forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u Srbiji- Veseli cetvrtak!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/02/2008 : 00:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Neka je sa srecom novom izdavacu i da se trazi sto manje dlaka u jajetu.
p.s ja sam svoja neki dan obrijao
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 08/02/2008 : 00:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
Ja mislim da kiosci dobijaju od 5 do 10 komada stripa,a da su tetke sto na njima rade krive sto stave po 2 komada u izlog,a kad se prodaju one zaborave neko vreme pa ne daj boze i celi dan da dopune!

drale
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/02/2008 : 00:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
rikna = hrbat
(za nekoga ko je pitao ;) )

Inace, overio sam udarne kioske u Skoplju, ni trga ni glasa od veselog cetvrtka :/ Mozda ipak bude petak, a mozda ne bude.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 08/02/2008 : 01:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Neka je sa srecom novom izdavacu i da se trazi sto manje dlaka u jajetu.
p.s ja sam svoja neki dan obrijao


Prvih dana posle toga je uvek gadan osecaj.
Svrab i tako to..
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2008 : 01:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

rikna = hrbat
(za nekoga ko je pitao ;) )




ja sam pitao... hvala.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 08/02/2008 : 02:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by ---dp---



Zao mi je sto je prestala distribucija "Ludensove" extra serije na nasim kioscima,



Jesi li siguran za to?!!!? Uf bas mi je zao nadam se da nije istina,iako na to oni imaju pravo.
Ali to mora znaciti da ce i oni poceti sa reprintom zagora od prvog broja. Jer drugacije gledano to skidanje extra serije od ludensa ne ide im u prilog ako sami nesto ne planiraju izdati od pocetka ili mozda kako je vec neko ranije bio najavio da ce izdati ediciju najboljih zagorovih prica. U suprotnom ako to ne planiraju onda im ova extra serija od ludensa im moze samo ici u prilog jer time se vise dobija na popularnosti samog junaka time i na vecoj prodaji svog izdanja.



Nisam siguran, i nadam se da nisam u pravu, ali ne znam sta bih drugo zakljucio kad vec mesec i po' nema "Osvetnika Masaja". Desavalo se i ranije da nema broja duze vreme (na primer, "Beli tigar" je bio dva dana na kioscima i onda su ga povukli jer je stigao nastavak "Vestica Dharma", jer su jako lose sinhronizovali izlaske u samom "Marketprintu", ili je to mozda bila greska nekog lokalnog distributera u sta sumnjam jer bi ga onda bilo na kioscima drugih distributera), tako da ne samo da nisam stigao da ga kupim vec ne bih ni znao da je izasao da ga nisam video kod prijatelja. Uz to u januaru sam bio desetak dana na skijanju pa je moguce da se desilo nesto slicno kao kod spomenutog slucaja sa "Belim tigrom". Ukoliko je kod vas u vasem gradu izasao "Masai killer", molim vas da to odmah napisete kako bih se obradovao



Ja neznam za vas u srbiji ali kod nas u Cg taj je broj davno izasao,kod nas ovamo tek treba ocekivati `kad zagor pobjesni` jer u principu smo nazad oko 2 broja,1 manje vise u odnosu na Hr,tako je uvijek od pocetka bilo.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 03:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

Ja mislim da kiosci dobijaju od 5 do 10 komada stripa,a da su tetke sto na njima rade krive sto stave po 2 komada u izlog,a kad se prodaju one zaborave neko vreme pa ne daj boze i celi dan da dopune!



Ponovo o ovome, a vec sam negde napisao... Ne moze u izlogu stajati vise od jednog ili dva primerka bilo cega sto se ne prodaje u dovoljnim kolicinama, jer danasnji kiosci imaju preko 300 razlicitih izdanja u prodaji svakog momenta. Zbog toga drze veci broj primeraka samo visokotiraznih izdanja ("Politika", "Blic", "Svet", "Skandal", "Vecernje novosti"...) iz jasnog razloga, jer kad bi ta izdanja drzali po jedan ili dva primerka, morali bi svakih par minuta da izlaze i dodaju nove primerke. Posebna je prica sto izdavaci dodatno placaju da im izdanja budu na odredjenim, vidljivim mestima.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 03:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by ---dp---



Zao mi je sto je prestala distribucija "Ludensove" extra serije na nasim kioscima,



Jesi li siguran za to?!!!? Uf bas mi je zao nadam se da nije istina,iako na to oni imaju pravo.
Ali to mora znaciti da ce i oni poceti sa reprintom zagora od prvog broja. Jer drugacije gledano to skidanje extra serije od ludensa ne ide im u prilog ako sami nesto ne planiraju izdati od pocetka ili mozda kako je vec neko ranije bio najavio da ce izdati ediciju najboljih zagorovih prica. U suprotnom ako to ne planiraju onda im ova extra serija od ludensa im moze samo ici u prilog jer time se vise dobija na popularnosti samog junaka time i na vecoj prodaji svog izdanja.



Nisam siguran, i nadam se da nisam u pravu, ali ne znam sta bih drugo zakljucio kad vec mesec i po' nema "Osvetnika Masaja". Desavalo se i ranije da nema broja duze vreme (na primer, "Beli tigar" je bio dva dana na kioscima i onda su ga povukli jer je stigao nastavak "Vestica Dharma", jer su jako lose sinhronizovali izlaske u samom "Marketprintu", ili je to mozda bila greska nekog lokalnog distributera u sta sumnjam jer bi ga onda bilo na kioscima drugih distributera), tako da ne samo da nisam stigao da ga kupim vec ne bih ni znao da je izasao da ga nisam video kod prijatelja. Uz to u januaru sam bio desetak dana na skijanju pa je moguce da se desilo nesto slicno kao kod spomenutog slucaja sa "Belim tigrom". Ukoliko je kod vas u vasem gradu izasao "Masai killer", molim vas da to odmah napisete kako bih se obradovao



Ja neznam za vas u srbiji ali kod nas u Cg taj je broj davno izasao,kod nas ovamo tek treba ocekivati `kad zagor pobjesni` jer u principu smo nazad oko 2 broja,1 manje vise u odnosu na Hr,tako je uvijek od pocetka bilo.



Pa niko mi jos iz Srbije nije odgovorio na ovaj post, sto znaci da ikoliko "Masai killer: kod nas nije izasao, a u Crnoj Gori je vec izasao i jos dva broja iza njega, to moze biti znak da je distribucija extra serije kod nas zaista prestala (verovatno na zahtev naseg izdavaca). To ujedno znaci da distribuciju za Crnu Goru, Makedoniju i BiH planiraju iz rimitende (kao sto to vec radi "Ludens") u protivnom, imali bi pravo na slican zahtev i za ove drzave (jer bi to znacilo da su platili prava i za njih). No, sve ovo ne mora biti blisko istini, sve zavisi od menadzerskih kvaliteta izdavaca u pregovorima sa SAF-om.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 05:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

Ja mislim da kiosci dobijaju od 5 do 10 komada stripa,a da su tetke sto na njima rade krive sto stave po 2 komada u izlog,a kad se prodaju one zaborave neko vreme pa ne daj boze i celi dan da dopune!



Sto se mog slucaja tice definitivno nisi u pravu... Garantujem glavom da je zena dobila samo 2 komada... To je kevina dobra prijateljica i rekao sam joj da mi ostavi sve sto dodje kod nje... I samo 2 su stigla.... Ne znam za ostale, ali kod mene je tako...
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 08/02/2008 : 05:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
za sve zainteresovane stavio sam skenove u drugom topicu `Izasao je zagor...` na strani 7 . http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=29118&whichpage=7
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2008 : 09:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sad cekamo sledeci cetvrtak da nas razveseli sa Dylan Dogom!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 08/02/2008 : 10:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
KO CE TO DOCEKATI A JEDVA CEKAM DAMPYRA DA VIDIM STA TU NESTIMA SVI SU NESTO BUNILI.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/02/2008 : 10:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
Mogu vam reci da je cekanje sledeceg "stripovskog" cetvrtka jedan fenomenalan i prijatan osjecaj Kako dobra fora - svaki cetvrtak novi (s)trip...

...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 11:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by aragon.sm

KO CE TO DOCEKATI A JEDVA CEKAM DAMPYRA DA VIDIM STA TU NESTIMA SVI SU NESTO BUNILI.



i mene to interesuje.Sta se u stvari radi u ta prva dva broja?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2008 : 11:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by aragon.sm

KO CE TO DOCEKATI A JEDVA CEKAM DAMPYRA DA VIDIM STA TU NESTIMA SVI SU NESTO BUNILI.



i mene to interesuje.Sta se u stvari radi u ta prva dva broja?


Ja sam procitao prvih 16 epizoda, odlican strip!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 08/02/2008 : 12:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Dampyr je najbolji Bonellijev strip poslije Magicnog vjetra.

Uz bok bih mu stavio samo Nathana.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/02/2008 : 12:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

quote:
Originally posted by Porter

Neka je sa srecom novom izdavacu i da se trazi sto manje dlaka u jajetu.
p.s ja sam svoja neki dan obrijao


Prvih dana posle toga je uvek gadan osecaj.
Svrab i tako to..


Ali zato se lijepo sjaje
Go to Top of Page

aragon.sm
Average Member

Serbia
666 Posts

Member since 15/07/2007

Posted - 08/02/2008 : 12:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send aragon.sm a Private Message
E BAS MI DRAGO STO SI PROCITAO 16 KOMADA MI NISMO NI JEDAN PA SAD UMIREMO CEKAJUCI ;D
DANAS SAM ZAGORA VIDEO NA JOS NEKIM MESTIMA GDE GA JUCE NISAM VIDEO.SVE MI SE CINI DA CE SE OVAJ PRVI TIRAZ LEPO PRODATI NE BAS SVE AL BAR 70%.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/02/2008 : 13:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by aragon.sm

E BAS MI DRAGO STO SI PROCITAO 16 KOMADA MI NISMO NI JEDAN PA SAD UMIREMO CEKAJUCI ;D
DANAS SAM ZAGORA VIDEO NA JOS NEKIM MESTIMA GDE GA JUCE NISAM VIDEO.SVE MI SE CINI DA CE SE OVAJ PRVI TIRAZ LEPO PRODATI NE BAS SVE AL BAR 70%.


Zato ne želim da vam kvarim užitak, tacno za godinu ipo cete procitati i vi svih 16 komada!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 08/02/2008 13:03:02
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 08/02/2008 : 13:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

za sve zainteresovane stavio sam skenove u drugom topicu `Izasao je zagor...` na strani 7 . http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=29118&whichpage=7



svidaju mi se skenovi, naravno da ima mjesta za poboljšanja, a i epizoda mi izgleda dobra. ipak je to boselli.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Ser_Gile
Starting Member



Serbia
50 Posts

Member since 26/01/2008

Posted - 08/02/2008 : 14:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Ser_Gile a Private Message
Moja jedina zamerka i ujedno predlog da se u onim kvadratima gde treba da pise iz kog je broja stripa pominjani lik,dogadjaj itd. stavi originalni italijanski broj mislim da je to bolje nego ostavljati ovakvu rupu.
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2967 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/02/2008 : 14:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message
quote:
Originally posted by Ser_Gile

Moja jedina zamerka i ujedno predlog da se u onim kvadratima gde treba da pise iz kog je broja stripa pominjani lik,dogadjaj itd. stavi originalni italijanski broj mislim da je to bolje nego ostavljati ovakvu rupu.



Ta stvar je poprilicno iritantna, zato još jedan glas za ovaj predlog.

...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Moji predlozi:
-smanjite Zagorov logo
- uzmite originalni font za naslove epizoda(ili neki koji lici na nešto)
-ispišite cene u jednoj liniji, uz samu donju ivicu nalovne
- smanjite vaš logo
- ostavite samo ovo Bonelli comics, bez onog poluprovidnog kvadrata




slazem se s ovim
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39988 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2008 : 14:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
I ja se slazem... Stvarno ubi praznina...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/02/2008 : 14:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Kad rekoste "svaki cetvrtak novi strip", onda to znaci da ce biti po 13 stripova od svakog junaka (jer u svakoj godini ima po 52 sedmice = 13 x 4), bar se nadam da je tako
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000