forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u Srbiji- Veseli cetvrtak!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2008 : 12:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hm. OK, hvala na trudu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 07/02/2008 : 12:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by plavi

U impresumu na drugoj strani je navedeno da je u pitanju br 1, italijanski br.469 (sa sve originalnim nazivom pride) a i pise na rikni da je br. 1.
Sajt nije naveden.


Zna li se koliki je tiraž?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 07/02/2008 : 12:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
MOJ PRIMERAK JE OK
A SLOBA MI JE REKAO DA SU IMALI NEKIH PROBLEMA I DA SU JEDAN DEO TIRAZA MORALI DA POVUKU IZ DISTRIBUCIJE ZBOG TIH GRESAKA,OCIGLEDNO NISU SVE POVUKLI A STAMPALI SU NOVE I POKUSALI SU DA OTKLONE SVE GRESKE KOJE SU NASTALE U STAMPI
STAMPA "BEO STAMPA I GRAF ART"
@KIKY
IZ TEXTA SE LEPO VIDI DA CIKO SPOMINJE "RITA I ELIJAS VEC KOD KUCE" VEROVATNO JE TO NEKI BROJ KOJI JOS NIJE OBJAVLJEN ODNOSNO NEKI OD 9 BROJEVA KOJI TREBA DA IZADJU U LUDENSU JER ZNATE DA JE VESELI CETVRTAK KRENUO 9 BROJEVA ISPRED LUDENSA.
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 07/02/2008 : 14:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Pre nego sto sam krenuo jutros na posao svratio sam i kupio jedan primerak, pa evo i mog komentara:
Da ne bude uvek lose, da krenem od onoga sto je dobro:
1. Izasao je.
2. Priprema za unutrasnjost nije losa (poneki propust, kao sto je odsecena linija i tako to) , sken je kvalitetan.
3. Uvez je dobar.

A sad malo lose:
1. Priprema za naslovnu stranu - za mene - ocaj zivi. Nezgrapan logo Zagor (imam neki osecaj da ce na svakom sledecem broju biti isti), los font za naslov (tek o boji da ne pricam), rikna u kilavoj rezoluciji - naslov na rikni sa ovim bezveznim fontom, nepotrebno izbacivanje ovog kamenja...Kad vidim naslovnicu, imam osecaj da se neko djete igralo sa photoshopom.
2. Papir od naslovnice je onaj meki karton koji kad se presavije ostaje u tom polozaju - rasiren. Stampa na naslovnici je bleda.
3. Papir u unutrasnjosti je onaj kao kod Ludensa, samo je problem sto ovde crnilo probija na nekim stranama i sa druge strane. E, sad, da li je u pitanju losija masina, neodmerenost boje, razlicit proizvodjac papira, razlicit proizvodjac boje (po mirisu iz stripa bih rekao da je ovo sigurno), to ne mogu da ocenim tacno.
4. Na nekim stranama slika se blago duplira, sto takodje mozemo pripisati stamparskom umecu, ili obrnuto.

Sve u svemu, da ne pljujem vise, nije toliko ni lose, jedino bih STVARNO zamerio na kvalitetu pripreme naslovnice i izbora papira za naslovnicu.
Da unapred odgovorim onima koji nesto budu pricali o mom kudjenju ovog izdanja: Cjena od 150 din. mora da zadovolji ove kriterijume!
Inace, licno mislim da ovo ne bi smelo da kosta vise od 100 - 120 din. na ovaj tiraz od 10000 komada, u ovom kvalitetu.
Ali znajuci kakav je ovo poduhvat, resio sam da im dam moju podrsku kupovinom njihovih izdanja sve do trenutka kad se ovaj VESELI CETVRTAK ne prolongira u VESELI UTORAK ILI SREDU sledece nedelje...
Toliko.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 07/02/2008 : 14:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
quote:
Originally posted by aragon.sm

MOJ PRIMERAK JE OK

IZ TEXTA SE LEPO VIDI DA CIKO SPOMINJE "RITA I ELIJAS VEC KOD KUCE" VEROVATNO JE TO NEKI BROJ KOJI JOS NIJE OBJAVLJEN ODNOSNO NEKI OD 9 BROJEVA KOJI TREBA DA IZADJU U LUDENSU JER ZNATE DA JE VESELI CETVRTAK KRENUO 9 BROJEVA ISPRED LUDENSA.



To je cetverodijelna epizoda, taman prije ove.

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/02/2008 : 14:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Sudeci prema prvim komentarima... dosta je bilo o mome autu, hajdemo sada malo pljuvati po Ludensu

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 07/02/2008 : 14:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Da li sam imao srece ne znam ali moj primerak je odlican.Nisam primetio nikakve stamparske greske niti duplirane stranice i slicno.Doduse kupio sam jedan primerak jer ih kod mene na kiosku nije bilo vise.Pogledacu kasnije po gradu da kupim jos par primeraka i da uporedim kvalitet stampe.
Sto se tice izgleda i dizajna imam primedbu sto je orginalna naslovnica skracena.Nije puno ali ne vidim nijedan razlog za to.Hrbat i nije los ali mi je logo Veselog cetvrtka stvarno potpuno bezizrazajan i nekako vise smeta nego sto ulepsava dizajn.
U odnosu na Ludens kraci je par milimetara(nije me mrzelo da uporedim).Dakle reklo bi se da je Ludensov format.Sto se tice kvaliteta lepka ocigledno je puno bolji od Ludensovog.Strip nije onako krut nego ga je moguce lepo rasiriti i citati bez opasnosti da se raspadne.Ipak vreme ce pokazati da li je prvi utisak bio pravi.
Sve u svemu prezadovoljan sam.Posebno obecanjima o novim edicijama SBE i najavom sledecih brojeva.Impresum je odlican.Recimo sve zajedno 4.5 :-)))
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 07/02/2008 : 14:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by perper

Pre nego sto sam krenuo jutros na posao svratio sam i kupio jedan primerak, pa evo i mog komentara:
Da ne bude uvek lose, da krenem od onoga sto je dobro:
1. Izasao je.
2. Priprema za unutrasnjost nije losa (poneki propust, kao sto je odsecena linija i tako to) , sken je kvalitetan.
3. Uvez je dobar.

A sad malo lose:
1. Priprema za naslovnu stranu - za mene - ocaj zivi. Nezgrapan logo Zagor (imam neki osecaj da ce na svakom sledecem broju biti isti), los font za naslov (tek o boji da ne pricam), rikna u kilavoj rezoluciji - naslov na rikni sa ovim bezveznim fontom, nepotrebno izbacivanje ovog kamenja...Kad vidim naslovnicu, imam osecaj da se neko djete igralo sa photoshopom.




Logo je baš SUPER, i fontic i bojica. Privlaci klince.
Meni primjerci stižu danas.

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39980 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/02/2008 : 15:14:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
SUPER SVE ! ! !
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/02/2008 : 15:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Sudeci prema prvim komentarima... dosta je bilo o mome autu, hajdemo sada malo pljuvati po Ludensu



'ajmoooooooooo

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 16:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja sam se sad probudio (kakav neradnik, zamislite) i tek kanim popiti kafu onako natenane i odgegati se do kioska. Jedva cekam da procitam strip onako iz ruku a ne sa monitora, ovi "Ludensovi" mi inace stizu na mahove po nekoliko desetina komada pa kad ih dobijem ne znam koji prvo da uzmem, a ovako mi je slatko kad kupim na kiosku pa znam da imam nedelju dana samo za njega. Jest da je Cassaro, ali nema veze. Sto se mene tice, meni ne smeta nista, samo nek je na kiosku, ne moze mi nikakva striparnica zameniti to zadovoljstvo kupovanja na kiosku (nesto slicno kao sto mi novi stripovi ne mogu zameniti one stare raskupusane sto mirisu na tavan i prasinu . Ne smeta mi ni cena ni kvalitet, vazno je da su na kioscima. A kad smo vec kod cene, ne znam kako ce nase trziste prihvatiti cenu od 150 dinara. Za nas kolekcionare to nije problem, ali koliko je kolekcionara Zagora u Srbiji? Kad smo vec kod toga, cena najverovatnije ne moze biti niza zbog velikih ulaznih troskova od kojih veliki procenat cine autorska prava te velikih troskova distribucije i poreza. Na zalost, prosecan citalac to ne znam pa cesto bez razloga ocenjuje nesto preskupim. U tom pogledu pozdravljam odluku izdavaca da stampu radi na rotaciji obzirom da je (bar je tako bilo pre desetak i vise godina) znacajno jeftinija od ofset stampe, uz nadu da ce stampari uraditi ono sto je u njihovoj moci da tu stampu poboljsaju. Neko je spomenuo da su neke strane slabije odstampane, ali to je neminovno kod roto stampe, ali opet, to smeta samo nekim kolekcionarima (meni zaista ne smeta) i vecina citalaca to ni ne primecuje.

Zao mi je sto je prestala distribucija "Ludensove" extra serije na nasim kioscima, bas iz istog tog razloga, sad cu i njih morati da nabavljam na mahove, sto iz striparnica sto iz Hrvatske. Eto, razbudih se ja kuckajuci ovaj post. Odoh i ja po svoj primerak...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 16:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
I samo kratko da se vratim na izgled stripa, to jest logo. On treba da bude velik, ovo je prvi broj nakon velike pauze i cilj je prodati sto vise primeraka novim citaocima koji su mozda tek poneki broj procitali ili nekim starim koji znaju o cemu se radi. Sa velikim logom svi potencijalni citaoci ce nesumnjivo znati o cemu se radi i uocice strip na kiosku sto ne bi bio slucaj da se prilikom dizajna naslovne strane drzalo originala u potpunosti.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39980 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/02/2008 : 16:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
A prestala je distribucija Zagor-Extra kod nas???? Ja kao budala teram devojku da me vozi u Zrenjanin da gledam po trafikama i nikad da dodje, kad ono prestalo... Jel' to stvarno????
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/02/2008 : 16:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---



Zao mi je sto je prestala distribucija "Ludensove" extra serije na nasim kioscima,



Jesi li siguran za to?!!!? Uf bas mi je zao nadam se da nije istina,iako na to oni imaju pravo.
Ali to mora znaciti da ce i oni poceti sa reprintom zagora od prvog broja. Jer drugacije gledano to skidanje extra serije od ludensa ne ide im u prilog ako sami nesto ne planiraju izdati od pocetka ili mozda kako je vec neko ranije bio najavio da ce izdati ediciju najboljih zagorovih prica. U suprotnom ako to ne planiraju onda im ova extra serija od ludensa im moze samo ici u prilog jer time se vise dobija na popularnosti samog junaka time i na vecoj prodaji svog izdanja.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39980 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/02/2008 : 16:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Daj neko ko zna nesto vise o ovome da se javi... Iznervirao sam se...
Go to Top of Page

zveky
New Member



109 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 07/02/2008 : 16:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveky a Private Message
Je li moguce da ima toliko kritika???
Ja sam prezadovoljan! Kako je dobro opet kupiti strip u trafici...Definitivno, ovo mi je najsretniji dan u ovoj godini!
Samo da sve ovo istraje, a sto se tice gresaka, izdavacka ekipa je svjesna svih nedostataka (cak i onih koje mi nismo primjetili) tako da nemam ni jedan prigovor!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/02/2008 : 16:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by plavi

U impresumu na drugoj strani je navedeno da je u pitanju br 1, italijanski br.469 (sa sve originalnim nazivom pride) a i pise na rikni da je br. 1.
Sajt nije naveden.


A je li navedena ikakva e-mail adresa?
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/02/2008 : 17:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by plavi

U impresumu na drugoj strani je navedeno da je u pitanju br 1, italijanski br.469 (sa sve originalnim nazivom pride) a i pise na rikni da je br. 1.
Sajt nije naveden.


A je li navedena ikakva e-mail adresa?



Jeste ,naveo sam gore , pogledaj
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16807 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/02/2008 : 17:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by plavi

U impresumu na drugoj strani je navedeno da je u pitanju br 1, italijanski br.469 (sa sve originalnim nazivom pride) a i pise na rikni da je br. 1.
Sajt nije naveden.


A je li navedena ikakva e-mail adresa?



Jeste ,naveo sam gore , pogledaj


Nasao sam, hvala.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 07/02/2008 : 18:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Radujete se toliko zato što imate jedan strip na kiosku. Zamislite samo vašu srecu kad ih bude cetiri puta više. :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39980 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/02/2008 : 18:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa normalno da se radujem... Do sad nije bio ni jedan...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 07/02/2008 : 18:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ken? Hellboy? Stripoteka? Politik Zabavnik? Mikijev zabavnik (Egmontov)? Remitenda Ultimate Spajdija/X mena? Remitenda Ludensovog Bonellija?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 18:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by ---dp---



Zao mi je sto je prestala distribucija "Ludensove" extra serije na nasim kioscima,



Jesi li siguran za to?!!!? Uf bas mi je zao nadam se da nije istina,iako na to oni imaju pravo.
Ali to mora znaciti da ce i oni poceti sa reprintom zagora od prvog broja. Jer drugacije gledano to skidanje extra serije od ludensa ne ide im u prilog ako sami nesto ne planiraju izdati od pocetka ili mozda kako je vec neko ranije bio najavio da ce izdati ediciju najboljih zagorovih prica. U suprotnom ako to ne planiraju onda im ova extra serija od ludensa im moze samo ici u prilog jer time se vise dobija na popularnosti samog junaka time i na vecoj prodaji svog izdanja.



Nisam siguran, i nadam se da nisam u pravu, ali ne znam sta bih drugo zakljucio kad vec mesec i po' nema "Osvetnika Masaja". Desavalo se i ranije da nema broja duze vreme (na primer, "Beli tigar" je bio dva dana na kioscima i onda su ga povukli jer je stigao nastavak "Vestica Dharma", jer su jako lose sinhronizovali izlaske u samom "Marketprintu", ili je to mozda bila greska nekog lokalnog distributera u sta sumnjam jer bi ga onda bilo na kioscima drugih distributera), tako da ne samo da nisam stigao da ga kupim vec ne bih ni znao da je izasao da ga nisam video kod prijatelja. Uz to u januaru sam bio desetak dana na skijanju pa je moguce da se desilo nesto slicno kao kod spomenutog slucaja sa "Belim tigrom". Ukoliko je kod vas u vasem gradu izasao "Masai killer", molim vas da to odmah napisete kako bih se obradovao
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1531 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 07/02/2008 : 18:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Sve u svemu je vrlo dobro.Kvalitet je tu negde(izuzev ovih dupliranja i duple stranice ali ajde, decije bolesti) kao Ludens.Uvez je dobar.
Pricu je pisao Boseli a crtao Cassaro, ok crtez mi se malo ne svidja ali ok je.Naslovnica za 4(nervira me ovo VESELI CETVRTAK).Prica mi se svidja, i obecava dobar nastavak.Inpresum je dobar, posebno mi se svidja sto su stavilin tiraz.Dace Bog da se od tih 10000 proda bar 8000.Na unutrasnjoj strani su najavili koje ce epizode jos izaci, po 30 od svakog junaka.Ima i kratak opis Zagora, verovatno za klince koji se prvi put srecu sa njim.Zadnja strana je odlicno uradjena a na prezadnjoj je najava za Carobnog Frulasa,DD.
Cena:150 dinara ili 2 evra ili 120 denara.
Sve u svemu da nije bilo onih propusta(zasta sam siguran da su krivi nasi stampari,pa bre imam Baladu o Slanom moru kojoj je 10-ak listova naopako uvezano) ocena 4.Samo napred, cekam sledeci cetvrtak.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/02/2008 : 19:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ok, ocekivani propusti za debitante na trzistu.
Ali ajde, konacno su opet na kioscima.
Znaci Dilan frulas narednog cetvrtka, super!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000