forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NAJBITNIJI ELEMENT KOD STRIPA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 23/12/2001 : 22:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Dobro si ovo rekao Dzimi,to je otprilike i moje misljenje.
Samo sam zaboravio da prokomentarisem naslovnicu.Nigde u svetu se naslovnici ne pridaje toliki znacaj kao kod SBE,upravo zato sto je to jedini deo strip u boji.Iako se cini da ona nije toliko vazna ona ipak ima vrlo vaznu funkciju-da privuce paznju kupca.Cesto se desava da sama naslovnica prodaje strip,narocito kod ljudi koji nisu takvi zaludjenici kao mi(koji citamo sve redom).Upravo zbog toga se taj posao dodeljuje najboljim crtacima.Ja licno mnogo volim naslovnice(posebno mi je uzivanje da gledam naslovnice jos neobjavljenih stripova)ali ipak ne bih mogao da im dodelim ni onih 10 % jer su crtez i prica uvek u prvom planu.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/01/2002 : 23:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Važnija mi je prica, ali detalji u prici. Recimo kad procitam neku epizodu MM, vidim, koliko je knjiga procitao tip koji stvara pricu, i to samo za tu jednu epizodu. Stvarno, meni su ti tipovi genijalci.

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 07/01/2002 : 00:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Evo, citam vaše komentare i ne vjerujem (cast izuzecima): nije mi jasno, zašto ne citate knjige ako vam je važnija prica? Smatrate li vi stripove 'probavljivijim' i pojednostavljenim knjigama?
Ja mislim da je loš crtež NEDOPUSTIV isto kao i loš glas ako si pjevac. Mogu ti pjesme biti napisane genijalno ali tvoja zanatska nemoc ce uvijek izbijati u prvi plan.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/01/2002 : 17:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa strip je spoj price i crteza
Mora postojati neka tajna veze
Naprimjer Milazo nije neki savrseni crtac ali su njegovi radovi savrseno uklopljeni u Ken Parkera

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 07:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Pa i film nema uspjeha ako su samo dobri efekti. Za uspjeh potrebna je prica.

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 10:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
"Naprimjer Milazo nije neki savrseni crtac..." - !!!!!!??????!!!!!!!!!!!!
Molim te Krugeru reci mi pet super crtaca po tvom ukusu...ako ih ne znam stavi uz ime i koje stripove su radili...bas me zanima tvoj ukus.

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 13:51:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Slovenac: imaš, na primjer, na desetke ekranizacija Shakespearea (dakle, 'prica' cija je kvaliteta dokazano dobra) ali daleko od toga da su automatski takvi filmovi i dobri filmovi.

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 13:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Dali si gledala naprimer film Ghandi?

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 14:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Slovenac: Nisam, ali naslucujem u kojem smjeru ovo ide. Zaboravila sam ti reci da je ono što ti nazivaš specijalnim efektima - u stripu, recimo, kvalitetniji papir i kvalitetniji tisak. Naravno da je to manje bitno, ali jednako tako kada su ostali elementi briljantni onda i taj dio možeš zagledati.
Režiser = strip crtac.
Kubrick = Moebius, McKean
Burton = Mari

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 15:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Sasvim razumijem, da strip nije strip ako nije crteza. To i cini strip. Dobro kazes da je onda bolje citati romane. (Sad ce se javiti Kolekcionar i reci da je roman zapravo strip). Ali nekima nam je jako vazna prica. Dok sam bio mladi recimo 20-25 godina mladi, najvise sam voleo Asterixa, pogotovo originale iz francuske u bojama. Naravno nisam znao citati ali mi se crtez i sve oko njega neverovatno svidjalo. Isto tako naslovnica. Ali evo sad mi crtez nije vise toliko bitan. Bitnija mi je prica. A u istu ruku ne bi citao romana o recimo Zagoru. Recimo meni najvise se svidja Parker, ali kako Kruger kaze nije bas briljantan crtez, ali sa pricom za neke je to super strip.

Dobro je to da je nekima vazna prica a drugima crtez, nekima pa cak i papir, uvez, rikne i tako dalje. Ti zahtjevi svih citaoca daju stvarateljima vise zahtjeve po kvalitetu.

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 15:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Slažem se, a i sama sam rekla da neke stripove kupujem iskljucivo zbog crteža, kao šarene slikovnice (Spawn). Ali mislila sam da diskutiramo o generalnim vrijednostima, jer naravno da svatko ima svoje afinitete i kriterije i prema tome odabire ono što ce konzumirati. I naravno da i sama rado volim gledati filmove tipa Mortal Kombat jer me to veseli. No, teško da bih subjektivnu kokice-zabavu trebalo (zato jer to voliš) proglašavati remek-djelima. Genijalni umjetnici su oni koji su se uspjeli izdici iznad mainstreama i postaviti neke nove standarde. Pa sad razmisli koliko ih ima i koji su :)


Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 19:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
A sta je to umjetnost? Realnost, fantastika, novitete, X files. Ko je zapravo umjetnik? Bethoven, Picaso, Kolumb, Neil Armstrong, Spilberg, egipcanski arhitekti, Lenin, Bonelli......?

Fala bogu da ima svako svoje misljenje.

Sto se mene tice bio je najveci umjetnik John Lennon sa Emagine. I gotov sam, zar ne?!

Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 20:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Najveci je umjetnik Djole Balasevic!

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 20:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
:)))) Uh, nisam mislila da ce tako daleko otici.
Naravno da svatko ima svoje mišljenje, ali nije svatko strucan ocjenjivati što je dobro unutar nekog podrucja a što nije. Dakle, osim što je za (npr.) slikarstvo prilicno bitno da strucne ocjene 'najboljima' daju jednako tako upuceni, tako i za fimove, stripove pa i sve ostalo. Top liste strucnjaka sigurno ce se razlikovati od top-listi fanova. I to je vec vidljivi otklon prema onome što bi trebalo cijeniti kao 'umjetnost'. A kada se i takve instutucije pretvore u biranje za novac i slavu (npr. dodjela Oskara) onda je potrebno cijelu pricu o umjetnicima gledati s odmakom od barem 50 godina. Pa onda vidjeti tko je preživio (cija bi djela poslali u svemir izvanzemaljcima :)), tko je radio pritom stvarajuci nešto posebno, a tko je radio za novac i zabavu :)) Shvacaš?

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 08/01/2002 : 21:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Potpuno! I sta bi po tvome islo u svemir? Ja mislim da bas novac. Naravno, da se osvetimo vanzemalcima sto nas nisu spasli. he, he.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 22:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
1. Herman Dzeremaja Komanca
2.Sereperi Druna mozda je toliko presavrsen da mi se nesvijda ponekad
3. Vance XIII , Bruno Brazil nacrtao je i dvije epizode Bluberija
4.Uderzo Asterix Umapah Pah crtez mu je iz nekog drugog stila pa cu navesti nekog drugog
5.Ribera Aster Blistok takodjer cudan stil
6.A .P Duchateau Razbijaci nisam siguran dali se tako crtac zove posto je naveden i tekstopisac navescu i njega C. Denayer mozda nije savrsen ali savrseno crta vozila
7.Derib Badi Longvej
8.Aidans Tunga mada su mu prvi radovi dosta losi isto kao kod Hermana
9.John Prentice Rip Kirbi
10.Don Lawrence Strom , Daleka planeta
11. Dan Barry Fantom . Flash Gordon
12.Harold Foster Princ Valijant jedan vjerovatno od najsavrsenijih crtaca na svjetu a vidi se da je bio mnogima uzor
13. Magnus Alan Ford takodjer jedan od najsavrsenijih
14.J.Buscema Conan i Srebrni Letac
da nebude 13
Redosljed nije bitan pisao sam kako mi je koji pao na pamet a ima ih jos
Ako hoces od Bonelija mogu ti i to reci koji su mi najdrazi

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 08/01/2002 : 23:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Slovenac, zar ti ja izgledam kao predsjednik Komisije Za Odabir Svjetskih Dostignuca s ogrankom Fan Cluba Za Docek Izvanzemaljskih Oblika Života?
Radije cu biti u Nitpicking Udruzi :)

U svemir ce vjerojatno poslati one koji su na top-listama strucnjaka (ja nisam strip crtac). Moebiusa? Windsora McCaya? Eisnera? Spiegelmanna? Pojma nemam. Nije li ovo druga tema?

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 01:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Melina sada izgledas jos ruznije nego pre...

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 04:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Evo, DD fan, samo za tebe, kad je to baš neophodno (cudi me da ljudi koji vole strip nemaju mašte :), stavila sam svoju PRAVU sliku. Bit ce tu par dana da me dobro pogledaš i zapamtiš, a onda cu opet pobjeci u formu nekog alter-ega. OK?

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 09/01/2002 : 11:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Sve sami klasici...sve u svoje vreme, sada sam raspolozeniji za neke druge stripove...a i neke od tih autora se nedaju porediti s obzirom na vrstu stripa koji su stvarali.
Kako porediti Fostera,Magnusa,Uderza i Buscemu?
Svakog sam jako voleo, citao i njihove stripove skupljao u odredjenom periodu svoga zivota kada sam bio zarazen klicom njihovih crtacih(autorskih)umeca.Ostali takodje da ne detaljisem, ali Milazza bi u najmanju ruku stavio o ovu grupu autora po crtackom umecu, od mnogih je i bolji...ali koji jos od Bonelijevih autora moze da se svrsta uz njih?
Ferri i ko jos? Ima dobrih crtaca ali da su u rangu Fostera i ostalih,originalnost, da imaju osobeni stil, da se razlikuju od drugih
i da su fantasticni u tom svom umecu?
Diso mi se svidja ali ne bih mogao da ga svrstam u tu grupu.
Moze, nabroj mi i Bonelijevce.

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 09/01/2002 : 11:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Pajke, dobro da si stao na loptu i vratio nas na stripove.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 12:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Bonellijevi crtaci su generalno druga klasa u odnosu na Krugerov spisak,a pogotovo Ferri,ljudi se previse zaludjuju da je on neki superioran crtac....Od Bonellijevaca u vrhunsku klasu spadaju,po mom misljenju Civitelli,Villa,Torricelli,Bianchini, eventualno braca Bastianoni;to su umetnici koji rade na svojim delima dugo i dostizu perfektnost u detaljima....Milazzo je mixed bag,ljubitelji KP ga obozavaju,meni je OK ali nista narocito....Naravno da nijedan od ovih crtaca nije ni blizu klasicima jer su generalno svi crpili znanje od legendi kao sto su Foster,Milton Caniff,Raymond...Krugerovom spisku bih dodao i Swolfsa,Girauda,Franza,Wilsona,Fonta,Bourgeona itd....

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 12:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
BTW Melina nemoj vise da drazis DDfana (a bogami i nas ostale)...

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 09/01/2002 : 12:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Dobra fotka.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 09/01/2002 : 14:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Slozio bi se djelomicno s Coltom
Iako su Franz, Vilson i Giuard meni osobno dragi mislim da su za nijansu losiji narocito Franc on je dobar koliko i Ortiz na primjer ali se Ortiz nije bas iskazao na Teksu u Boneliju i zato ga nisam naveo
Fonta sam sasvim zaboravio kao i Canifa i ko zna koga sve
Uglavnom slazem se ima jos sigurno dosta drugih dobrih Crtaca
Od Bonelija bih se opet slozio s Coltom osim sto bi izbacio Toricelija meni nije nesto posebno pa bih radije stavio Milaza koji je stvarno prica za sebe
Nije savrsen u crtezu ali zna dati liku koji crta neku dimenziju ja to kazem dusu
Menije dobar i Alesandrini koji nesto slican Milazu po jednostavnosti
A svidio mi se i Castelini on je nacrtao jednu epizodu DD ako se nevaram i jednu NN barem kod nas
A morate priznati da ima detaljan crtez
Bignotija i Ferija nemogu usporedjivati s ovim danas savrsenim crtacima jer oni ionako pripadaju drugom vremenu iako su na neki svoj nacin dobri i imali su nesto sto ovi danasnji crtaci skoro nemaju
I jedno pitanje sto je s Riccijem on je crtao Marti misteriju i nacrtao je jednu Mister Noa meni je on bio jako drag crtac a vise ga nema

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000