forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Bonelli u Srbiji- Veseli cetvrtak!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 28/02/2008 : 12:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Meni licno se cini da je ovo najgori dizajn V.C.-a. Ova lime green boja hrbata i logoa je odvratna. Nisam stigao da procitam strip, ali na kvalitet stampe i papira nemam primedbi.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/02/2008 : 12:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by vope

quote:
Originally posted by delboj

Meni se ovo mnogo vise svidja nego i Zagor i DD. Dizajn ne mora biti kao u originalu da bi bio lijep. Zagor je imao najlosiji dizajn od dosadasnjih izdanja Veselog cetvrtka, a Mister No najbolji, bar ja tako mislim.



I ja tako mislim. Ovo izdanje Mister Noa je prelijepo i odlicno uradeno: boje više nijesu blijede, štampa je ok kao i sve ostalo. Ništa kvalitetnije od ovoga ne tražim. Odlican posao!!

Ja ne shvatam zašto ne koriste originalne naslovnice.



Zbog prodaje Sejo, zbog prodaje. Odreci ce te se pravi ljubitelji Mister Noa i staviti na listu neprijatelja ovog junaka koji zeli da ovaj strip sto krace izlazi.

Nek' kupuju klinci sto vise, neka budu sljastece korice i sto veselije da se vidi iz aviona, vazno je da izlazi. Bolje da izlazi godinama ovakav nego da izadje tri ili sest brojeva sa originalnim naslovnicama i da se onda ukine. Ja rekoh kako necu kupovati Mister Noa i Dampira, ali moram priznati da me ovako vesela naslovna strana privlaci da ga kupim. Dampira sam vec kupio, i nisam se pokajao.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/02/2008 : 12:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ja bih Mister Noa kupovao u bilo kom izdanju, makar to bio i toaletni papir :-), no originalna naslovnica mi je puno bolja od ove. I prestani sanjati o Ferriju i njegovim dosadnim M No naslovnicama. :-)

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 28/02/2008 : 12:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Zanimljivo...
Sto su ti ukusi!
Meni licno su i Zagor i Dylan Dog jadno odradjene naslovne strane jer imam originale i vidio sam da (po meni) imaju bas velike propuste i u skenu i u boji. I logo - uvecani kod Zagora i smanjeni - kod Dylana su mi bez veze.
Medjutim, Mister No mi je savrsen, ili gotovo savrsen. Imam original i smatram da je ovo mnogo zanimljivija varijanta od originala. I boja i dizajn. Cak nemam ni zamerku ni na logo, a najvise od svega mi se svidja sto su na ovaj nacin - ovim fontovima - uradili naziv stripa. Stvarno nemam zamerki ni na spoljasnost ni na unutrasnjost.

I jos bih nesto rekao...Nadam se da nece biti pogresno shvaceno. Nadam se...
Dampyra sam prvi put sad citao i mogu vam reci da me je stvarno odmah zaintresovao maksimalno. Ipak je Boseli najbolji scenarista u Italiji (po meni). Njegovi Texovi su mi omiljeni, a sad je potvrdio da mu nema ravnog.
Kad sam procitao pricu, odmah sam se pokajao sto sam se svojevremeno primio na neke gluposti izrecene na ovom sajtu po pitanju slike o Srbima. Cak me je i Boseli razocarao na nevidjeno.Ljudi koji su pricali o ovom stripu na taj nacin, sigurno ga nisu citali tako sto ulazili u dubinu price. Neki sa kojima sam komentarisao imali su dvostruke standarde prema ovom stripu i prema filmu Lepa sela, lepo gore. Prica ide ovim tokom: Strip je protiv Srba i srpskog naroda, a film je fenomenalan.Prvo sigurno nije tacno, a drugo je tacno. A recimo, potpuno isto je prikazana slika odredjenih srpskih negativaca - zlocinaca. A zapitajte se ko su i odakle poticu ovi glavni likovi u prici...i da li uopste Boseli deli likove na dobre i lose. Po meni, to su sve ljudi sa uverenjima, dilemama i izborima. Kad bi svi birali ispravno (sta je ispravno?) sta bi onda bilo. I u zivotu nije sve ko u spageti westernima, gde su dobri ili losi, hrabri ili kukavice. U Bosellijevom svetu (a i u stvarnom svetu) svi mi smo pomalo sve to, zavisno od trenutka i situacije u kojoj se nadjemo. Cuo sam da su sledece epizode jos bolje, pa idem dalje...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/02/2008 : 12:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by dzoni

i ja sam kupio,i odlican je.


Ja sam ga procitao i jedva cekam nastavak da vidim kako se razresila misterija oko MNO-ovog oca koji je bio 20 godina u zatvoru?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2008 : 13:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
i kakva je ova mr no prica? ko crta, ko piše?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/02/2008 : 13:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Premda mi to (u ovakvim vremenima) nije pretjerano bitno, dizajn je prilicno loš... nekako klaustofobican! Pa šta onaj ogromni logo nisu podigli više, hebate, ima još 3 pedlja do vrha. Najgore je kod covjeka koji radi nešto loše to što nije svjestan da radi loše. (VC misli da radi dobro, ali zapravo radi kontra sebe).

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 28/02/2008 13:09:47
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/02/2008 : 13:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message



Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/02/2008 : 13:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Najgori dizajn do sad!
Sve ispremještano,nepotrebno veliki naslov,a da o grezoj žutoj boji i ne govorim....
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/02/2008 : 14:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Najgori dizajn do sad!

Nemoj tako, s 5 razliccitih fontova na naslovnmoj stranici to samo primjenjuje osnovne postulate turbofolk dizajna.

To ja opet trolam, jer mi se ne da radit poreznu prijavu. Skuzzajte.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/02/2008 : 14:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Zar vi uopce razmišljate o dizajnu Bonellijevih stripova?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/02/2008 : 14:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Najgori dizajn do sad!

Nemoj tako, s 5 razliccitih fontova na naslovnmoj stranici to samo primjenjuje osnovne postulate turbofolk dizajna.

To ja opet trolam, jer mi se ne da radit poreznu prijavu. Skuzzajte.

mcn


"Gle, Arial nije jedini font!"
"Hmmm..."

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1898 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 28/02/2008 : 14:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by dzoni

i ja sam kupio,i odlican je.


Ja sam ga procitao i jedva cekam nastavak da vidim kako se razresila misterija oko MNO-ovog oca koji je bio 20 godina u zatvoru?



Hvala za spoiler! Neki nismo u stanju kupiti ga isti dan kad izade
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/02/2008 : 14:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Ja bih Mister Noa kupovao u bilo kom izdanju, makar to bio i toaletni papir :-), no originalna naslovnica mi je puno bolja od ove. I prestani sanjati o Ferriju i njegovim dosadnim M No naslovnicama. :-)



Ferri forever
Ne znam, meni su tih njegovih stotinjak naslovnica za Mister Noa fantasticne. Kad bih imao para ko pleve, prvo sto bih kupio od HC izdanja Libellusa bio bi Mister No, bas zbog tih naslovnica koje me uzasno vuku da "zaronim" u strip i procitam ga. Ako te nekad uhvati manija dobrocinstva, ne moras mnogo da lutas i razmisljas sta da ucinis, ucini ga prema meni i usreci me "Libellusovim" Mister Noom
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/02/2008 : 14:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Najgori dizajn do sad!

Nemoj tako, s 5 razliccitih fontova na naslovnmoj stranici to samo primjenjuje osnovne postulate turbofolk dizajna.

To ja opet trolam, jer mi se ne da radit poreznu prijavu. Skuzzajte.

mcn



To sa fontovima sam primetio jos kod Zagora i napisao u jednom od mojih prvih postova u vezi izdanja "Veselog cetvrtka", ali primedba mi je bila samo za riknu, na naslovnoj mi to i nije nesto bitno. Uostalom, i "Bonelli" ima tri fonta (ako i logo "Mister No" posmatramo fao font), a kad bi morao da stavi i ono "Bonelli Comics") imao bi cetiri, pa mi ova Macanova primedba bas i nije nesto na sta bih obratio paznju. I sto rece Renky, gledati na dizajn "Bonellijevih" stripova u momentu kad mi u Srbiji razmisljamo koliko ce opstati ova edicija i da li ce opstati, mi je totalno nerelevantno. Relevantno jeste, ali samo u pogledu da privuce sto veci broj citalaca, a mislim da masovnost u slucaju "Bonellija" u Srbiji lezi u nekim sasvim drugim stvarima.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/02/2008 : 14:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Najgori dizajn do sad!
Sve ispremještano,nepotrebno veliki naslov,a da o grezoj žutoj boji i ne govorim....



Kad su u pitanju originalna "Bonellijeva" izdanja, meni ubedljivo najgodi dizajn ima Mister No, i to od kada su poceli sa tim velikim logom, dok je bio onaj mali logo, dizajn mi je bio OK. U tom pogledu, vrlo je tesko napraviti nesto ruznije od originalnog "Bonellijevog" dizajna Mister Noa. Po meni je ovaj dizajn "Veselog cetvrtka" za nijansu manje ruzan od originalnog "Bonellijevog". Mislim da bi mnogo bolje uradili da su malko "ukrali" od Melininog dizajna, ili da su makar Melini platili da im uradi dizajn koji ce istovremeno biti i dobar i komercijalan.
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 28/02/2008 : 16:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message
DOH!
Ih sam zaboravio da nabavim ovaj broj.
Ali po dizajnu naslovnice cini se da i nisam mnogo propustio...
Stvarno deluje poprilicno sugavo uporedjenju sa originalom...

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2008 : 17:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ni meni se ne svida ovaj dizajn, ali šta je tu je.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 28/02/2008 : 17:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
naslovnica vrišti,al isto jedva cekam da stigne kod nas!

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 28/02/2008 : 18:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Onako u kad je u rukama naslovnica izgleda puno bolje nego na slici.
Ustvari da budem iskren kad gledam sva cetiri uradjena stripa Veselog Cetvrtka ovaj mi deluju na oko najuspelije.Verovatno zato sto je naslovnica ovako koloritna.Zagor i Dilan su mi bili pomalo bledunjavi sto se boja tice dok su Dampyr i Mister NO pun pogodak.
Inace jedva sam ubedio prodavacicu da je danas dobila strip.
Ovako je izgledala konverzacija:
-Dobar dan jeli stigao Mister NO -rece Dubac
-Ko je stigao -odgovori iznenadjena prodavacica
-Da li ste dobili strip Mister NO danas -pokusa Dubac prilagodjenim recnikom
-Ne znam..ne...vidi tu ako ima..ili tamo -pokaza rukom ka Zagoru
Dubac je vec bio spreman da odustane kada ugleda zeleni logo kako viri iza casopisa Skandal.
-Evo ga gospodjo
-Aaaaaa...to znaci -klimnu glavnom prodavacica kao da se priseca nekog dogadjaja iz osnovne skole a ne radnje koju je nacinila pre sat vremena.
To su muke danas sa prodavacima na trafikama.Kad im pomenes strip ili nedaj boze nekog junaka po imenu kao da govoris na hindu jeziku.Kad se setim moje stare prodavacice od pre dvadeset godina stvarno mi je neka milina oko srca.

Edited by - dubac on 28/02/2008 18:09:13
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/02/2008 : 18:25:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Dubac,
kupuj sve na jedno te istom kiosku
nauciš je s vrimenom da ti bira glancere...
Go to Top of Page

fred perry
Average Member

526 Posts

Member since 19/01/2008

Posted - 28/02/2008 : 18:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fred perry a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Dubac,
kupuj sve na jedno te istom kiosku
nauciš je s vrimenom da ti bira glancere...

tako je kico,a one malo oštecenije nek ostavi peri

SAMO HAJDUK!!!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/02/2008 : 18:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by fred perry

quote:
Originally posted by kico

Dubac,
kupuj sve na jedno te istom kiosku
nauciš je s vrimenom da ti bira glancere...

tako je kico,a one malo oštecenije nek ostavi peri


Zna sam da ceš se ti prvi javit!!!!!
ti kupuješ u kiosku doli
pa ti prepustim glancera,jer ja odem na gornji
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 28/02/2008 : 18:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Odma ga tacnom u glavu!!!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 28/02/2008 : 18:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
tacnom ili glancerom
svejedno :Ppp

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000