forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u Srbiji- Veseli cetvrtak!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 07/02/2008 : 19:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
Kupljeno!
Sada sam se vratio iz skole, pa na citanjac! :D
Kvalitet veza, papira i stampe je slican Ludensu, znaci extra!
Samo neka ovako nastave!
Ima sitnih gresaka (mada ce neko reci i povecih) poput promasenih oblacica, osencenih slova ili praznog oblacka. Naravno to i jesu greske, ali za prvenca nije strasno...
Cena nije bas sitnica, ali posto slicno kostaju i ostali stripovi kod nas, ali i u susedstvu, nema mesta zalbi...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 07/02/2008 : 19:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
alo ljudi na trzistu su dve verzije stripa jedna je sa kojekavim glupostima a druga je ispravljena verzija.Probajte naci na kioscima normalnu vrziju pa ce te videti da je sve u redu.
jos ga nisam procitao ali sad cu odo da citam.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 07/02/2008 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Kakav je bok stripa? jel ima logo,naslov epizode,edicije.... numeracija? Broj 1 ili redovni broj Zagora???
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 07/02/2008 : 19:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Kakav je bok stripa? jel ima logo,naslov epizode,edicije.... numeracija? Broj 1 ili redovni broj Zagora???


Moracu da pogledam...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 07/02/2008 : 19:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Kakav je bok stripa? jel ima logo,naslov epizode,edicije.... numeracija? Broj 1 ili redovni broj Zagora???


Bok izgleda fenomenalno (moje misljenje)
U donjem delu je numeracija stripa (br.1) pa dalje idu prema vrhu...logo Zagora(slican kao kod ludensa) pa naziv epizode...i na kraju logo izdavaca (veseli cetvrtak)
Strip je po meni odradjen mnooogo kvalitetnije od ludensovih stripova i kapu skidam onome ko se bude zalio ispadanje stranica :-)
Ima par sitnih gresaka ali nista strasno...opsti utisak je pozitivan!

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 07/02/2008 : 20:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
Super! Drago mi je da je bok ljep.Jer ako ce numerirati 1,2,3.... bez obzira na strip junake, onda je dobro da stave logo junaka.Nadam se da ce nekako do Slovenije..A vjerovatno ce ih Buch imati
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 07/02/2008 : 20:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by ordell

Super! Drago mi je da je bok ljep.Jer ako ce numerirati 1,2,3.... bez obzira na strip junake, onda je dobro da stave logo junaka.Nadam se da ce nekako do Slovenije..A vjerovatno ce ih Buch imati


Numeracija ide za svakog junaka posebno...
Tiraz od 10 000 komada garantuje da ce sasvim sigurno svi iz okruzenja moci nabaviti svoj primerak

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25130 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2008 : 21:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo
- uzmite originalni font za naslove epizoda(ili neki koji lici na nešto)
-ispišite cene u jednoj liniji, uz samu donju ivicu nalovne
- smanjite vaš logo
- ostavite samo ovo Bonelli comics, bez onog poluprovidnog kvadrata

Za ostalo cu morati prvo da virnem unutra.
;-)))

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 22:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kako pise u impresumu, izdavac je sama stamparija, pa su onda nejasna pisanja da se radi o kladionici, ali to je manje bitno, jer i ako je stamparija izdavac, to znaci da im je trosak stampe jednak ceni papira (ne racunam struju a ni radnike, ionako ih placaju...) pa mogu sebi da dozvole luksuz da nastampaju koliko hoce (iako im to povecava i iznos za autorska prava koji je baziran na procentualnom delu).

Rikna je, kako neko rece, fenomenalna. Nisu se drzali italijanskog originala "kao pijan plota", i bolji je od italijanskog (sto nije tesko obzirom da je, po meni, Bonellijeva rikna kod Zagora pravo ruglo, a i "dizajnirana" je pre 43 godine pa nije ni cudo). Papir je odlican, skoro jednak "Ludensovom" ali za nijansu scetliji, priprema za stampu (sken) samog stripa odlican (mislim da je dokaz za to sto mi je Cassarov crtez prvi put dopadljiv i simpatican i skoro mi uopste ne smeta sto je crtac Casssaro), uvez je kako mi se cini takodje odlican i nekako se, kad drzite strip u rukama, odmah oseti da se nece raspadati.

Neko je spomenuo da je papir za korice neki koji kad se savije ostaje "izlomljen". Po meni je kvalitet papira za korice takodje odlican, a svaki papir ce se "izlomini" kad ga dovoljno savijete.

Konacno, meni je logo "veseli cetvrtak" simpatican, taman kakav treba da bude za ediciju u kojoj se izdaju "Bonellijevi" stripovi. Izgleda da se izdavac odlucio da font naslova epizode bude uvek isti (jer je isti i na korici na sledeci broj) sto dizajnerski moze da bude interesantno i dobro.

Naime, jedina zamerka (ako je to uopste zamerka) koju ja imam su slabi kontrasti na naslovnoj strani, i to u onom delu koji je skeniran sa italijanskog originala, za razliku od samog logoa (Zagor) gde je taj kontrast sasvim korektan. Uz to, zamerka ide i sledecem broju Dylana gde je font za naslov ocajan, i smatram da tu nisu trebali znacajnije odstupati od originalnog "Bonellijevog" dizajna (iako ja u principu podrzavam svaku originalnost u tom pogledu ukoliko je u cilju poboljsanja prodaje i unapredjenja kvaliteta, posebno svetao primer kad je u pitanju originalan dizajn su "Libellusova" i "Fibrina" izdanja, da ne kazem Melinin dizajn)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 22:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Evo, sad procitah post pre mog, ja se, recimo, ne slazem ni sa jednim manhunterovim predlogom, ni sa aspekta estetike ni sa aspekta komercijalnosti.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/02/2008 : 22:21:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo


Manji logo može da prode na Cro kioscima gde stripovi imaju ceo jedan deo za sebe - ne na ovdašnjim, prenatrpanim, gde treba da se bore za vidljivost sa Prakticnom ženom, My loove story, Svetom, Skandalom, i ostalih bilijardu casopisa.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 07/02/2008 : 22:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
quote:


Manji logo može da prode na Cro kioscima gde stripovi imaju ceo jedan deo za sebe - ne na ovdašnjim, prenatrpanim, gde treba da se bore za vidljivost sa Prakticnom ženom, My loove story, Svetom, Skandalom, i ostalih bilijardu casopisa.



Vidis, to si u pravu, a ja nisam ni razmisljao o tome kad sam rekao da treba smanjiti logo.
Kad sam jutros dosao na kiosk da kupim strip, ubio sam se trazeci ga. Posle par minuta pretrage, pitao sam gospodju koja tu radi da li je to uopste izaslo. Sledecih nekoliko minuta sam cekao pored kioska ko diler dok ona prelista neke spiskove. Na moju srecu, g-dja pronadje Zagora u papirima i rece da pogledam iza nekih nedeljnih novina. Da, bas tako...iza novina. Virio mu je samo vrh, meni vrlo prepoznatljivih dimenzija. Uzeh strip, platih i krenuh uz opasku g-dje: "Ene, ti to jos kupujes!" "Kupujem i kupovacu!", uzvratih ja i sedoh u auto.
U pravu si, Djole.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/02/2008 : 22:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Kako pise u impresumu, izdavac je sama stamparija, pa su onda nejasna pisanja da se radi o kladionici, ali to je manje bitno, jer i ako je stamparija izdavac, to znaci da im je trosak stampe jednak ceni papira (ne racunam struju a ni radnike, ionako ih placaju...) pa mogu sebi da dozvole luksuz da nastampaju koliko hoce (iako im to povecava i iznos za autorska prava koji je baziran na procentualnom delu).


Samo je naizgled tako.
Naime, tiskara ne placa samo trosak papira i ne mozes "ne racunati struju i radnike", jer i to su troskovi. Ali prava kvaka je u ovome: tiskas stripove na kojima (vjerojatno, bar na pocetku) gubis, umjesto da tiskas nesto drugo, neko tudje izdanje, na kojem ces zaraditi.
To je kao u rukometu, imas igraca vise, ali nisi dao gol vec si ga primio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25130 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2008 : 22:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo


Manji logo može da prode na Cro kioscima gde stripovi imaju ceo jedan deo za sebe - ne na ovdašnjim, prenatrpanim, gde treba da se bore za vidljivost sa Prakticnom ženom, My loove story, Svetom, Skandalom, i ostalih bilijardu casopisa.



Ma razumem ja to, ali valjda ima neki bolji nacin da se ljudima skrene pažnja na to??? Veliki kartonski logo koji bi bio negde na staklu kioska, ili slicno..Znam, imam ponekad utopijske ideje, ali bih pokušao sa svim sredstvima, pa šta prodje. Logo nije loš sam po sebi, ali mi u kombinaciji sa onim fontom i samom velicinom malo bode oci. A možda je to samo stvar navike

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25130 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/02/2008 : 22:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Evo, sad procitah post pre mog, ja se, recimo, ne slazem ni sa jednim manhunterovim predlogom, ni sa aspekta estetike ni sa aspekta komercijalnosti.




Kako možeš da se ne slažeš samnom?? I to još javno priznaješ!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 07/02/2008 : 22:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Veliki kartonski logo koji bi bio negde na staklu kioska, ili slicno..


To košta basnoslovno skupo...

Neko mi rece, a ako je on lagao, i ja lažem vas, da u samoposlugama nešto slicno košta 20.000 evra - po samoposluzi.

E sad, nek' je i 500 evra po kiosku - basnoslovno je.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 23:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by ---dp---

Evo, sad procitah post pre mog, ja se, recimo, ne slazem ni sa jednim manhunterovim predlogom, ni sa aspekta estetike ni sa aspekta komercijalnosti.




Kako možeš da se ne slažeš samnom?? I to još javno priznaješ!!



Pa demokratija... pa ko koga preglasa
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 23:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Veliki kartonski logo koji bi bio negde na staklu kioska, ili slicno..


To košta basnoslovno skupo...

Neko mi rece, a ako je on lagao, i ja lažem vas, da u samoposlugama nešto slicno košta 20.000 evra - po samoposluzi.

E sad, nek' je i 500 evra po kiosku - basnoslovno je.



Nekad je cena sa "Stampine" kioske bila 300 eura po kiosku, ali dobijes ceo onaj prostor sa boka koji ima pozadinski osvetljenje. Dakle, kao sto rece Djole, BASNOSLOVNO SKUPO.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/02/2008 : 23:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by ---dp---

Kako pise u impresumu, izdavac je sama stamparija, pa su onda nejasna pisanja da se radi o kladionici, ali to je manje bitno, jer i ako je stamparija izdavac, to znaci da im je trosak stampe jednak ceni papira (ne racunam struju a ni radnike, ionako ih placaju...) pa mogu sebi da dozvole luksuz da nastampaju koliko hoce (iako im to povecava i iznos za autorska prava koji je baziran na procentualnom delu).


Samo je naizgled tako.
Naime, tiskara ne placa samo trosak papira i ne mozes "ne racunati struju i radnike", jer i to su troskovi. Ali prava kvaka je u ovome: tiskas stripove na kojima (vjerojatno, bar na pocetku) gubis, umjesto da tiskas nesto drugo, neko tudje izdanje, na kojem ces zaraditi.
To je kao u rukometu, imas igraca vise, ali nisi dao gol vec si ga primio.



Ma svakako si u pravu, ali je jedna prica kad ti (recimo kao "Fibra") umesto da pare koje si zaradio na poslu odneses kuci i potrosis sa zenom, platis od tih para prava i stampu za "Fibrina" izdanja i onda na tebi zaradi i stamparija i Bonelli (ili ko je vec autor), i onda kad sve rasprodas, ostanes u vrlo konkretnom novcanom minusu, a sasvim je druga prica kad imas preduzece koje stvara profit (a stamparije to u Srbiji, i pored nizih cena nego u Hrvatskoj, mogu i te kako) pa onda "ukrades sam od sebe" od tog profita, odnosno ukrades od svog vremena, i to samo pod uslovom da su ti svi proizvodni resursi (i ljudski i "hardverski") zauzeti tokom svog vremena. A svako ko ima firmu (u ovom primeru stampariju) sa potpuno uposlenim resursima, logicno, siri proizvodnju i investira u nove resurse, pa mu se neminovno javlja izvesno vreme kad masine nista ne rade i kad ljudstvo takodje nista ne radi. U tom pogledu, mislim da se u ovom slucaju situacija moze svesti samo na to da "krades sam od sebe", i to samo materijal i malo vremena i to onog vremena koje ti je i inace visak.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39984 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 00:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ma odstampati plakate, i pokaciti po kioscima koji nece uzeti 300 eura po stripu... Podeliti po Beogradu flajere, i po jos kojem vecem gradu... Svakako to nece izaci skupo...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2008 : 00:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Mislim da ne vredi na taj nacin reklamirati stripove, recimo u kiosku gde sam ja kupio bila su samo 2 Zagora i ja ih jutros kupio, a sad niko više nece ni da zna da su ti stripovi bili u kiosku, malo ih je, šta je 2 komada po kiosku, ja recimo znam još dvojicu iz Vršca koji ce sigurno kupovati Zagora, jednog koji ce kupovati Dilan Doga, za ostalo nisam siguran, možda Dampira, ali videcemo kako ce uopšte ici prodaja u Srbiji, daj Bože samo da što duže potraje!!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 08/02/2008 : 00:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo
- uzmite originalni font za naslove epizoda(ili neki koji lici na nešto)
-ispišite cene u jednoj liniji, uz samu donju ivicu nalovne
- smanjite vaš logo
- ostavite samo ovo Bonelli comics, bez onog poluprovidnog kvadrata

Za ostalo cu morati prvo da virnem unutra.
;-)))



Moji prijedlozi:
Ne slušajte picajzlice i ne opterecujte se sa sitnicama. Samo gurajte naprijed ovako kako ste krenuli.

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 08/02/2008 : 00:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo


Manji logo može da prode na Cro kioscima gde stripovi imaju ceo jedan deo za sebe - ne na ovdašnjim, prenatrpanim, gde treba da se bore za vidljivost sa Prakticnom ženom, My loove story, Svetom, Skandalom, i ostalih bilijardu casopisa.



Tako je. Tako je.

Kosovo i Metohija = Srbija
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2008 : 00:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo
- uzmite originalni font za naslove epizoda(ili neki koji lici na nešto)
-ispišite cene u jednoj liniji, uz samu donju ivicu nalovne
- smanjite vaš logo
- ostavite samo ovo Bonelli comics, bez onog poluprovidnog kvadrata

Za ostalo cu morati prvo da virnem unutra.
;-)))



i ja bih imao identicne prijedloge kao ti

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2008 : 00:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
@dp

šta je "rikna"?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000