na ovom topicu malo o naslovnicama:-)))

-DD-
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/01/2002 : 00:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Ma ne htio sam ti samo skrenuti paznju da si krivo naveo sto je tema topica i nemam nista protiv razgovora o naslovnicama NN nego ako imas zelju da o tome poricamo posebno zasto da ne

A i ona hrana je bila nadovezana u razgovoru o stripu

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000