forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fantastic Chico
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/02/2008 : 17:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ma prijevod je sve bolji i bolji, a vi pucajte od muke i tucite glavom u zid!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/02/2008 : 18:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

htjedoh reci uz chico serifa... horror je dakako katastrofa sclavijeva...


naravno,Horror Chico je bio pocetak kraja ovog serijala
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 02/02/2008 : 18:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Meni je u globalu Chico serijal Super... Bas se opustim dok to citam... Ali ovi svemirci sa Chicom, to je dno... Jos ono kad vidi "babe lice na zabe..." ili tako nesto, e tu nastupi histerija...
Go to Top of Page

zagorovsky
Senior Member



Croatia
1835 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 02/02/2008 : 19:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovsky a Private Message
Više se bavite naslovom (koji je potpuno nebitan i nevažan, uostalom prevodi kako oceš) nego samom pricom
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 02/02/2008 : 19:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message
Na zadnjoj stranici kad Chico žali za univerzalnim prevoditeljem i pri tome nabraja jezike koje je mogao razumjeti naveden je i hrvatski:)))) dobra baza od prevoditelja..

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

quaresma
Average Member



Bosnia and Herzegovina
643 Posts

Member since 07/08/2007

Posted - 02/02/2008 : 19:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send quaresma a Private Message
Ewo odgowor za kicu,na startu stripa fanta ciko imas dodatak u boji,njihovog susreta sa Hellingenom sto su narawno gospoda iz ludensa lijepo iskasapila ;D

Kad ce ZS i LMS od prvog broja???? :) :) :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/02/2008 : 20:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Curunir

htjedoh reci uz chico serifa... horror je dakako katastrofa sclavijeva...


naravno,Horror Chico je bio pocetak kraja ovog serijala



samo nesto dugo traje tak kraj...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/02/2008 : 20:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by PAJDO

Na zadnjoj stranici kad Chico žali za univerzalnim prevoditeljem i pri tome nabraja jezike koje je mogao razumjeti naveden je i hrvatski:)))) dobra baza od prevoditelja..



je, zivo cudo da ima malo kreativnosti... ali to je i autoironija, sto bi Gasparova dala da nadje jedan takav

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/02/2008 : 22:18:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ovo je jedan izuzetno glup strip... Kao i Horror Chico...


da,i meni...nikad mi nije legao...šerif i indijanac su zakon...ali imam ih sve,pa ce se uzeti i ovaj...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/02/2008 : 22:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Isti slucaj i kod mene...
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/02/2008 : 00:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Meni je Fanta Chico osta u dobrom sjecanju, ali duboko sam razocaran ovim izdanjem bez dodatka u boji, a pogotovo naslovom.
Kakvi "Fantast"? Nemoj me j....!!!!
Zar nije više dosta glupih naslova. Još kad sam vidio najavu za novi Zagor extra!!

Predlažem seljacku bunu s "malim od palube" na celu!!

P.S. Savicu, jesi posla stripove?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/02/2008 : 02:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jesam jos onda... A Aragon je poslao u utorak iz Hrvatske...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/02/2008 : 10:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Meni je taj strip ostao u sjecanju kao jako dobar. Dašak pravog SF-a u Zagoru sa mracnim Ferrijevim crtežom...

Znaci li Fanta uopce nešto u talijanskom jeziku? Ako je to skracenica od neceg, naslov je super, npr. Fantastico - Fanta Chico, cak se isto i izgovara. Ovo naše Fantast Chico mi isto zvuci ko dobar naslov. btw. meni je "Šake i zlatno grumenje" ok naslov

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 04/02/2008 : 17:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
Da malo i ja dam doprinos filozofiranju oko imena Fanta(st)Chico.
Mislim da je prijevod pogoden.
Talijanski FANTACICO (fantaciko) je igra rijecima, umjesto ?st? su ubacili ?c?. Tako su rijec FANTASTICO zamjenili s rijeci koja se slicno izgovara, a i lijepo opisuje strip, (zanstvena) fantastika sa Chicom u glavnoj ulozi.
Dodati rijec FANTA ispred ispred CHICO kod nas uopce nema smisla (mi ne kažemo fantastiko vec fantastican). Neko je je gore dobro napomenuo da ispada kao reklama za pice.
Bez ?st? igra rijeci kod nas ne štima. Ovako se zadržava igra rijeci, što je po meni bitno za ovaj naslov, a rezultat je primjereniji hrvatskom jeziku.


I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/02/2008 : 17:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
U principu meni je lepse fantast nego fanta... A stvarno su mogli dati naziv Chico u svemiru... Mnogo bi loginije i bolje zvucalo... Ko kaze da se uvek naslov treba prevesti bukvalno... Treba ga prilagoditi citaocima...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 04/02/2008 : 18:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by bacho

Da malo i ja dam doprinos filozofiranju oko imena Fanta(st)Chico.
Mislim da je prijevod pogoden.
Talijanski FANTACICO (fantaciko) je igra rijecima, umjesto ?st? su ubacili ?c?. Tako su rijec FANTASTICO zamjenili s rijeci koja se slicno izgovara, a i lijepo opisuje strip, (zanstvena) fantastika sa Chicom u glavnoj ulozi.
Dodati rijec FANTA ispred ispred CHICO kod nas uopce nema smisla (mi ne kažemo fantastiko vec fantastican). Neko je je gore dobro napomenuo da ispada kao reklama za pice.
Bez ?st? igra rijeci kod nas ne štima. Ovako se zadržava igra rijeci, što je po meni bitno za ovaj naslov, a rezultat je primjereniji hrvatskom jeziku.





nakon hrpe izbrisanih postova, necu iznova, ali slaba je to igra rijeci i još manja primjerenost hrv. a i srpskom jeziku. bit je da rijec fantast znaci vizionar, sanjar...ili pak prikazu... nešto (ugl.) posve nevezano uz SF!!

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 04/02/2008 : 18:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by bacho

Da malo i ja dam doprinos filozofiranju oko imena Fanta(st)Chico.
Mislim da je prijevod pogoden.
Talijanski FANTACICO (fantaciko) je igra rijecima, umjesto ?st? su ubacili ?c?. Tako su rijec FANTASTICO zamjenili s rijeci koja se slicno izgovara, a i lijepo opisuje strip, (zanstvena) fantastika sa Chicom u glavnoj ulozi.
Dodati rijec FANTA ispred ispred CHICO kod nas uopce nema smisla (mi ne kažemo fantastiko vec fantastican). Neko je je gore dobro napomenuo da ispada kao reklama za pice.
Bez ?st? igra rijeci kod nas ne štima. Ovako se zadržava igra rijeci, što je po meni bitno za ovaj naslov, a rezultat je primjereniji hrvatskom jeziku.





nakon hrpe izbrisanih postova, necu iznova, ali slaba je to igra rijeci i još manja primjerenost hrv. a i srpskom jeziku. bit je da rijec fantast znaci vizionar, sanjar...ili pak prikazu... nešto (ugl.) posve nevezano uz SF!!


Fantast bi zaista trebalo znaciti sanjar ili vizionar.
Ne znam, meni "Fantast Chico" zvuci prilicno glupo, i misljenja sam da je bolje bilo zadrzati originalan naziv, jer svi znamo o cemu se radi, a puno lepse zvuci. Inace, nakon serifa i indijanca ovo mi je najdrazi Ciko. Sto se tice naziva epizoda, "Kad Zagor pobjesni" je verovatno najdebilniji prevod ikada. Ne mogu da poverujem da nikom nije sinulo da epizodu nazove "Zagorov bijes"?!!???!

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/02/2008 : 18:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Jednostavno je.
Nikog nije briga.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/02/2008 : 18:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
sad but true

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/02/2008 : 19:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
"Kad Zagor pobjesni"??? Ovo je vrh!!! Strasno...
Go to Top of Page

Malicius
Senior Member



Germany
2380 Posts

Member since 21/09/2004

Posted - 04/02/2008 : 19:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Malicius a Private Message
chico je glupson, debil i mamlaz,

"Don't pick a fight, but if you find yourself in one, i suggest you make damn sure you win."

The Duke
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/02/2008 : 19:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Malicius

chico je glupson, debil i mamlaz,



zato nam je drag

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39401 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 04/02/2008 : 19:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Da nema Chica da usere sve, Zagor bi to sve resio cas posla... Zato je i zanimljivo...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7741 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 04/02/2008 : 20:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by morrison
Ne mogu da poverujem da nikom nije sinulo da epizodu nazove "Zagorov bijes"?!!???!


taj Zagorov bijes i gnjev smo vec imali, tako da je ovo dobro inovativno rješenje. što mora svaki put biti isti naziv???
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46557 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/02/2008 : 20:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja bi stavija npr. "kad Zagor popizdi"

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000