forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Beli put" - izdanja u 2008?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/02/2008 : 19:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
Bez obzira sta ko mislio o uredniku strip izdanja u BP,ovaj izdavac je za kratko vreme objavio izuzetna izdanja,nesto sto u srpskom strip izdavastvu niko pre njih nije na takav nacin i uz takav kvalitet objavio.Sve primedbe,ako su opravdane,su ok,ali pljuvanje i neargumentovane kritike "poznavaoca",od kojih neki nisu ni videli BP izdanja,nemaju smisla.Realno gledam na stvari i BP ce imati moju podrsku,kao i svi ostali izdavaci stripa sa prostora exyu koji na strip ne gledaju samo kao trgovci vec ga rade s ljubavlju...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2008 : 20:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by night


Ili bar Gastona - za Beogradski sajam knjiga recimo.

Pricamo o nekom integralu, ili?

Nešto offtopic: Kakvi su ovi Gastoni od Zagrebacke Naklade?

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2323 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 15/02/2008 : 20:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by night


Ili bar Gastona - za Beogradski sajam knjiga recimo.

Pricamo o nekom integralu, ili?

Nešto offtopic: Kakvi su ovi Gastoni od Zagrebacke Naklade?



Celokupni Gaston u dve knjige od BP...
Za ovo drugo neznam...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/02/2008 : 20:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul
Nešto offtopic: Kakvi su ovi Gastoni od Zagrebacke Naklade?


Ako možeš probavit,da Gaston nije Šeprtlja nego Zmotanec,onda su dobri.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2008 : 20:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by axle munshine

Celokupni Gaston u dve knjige od BP...
Za ovo drugo neznam...

Uh, to bi moglo biti dobro! Nisam kupio ove od ZN-e jer sam skeptican oko prijevoda, naviknuo sam se na onaj stari (Gašo, Žmurko i ekipa).

A kakav je njihov integral Blacksada? To se isto dvoumim dali da kupim pojedinacne BG-ove ili njihov integral...

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/02/2008 : 20:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by night


Ili bar Gastona - za Beogradski sajam knjiga recimo.

Pricamo o nekom integralu, ili?

Nešto offtopic: Kakvi su ovi Gastoni od Zagrebacke Naklade?



Da. Prvotno najavljen, jaaaako davno, kompletan opus u jednoj knjizi a onda receno u dvi. No ako ce ostati stari prijevod, a cini mi se da je receno kako hoce, onda se Gaston i te kako isplati cekati. Bilo u jednoj ili dvi knjige. Kad god izade, a ne sumnjam u BP, odmah ga stavljam na vrh liste kao izdanje godine.
Albumi ZN su korektno odradeni što se tice tehnicke strane. Smeta ono Zmotanec ali se ne spominje toliko da bi baš reka, necu zbog toga kupovati. Zadovoljan sam i ovim albumima, osim ritmom izlaženja i preuštogljenim rijevodom. Dobro, ne znam francuski ali kad se sitin starog prijevoda, djelovalo mi je puno ležernije i bolje.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2008 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Ako možeš probavit,da Gaston nije Šeprtlja nego Zmotanec,onda su dobri.

Aha, dakle bio sam u pravu, i mislio sam da je tako nešto u igri.

Nažalost - ne mogu. Jebiga, u pravilu sam za doslovan prijevod, i protiv eksperimentiranja, ali taj me strip osvojio kad sam bio klinac, pa ga želim citati takvog. Stvarno jedan od rijetkih prijevoda 'koji su imali dušu'.

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/02/2008 : 20:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul
A kakav je njihov integral Blacksada? To se isto dvoumim dali da kupim pojedinacne BG-ove ili njihov integral...



Imam i naše i srpsko izdanje ali nisam citao integral no ne vidim da bi ti bilo šta tribalo smetati kod oba izdanja.
Bookglobeovo mi je draže jer su albumi pojedinacno i savršeni su u svakom pogledu ( osim što je logo razlicit ) a BP ima prednost gledajuci cijenu a i tehnicki je sasvim lipo odraden.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/02/2008 : 20:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by flamboyant soul

quote:
Originally posted by kico

Ako možeš probavit,da Gaston nije Šeprtlja nego Zmotanec,onda su dobri.

Aha, dakle bio sam u pravu, i mislio sam da je tako nešto u igri.

Nažalost - ne mogu. Jebiga, u pravilu sam za doslovan prijevod, i protiv eksperimentiranja, ali taj me strip osvojio kad sam bio klinac, pa ga želim citati takvog. Stvarno jedan od rijetkih prijevoda 'koji su imali dušu'.


Nabavi albume Decjih novina,kao ja.
I moli Boga da Beli Put to konacno objavi sa starim prijevodom.
Tada ove Zagrebacke Naklade mogu slobodno bacit u škovace.
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2008 : 20:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Imam i naše i srpsko izdanje ali nisam citao integral no ne vidim da bi ti bilo šta tribalo smetati kod oba izdanja.
Bookglobeovo mi je draže jer su albumi pojedinacno i savršeni su u svakom pogledu ( osim što je logo razlicit ) a BP ima prednost gledajuci cijenu a i tehnicki je sasvim lipo odraden.

Ma ne da mi smeta, pitao sam iskljucivo radi cijene (a šta drugo jednog Balkanca i može zanimati;)), ali vjerojatno cu uzeti pojedinacne albume od BG-a (ako ih ubrzo ne rasprodaju).

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 15/02/2008 20:53:27
Go to Top of Page

flamboyant soul
stripovi.com suradnik



United Kingdom
1975 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2008 : 21:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send flamboyant soul a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Albumi ZN su korektno odradeni što se tice tehnicke strane. Smeta ono Zmotanec ali se ne spominje toliko da bi baš reka, necu zbog toga kupovati. Zadovoljan sam i ovim albumima, osim ritmom izlaženja i preuštogljenim rijevodom. Dobro, ne znam francuski ali kad se sitin starog prijevoda, djelovalo mi je puno ležernije i bolje.

Pa humoristicni strip je jedini žanr u kojemu su ta ležernost i ne-doslovnost dopuštene, ili cak poželjne. Ako je cilj nekog stripa da nasmije, onda mora biti preveden u skladu sa tvojim jezikom i mentalitetom uopce. Tu ustvari dolazimo do onog šta ja vec duže vrijeme govorim - prevoditelj humoristicnih stripova nije isto što i prevoditelj enciklopedije o kombajnima. To ne možeš postati samo ako završiš fakultet, kao što ne možeš ni igrati u NBA-a ako si k'o mali završio školu košarke. Samo nekima to nažalost nije jasno.

quote:
Originally posted by kico

Nabavi albume Decjih novina,kao ja.
I moli Boga da Beli Put to konacno objavi sa starim prijevodom.
Tada ove Zagrebacke Naklade mogu slobodno bacit u škovace.

Imao sam ih do prije par godina, ali sam ih dao jednom klincu iz zgrade. Bili su nikakvi; masni rubovi od maneštre (i tko zna cega još) , a stranice su vec bile (po)ispadale. Sad se molim!

Dobro i šta mi sada treba da uradimo?

Edited by - flamboyant soul on 15/02/2008 21:05:12
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/06/2008 : 00:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ima li ikakve šanse da se u skorijoj buducnosti pojavi još koji Betmen u izdanju Belog puta? Ne bi nam bilo mrsko vidjeti:

Arkham Asylum
Year One
Red rain
Batman vs. Predator
Black and white
Dark victory
Hush
Knightfall
The killing joke
The long halloween
Son of demon
The cult

A može i nešto drugo, nismo previše izbirljivi, a znam da ima gladnih Betmena...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/06/2008 00:02:18
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 20/06/2008 : 09:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Ma neka završe sa Torgalom prvo, lako cemo za Betmena (mogao bi da legne Year One ili Asylum).

...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15534 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/06/2008 : 09:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
ovakvim nacinom izdavanja (prvo srednji brojevi pa ko zna koji ) i rokovima izdavanja tak mi je svejedno dal izdaju i kaj izdaju

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16845 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/06/2008 : 10:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ima li ikakve šanse da se u skorijoj buducnosti pojavi još koji Betmen u izdanju Belog puta? Ne bi nam bilo mrsko vidjeti:

Arkham Asylum
Year One
Red rain
Batman vs. Predator
Black and white
Dark victory
Hush
Knightfall
The killing joke
The long halloween
Son of demon
The cult

A može i nešto drugo, nismo previše izbirljivi, a znam da ima gladnih Betmena...



Year One – postoji piratsko izdanje
Red rain – ovo je dio trilogije o vampirima, imamo u planu za scanlation
Batman vs. Predator – imamo scanlation, nije mi se nešto posebno svidjelo
Black and white – postoji neko izdanje na cirilici, kao nešto od misije UN-a u BiH
The killing joke – postoji izdanje Biblioteke Q
The cult – pogledao sam sken i ne svida mi se crtež

Ostalo zasad nisam gledao. Ja bih najviše volio da objave Gotham by gaslight i Master of the future, to je išlo zajedno u jednoj knjizi, zanimljive epizode iz vikorijanskog doba. Od ovog što sam dosad citao dobar je Gotham noir, a mislim da bi vrijedilo objaviti i Detective No. 27 , Holy Terror, The Golden Streets of Gotham, Scar of the Bat, Nevermore, Nine Lives, The Blue, The Gray, and The Bat, The Doom That Came to Gotham, I, Joker, Reign of Terror.

Ovdje je neko pomenuo da je u najavi valjda Dark Knight Dynasty.

Edited by - delboj on 20/06/2008 11:56:40
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/06/2008 : 10:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

The killing joke – postoji piratsko izdanje


Nije pirat, potpuno je legalno, Macanovo.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16845 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/06/2008 : 11:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by delboj

The killing joke – postoji piratsko izdanje


Nije pirat, potpuno je legalno, Macanovo.


Da, moja greška, to je BIBLIOTEKA Q, mislio sam na neko drugo izdanje kad sam pisao, pa sam pomiješao. Ispravio sam gore. Imaš li ti još šta da mi preporuciš da valja od Betmena osim ovog što sam nabrojao, The Batman Adventures: Mad Love i The Untold Legend of Batman, a da nije objavljeno kod nas?

Edited by - delboj on 20/06/2008 11:55:48
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 14:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
A posto je Torgal kad se naruci direkt od njih?
Go to Top of Page

Collector
Junior Member



Serbia
338 Posts

Member since 12/06/2007

Posted - 20/06/2008 : 16:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Collector a Private Message
quote:
Originally posted by darth

A posto je Torgal kad se naruci direkt od njih?


ako si clan kluba citalaca, dobiješ ga za 1580 din.
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 20/06/2008 : 17:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
haunted knight, long halooween, dark victory...
Go to Top of Page

darth
Junior Member



Gibraltar
331 Posts

Member since 24/04/2008

Posted - 20/06/2008 : 18:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send darth a Private Message
quote:
Originally posted by Collector

quote:
Originally posted by darth

A posto je Torgal kad se naruci direkt od njih?


ako si clan kluba citalaca, dobiješ ga za 1580 din.



To je mislim 100 din manje nego u Darkwood-u? A reci mi da nije slucajno clanarina 100 dinara.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/06/2008 : 18:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
... a najbolje bi bilo ako mogu da ti posalju za dz. i jos da oni tebi plate...


Go to Top of Page

Pavel01
Senior Member



Croatia
2470 Posts

Member since 10/03/2007

Posted - 20/06/2008 : 19:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel01 a Private Message
??? "beli put" opet/jos izdaje stripove??? bilo je nekih prica da prestaju koliko se sjecam, neisplativo, blabla...

the bird is the word
http://www.youtube.com/watch?v=ZieSsxPkMwk

Edited by - Pavel01 on 20/06/2008 19:43:35
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/06/2008 : 19:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel01

??? "beli put" opet/jos izdaje stripove??? bilo je nekih prica da prestaju koliko se sjecam, neisplativo, blabla...


Izdaju valjda. Ali, tolikom brzinom da ljudi misle da su odustali...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/06/2008 : 19:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by delboj
Year One – postoji piratsko izdanje
Red rain – ovo je dio trilogije o vampirima, imamo u planu za scanlation
Batman vs. Predator – imamo scanlation, nije mi se nešto posebno svidjelo
Black and white – postoji neko izdanje na cirilici, kao nešto od misije UN-a u BiH
The killing joke – postoji izdanje Biblioteke Q
The cult – pogledao sam sken i ne svida mi se crtež

Ostalo zasad nisam gledao. Ja bih najviše volio da objave Gotham by gaslight i Master of the future, to je išlo zajedno u jednoj knjizi, zanimljive epizode iz vikorijanskog doba. Od ovog što sam dosad citao dobar je Gotham noir, a mislim da bi vrijedilo objaviti i Detective No. 27 , Holy Terror, The Golden Streets of Gotham, Scar of the Bat, Nevermore, Nine Lives, The Blue, The Gray, and The Bat, The Doom That Came to Gotham, I, Joker, Reign of Terror.

Ovdje je neko pomenuo da je u najavi valjda Dark Knight Dynasty.


Pirate izbjegavam, a i teško nabavljivo, scanlation nisam siguran što je, ali ako je nešto što se cita na monitoru, nije za mene, Killing joke cini mi se rasprodan, Batman na chirilici (joj radije ne bih ).
Izdanje Belog Puta bi mi ipak najviše sjelo... Može i knjiga Dani ili Bookglobe npr.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000